Piątek, 03 Kwietnia 2020 | Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Burmistrz czeka na deklaracje rodziców szóstoklasistów

Burmistrz Arseniusz Finster i Malgorzata Zakaszewska, dyrektorka

Burmistrz Arseniusz Finster i Malgorzata Zakaszewska, dyrektorka

W środę odbyło się jedno z trzech spotkań z rodzicami uczniów klas VI w sprawie reformy oświaty. Tylko część z nich skorzystała z zaproszenia burmistrza i dyrekcji "piątki". Zebrania odbyły się jeszcze w "trójce" i "jedynce". Uczniowie aktualnych VI klas nie pójdą do gimnazjum, które będą likwidowane, a w podstawówce pozostaną wzorewm dawnych lat do 8 klasy. Sęk w tym, że dla części mimo wszystko będzie się to wiązać ze zmianą szkoły.

 

Burmistrz Arseniusz Finster na środowym spotkaniu zapowiedział, że spotka się z każdą klasą szóstą w "piątce" i będzie pytał rodziców czy jest możliwość, żeby wyrazili zgodę na przeniesienie tego oddziału do przyszłej SP 8, aktualnie Gimnazjum nr 1. Podał także inne wyjście - "ósemka" mogłaby być filią "piątki". Ale, jak sam mówił, nie chce tak mieszać. Na spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 5 gościła również dyrektorka pobliskiego Gimnazjum nr 1. Małgorzata Henszke zareklamowała swoją placówkę wśród rodziców uczniów. W ich ręce trafiły broszury, a nawet świąteczne pierniczki na osłodę całego zamieszania.

Reklama | Czytaj dalej »

- Mam czwarte dziecko w tej szkole. Chodzę tu na zebrania od 30 lat. Jestem zżyty ze środowiskiem, nauczycielami. Chwalę sobie - mówił rodzic 6-klasisty p. Kiedrowicz, który prezentował opcję pozostania przy dotychczasowej szkole.

- Chciałbym prosić, żebyście się nie okopywali w decyzjach. Każda szkoła jest dobra. Wiem, że wyrywanie dzieci ze środowiska nie jest dobre, ale mentalnie 6-klasiści są na to przygotowani - odparł burmistrz Arseniusz Finster.

- Jeżeli my będziemy pozytywnie nastawieni do  tego bałaganu, który się narobił i pozytywnie nastawimy nasze dzieci, to jest połowa sukcesu. Nie możemy iść na bakier, bo to do niczego nie prowadzi - apelowała jedna z obecnych pań.

Fragment dyskusji

- Idealnie byłoby, gdybyśmy 2-3 oddziały VI z "piątki" przesunęli do "ósemki" i jeden z "trójki" - przyznał burmistrz, który oczekuje na deklaracje rodziców. Ma nadzieję, że znajdą się takie klasy, gdzie większość się na to zdecyduje. To byłaby wersja idealna, ale może być też lepienie klas. - Nikt nikogo tutaj nie zmusi. Pojawię się bez zaproszenia w oddziałach VI - dodał.

W styczniu jeszcze rozmowy z rodzicami trzecioklasistów, bo takie transfery także są w planie miejskich władz. Praktycznie bezproblemowo powinno być w "siódemce", gdzie w jednym budynku jest zespół szkół, a do tego oddziały przedszkolne. Z dwóch samodzielnych gimnazjów, zdecydowanie mniejszy problem stanowi "dwójka", która dzieli boisko z SP 1, a budynki połączone są salami gimnastycznymi.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

33 komentarzy

~matka szóstoklasisty
Nigdy nie poślę tam swojego dziecka jak dyrekcja się nie zmieni i nie poprawią się stosunki między nauczycielami.
19 Grudnia 2016, godzina 07:58
Oceniono 78 razy 2
~obserwator
Ta pani najpierw rozłożyła szkołe na łopatki bo to przez nią szkoła straciła dobre imie. Skłóciłła nauczycieli a z dwoma poszła do sądu. Zawsze ich miała w d...Teraz chodzi i żebra żeby utrzymać swoja d... na stanowisku
19 Grudnia 2016, godzina 07:05
Oceniono 86 razy 6
~pamiętający
Dyrektorka tego gimnazjum co ma sie stać podstawówką nr 8 od lat ma poparcie burmistrza. Nawet jak przegrała proces jaki wytoczyła swoim nauczycielkom (żeby sie ich pozbyć) to Finster zachował ją na stanowisku. Ręka ręke myje. Przedtem ta dyrektorka pomagała burmistrzowi na Politechnice Koszalińskiej żeby uzasadnić jego "nadmierne wydatki"...
18 Grudnia 2016, godzina 22:11
Oceniono 60 razy 22
~vv@vv
również uważam, że osoba burmistrza wyzwala w mieszkańcach różne emocje.. najczęściej te negatywne! jego działania publiczne, którymi bezustannie szafuje ma się nijak do rzeczywistości, irytuje ludzi opowiastkami o tym, że ma maleńkie dziecko, którym usiłuje się wieczorami troskliwie zajmować!!! wystarczy chyba lans na facebooku? wielu niedowartościowanych starców odmładzało się i będzie odmładzać przy młodych dziewczynach, więc jest to mało interesujący szczegół z życia prywatnego! ponadto przedstawiając siebie jako ,,ofiarę" zmian, znów stawia się w centrum uwagi - ach ten patologiczny narcyzm! nie macie pomysłu jak przejść przez tę reformę, bo jedyne na czym wam zależy, to stanowiska i dobra kasiorka za gawędzenie w obecności mediów i ich kamer..
sprawa palucha od lat powraca jak bumerang, i co? i nic! dyrektorka gimnazjum nr 1 jest wciąż na topie...arogancja, buta, brak odpowiedzialności za zdrowie dzieci i mieszkańców! pogarda dla sądowych wyroków, urzędników niższego szczebla, rodziców.. brak słów!
18 Grudnia 2016, godzina 20:28
Oceniono 66 razy 30
~anonim
Burmistrzu weź się wyłącz z tych negocjacji z rodzicami, bo spiepszysz wszystko. Zostaw sprawę Czarnowskiemu, to wszystko odbędzie się spokojnie. Burmistrzu nie nadajesz się już do niczego, tym bardziej do rozmów z w tak delikatnej materii. Nasze dzieci więc wyłącz z tego politykę, bo polegniesz na całego.
18 Grudnia 2016, godzina 19:56
Oceniono 62 razy 22
~pytanie
Jak będą rozłożone sale, aby uniknąć spotykania się na szkolnym korytarzu np. 18 latków (którzy kiblują latami w gimnazjum i często maja kuratorów na karku) i tych maluszków z pierwszych klas, 6-letnich, albo z 4 klas, 10-latków? Jak pogodzicie to?
Poza tym, Zaleweska wyraźnie mówiła - nie można w jednym osobnym budynku zrobić podstawówki od 4 do 8 klasy!!!!!!!
Ta szkoła musi być prowadzona od 1 klasy do 8 klasy, a nie od 4 - to niezgodne chyba z prawem, co?
18 Grudnia 2016, godzina 13:12
Oceniono 60 razy 18
~pytanie
albo z 4 klas, 10-latków? Jak pogodzicie to?
Poza tym, Zaleweska wyraźnie mówiła - nie można w jednym osobnym budynku zrobić podstawówki od 4 do 8 klasy!!!!!!!
Ta szkoła musi być prowadzona od 1 klasy do 8 klasy, a nie od 4 - to niezgodne chyba z prawem, co?
18 Grudnia 2016, godzina 12:07
Oceniono 63 razy 19
~pytanie
Jak będą rozłożone sale, aby uniknąć spotkania się na szkolnym korytarzu np. 18 latków (którzy kiblują latami w gimnazjum i często maja kuratorów na karku) i tych maluszków z pierwszych klas, 6-letnich?
18 Grudnia 2016, godzina 12:04
Oceniono 59 razy 23
~rodzic
Ta pani co tak pieknie zachwala to gimnazjum co też ma być podstawówką kosztem naszej piątki, zabłysła tym że podała swoje dwie nauczycielki do sądu. Sprawa trwała pare lat i dyrektorka przegrała. Dziwie sie że nadal jest dyrektorem i robi taką reklame tej szkole.
18 Grudnia 2016, godzina 10:02
Oceniono 74 razy 24
~do anonima
Gościu dobrze to napisałeś! Popieram cię!
17 Grudnia 2016, godzina 20:54
Oceniono 71 razy 21
~mieszkaniec Chojnic
Mam nadzieje że burmistrz sie przejedzie na tej reformie. Zmuszać rodziców żeby przenosili swoje dzieciaki z dobrej szkoły piątki do jakiejś dziwnej ósemki to chyba nienormalne jest???
17 Grudnia 2016, godzina 20:49
Oceniono 72 razy 20
~zgadzam sie z anonimem
Burmistrz czy tego chce czy nie chce politykiem jest. Jak każdy samorządowiec. I po co sie wypiera? Czyli oczywiste kłamstwo. Ciągle sie chwali swoimi osiągnięciami. Aż do pożygania jak się tego słucha. A to jest jego praca. Jak każda inna praca. Po to go wyborcy wybrali. Żeby robił dobrze dla miasta i dla mieszkańców. Zresztą dostaje za to dużą kasę co miesiąc. A drugą dolę ma z ustawianych przetargów i innych korupcyjnych machinacji.
17 Grudnia 2016, godzina 09:56
Oceniono 75 razy 25
~fakt faktem
samochody policyjne poswiecone .
17 Grudnia 2016, godzina 02:00
Oceniono 69 razy 21
~ala
Faktem że jego poziom dyskusji jest niestety bardzo niski.
16 Grudnia 2016, godzina 12:01
Oceniono 82 razy 26
~anonim
Ten twój pan sługusie, cały czas nawija ten sam tekst. Normalnie jakby coś brał, i na gigancie jechał.Zaorał go jakiś starszy dziadek, i po twoim wielkim burmistrzu.Nie jest politykiem,to tak samo jakby zaprzeczał że nie jest człowiekiem.Piepszenie stale o tym samym ' robi węzeł transportowy, obwodnicę, deszczówki itd' może sobie nagra i niech to stale odtwarza.Męczy mnie słuchanie tego namolnego gościa zwanego burmistrzem. Ludziom w tym mieście robi pranie mózgu, ciekawe jak długo jeszcze będą mu wierzyć.Spotkanie o reformie oświaty, a ten wyjeżdża do tego dziadka z takim tekstem. Porażka jego wypowiedź,jego krytyka tej reformy świadczy jedynie że trzeba go wywalić z burmistrzowania. Został wybrany i ma robić to co sejm uchwalił, jak mu się nie podoba to niech jedzie jeszcze raz do Moskwy.Niech już nie wraca, najmniejsza strata dla miasta Chojnice.Niech nie kaprysi, tylko niech coś robi.Bo jeszcze trochę ludzie dojdą do wniosku, że nie będą wysyłać dzieci do ósemki. Gada jakby z manifestacji KOD wrócił, niby nie polityk.Następny kodiarz się urodził,jego się nie da słuchać.Rodzicie powinni go wykopać z tego spotkania, na zbity pysk. Zostawić dyrektora oświaty i dyrektorki szkół i rodzice i wtedy dyskutować.Finster nie nadaje się już do żadnej dyskusji, on tylko naskakuje na obywateli tego miasta. Krytykować jego absolutnie nie wolno, zakazane.Sprawdza fora internetowe w to się bawi, ale to jest oznaka słabych ludzi, którzy się tylko boją.Wiadomo że chce utrzymać swoją władzę, ten cały folwark sobie poddanych i jechać z tym do końca świata i jeden dzień dłużej.
16 Grudnia 2016, godzina 11:49
Oceniono 87 razy 37

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-04-03 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy obawiasz się zarażenia koronawirusem?
Ceny paliw2020-03-30

E95 E98 ON LPG
BP 4.29 zł 4.65 zł 4.42 zł 1.92 zł
Circle K 4.24 zł - 4.37 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.26 zł - 4.39 zł 1.89 zł
MZK 4.26 zł 4.89 zł 4.37 zł 1.95 zł
Orlen 4.23 zł 4.51 zł 4.39 zł 1.89 zł
PKS 4.26 zł - 4.37 zł 1.89 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij