II LO i Technikum nr 1 najwyżej w rankingu
Już po raz 14 dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” opublikowały ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsze lokaty spośród chojnickich szkół zajęły w nim II LO im. gen. Władysława Andersa oraz Technikum nr 1 w ZSP nr 1.
Po raz drugi prowadzona była odrębna klasyfikacja dla szkół ogólnokształcących i techników. Przed rokiem II LO zajęło 149 miejsce w swojej kategorii. Teraz uplasowało się na 288 miejscu z 43,85 punktami. Pierwsze miejsce, tak jak i rok wcześniej, zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu z dorobkiem 100 punktów. Następne jest XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu (85,85 pkt.) i XII LO w Szczecinie (81,19 pkt.). W klasyfikacji wojewódzkiej, która liczy 50 pozycji, II LO zajęło 19 miejsce. W pierwszej dziesiątce są wyłącznie szkoły z Trójmiasta. W tym zestawieniu z Chojnic znalazły się jeszcze: Katolickie LO im. Romualda Traugutta (36,36 pkt. i 45 miejsce) oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące (36,08 pkt. i 48 miejsce). W rankingu ogólnopolskim te szkoły zajmują miejsca powyżej 500.
Reklama | Czytaj dalej »
W klasyfikacji pomorskich techników najwyżej umieszczono Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnicach. Zdobyło 59,58 pkt., co dało 10 miejsce w naszym województwie i 193 miejsce w Polsce. Wysoko umieszczono także Technikum nr 2 w Zespole Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego (55,19 pkt., 28 m.) oraz Technikum im. Stefana Bieszka w Zespole Szkół (50,89 pkt., 39 m.). Pierwsze miejsce w naszym województwie zajęło Technikum Hotelarskie w Gdyni z 83,80 pkt. Dało to 8 miejsce w kraju. Wśród techników najwyżej sklasyfikowano Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. z Lublina.
Jak podają organizatorzy rankingu, głównymi jego adresatami są tegoroczni absolwenci szkół gimnazjalnych. Przy jego tworzeniu w odniesieniu dla szkół ogólnokształcących brano pod uwagę następujące kryteria i wagi procentowe - sukcesy w olimpiadach 30 %, matura przedmioty obowiązkowe 30 %, matura przedmioty dodatkowe 35 %, opinia akademicka 5 %. W przypadku techników - sukcesy w olimpiadach 20 %, matura przedmioty obowiązkowe 30 %, matura przedmioty dodatkowe 15 %, wyniki egzaminów zawodowych 30 %, opinia akademicka 5 %. Przy ustalaniu wyników brano pod uwagę osiągnięcia wszystkich 4288 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.
Oczywiście z takich lokat swych szkół są zadowoleni ich dyrektorzy. – Na pewno na nasz wynik największy wpływ miała praca uczniów oraz kompetencje nauczycieli. Liczyły się też wyniki egzaminów maturalnych, które zdali w komplecie wszyscy uczniowie ostatnich klas. Mieliśmy też dwóch uczestników finałów ogólnopolskich olimpiad. W Historycznej nasz uczeń został laureatem, gdyż zajął IX miejsce, z Literatury i Języka Polskiego dostał się do finału – przekazała nam Jolanta Wróblewska, wicedyrektor II LO.
– Sądzę, że przyczyniły się do naszego wyniku bardzo dobre wyniki na maturach i egzaminach zawodowych. Nasi uczniowie mieli także spore osiągnięcia w konkursach i olimpiadach. Jeden z uczniów był laureatem wojewódzkiego finały Euroelektry – poinformował nas Jan Semrau, dyrektor ZSP nr 1.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (47)
- Komentarze Facebook (...)
47 komentarzy
Ale jakby spojrzeć na to z drugiej strony:
- skoro karda nauczycielska w większości jest średnia żeby nie powiedzieć kiepska,
- skoro działalność pozalekcyjna to właściwie wymarłe pojęcie,
- skoro konkursy to zasadniczo tylko olimpiady przedmiotowe kuratorium oświaty,
to co tę szkołę wyróżnia na tle innych?
Wydaje mi się, że tam gdzie nie ma samych "kujonów" nauczyciel musi więcej z siebie dawać, by klasa się czegoś nauczyła. Więc jeżeli ktoś nie potrzebuje wyścigu szczurów żeby się uczyć, to pewnie lepiej zrobi jak pójdzie do 1 LO... Jakbym miał wybierać 2gi raz to bym właśnie tak zrobił...
Jest kilku naprawdę dobrych nauczycieli w 2LO, ale stanowią oni mniejszość.
Większość z nich zamiast uczyć na lekcjach, skupia się na podawaniu CZEGO się nauczyć, tzn. dyktuje punkty do zeszytu, definicje, wzory. Na następnej lekcji kartkówka z tego i tak w kółko. I oczywiście wtedy wszyscy uczą się we własnym zakresie, bo wciąż idą tam ambitni ludzie i nie chcą dostać złych ocen, a nauczyciel cieszy się że jest taki super skuteczny bo z kartkówki same dobre oceny .
Na miejscu dyrekcji zastanowiłbym się, gdzie popełnili błąd, bo jak widać odkąd jest nowa dyrekcja jest tylko gorzej. Ale zapewne widzą to wszyscy tylko nie sami zainteresowani . Ja bym zaczął od wymiany niektórych nauczycieli
Fakt też pozostaje faktem, za dyr. Mrówczyńskiego szkoła rosła w siłę i pięła się w górę, na początku panowania nowej dyrekcji było widać dobre chęci... teraz natomiast można odnieść wrażenie, że dobre chęci może i były, ale ostatecznie wyszło "jak zwykle".
Zapytajcie uczniów tej szkoły, ile ich rodzice wydają na korepetycje. Bulwersujące!
Podpisał się: nauczyciel oburzony tym, co słyszy o korepetytorskim odcieniu tej szkoły
i 19 na 50. R.e.w.e.l.k.a
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!