Piątek, 19 Września 2014 | Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda | Pogoda: 17°C, 1015 hPa, wiatr 1.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Flesz:

  • Absurdalnie: W zachodniej Europie pojawiają się alkohole z ostrzegawczym napisem: Dawka śmietelna 3,5 promila. Nie dotyczy Polaków! ;)
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Przetargi w ratuszu

Czy działka w centrum pójdzie za rekordową sumę?

Czy działka w centrum pójdzie za rekordową sumę?

Urzędnicy w ratuszu spodziewali się, że zyski ze sprzedaży nieruchomości należących do miasta wyniosą w tym roku 6 mln 600 tys. Plany pokrzyżował jednak kryzys na rynku nieruchomości.

Teraz już ostrożniej podchodzi się do szacowania spodziewanych zysków. Optymistyczna wersja mówi o maksymalnie 5 milionach uzyskanych z przetargów na miejskie nieruchomości.

Czego nie uda się sprzedać? Po pierwsze włodarze liczyli na zbycie działki, na której znajduje się Chojnicki Dom Kultury. Już teraz wiadomo, że to zadanie nie do zrealizowania w tym roku. Liczono na spore zainteresowanie inwestorów, lecz niestety przeliczono się. Poza tym nie ma środków na budowę nowego domu kultury, więc postanowiono poczekać, być może nawet do przyszłej kadencji.

Miasto ma jeszcze w zanadrzu kilka nieruchomości, m.in. na Rzepakowej czy Bytowskiej. Nadzieję radni wiążą też z dawnymi Młynami, a przede wszystkim z działką, na której umiejscowione są szalety miejskie.  Ta działka (o nr 1428) ma powierzchnię ponad 250 m2 i przeznaczona jest pod strefę mieszkalnictwa i usług. Miejsce nieopodal centrum, przy bazylice i kościele gimnazjalnym stanowi bardzo atrakcyjne położenie.

Dobrze wie o tym Arseniusz Finster, który liczy na rekordową sumę w otwartej licytacji. - Cena wywoławcza to 500 tysięcy, liczę jednak na to, że dostaniemy znacznie więcej. Jeśli ktoś zalicytuje sumę 510 tysięcy to będę unieważniał przetarg - zastrzega burmistrz.

Reklama | Czytaj dalej »

Czy miasto kolejny raz zbyt optymistycznie wyszacowało zyski? Okaże się już wkrótce, a prawdopodobnie w listopadzie trzeba będzie korygować budżet, bo zaplanowanych na ten rok dochodów raczej nie uda się osiągnąć.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

130 komentarzy

NIKITA
wlasciel rerenu ma prawo tak nim dysponowac jak chce i przy sprzedazy postawic takie warunki jak chce i zarzadac takiej ceny jak chce i jak ma takie prawo to odstapic od podpisania umowy . przypominam sprawe zakupu gruzu. ma burmistrz wprawa wiec wie o czy mowi. ja zadam tylko jedno pytanie . pamietam konkurs na "pomysl dla powiatu" wygral projekt zabudowy wlasnie tej dzialki . prosze mi powiedziec czy jesli kupujacy bedzie chcial postawic taka "kamienice" to dostanie pozwolenie na budowe ? pytam bo jakos dziwnie moj stary od kiedy ogloszono ten przetarg ograniczyl mi kase na waciki ;(
27 Września 2009, godzina 12:03
~Czy to nie jest hipokryzja?
wpis 26.09.09 - 16:03:43 - A NA NAZWISKO JANIK TEŻ MAM ALERGIĘ CHOĆ \NA SZCZĘŚCIE/ OSOBIŚCIE GO NIE ZNAM.wpis 26.09.09 - 16:10:43 ZŁE SŁOWO PUSZCZONE W ETER WRACA DO WŁAŚCICIELA ZE ZDWOJONĄ SIŁA !!! TAK SAMO JEST Z DOBREM.
27 Września 2009, godzina 11:34
~Czy to nie jest hipokryzja?
wpis 26.09.09 - 16:03:43 - A NA NAZWISKO JANIK TEŻ MAM ALERGIĘ CHOĆ \NA SZCZĘŚCIE/ OSOBIŚCIE GO NIE ZNAM.wpis 26.09.09 - 16:10:43 ZŁE SŁOWO PUSZCZONE W ETER WRACA DO WŁAŚCICIELA ZE ZDWOJONĄ SIŁA !!! TAK SAMO JEST Z DOBREM.
27 Września 2009, godzina 11:34
~jabłko
królik miał wizję, dla siebie i swoich przyjaciół, a dla innych to miał takie powiedzenie - trzymaj się mnie, to z biedy nigdy nie wyjdziesz
27 Września 2009, godzina 11:12
~jabłko
królik miał wizję, dla siebie i swoich przyjaciół, a dla innych to miał takie powiedzenie - trzymaj się mnie, to z biedy nigdy nie wyjdziesz
27 Września 2009, godzina 11:12
~Bo...
z pustego to i Salomon nie nalał a to co robi Finster to nabijanie w butelkę
26 Września 2009, godzina 22:12
~Bo...
z pustego to i Salomon nie nalał a to co robi Finster to nabijanie w butelkę
26 Września 2009, godzina 22:12
~Mariusz Janik
"A NA NAZWISKO JANIK TEŻ MAM ALERGIĘ CHOĆ \NA SZCZĘŚCIE/ OSOBIŚCIE GO NIE ZNAM." - tym samym anonimie wydałeś o sobie nieskazitelną opinię A co do przetargów w ratuszu, to moje zadnie, pod którym się podpiszę jest takie: Jeden wielki przekręt!!!!
26 Września 2009, godzina 18:43
~Mariusz Janik
"A NA NAZWISKO JANIK TEŻ MAM ALERGIĘ CHOĆ \NA SZCZĘŚCIE/ OSOBIŚCIE GO NIE ZNAM." - tym samym anonimie wydałeś o sobie nieskazitelną opinię A co do przetargów w ratuszu, to moje zadnie, pod którym się podpiszę jest takie: Jeden wielki przekręt!!!!
26 Września 2009, godzina 18:43
~NIKITA
czy ty sie zastanowiles(as) czy te slowa ktore puszczasz sa dobrem czy zlem? tak jak innym odbierasz prawo posiadania wlasnego zdania i wydawania swoich opini?a co ty teraz zrobiles? to ze ktos cokolwiek robi to juz wystarczy zeby ocenic go dobrze?
26 Września 2009, godzina 16:16
~NIKITA
czy ty sie zastanowiles(as) czy te slowa ktore puszczasz sa dobrem czy zlem? tak jak innym odbierasz prawo posiadania wlasnego zdania i wydawania swoich opini?a co ty teraz zrobiles? to ze ktos cokolwiek robi to juz wystarczy zeby ocenic go dobrze?
26 Września 2009, godzina 16:16
~
SPÓJRZMY NAJPIERW NA SIEBIE A POTEM KRYTYKUJMY INNYCH. NIE WAŻNE KTO TO JEST BURMISTRZ , SPRZEDAWCA , KSIĄDZ UCZEŃ...... ZŁE SŁOWO PUSZCZONE W ETER WRACA DO WŁAŚCICIELA ZE ZDWOJONĄ SIŁA !!! TAK SAMO JEST Z DOBREM.
26 Września 2009, godzina 16:10
~
SPÓJRZMY NAJPIERW NA SIEBIE A POTEM KRYTYKUJMY INNYCH. NIE WAŻNE KTO TO JEST BURMISTRZ , SPRZEDAWCA , KSIĄDZ UCZEŃ...... ZŁE SŁOWO PUSZCZONE W ETER WRACA DO WŁAŚCICIELA ZE ZDWOJONĄ SIŁA !!! TAK SAMO JEST Z DOBREM.
26 Września 2009, godzina 16:10
~
PIERWSZY RAZ TUTAJ JESTEM I WSTYD MI ZA NIEKTÓRYCH CHOJNICZAN. TAK ŁATWO JEST KRYTYKOWAĆ GDY SIĘ SAMEMU ZAPEWNE NIC NIE ROBI. MIELIŚMY ILEŚ TAM BURMISTRZÓW - KTÓRY ZROBIŁ CHOĆ 10% TEGO CO OBECNY. ŻAŁOSNE ,TYLE ZAZDROŚCI . PIES OGRODNIKA .PODOBNIE JEST W NIEMCZECH - POLACY SOBIE ŚWIŃSTWA PODKŁADAJĄ JAK NIKT INNY. BRAK KULTURY-WSTYD!!!!!!! A NA NAZWISKO JANIK TEŻ MAM ALERGIĘ CHOĆ \NA SZCZĘŚCIE/ OSOBIŚCIE GO NIE ZNAM.
26 Września 2009, godzina 16:03
~
PIERWSZY RAZ TUTAJ JESTEM I WSTYD MI ZA NIEKTÓRYCH CHOJNICZAN. TAK ŁATWO JEST KRYTYKOWAĆ GDY SIĘ SAMEMU ZAPEWNE NIC NIE ROBI. MIELIŚMY ILEŚ TAM BURMISTRZÓW - KTÓRY ZROBIŁ CHOĆ 10% TEGO CO OBECNY. ŻAŁOSNE ,TYLE ZAZDROŚCI . PIES OGRODNIKA .PODOBNIE JEST W NIEMCZECH - POLACY SOBIE ŚWIŃSTWA PODKŁADAJĄ JAK NIKT INNY. BRAK KULTURY-WSTYD!!!!!!! A NA NAZWISKO JANIK TEŻ MAM ALERGIĘ CHOĆ \NA SZCZĘŚCIE/ OSOBIŚCIE GO NIE ZNAM.
26 Września 2009, godzina 16:03

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 319.00 329.00 DKKDKK 55.40 56.90
EUREUR 415.00 425.00 RUBRUB 8.00 9.00
CHFCHF 341.00 356.00 NOKNOK 49.70 51.20
GBPGBP 518.00 533.00 SEKSEK 44.60 46.10
Aktualizacja: 1970-01-01 01:00
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy rejestr umów zawieranych przez urząd powinien być dostępny dla obywateli online?




Wyniki Lotto

LOTTO 2014-09-18

  • 1
  • 2
  • 22
  • 28
  • 40
  • 46

Ceny paliw (Chojnice)2014-09-17

E95 E98 ON LPG BIO
123 Statoil 5.21 zł 5.41 zł 5.13 zł 2.56 zł -
BP 5.23 zł 5.66 zł 5.17 zł 2.59 zł -
Lotos Optima 5.21 zł 5.41 zł 5.13 zł 2.56 zł -
Moya 5.49 zł - 5.39 zł 2.69 zł -
MZK 5.21 zł 5.41 zł 5.14 zł 2.58 zł -
Orlen 5.23 zł 5.52 zł 5.17 zł 2.6 zł -
PKS - - - - -