Niedziela, 24 Lutego 2019 | Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja | Pogoda: 0°C, 1037 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Kto kłamie?

Zdaniem opozycji burmistrz, zdaniem burmistrza opozycja... Ostre wypowiedzi i personalne wycieczki na wczorajszej sesji. - Ja, jak Harry Potter, jestem nie do wykończenia. Wie pan, przynajmniej przez pana - Mariusz Brunka, kontrkandydat do stanowiska burmistrza w ostatnich wyborach zwrócił się do Arseniusza Finstera. - Dla mnie jest pan zwykłym kłamcą! - włodarz określił swojego przeciwnika.W sprawozdaniu z działań między sesjami burmistrz odniósł się do artykułu autorstwa Mariusza Brunki "Priorytety" opublikowanego w bezpłatnej gazecie, w której zresztą sam włodarz umieszcza swoje teksty. Arseniusza Finstera najbardziej poruszył fragment o kiepskim stanie szkolnych toalet "jak z koszmaru" i "zdezelowanych ławkach" . Żeby go przekonać, że nie ma racji zaprosił go na wycieczkę po przybytkach. A już teraz wezwał do sprostowania cytowanego tekstu. - Liczne toalety w podstawówkach cuchną wciąż wilgocią...

Reklama | Czytaj dalej »

- Liczne toalety...


Antoni Szlanga mimo apelu do radnych, by nie dyskutować nt. informacji przedstawionych przez burmistrza i przełożyć to na koniec sesji, wyjątkowo jednak postanowił udzielić głosu  Brunce. Radny opozycji zaczął od tego, że na sesjach prawo do wypowiadania się mają przede wszystkim radni, nie burmistrz, który jest na nich gościem. - Proszę by pan przestał z opowieściami, że pan będzie tutaj tolerował mowy tronowe - zwrócił się do przewodniczącego. Natomiast burmistrzowi Finsterowi  podziękował za reklamę, dzięki której jego tekst trafi do większej ilości odbiorców. Żałował tylko, że nie skomentował całości a wybiórcze słówka. Pytał więc czy nieprawdziwe są tezy, że ograniczono zajęcia pozalekcyjne w szkołach, sprzedano część budynku przedszkola przy Młodzieżowej, mamy w Chojnicach wyższe opłaty za żłobek i  przedszkole niż Człuchów i to, że będzie brakowało sal do zajęć plastycznych, muzycznych i tanecznych w budowanym centrum kultury. - Przecież wynajmujemy za grube pieniądze pomieszczenia u pana Górskiego, a pan robi wszystko, żeby nie udzielić nawet informacji publicznej ile płacimy - wytknął włodarzowi, a lista zarzutów była dłuższa: - Priorytetem nie powinno być budowanie ścieżki rowerowej w kierunku Zielonych Wzgórz, gdzie osiedlił się pan burmistrz. Od dawna traktował pan miasto jak folwark. Też dziś remontujemy Truskawkową, na której ma pan nieruchomość, której nie może sprzedać. Trzeba podnieść jej wartość przez zrobienie drogi, tak?

- Priorytetem nie powinno być...

- Pan lubi kłamać i manipulować, taką ma pan naturę - radny PChS zwrócił się do burmistrza, wytykając, że w jego tekście nie padło słowo śmierdzące, ani inne odnoszące się do brudu.        - Niech pan nie myśli, że będę chodził po toaletach dzieci, bo to mnie nie interesuje - odpowiedział, powołując się na relacje rodziców i zdjęcia.

- Ja, jak Harry Potter, jestem nie do wykończenia. Wie pan, przynajmniej przez pana. To pan zorganizował całą tą nagonkę i spotkanie  z dyrektorami. Panu się wydaje, że jest dobrym burmistrzem. Beacie Szydło też się wydawało, że jest dobrym premierem. Moim zdaniem takimi metodami - manipulacją, atakami, złośliwością, daleko pan nie zajdzie.

- Ja, jak Harry Potter, jestem nie do wykończenia...


- Jak coś cuchnie, to śmierdzi czy nie? - pytał rozbawiony burmistrz, który tylko w części odniósł się do wypowiedzi Brunki. - Mieszkańcy osiedla Słonecznego wiedzą, że jestem współwłaścicielem nieruchomości na Truskawkowej 6. Znają moją deklarację, że Truskawkowa będzie ostatnią dużą ulicą utwardzaną. Ja dotrzymałem słowa. (...) Właśnie organizujemy osiedle trapezowe, które jest akurat w stronę Zielonych Wzgórz. Ścieżka ma być na jego styku, a do Zielonych Wzgórz jeszcze jest kilometr.

- Mieszkańcy os. Słonecznego...


Arseniusz Finster zapowiedział, że sprostowania wnosić nie zamierza i powiedział co myśli o Brunce. - Dla mnie jest pan zwykłym kłamcą. Kłamie, kłamie! (...) Ja nie jestem gościem na sesji. Co pan za bzdury opowiada, panie prawniku, były kanclerzu. Jestem autorem wszystkuch materiałów, które są w biuletynie. Jak można autora nazwać gościem? Coś się panu poplątało. Co ja sądzę o panu to powiem szerzej na łamach mediów czy mojej publicystyki, a nie na sesji.

- Dla mnie jest pan zwykłym kłamcą...


Koleżanka Brunki z klubu PChS, na co dzień nauczycielka, Marzenna Osowicka, jako przykład dała SP 8. Podkreślała, że mimo, iż wiele toalet jest schludnych, to jeszcze kilka pomieszczeń pozostało, gdzie absolutnie wymagany jest remont. - Rzeczywiście uwagi mojego kolegi są bardzo zasadne. Nie wygląda to dobrze... Dlatego też ucieszyła ją deklaracja jeszcze z poprzedniej sesji, że przy okazji remontu sali gimnastycznej doczeka się go także zaplecze.

O zakończenie polemiki poprosił wreszcie Stanisław Kowalik. Mimo tego jeszcze po przerwie burmistrz przytoczył definicję słowa cuchnąć z internetu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

30 komentarzy

~Specjalista od kłamstwa
Finokio posługuje się kłamstwem jako orężem w życiu prywatnym, służbowym i polityce. Okłamuje swoje życiowe partnerki, okłamuje współpracowników, okłamuje wykonawców miejskich inwestycji, okłamuje wyborców.

Jego "żony" już zmądrzały, jego biznesowi partnerzy już go poznali (patch Janik czy firma z ChCK), pora by poznali się na nim wyborcy. Człowiek, który wszystkim dookoła zarzuca kłamstwo albo sam notorycznie musi kłamać, albo ma problem z odbiorem rzeczywistości taką jaką jest ona naprawdę. Jakakolwiek nie byłaby odpowiedź - dla takiej jednostki pobudowano psychiatryki a nie stanowiska we władzy.

Kim jest Farsenijusz Dyzma? - karykatura męża i urzędnika, liczy się własny fallus i najbliższa klika. Przychodzi płacić - od razu znika. Znacie go?
13 Lutego 2018, godzina 20:32
Oceniono 46 razy 8
~Jaką niemotę wybroano na przewodniczącego
środowiska, ta rada schodzi na psy i wszystko w temacie
13 Lutego 2018, godzina 19:58
Oceniono 41 razy 11
~Tak jak publicznie poniża ponien publicznie przeprosić
większość bezradnych boi się tego chojnickiego oszołoma i dlatego siedzi cicho jak mysz pod miotłą na sesjach
13 Lutego 2018, godzina 18:48
Oceniono 45 razy 15
~cuchnie od przekrętów
jak go boli krytyka innych, że chamstwem i agresją reaguje bez opamiętania, a sam cuchnie od przekrętów
13 Lutego 2018, godzina 18:38
Oceniono 39 razy 9
~Marco Polo
Niektórym pyski przy-betonowano do koryt.
Więc je....cie młota w dekiel wskazane, BOŻE już niebawem wybory.
BOŻE oszczędź nam głupców idiotów i zadufanych w sobie, skorumpowanych itd...
13 Lutego 2018, godzina 16:15
Oceniono 34 razy 6
~Marco Polo
No co bawi się
" ze swoim wnukiem / wnuczką , razem oglądają Pottera"
13 Lutego 2018, godzina 16:10
Oceniono 21 razy -9
~Temu, co najwięcej kłamie
Najłatwiej innych publicznie oskarżać o kłamstwo. Ma Tak dużo na sumieniu, że nie potrafi kontrolować swojej agresji do innych, nawet jak słów artykułu powodują atak agresji nie do opanowania, ten człowiek powinien zniknąć że stołka jak najszybciej
13 Lutego 2018, godzina 15:59
Oceniono 41 razy 15
~wy nadal o bzdurach??????
choroby od smogu - w Chojnicach norma przekroczona nawet 600%
od chorób serca, przez uszkodzenia układu oddechowego i nerwowego po zaburzenia hormonalne oraz problemy z urodzeniem zdrowych dzieci

jeszcze chcecie rozmawiać o straży, grantach, ścieżkach rowerowych, SERIO????
OBRAZEK:
http://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/31/5c/56618dfca441b_o.jpg?1449233919
13 Lutego 2018, godzina 15:51
Oceniono 31 razy -7
~DLA MNIE BURMISTRZ KŁAMIE
BURMISTRZ OBIECAŁ REFERENDUM W SPRAWIE STAŻY MIEJSKIEJ , OKŁAMAŁ MNIE I MIESZKAŃCÓW
WIEC UWAŻAM ŻE BURMISTRZ KŁAMIE
13 Lutego 2018, godzina 15:46
Oceniono 43 razy 15
~pytał rozbawiony burmistrz
Ciebie człowieku coś bawi??????
miasto chyba zadłużone w chooj
WC niedziałające przy boisku chojniczanki za 350 tysięcy
wybieg dla psów za ponad 100 000
dziura po Victoria Centrum Handlowe
kino projekt za ponad 500 000 niewykorzystany
budowa obecnego kina / remont - stoi, bo budowlańcy wycofali się
Ciebie człowieku coś bawi?????? Powinieneś usiąść i płakać raczej.
13 Lutego 2018, godzina 15:33
Oceniono 44 razy 18
~wdychamy śmierć, a burmistrz piep...szy o bdurach
co wdychają Twoje dzieci Arek, niebiańskie powietrze, czy zatruty smogiem chojnicki syf????
wszyscy, bez względu na stanowisko czy zasoby w portfelu wdychamy to samo, więc lepiej ludzie zastanówcie się i przestańcie zajmować się pierddołami, a zróbcie coś z chojnickim powietrzem, które niedawno przekroczyło 5 kronie normę smogu!!!!!!
WSZYSCY - FINSTER, BRUNKA, OSOWICKA - jedno powietrze ze smogiem - to wdychacie, potem choroby jak astma, chyba tego uczyć Was nikt nie musi, zajmijcie się oczyszczeniem miasta, czy z zatrutymi płucami nadal będziecie się żreć o...pieniądze?

https://map.airly.eu/pl/#latitude=53.69572&longitude=17.55862&id=2116
13 Lutego 2018, godzina 15:21
Oceniono 35 razy 9
~Burmistrz od dawna traktuje majątek Chojnic jako swój własny, który marnuje na miasto!

Arek boleje, że musi marnować miejskie pieniądze na społeczne potrzeby jak na przykład na szkoły, przedszkola, i remonty ulic zamiast wykorzystać cały majątek miasta jedynie na swoje prywatne potrzeby. Pocieszeniem jest, że chociaż od Górskiego dostaje trochę grosza w kieszeń za niepotrzebne wynajmowanie starego szpitala.

13 Lutego 2018, godzina 15:09
Oceniono 38 razy 10
~Zamiast remontować szkolne toalety burmistrz wydaje pieniądze na Chojniczankę!

Szkolne toalety są mało ważne dla burmistrza. Ważne są natomiast potrzeby zawodowych piłkarzy Chojniczanki i dla nich burmistrz nie szczędzi społecznych pieniędzy miasta!

13 Lutego 2018, godzina 14:58
Oceniono 46 razy 24
~Expecto Patronum
Nie torpedując pomysłu, to kilka podmiotów powinno się czuć w obowiązku, a nie tylko miasto Chojnice. Wójt, ZDW, Starosta i Burmistrz wykładają skarbonę na stół i rozmawiają. Nie może być tak, że inwestujemy w gminę, czy o zgrozo w sąsiadujący powiat (człuchowski). Miasto Chojnice powinno inwestować przede wszystkim w swój obszar. W pozostałe miejsca - na zasadzie partnerstwa.
13 Lutego 2018, godzina 14:42
Oceniono 25 razy 7
~ja
Tak sie akurat sklada ze sciezka w strone Zielonych Wzgorz i remont nawierzchni asfaltowej powinien byc juz dawno zrobiony.....Droga wojewodzka ktora przebiega w strone Bytowa jest co roku latana, obecnie lata na lacie. Jazda ta droga to prawdziwa meka, jesli zas chodzi o droge rowerowa to uwazam to za super pomysl bo polaczy podejrzewam Charzykowy " od drugiej strony ". Spokojnie bedzie mozna, jak to jest w moim przypadku dojechac rowerem na Zacisze. Obecnie w strone Bytowa jechac rowerem to samobojstwo, w zwiazku z ogromnym ruchem ciezarowek, ktore jezdza po zwir do zwirowni firmy Lafarge. Jesli natomiast udaloby sie wybudowac sciezke do samych Konarzyn i polaczyc ze sciezka ktora biegnie w kierunku Duzych Swornygaci to bylaby to prawdziwa " bomba " gdyz mozna byloby rowerem pojechac nad Jezioro Bardze. Akurat w tej kwestii do opozycja powinna dogadac sie z burmistrzem bo nie jest to " glupi pomysl "
13 Lutego 2018, godzina 14:18
Oceniono 32 razy 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 388.00 DKKDKK 57.10 58.60
EUREUR 427.00 439.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 43.50 45.00
GBPGBP 492.00 505.00 SEKSEK 40.00 41.50
Aktualizacja: 2019-02-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 385.00 DKKDKK 57.50 58.20
EUREUR 431.00 434.50 RUBRUB 5.60 6.20
CHFCHF 379.00 385.00 NOKNOK 44.10 44.60
GBPGBP 496.00 501.00 SEKSEK 40.50 41.20
Aktualizacja: 2019-02-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyższeniem opłat w strefie płatnego parkowania?
Ceny paliw2019-02-20

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.96 zł 1.99 zł
Circle K 4.71 zł - 4.93 zł 1.96 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.93 zł 1.96 zł
MZK 4.7 zł 4.85 zł 4.92 zł 2.02 zł
Orlen 4.72 zł 4.99 zł 4.94 zł 1.97 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij