Wtorek, 22 Września 2020 | Imieniny: Maury, Milany, Tomasza ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

DPS pod okiem rewidenta i audytora

Budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Leśnej.

Budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Leśnej.

Nepotyzm, wykorzystywanie mienia Domu Pomocy Społecznej do celów prywatnych, nieprawidłowości w funduszu socjalnym, zachowania mogące nosić cechy mobbingu, nieczytelne i niejasne sprawy dotyczące angażu i obowiązków pracowników, organizacji pracy – te ciężkie zarzuty padły w stosunku do dyrektor Domu Pomocy Społecznej Barbary Kłodzińskiej i zostały przedstawione przez pracownika tej jednostki podległej powiatowi podczas spotkania z radnymi w dniu 18 września.

 

Notatka ze spotkania, w którym uczestniczyli: przewodniczący rady powiatu Robert Skórczewski, przewodniczący komisji rewizyjnej Mieczysław Pruski, radna Bożena Stępień i Wojciech Rolbiecki, trafiła do zarządu powiatu pod koniec września. Ostatni z wymienionych, radny PiS-u, podczas sesji powiatu pytał: - Jakie działania podjął zarząd w celu zweryfikowania, sprawdzenia tych informacji?

Reklama | Czytaj dalej »

O temat rzekomych nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki dopytywał też radny, który nie brał udziału we wrześniowym spotkaniu, Mariusz Paluch. Naszemu reporterowi powiedział, że słuchy o nieprawidłowościach dochodziły do niego od dłuższego czasu. Jakiego? - Nawet 2 lata temu – odpowiedział radny koalicji.

Starosta wywołany do odpowiedzi przez Rolbieckiego zaczął od słów: - Rozumiem, że pan cytując skargę, cytował właściwie sprawdzone informacje. Pan głośno o tym mówił, żeby pan się nie zdziwił, że ktoś pana do odpowiedzialności pociągnie – przestrzegł Stanisław Skaja. - Wysłałem naszego rewidenta zakładowego i audytora wewnętrznego, żeby sprawdzili wszystkie procedury i kilkanaście pytań zawartych w skardze czy kwalifikują się jako sprawy dotyczące pracowników, czy kodeks pracy jest przestrzegany, czy środki są wydatkowane właściwie. Protokoły pokontrolne będą do końca miesiąca. Wnikliwie rozpatrzymy, czy jest funkcjonowanie prawidłowe, żeby to nie było folwarkiem osób, które pełnią tam funkcję zarządcy – poinformował włodarz.

Skaja o DPS-ie

 

Jednym z głównych zarzutów jest nepotyzm. Według informacji przekazanych radnym przez pracownika, w placówce pracuje czterech członków bliskiej i dalszej rodziny pani dyrektor. Tego nie udało się zweryfikować u źródła, ponieważ dyrektor Barbara Kłodzińska jest na zwolnieniu lekarskim.

Wojciech Rolbiecki przyznał, że był pomysł, żeby sprawą zajęła się komisja rewizyjna. - Myślałem, że będzie na sesji projekt uchwały o zmianie planu pracy komisji i kontroli w DPS-ie, ale jednak go nie było.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

135 komentarzy

~oman
a pan Klemens G , facio z rodziny pani Klodzinskiej, byly dyrektor szkoly nr 7, za co wylecial ze stanowiska???? ano zginelo cos co sie potem znalazlo nie w tym miejscu co powinno byc..i pani Basia przyjela pod swoje skrzydelka pana Klemensa, jak to mowia ''reka reke myje'' az sie oboje umyli
W czasie chojnic w ostatnim numerze jest opisane ze pani Barbara Klodzinska korzystala z pan sprzatajacych, zatrudniajac je u siebie w domu, potem sie tlumaczy ze one tak chcialy z wlasnej woli i odplatnie.. ciekawe czypani Klodzinska rozliczala sie z tego w ''skarbowce'' ponoc taka praworzadna z niej babka jak sam o sobie mowi... czas najwyzszy za ta cala rodzinbke wziac sie zdrowo i pozamiatac
01 Listopada 2012, godzina 16:29
Oceniono 27 razy 11
~hEHE
Z tej listy jasno wynika , ze starostwo jest doskonale zorientowane o zatrudnianiu rodzinki przez dyrektorkę DPS!!!!!!! Wstyd!
01 Listopada 2012, godzina 10:28
Oceniono 27 razy 23
~Prawda
Święta prawda co piszecie. Czas najwyższy by zwolnić Panie dyktatorki bo nigdy nie będzie dobrze w tym zakładzie. Pamiętam jak pewna kobieta zaszła w nieplanowaną ciążę i jak z tego powodu Pani dyrektor jej ubliżyła, że w tym wieku powinna umieć się zabezpieczać itp. Dziwne, że jak jej jedna z pupilek zaszła w ciążę krótko po otrzymaniu na stałe etatu to jej nic nie powiedziała, nawet poszła jej na rękę i siedzi sobie teraz na wychowawczym blokując etat. A tak zapewniała, że wróci po macierzyńskim do pracy. Dziwię się natomiast pani Ewie K. aż tak się boi, że woli siedzieć cicho, zamiast powiedzieć w końcu prawdę. Czy po prostu boi się, że jak powie jak wyglądała rzeczywistość do tej pory i nic z tym nie robiła, to też zostanie pociągnięta do odpowiedzialności?
01 Listopada 2012, godzina 07:35
Oceniono 26 razy 12
~kataharis
ciesze sie ze Klodzinska spadnie ze stolka,
31 Października 2012, godzina 22:06
Oceniono 24 razy 12
~Zadowolona
A o pani kierownik Ewie nie wspomnę pod jaką presja dyrekcji działa, też nie ma swojego zdania, jest totalnie podporzątkowana dyrekcji. Działa pod taką presją dyrekcji, że nawet dopuszcza się złamania regulaminu i wynosi kompromitujące dyrekcję dokumenty z zakładu pracy by pan Rudkowski ich nie przejrzał. Nikt z kierownictwa nie potrafi wyrazić własnego zdania, a przecież to oni są od tego by znać swoje miejsce i znać sie na tym co robią. Pani Barbara K. nie jest wszechwiedząca ( Chociaż wydaję się jej, że wszystko wie najlepiej , wiec nie wiem po co jej tyle ludzi zatrudniać skoro sama o wszystkim decyduje nie słuchając co inni mają do powiedzenienia.Pani dyrektor powinna dostać medal za taką wszechstronność bo znasie na wszystkim na psychologii, psychiatrii bo nie raz podważała opinię pani doktor psychiatry o działach dps-u nie wspomnę) i powinna wymagać by specjaliści wyrażali swoje zdania a nie wychodzić przed szereg i zawszystkich sie wypowiadajac nie mając zielonego pojęcia.
31 Października 2012, godzina 14:49
Oceniono 31 razy 17
~GCH
Warto zapytać też podopiecznych o ich opinię. Wg mojej wiedzy boją się oni jak ognia p. dyrektor Barbary K. Komisję badającą sprawę proszę o zbadanie "depozytów", czyli części pieniędzy pensjonariuszy, które zabiera im się i przetrzymuje na koncie. Często w związku z tym podopieczni nie mają kasy na kawę, papierosy czy inne potrzeby. A co się dzieje z kasą jak umierają? Przejmuje je państwo czy ktoś inny? Myślę, że warto popytać podopiecznych i zbadać ich stosunek do personelu!
31 Października 2012, godzina 14:47
Oceniono 27 razy 17
~zadowolona
Prawda jest taka, że dyrekcja wkracza na grónt prywatny pracowników i nie potrafi zachować zdrowego dystansu. Wnika dogłębnie w prywatne życie pracowników potem ma czelność wykorzystywać to i komentować z innymi pracownikami. Byłam świadkiem pare lat temu, jak dyrekcja przy mieszkańcach obrażała i oskarżała pracownicę o romans z innym pracownikiem a przecież od takich rozmów jest gabinet dyrektora. Nawet opinia pani psycholog jest wydawana pod panią dyrektor, Czesto było tak że na spotkaniach zespołu, pani psycholog przed przyjściem pani Dyrektor, wyrażała swoją logiczną i trafną opinie ale jak przyszła pani Dyrektor i zaczeła wydawać swoja nie słuszną opinie to pani psycholog podporzadkowywała sie i przychylała do opini pani Dyrektor i kto w DPS-ie jest psychologiem, bo napewno nie etatowy psycholog, który nie potrafi wyrazić własnej opini tylko działa pod presją Dyrekcji. Dyrekcja nagradza tych co chodzą i donoszą kłamstwa by sie przypodobać nie tylko w sprawach zakładu ale też w sprawach prywatnych pracowników. Dziwne jest dla mnie to, że Grażyna W. premiuje i podaje do awansu swoich przyjaciół z prywatnej znajomości. Jeśli chodzi o mobing w pracy to jest on praktykowany od wielu lat przez dyrekcję i Grażynę W. Bardzo się cieszę że w końcu, ktoś zdobył sie na odwagę by zgłosić te nieprawidłowości, tylko dlaczego to musiało tyle czekać i tyle złego zdązylo się wydażyć. Byłam świadkiem jak Dyrekcja twierdzila iż Ewa M. ma schizofrenię i to ma być Dyrektor DPS-u. Moim zdaniem z DPS-u powinny zostać usunięte Pani dyrektor Barbara K. i Pani Grażyna W. wtedy w DPS zapanuje harmonia i spokój.
31 Października 2012, godzina 14:25
Oceniono 38 razy 22
~????
No właśnie, o co chodzi z tą listą i wymienionymi na niej ludźmi?
31 Października 2012, godzina 08:09
Oceniono 9 razy 5
~A co to za lista
????
30 Października 2012, godzina 22:07
Oceniono 14 razy 6
~sprawdź
Pod numerem 32 33. a gdzie jest MĄŻ pani dyrektor? Przecież też dostaje wypłatę.

Lp. Nazwisko Imię Kontakt Opis
1 Adamowicz Wojciech
2 Aubrecht-Pradzynski Grzegorz Szpital Specjalistyczny
3 Bąk Czesław Powiatowy Urząd Pracy
4 Biesek Barbara Dyrektor ZS Specjalnych
5 Bieszke - Binnebesel Elwira Dyrektor ZSP w Malachinie
6 Błocińska - Wolnikowska Katarzyna 052 396-65-35 Pracownik Wydziału OS
7 Boczek Paweł ZS ul. Nowe Miasto 4-6 89- 600 Chojnice Dyrektor szkoły
8 Bohdan Aleksander Powiatowy Zarząd Dróg
9 Bonna Leszek Dyrektor Szpitala Specjalistycznego
10 Bruski Jan Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej
11 Buza Marek Etatowy Czlonek Zarządu
12 Chrapkiewicz Beata
13 Chrapkiewicz Szymon Informatyk
14 Cieminska Irena
15 Czapiewski Marek nauczyciel informatyki II LO
16 Dolot Magdalena Sekretarz PCPR
17 Dźięcielska Edyta
18 Gąsiorowski Andrzej Dyrektor PCPR
19 Gierszewska Joanna Powiatowy Rzecznik Konsumentów
20 Gierszewska Magdalena Wydział Architektury i Budownictwa
21 Graszek Zenon Dyrektor PMDK w Brusach
22 Grzonka Marek
23 Hoppe Justyna
24 Janikowska Marzena Nauczyciel informatyki ZS Specjalnych
25 Janikowska-Myszka Marzena
26 Januszewska Beata Specjalista PCPR
27 Jasińska Hanna Kierownik w Szpitalu Specjalistycznym
28 Kallas Maria
29 Kałduński Józef Kierownik CKU
30 Klepin Jan Dyrektor ZS Kształcenia Ponadgimnazjalnego
31 Klunder Bogna Dyrektor Poradni Psych. - Pedagogicznej
32 Kłodzińska Barbara Dyrektor DPS
33 Kłodziński Arkadiusz DPS Chojnice
34 Kłosowski Wiesław Dyrektor ZSP 3
35 Kniter Andrzej
36 Kochanek Monika PCPR - doradca osób niepełnosprawnych
37 Kołak Józef
38 Kołatka Grzegorz Informatyk
39 Kołucka Katarzyna
40 Kop - Ostrowska Elżbieta Pracownik socjalny PCPR
41 Kosiedowski Robert 520 Podinspektor
42 Kosobucka Magdalena Inspektor
43 Kosobucki Piotr
44 Krenska Lucyna Sekretarz LO w CZersku
45 Kroplewska Hanna PCPR - referent
46 Krzoska Henryk
47 Krzywdziński Jarosław Informatyk
48 Kubiak Rafał Informatyk CKU
49 Kuchta Ryszard
50 Kulas Gabriel Dyrektor CKP
51 Kutela Tomasz Nauczyciel ZSP w Brusach
52 Kwapiszewski Mirosław
53 Lange Urszula
54 Lewiński Tomasz Szpital Specjalistyczny
55 Lubecka - Ratajczak Aleksandra Powiatowy Urząd Pracy
56 Łangowski Andrzej Informatyk PCPR
57 Łomiński Zbigniew Dyrektor ZSP w Brusach
58 Łuczak Anna Główny Specjalista
59 Madej Przemysław
60 Makowski Grzegorz
61 Meler Joanna
62 Mroziński Leszek
63 Muzolf Marzena Sektetarka
64 Nieżorawska Maria Z-ca dyr. ds ekon. Szpitala Specjalistycznego
65 Nogal Andrzej Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego
66 Obuchowski Andrzej DPS Chojnice
67 Paszyńska Jolanta Powiatowy Urząd Pracy
68 Peplinski Wiesław ZSCH Nowe Miasto
69 Piekarski Krzysztof
70 Pistkowski Przemysław
71 Piwowarska Beata Powiatowy Urząd Pracy
72 Porożyńska Joanna Wice-Dyrektor ZS Specjalnych
73 Pozorski Patrycjusz
74 Reszczyńska Justyna Biuro Rady
75 Ropińska Bogumiła
76 Roszyk Joanna CKP
77 Rudnik Danuta Referent PCPR
78 Rudnik Katarzyna Pracownik socjalny PCPR
79 Rydzkowski Wojciech tel.kom. 604 185 316 nauczyciel
80 Semrau Jan dyrektor
81 Słomińska Ewelina PCPR - pracownik socjalny
82 Soja Karolina Pracownik Wydziału FN
83 Stasiak Joanna Powiatowy Urząd Pracy
84 Szaszor Lilla
85 Szczepańska Anita Powiatowy Urząd Pracy
86 Szmyt Romuald
87 Szynwelska Teresa
88 Thiede Dorota Bibliotekarz ZSP w Malachinie
89 Trzebiatowski Kamil Nauczyciel ZS Kształcenia Ponadgimnazjalnego
90 uzytkownik uzytkownik
91 Walczak Tadeusz Dyrektor AB
92 Warmbier Romana Powiatowy Urząd Pracy
93 Woliński Marek
94 Wróblewska Maria Dyrektor OKZ
95 Wutrych Anna Ins. zam. pub. w Szpitalu Specjalistycznym
96 Wycinka Kazimierz
97 Zagórska Barbara Dyrektor Muzeum Historyczno - Etnograficznego
98 Zalewski Rafał Pracownik Wydziału GN
99 Zawiszewska Lucyna
100 Zenker Maciej Nauczyciel Informatyki ZSP
101 Zieliński Jan
30 Października 2012, godzina 20:05
Oceniono 23 razy 13
~realista
W Chojnicach będzie coraz gorzej. Bo zamiast zatrudniać ludzi z kompetencjami tutaj najbardziej liczy się znajomość i zaoszczędzenie na pracowniku. W Chojnicach nie ma co liczyć na jakikolwiek rozwój. Jeśli nic was tu nie trzyma to uciekajcie. Nepotyzm zagarnął już wszystkie dobre posadki w tym mieście.
30 Października 2012, godzina 14:00
Oceniono 43 razy 37
~Do zgryźliwych
Jak ktoś pisze prawdę, to zaraz grono wielbicieli Pani kierownik i Pani dyrektor, atakuje te osoby wypisując bzdury. Przestańcie się podlizywać i mieć nadzieję, że sprawa ucichnie, a wy nadal będziecie w pracy mało co robić ale za to więcej zarabiać. Za długo wam się zbyt dobrze żyło. Dziewczyny ciężko dźwigały na oddziale a panowie sobie terapię prowadzili ale mi wielka praca. Do tego jeszcze bez odpowiedniego wykształcenia. Ciekawe dlaczego, co niektórzy mają inną pensję przy tym samym stanowisku. Dlaczego do pracy wrócił syn Pani dyrektor. Dlaczego zrobiono stanowiska koordynujące. Dlaczego jeden miał przywileje jak się chciał dokształcić a inny nie. Za co tak naprawdę dostawał pieniążki mąż Pani dyrektor. Dlaczego są pozatrudniani krewni i znajomi? Kto tak naprawę tam ma pracować skoro osób pracujących w stosunku do kablujących jest o wiele mniej. Dla swojego podlizywania się donosili do kierowniczki takie ploty na innych pracowników, które nie miały miejsca, że aż wstyd.
30 Października 2012, godzina 11:47
Oceniono 55 razy 37
~A PROPOS POWIEŚCI
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Października 2012, godzina 10:58
Oceniono 55 razy -37
~DO STAROSTWA!!!!!!!!!
POMOZCIE TYM PRACOWNIKOM,BO O TYM CO TAM SIE DZIALO I DZIELE NAPISAL BY POWIESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30 Października 2012, godzina 10:21
Oceniono 50 razy 34
~mit
Skoro są takie matactwa w sprawach finansowych, to w pozostałych zapewne też. Pracownik z którym się najlepiej pracuje? To było zdanie Pani dyrektor, a jaka jest prawda to wiemy. Dobrze gdyby zaszły zmiany w personelu kierowniczym i żeby w końcu rodzinka i znajomi opuścili zakład pracy bo tutaj się pracuje, a nie kombinuje za przyzwoleniem góry. Co do syna dyrekcji to aż wstyd , że ponownie go zatrudniła, sama wie jak to wyglądało wcześniej.
29 Października 2012, godzina 20:57
Oceniono 57 razy 37

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 393.00 DKKDKK 59.60 61.10
EUREUR 446.00 455.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 412.00 427.00 NOKNOK 40.00 41.20
GBPGBP 485.00 497.00 SEKSEK 42.30 43.80
Aktualizacja: 2020-09-22 10:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 384.00 388.00 DKKDKK 59.90 60.60
EUREUR 448.00 452.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 416.00 423.00 NOKNOK 40.40 41.00
GBPGBP 487.00 493.00 SEKSEK 42.70 43.40
Aktualizacja: 2020-09-22 10:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?
Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij