Czwartek, 20 Września 2018 | Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty | Pogoda: 17°C, 1017 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Chojnicki szpital nie stanął do konkursu. Wygrał jarcewski

Od grudnia świadczenia z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej świadczy lecznica prowadzona przez Barbarę Bonnę, małżonkę dyrektora chojnickiego szpitala. Ten do konkursu ogłoszonego przez NFZ w ogóle nie stanął. Bo, jak tłumaczy Leszek Bonna, nie spełnia kryteriów.

 

O powody, dla jakich Szpital Specjalistyczny w Chojnicach nie wziął udziału w konkursie na rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną pytała Mirosława Dalecka podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu.

- Czy w szpitalu, mając oddziały kardiologiczny i neurologiczny nie można było dostosować, stworzyć takich warunków, aby również można było rehabilitację przeprowadzać? Dzięki temu, w ocenie radnej, usługi byłyby kompleksowe. - Jakie były kryteria i wymogi, że tzw. szpital w Jarcewie otrzymał kontrakt na prowadzenie rehabilitacji, a Szpital Specjalistyczny w Chojnicach w ogóle nie stanął do konkursu? Czy chojnicki szpital ma gorsze warunki od jarcewskiego?

Reklama | Czytaj dalej »

- Czy w szpitalu mając oddziały kardiologiczny...


W chojnickim szpitalu funkcjonuje 17 oddziałów, w jarcewskim jedynie trzy - rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Pierwszą lecznicę prowadzi Leszek Bonna. Drugą spółka Bonamed, której prezesem jest jego żona.

Dyrektor szpitala specjalistycznego swoją odpowiedź zaczął od zrecenzowania pytania i pobudek, które kierowały radną. Daleckiej zarzucił brak wiedzy i lenistwo. Zamiast stawiać publicznie pytanie, miała sama poszukać informacji o konkursie. - Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi. Zarządzany przez siebie szpital porównał do fabryki.

- Z uwagi na niewiedzę i lenistwo...

- Powiem obrazowo. Gdyby pani była dyrektorem fabryki samochodów i Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił przetarg na zakup tysiąca rowerów, to pani jako dyrektor fabryki samochodów w takim przetargu nie mogłaby wziąć udziału, bo nie miałaby pani zasobów. Chyba, że by pani taką fabrykę wybudowała.

- Powiem obrazowo...


A propos budowy, w połowie 2014 roku w szpitalu z pompą oddano do użytku Chojnickie Centrum Kardiologii. Szpital na jego budowę zaciągnął 2,7 mln zł niskooprocentowanego kredytu. Inwestycje finansowo wsparły też samorządy z terenu powiatu chojnickiego. Aktualnie przy Leśnej trwa też rozbudowa SOR-u.

Leszek Bonna nie pokusił się o porównanie standardów szpitali prowadzonych przez niego i jego małżonkę. - Co do oceny standardu szpitala w Jarcewie, to myślę, że to akurat leży poza kompetencjami pani radnej - pouczył Dalecką. Ta nie omieszkała skomentować zachowania szefa powiatowego szpitala. - Poproszę o więcej szacunku dla radnych, a nie wyśmiewania i obrażania ich, jak pan odpowiada na pytania.

- Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

60 komentarzy

~Droga redakcjo chojnice24
Proszę sprawdzić w Jarcewie jak wyglądają tam warunki i czy przed przystąpieniem do konkursu ZOL jarcewski miał oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Ludzie nie w są naiwni i doskonale wiedzą o co chodzi. Nikt już nie wierzy zarozumiałemu dyrektorowi, który nie ma ani kultury wypowiedzi, ani merytorycznych odpowiedzi na zadawane pytania.
10 Stycznia 2018, godzina 17:07
Oceniono 16 razy 8
~Bonna powinien przejść szkolenie jak odpowiadać radnym na pytania
bo jego kultura wypowiedzi szczególnie na sesjach powiatu jest na niskim poziomie
09 Stycznia 2018, godzina 17:48
Oceniono 19 razy 11
~ Do baronów z PO
Widać, że potraficie dbać i pomnażać prywatne biznesy, przy udziale publicznych instytucji, czas na rozliczenie, nie tylko w stolicy ale we wszystkich samorządach władza z partii PO nie ma umiaru. Czas sprowadzić CBA i tyle w temacie.
09 Stycznia 2018, godzina 07:27
Oceniono 27 razy 15
~do 11.54
oprócz przedstawiciela wojewody, pozostali do sługusy zachłannego dyrektorka dyktatorka
08 Stycznia 2018, godzina 18:24
Oceniono 30 razy 14
~do zdegustowany
Co ty za głupie pytania zadajesz? Z księżyca sie urwałeś? Oczywistą oczywistością jest żeTYLKO PRYWATA SIE LICZY! Nie rozumiesz że pani Kaczmarek wystartowała w wyborach do powiatu, żeby coś ugrać dla swojego hospicjum? Jak widziała że pani B. razem ze swoim mężem potrafi doić kase na ZOL ze wszystkich stron a nawet i z MOF-u to też postanowiła być grzeczna bo pokorne ciele dwie matki ssie. Przez 3 lata jako radna powiatu chojnickiego nic nie zrobiła dla szpitala w Chojnicach ani dla pacjentów. Teraz jeszcze wyszło że dorabiała się na mieniu powiatowym i wojewoda wygasi jej mandat. RĘKA RĘKĘ MYJE to jest hasło każdego radnego w powiecie. Dlatego wszyscy siedzą cicho. Nie odzywają się i nie dbają o sprawy lokalne. Chyba że o drogi. Oprócz Daleckiej, która ma odwagę…
08 Stycznia 2018, godzina 11:57
Oceniono 29 razy 15
~Droga Redakcjo ch24
Pociągnijcie ten temat i zapytajcie każdego członka Rady Społecznej Szpitala o zdanie. Warto ich zapytać czyich interesów bronią?
08 Stycznia 2018, godzina 11:54
Oceniono 39 razy 23
~zdegustowany
Czegoś nie rozumiem. Dlaczego to pani Dalecka pyta o sprawy chojnickiego szpitala a przewodnicząca Komisji Zdrowia pani Kaczmarek milczy od miesięcy i w sumie od 3 lat od kiedy została radną powiatową. Jakby nabrała wody w usta? Jakby jej te sprawy kompletnie nie obchodziły? Czy 200 tysięcy jakie pani Kaczmarek dostanie od powiatu dla swojego hospicjum tak skutecznie odebrało jej dbałość o dobro publiczne? Tylko prywata się liczy???????????
08 Stycznia 2018, godzina 11:49
Oceniono 31 razy 15
~do Rehabilitanta
Ty masz 100% racji! Bo tak zwany "szpital" w Jarcewie to z jednej sali lekcyjnej w starej szkole zrobił sale gimnastyczną dla rehabilitanta, w drugiej gabinety dla psychologa, dietetyka i terapeuty i od razu mógł sie ubiegać o pieniądze z NFZ. I je dostać. A taki Szpital Specjalistyczny w Chojnicch to musiałby pobudować nowy oddział albo dwa (zdaniem Bonny), żeby ubiegać się o kasę na rehabilitację pacjentów kardiologicznych i neurologicznych.
Internauci, czy czujecie jak Bonna uważa mieszkańców powiatu za bezdennych idiotów? I calą Rade Powiatu z przewodniczącym i starostą i wickiem i całym Zarządem? Którzy mu przyklaskują? Czy nie widzicie jak ten dyrektorek próbuje dymać wszystkich naokoło i rozbudowywać prywatny zol swojej żony kosztem szpitala specjalistycznego w Chojnicach? Kosztem pacjentów?
08 Stycznia 2018, godzina 11:44
Oceniono 34 razy 24
~Rada społeczna szpitala
Marek Szczepański – Przewodniczący
Marcin Wałdoch – Przedstawiciel Wojewody
Jolanta Fierek
Mariola Rodzeń
Barbara Rydygier
Robert Piesik
Józef Skiba
Bożena Stępień
Zbigniew Mania
08 Stycznia 2018, godzina 11:35
Oceniono 17 razy 9
~mieszkaniec powiatu
Jak to się dzieje. Z tego co mi się wydaję każdy samorząd gminy powiatu chojnickiego ma swojego przedstawiciela w radzie społecznej szpitala. Co to są za ludzie i czyich interesów pilnują?
08 Stycznia 2018, godzina 11:33
Oceniono 27 razy 21
~mieszkanka Chojnic
Myślę, że się mylisz, Marco Polo. Chojnicka ośmiornica będzie grała w zaparte. Do końca. Oni się nie boją. To są ludzie wyzuci z wszelkich norm moralnych. Mają tak wiele do stracenia w swoich finansowych przekrętach, że nie cofną się przed niczym. Ale tak jest w całej Polsce. Ci, co byli od lat przy korycie, dobrowolnie nie oddadzą go nikomu! Ale może rzeczywiście ludzie zaczynają się budzić. Przykład pani Daleckiej jest bardzo znamienny i optymistyczny. Oby starczyło Jej odwagi.
08 Stycznia 2018, godzina 11:31
Oceniono 31 razy 25
~Rehabilitant
Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi.

A żonka w Jarcewie ani nie musiała budować kolejnych oddziałów, ani zatrudniać ludzi.Bo w jej zozie pracuje cały cztab lekarzy rhabilitantów. Dziwne to, a nawet kuriozalne.
08 Stycznia 2018, godzina 11:26
Oceniono 29 razy 23
~Rehabilitant
Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi.

A w Jarcewie małżonka nie musi ani budować oddziału, ani zatrudniać dodatkowych ludzi. Zapewne pracuje tam cały sztab lekarzy rehabilitantów Dziwne to, a nawet kuriozalne!
08 Stycznia 2018, godzina 11:24
Oceniono 26 razy 20
~Marco Polo
Ludzi zaczynają ujawniać prawdę i przestają się bać mówić o czarnych interesach Bonów, nareszcie poszli po rozum do głowy oby i wyborach mieli świadomość w podjęciu decyzji.
To ta chojnicka ośmiornica, utonie we własnych odchodach. Już sobie zdają sprawę co ich czeka...
08 Stycznia 2018, godzina 11:11
Oceniono 31 razy 25
~wyborca
Pani Dalecka świetnie zripostowała bezczelną wypowiedź dyrektora. Brawo dla tej odważnej kobiety co nie boi się pytać o śmierdzące sprawy szpitala zarządzanego przez pana B.! Ma Pani mój głos w wyborach samorządowych.
08 Stycznia 2018, godzina 10:36
Oceniono 31 razy 27

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 361.00 373.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 422.00 434.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 373.00 388.00 NOKNOK 44.10 45.60
GBPGBP 476.00 489.00 SEKSEK 40.40 41.90
Aktualizacja: 2018-09-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 370.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.10 5.90
CHFCHF 376.00 383.00 NOKNOK 44.50 45.20
GBPGBP 480.00 485.00 SEKSEK 40.80 41.50
Aktualizacja: 2018-09-19 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

21 października, to termin wyborów samorządowych, w których wybierać będziemy przedstawicieli do rad i włodarzy. Czy zamierzasz wziąć udział w głosowaniu?




Ceny paliw2018-09-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.25 zł 5.61 zł 5.08 zł 2.36 zł
Circle K 5.25 zł 5.55 zł 5.08 zł 2.36 zł
Lotos Optima 5.27 zł - 5.1 zł 2.41 zł
MZK 5.2 zł 5.49 zł 5.03 zł 2.36 zł
Orlen 5.22 zł 5.47 zł 5.05 zł 2.36 zł
PKS 5.22 zł - 5.05 zł 2.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.