Poniedziałek, 21 Września 2020 | Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Chojnicki szpital nie stanął do konkursu. Wygrał jarcewski

Od grudnia świadczenia z zakresu rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej świadczy lecznica prowadzona przez Barbarę Bonnę, małżonkę dyrektora chojnickiego szpitala. Ten do konkursu ogłoszonego przez NFZ w ogóle nie stanął. Bo, jak tłumaczy Leszek Bonna, nie spełnia kryteriów.

 

O powody, dla jakich Szpital Specjalistyczny w Chojnicach nie wziął udziału w konkursie na rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną pytała Mirosława Dalecka podczas ostatniego posiedzenia rady powiatu.

- Czy w szpitalu, mając oddziały kardiologiczny i neurologiczny nie można było dostosować, stworzyć takich warunków, aby również można było rehabilitację przeprowadzać? Dzięki temu, w ocenie radnej, usługi byłyby kompleksowe. - Jakie były kryteria i wymogi, że tzw. szpital w Jarcewie otrzymał kontrakt na prowadzenie rehabilitacji, a Szpital Specjalistyczny w Chojnicach w ogóle nie stanął do konkursu? Czy chojnicki szpital ma gorsze warunki od jarcewskiego?

Reklama | Czytaj dalej »

- Czy w szpitalu mając oddziały kardiologiczny...


W chojnickim szpitalu funkcjonuje 17 oddziałów, w jarcewskim jedynie trzy - rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej i Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Pierwszą lecznicę prowadzi Leszek Bonna. Drugą spółka Bonamed, której prezesem jest jego żona.

Dyrektor szpitala specjalistycznego swoją odpowiedź zaczął od zrecenzowania pytania i pobudek, które kierowały radną. Daleckiej zarzucił brak wiedzy i lenistwo. Zamiast stawiać publicznie pytanie, miała sama poszukać informacji o konkursie. - Ten konkurs nie jest skierowany dla chojnickiego szpitala - przekonywał Bonna, podkreślając, że istniejące oddziały nie mają nic wspólnego z rehabilitacją. Szef lecznicy tłumaczył, że musiałby wybudować kolejne oddziały i zatrudnić ludzi. Zarządzany przez siebie szpital porównał do fabryki.

- Z uwagi na niewiedzę i lenistwo...

- Powiem obrazowo. Gdyby pani była dyrektorem fabryki samochodów i Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił przetarg na zakup tysiąca rowerów, to pani jako dyrektor fabryki samochodów w takim przetargu nie mogłaby wziąć udziału, bo nie miałaby pani zasobów. Chyba, że by pani taką fabrykę wybudowała.

- Powiem obrazowo...


A propos budowy, w połowie 2014 roku w szpitalu z pompą oddano do użytku Chojnickie Centrum Kardiologii. Szpital na jego budowę zaciągnął 2,7 mln zł niskooprocentowanego kredytu. Inwestycje finansowo wsparły też samorządy z terenu powiatu chojnickiego. Aktualnie przy Leśnej trwa też rozbudowa SOR-u.

Leszek Bonna nie pokusił się o porównanie standardów szpitali prowadzonych przez niego i jego małżonkę. - Co do oceny standardu szpitala w Jarcewie, to myślę, że to akurat leży poza kompetencjami pani radnej - pouczył Dalecką. Ta nie omieszkała skomentować zachowania szefa powiatowego szpitala. - Poproszę o więcej szacunku dla radnych, a nie wyśmiewania i obrażania ich, jak pan odpowiada na pytania.

- Myślę, że nikogo nie obraziłem - zaprzeczył Bonna.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

60 komentarzy

~Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...
Dyrektor robi ludziom wode z mózgów – nazywa szpitalem coś co powstało w ostatnich latach na bazie zakładu leczniczego przerobionego z wiejskiej szkoły. Połowa sprzętu pochodzi ze szpitala specjalistycznego który pan dyrektor sprytnie kazał wybrakować i przewieźć do interesu swojej żony do jarcewa. Takie małe dyskretne specjalistyczne zarządzenia co to wzbogacają interes prywatny a zubażają interes publiczny.
07 Stycznia 2018, godzina 21:43
Oceniono 37 razy 31
~do Ghjk
Co z tego, że istnieje takie słowo jak przyzwoitość??? Ono sobie istnieje a chojnicka ośmiornica kpi sobie z jego istnienia! Zwykłemu chojniczaninowi trudno jest sobie wyobrazić bezmiar hipokryzji, braku przyzwoitości i pazerności ludzi, którzy są u władzy w Chojnicach i w powiecie. Pan B. jest tylko jednym z przykładów, który pokazuje, że prywata jest jego sensem życia. Już w tej chwili chojnicki szpital z kilkudziesięciomilionowym długiem balansuje na granicy przetrwania. Ale ten pan, który nim zarządza, zdecydował, że - zamiast ratować szpital - będzie ubiegać się o pieniądze dla biznesu swojej żony, a chojnicki szpital będzie pogrążać się w coraz większe długi. Jak długo jeszcze będziemy dymani przez pana B. ??? Jak długo jeszcze będziemy stawiani przed faktami dokonanymi, które pan B. zaplanował, żeby kase z Ministerstwa Zdrowia zyskał tak zwany "szpital w Jarcewie", a stracił Szpital Specjalistyczny w Chojnicach???
07 Stycznia 2018, godzina 21:22
Oceniono 35 razy 27
~Ghjk
Na zachodzie tak konflikt interesów skonczyłby sie w ..........lu. U nas na szczescie , po wyborach samorządowych też tak będzie mam nadzieję. Po za tym jest take słowo Przyzwoitość.
07 Stycznia 2018, godzina 20:30
Oceniono 30 razy 20
~do 17.52
byłaby wspaniałą osobą, gdyby się nie uwikłała w brudną politykę, niestety wspaniała osoba, ale dużo straciła
07 Stycznia 2018, godzina 19:02
Oceniono 23 razy 11
~w zakresie starosty jest powoływanie i odwoływanie dyrektora szpitala powiatowego
więc dobierze sobie odpowiedniego dyrektorka, którym będzie manipulował lub kogoś z rodziny, w końcu rodzina musi być ustawiona i pilnować lewych interesów robionych kosztem powiatowej placówki
07 Stycznia 2018, godzina 19:00
Oceniono 28 razy 16
~nn
a czy przyszły starosta chojnicki (jak wieść gminna niesie) może jednocześnie pełnić stanowisko dyrektora chojnickiego szpitala?
07 Stycznia 2018, godzina 18:16
Oceniono 27 razy 15
~ciekawski
A co się stało z poradnią rehabilitacyjną która powstała w chojnickiej Wszechnicy? Poradnią którą zarządzał pan B.? Holendrzy przywieźli wiele darów dla chojniczan: łóżka rehabilitacyjne, wózki, meble, sprzęt agd, sprzęt rehabilitacyjny… Chorzy płacili za wypożyczanie tego sprzętu. Gdzie on jest teraz? Gdzie są pieniądze, które wpłacili opiekunowie chorych?
07 Stycznia 2018, godzina 18:00
Oceniono 34 razy 24
~wdzięczny pacjent
Proszę tu nie szkalować Pani doktor Kaczmarek! To jest wspaniała osoba, która swoim poświęceniem dla umierających chorych daje dowód że jest wspaniałym lekarzem. Proszę przeczytać artykuł pod tym linkiem: http://www.kslp.vti.pl/sylwetki-lekarzy/kaczmarek.html
07 Stycznia 2018, godzina 17:52
Oceniono 26 razy 8
~cała prawda o bonach i kaczmarkowej
Ja też pamietam jak z 10 lat temu bonowa ukradła kaczmarkowej i klundrowej hospicjum które one założyły. Kaczmarkowa wszystkim sie skarżyła i próbowała je odzyskać ale bony były juz wtedy takie silne że nic sie nie dało zrobić. Potem holendrzy zaczeli przywozić do chojnic dary dla domowego hospicjum kaczmarkowej. I te dary i sprzet dla chorych hospicyjnych jak sie skarżyła kaczmarkowa bony też przechwytywały. Potem kaczmarkowa poszła po rozum do głowy. Ułożyła sie z finsterem i dostała kase na swoje hospicjum. Potem wystartowała w wyborch do powiatu. Skundliła sie i przyczyniła do wyboru skaji na staroste. Nic nie robiła przez 3 lata w powiecie chociaż jest przewodniczącą komisji zdrowia. Nic nie zrobiła dla pacjentow. bo jest uzależniona od bony bo zarabia prywatnie na mieniu powiatu i dlatego że była głucha i niema to dostała 200 tysiecy na swoje hospicjum. Taka jest prawda o bonach i kaczmarkowej

07 Stycznia 2018, godzina 17:46
Oceniono 25 razy 13
~pamiętająca
Myśle że warto przypomnieć jak lata temu dary od zaprzyjaźnionych Holendrów dla hospicjum pani doktor Kaczmarek pojawiały się w pomieszczeniach ZOLU w Jarcewie. Pani doktor Kaczmarek nie miała nic do powiedzenia bo decyzje podejmował pan Bonna
07 Stycznia 2018, godzina 17:36
Oceniono 28 razy 16
~,,,
Czy szpital zarządzany przez Pana Bonnę i spółka zarządzana przez jego szanowną małżonkę jako podmioty powiązane i wymieniające się zapewne sporymi środkami finansowymi posiadają opracowaną i zatwierdzoną dokumentację cen transferowych? Dobrze byłoby szczegółowo i wnikliwie ten temat zbadać analizując jednocześnie przepływy między tymi podmiotami i ich zasadność. Szczególnie od strony szpitala, który nota bene jest finansowany głównie ze środków publicznych.
07 Stycznia 2018, godzina 11:55
Oceniono 34 razy 20
~Marco Polo
No jak Bona może robić w gniazdo małżonki, transfer i tu też istnieje.
Oj doigrają się, cała ta banda z PO.
07 Stycznia 2018, godzina 11:05
Oceniono 39 razy 17
~Taka prawda
Starosta nie ogarnia i nie wie o co chodzi - zresztą jak zawsze. Przewodniczący bezpłciowy, nie wyskoczy - najlepiej palić gupa. A dyrektor, radny sejmiku, wie jak kręcić lody, bo takiemu zawsze mało - cwaniaczek. Pani radna podpowiem, że aby Panią przepraszał wystarczy sprawdzić, kto podpisał kontrakt w Kościerzynie.
07 Stycznia 2018, godzina 10:41
Oceniono 48 razy 34
~nn
w szpitalu lekarzy brak, ale transfer lekarzy z chojnickiego szpitala do Jarcewa jest...
07 Stycznia 2018, godzina 09:49
Oceniono 42 razy 24
~Kasa misiu, kasa
Dziwie sie wszystkim, którzy doszukują sie jakiś nieprawidłowości w działaniu dyrektlktora szpitala.
Przecie wiadomo, ze zawsze wybierze swój interes. To taki atawizm!
P.s Rzeczywiście to coś w Jarcewie to nie jest szpital!
06 Stycznia 2018, godzina 23:09
Oceniono 41 razy 23

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 379.00 388.00 DKKDKK 59.30 60.80
EUREUR 445.00 454.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 409.00 424.00 NOKNOK 40.10 41.30
GBPGBP 484.00 496.00 SEKSEK 42.10 43.60
Aktualizacja: 2020-09-21 15:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 385.00 DKKDKK 59.90 60.60
EUREUR 447.00 450.50 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 414.00 421.00 NOKNOK 40.50 41.10
GBPGBP 487.00 493.00 SEKSEK 42.70 43.40
Aktualizacja: 2020-09-21 15:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?




Ceny paliw2020-09-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.51 zł 2.04 zł
Circle K 4.61 zł - 4.46 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.51 zł 1.99 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.45 zł 1.97 zł
Orlen 4.69 zł 4.97 zł 4.57 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.