Piątek, 15 Grudnia 2017 | Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny | Pogoda: 2°C, 994 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

'Zdrowie nie ma barw politycznych'

Po dwóch latach istnienia oddział urologiczny wreszcie z kontraktem z NFZ. Pomógł poseł Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Mrówczyński. Placówka kierowana przez polityka Platformy Obywatelskiej Leszka Bonnę musiała jednak spełnić określone kryteria. Na współpracy ponad podziałami skorzystają pacjenci, bo do tej pory urologia działała pod szyldem chirurgii i nie wszystkie zabiegi były finansowane.


NFZ ogłosił konkurs uzupełniający w skali całego województwa w celu zakontraktowania kilku oddziałów, w tym w powiecie chojnickim. To był pierwszy konkurs na urologię, do którego szpital mógł stanąć od czasu utworzenia w Chojnicach oddziału w listopadzie 2015 roku. Po prawie dwóch latach, dokładnie od 1 października wreszcie jest umowa. - Z tym, że jej wartość ma raczej charakter symboliczny. To jest gdzieś 1/4 tego, co wykonujemy na oddziale - mówi dyrektor Leszek Bonna. - Ale na pewno dla pacjentów będzie szerszy wachlarz udzielanych świadczeń, bo możemy wreszcie realizować pełen zakres działalności oddziału urologii. Do tej pory nie wszystkie procedury mogliśmy, bo faktycznie był pododdziałem chirurgii ogólnej.

Reklama | Czytaj dalej »

Dyrektor lecznicy ma nadzieję na wyższe finansowanie w kolejnym roku, bo umowa kończy się w jego połowie. Już po nowym roku rozliczą kwartał i będą znane konkretne liczby. - Mamy dzięki temu taką otwartą furtkę, by wykazać się naszą działalnością i pokazać, że zainteresowanie pacjentów jest dużo wyższe, niż oszacował NFZ.

Bonna nie ukrywa, że rozmawiał z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim i prosił o wsparcie. Wcześniej apele do NFZ kierowali też lokalni samorządowcy. - Pewna przychylność i rozmowy posła Mrówczyńskiego były cenne. Nie ukrywam, rozmawialiśmy na ten temat wielokrotnie. Zdrowie nie ma barw politycznych - zaznacza członek PO.

Parlamentarzysta partii rządzącej miał interweniować nawet u samego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. - Użyłem argumentu, że wokół Chojnic, licząc powiaty człuchowski, chojnicki, bytowski, sępoleński, czyli potencjalnych pacjentów, mieszka ok. 400 tysięcy ludzi. A najbliższe punkty to Kościerzyna, Bydgoszcz, Gdańsk i my tym oddziałom urologicznym nie zagrażamy. Myślę, że ten argument zaważył, gdy w sierpniu dowiedziałem się, że zostanie ogłoszony konkurs na urologię - podkreśla Mrówczyński.

- Użyłem argumentu, że wokół Chojnic...

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~Krzywousty już pokazał jakie będą jego cele.
Pierwsze wywiady w mediach Maybacha z Torunia i bredzenie, że będzie prowadził chrystianizację Europy. Niech k.... mać wstąpi do zakonu i jak Krzyżacy wyruszy na niewiernych a nie zabiera się za rządzenie krajem, jest XXI wiek!
12 Grudnia 2017, godzina 12:07
Oceniono 7 razy 7
~Wielki smutek
już Kononowicz byłby lepszym prezydentem. Dopiero teraz Antoś pokaże, że Duduś to mu może ....... .. ....!
11 Grudnia 2017, godzina 19:50
Oceniono 9 razy 7
~P-A.D. pokazał, że pozostanie ADRIANEM
a nawet Adriankiem i dalej w serialu "Ucho prezesa" będzie czekał do końca swojej kadencji na audiencję u dyktatora i cara w jednym. Miał chłop niepowtarzalną okazję aby nie zatwierdzić ministrów nieudaczników, że nie powiem o nich inaczej i pokazać, że jest chłopem z jajami. Resztki mojego szacunku dla niego i poparcia spadły do 0,00% - to już nie tylko notariusz ale i ciepłe kluchy.
11 Grudnia 2017, godzina 19:13
Oceniono 11 razy 7
~wikary
A nikogo z poniższych internautów nie naszła refleksja - nienormalny system i nienormalny kraj w którym polityk MUSI ZAŁATWIĆ kontrakt u ministra na leczenie chorych. Mam wrażenie deja vu z czasów gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Stare wraca.
11 Grudnia 2017, godzina 18:48
Oceniono 9 razy 7
~No MOHERY prawda w oczy kole?
Płacą wam za stawianie minusów, czy wasz guru z Torunia wydał wam takie polecenie? Tylko sobie palców nie połamcie, ale chociażbyście się zes..... to prawdy nie da się wymazać stawianiem minusów, a wam jeszcze się otworzą oczy, żal mi was i to bardzo!
10 Grudnia 2017, godzina 21:48
Oceniono 16 razy 12
~Jutro jak co miesiąc
w Warszawie barierki, ze trzy tysiące policjantów i występy krasnala, który znowu ogłosi, że jest coraz bliżej prawdy i sporo innych bredni.
09 Grudnia 2017, godzina 19:17
Oceniono 29 razy 7
~Pokaz dla ciemnego ludu
ta cała zamiana premierów i jak zwykle ciemny lud to łyknie jak bocian żabę. Tylko nareszcie przestanie się wozić do swojej wiochy limuzyną i latać wojskowym samolotem, chociaż może się mylę i dobry pan władca pozwoli jej na tę "odrobinę luksusu" na otarcie łez.
08 Grudnia 2017, godzina 19:04
Oceniono 37 razy 7
~Pytanie:
Posłowi nie wystarcza że przebywa w sejmie, jeszcze na biurku musi mieć miniaturkę nie wiadomo czy sejmowego budynku, czy cyrkowego namiotu?
08 Grudnia 2017, godzina 18:31
Oceniono 39 razy 7
~balbo
PiS - putinowska agentura. A nasi bonzowie przymilają się do zdrajców Polski.
08 Grudnia 2017, godzina 09:15
Oceniono 38 razy 6
~Dowcip roku 2017:
Podjęłam decyzję o rezygnacji z funkcji premiera, szefa rządu powiedziała Broszka i się popłakała.

Ona podjęła decyzję, chyba dostanę zajadów ze śmiechu, super dowcip. Jeszcze lepsze, że zastąpi ją książę Mateusz Krzywousty. No i można obstawiać zakłady czy P-AD pokaże wreszcie, że jest chłopem z jajami i nie desygnuje niektórych osób na ministrów jeżeli Krzywousty pozostawi tych samych którzy byli z Beatą, jest okazja się ich pozbyć, czy też nadal będzie ciepłą kluchą i zrobi wszystko co każe dyktator?
08 Grudnia 2017, godzina 09:03
Oceniono 42 razy 6
~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po co te komentarze pisać jak je usuwają....????
07 Grudnia 2017, godzina 22:11
Oceniono 36 razy 6
~TW "Balbina" i jego świta
skończą tak jak ich kumpel, wywrotowiec z Gruzji, niejaki Sakaszwilli który jest poszukiwany listem gończym.
07 Grudnia 2017, godzina 15:08
Oceniono 38 razy 6
~Brawo wróciła cenzura, nareszcie powrócił PRL
Usunięto pierwszy wpis pod tym artykułem, brawo nareszcie powrócił PRL w wydaniu dojnej zmiany!
07 Grudnia 2017, godzina 13:38
Oceniono 41 razy 11
~Wy dwaj poniżej
uważajcie żeby jutro o 6-tej rano nie zapukali do waszych drzwi smutni panowie.
06 Grudnia 2017, godzina 21:26
Oceniono 55 razy 3
~do autora wpisu poniżej:
Spraw Panie Boże aby tak się stało jak najrychlej, i należy zacząć od Krasnala, Antosia i Zera, to będzie odcięcie łba hydrze. Antek tak jak NKWD rozkazuje wyciągać generałów z ich własnych mieszkań i doprowadzać do sądów, które o dziwo nie respektują zwolnień lekarskich. Komuchy mogłyby brać lekcje od tej sekty!
06 Grudnia 2017, godzina 21:09
Oceniono 59 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 351.00 364.00 DKKDKK 55.70 57.20
EUREUR 415.00 427.00 RUBRUB 5.50 6.60
CHFCHF 355.00 370.00 NOKNOK 42.40 43.90
GBPGBP 471.00 484.00 SEKSEK 41.70 43.20
Aktualizacja: 2017-12-14 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 356.00 362.00 DKKDKK 56.10 56.90
EUREUR 419.00 424.00 RUBRUB 6.08 6.11
CHFCHF 358.00 366.00 NOKNOK 42.70 43.50
GBPGBP 476.00 483.00 SEKSEK 42.00 42.80
Aktualizacja: 2017-12-14 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2017-12-14

E95 E98 ON LPG
BP 4.65 zł 5.01 zł 4.48 zł 2.07 zł
Circle K 4.62 zł 4.97 zł 4.45 zł 2.05 zł
Lotos Optima 4.62 zł - 4.45 zł 2.05 zł
MZK 4.56 zł 4.76 zł 4.42 zł 2.07 zł
Orlen 4.65 zł 4.89 zł 4.48 zł 2.07 zł
PKS 4.65 zł - 4.49 zł 2.07 zł