Poniedziałek, 05 Grudnia 2022 | Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny chojnice24 na komórkę
Strona głównaBez Montażu
Rozmiar tekstu: A A
Ch24, fot. ms

Dyskutowali o wniosku PChS i parkowaniu

Jacek Studziński po raz pierwszy wziął udział w Bez Montażu

Jacek Studziński po raz pierwszy wziął udział w Bez Montażu

Wczoraj (20.02) w naszej redakcji na cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń tygodnia „Bez Montażu” spotkali się przedstawiciele Projektu Chojnicka Samorządność, Stowarzyszenia KoLiber, Prawa i Sprawiedliwości oraz Programu 2014.

Naszymi gośćmi byli Jacek Studziński, Tomasz Szlachetka, Bartosz Bluma oraz Arseniusz Finster. Jak co tydzień pytania dla nich przygotował Jerzy Erdman. Tym razem dyskusja trwała prawie 54 minuty.

Pełny zapis dyskusji z 20.02.2012

Reklama | Czytaj dalej »

Rozpoczęliśmy od dyskusji na temat inicjatywy Stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność, które chciałoby, aby grupa obywateli mogła składać projekty uchwał bezpośrednio pod obrady Rady Miejskiej, a także by mieszkańcy mogli na sesji składać wnioski i zapytania.

O wniosku Projektu Chojnicka Samorządność

Rozmawialiśmy także na temat wysokości straty Parku Wodnego za 2011 rok i rosnącej wokół Chojnic ilości konkurencyjnych obiektów.

O sytuacji Parku Wodnego i jego konkurencji

Kolejny raz nasi goście zajęli się organizacją strefy płatnego parkowania, gdyż na ostatniej sesji Rady Miejskiej została przegłosowana uchwała z nowymi zasadami jej funkcjonowania.

O uchwale RM ws. strefy płatnego parkowania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~[:Qwink]
Lorelai (swoją drogą też lubię ten serial ) określenie "szkalujemy" było użyte z przymrużeniem oka. Podejrzewam jednak, że gdyby ktoś Najjaśniejszego o to zapytał, uznałby, że to prawda. Jedna osoba mu wystarczy, żeby wyrobić sobie zdanie o wszystkich komentatorach. Dlatego właśnie te zasadne i merytoryczne wypowiedzi i pytania pozostaną bez odpowiedzi. Nie doczekamy się komentarza również z tego powodu, że ratusz za późno zauważył, że "strzelił sobie w kolano".
24 Lutego 2012, godzina 09:54
Oceniono 1 raz 1
~xyz
Ładna micha jeść nie da...
24 Lutego 2012, godzina 07:52
~Wielbicielka Burmistrza
Nie rozumię waszych komentarzy. Nie potraficie dostrzec tego co ten wspaniały człowiek zrobił dla naszego miasta. Wystarczy wymienić nowoczesną toalete, fontanne na rynku, wszedzie polbruki piękne kolory. Wszyscy nam zazdroszczą starego rynku. O co wam chodzi? Tylko sie czepiacie. Sprubójcie sami cos wymyślić
24 Lutego 2012, godzina 00:52
Oceniono 1 raz -1
~Lorelai
SZKALUJEMY??? Nie uogólniaj. Są osoby, którym puszczają nerwy. Np. na równoległym forum dotyczącym pomnika naszego astronoma. I to jest żenujące. Natomiast część internautów wypowiada swoje uwagi w sposób zasadny i merytoryczny. Nie ma lania wody, są trafne obserwacje. Konstruktywna krytyka.
23 Lutego 2012, godzina 13:25
Oceniono 3 razy 3
~[:Qwink]
Nie, albowiem wszyscy na tym forum, w przeciwieństwie do chojnice.com szkalujemy osobę burmistrza i on z nami rozmawiał nie będzie. Czasami wchodząc na portal konkurencji odnoszę wrażenie, że znajduję się w równoległej rzeczywistości. Tu częściej odzywa się krytyka poczynań władzy (często później szybciutko minusowana przez jej zwolenników), tam często zdarza się znaleźć teksty w stylu: "burmistrzu jesteśmy z ciebie dumni". Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że burmistrz woli udzielać się tam, gdzie jest chwalony
23 Lutego 2012, godzina 11:58
Oceniono 3 razy 1
~Kwiat Pustyni
Nasze Słońce Ratusza już nie włącza sie w dyskusje na swój temat?
23 Lutego 2012, godzina 10:50
Oceniono 2 razy 2
~zaciekawiona
Wydaje mi się, że wyniki kanadyjskich badaczy są zbyt naciągane. Intelekt delikwenta miałby decydować o jego wyborach politycznych? Chociaż, biorąc pod uwagę elektorat PIS... ;o) A gdzie źródło ciekawostki? Może jakiś link?
23 Lutego 2012, godzina 08:27
~ciekawostka
"Prawicowcy są mniej inteligentni niż lewicowcy, a ludzie, którzy nie byli zbyt bystrzy w dzieciństwie, gdy dorosną, stają się rasistami i homofobami - wynika z badań kanadyjskich naukowców opublikowanego w ''Psychological Science''. Pomyślałam, że warto przeczytać
23 Lutego 2012, godzina 00:01
~leniwy
Szkoda że zapis dyskusji jest dźwiękowy - nikomu specjalnie nie chce się odsłuchiwać takich przydługawych wypowiedzi. Może by redaktor Erdman napisał jakiś skrócik wypunktowując najciekawsze smaczki?
22 Lutego 2012, godzina 10:26
Oceniono 3 razy 1
~w/w
Nasz Burmistrz to normalnie drugi Tusk, taki fenomen jest za a nawet przeciw.Podpisuję sie pod w/w komentarzem.
22 Lutego 2012, godzina 08:08
Oceniono 8 razy 2
~Lorelai
Szanowni Internauci. Czy pamiętacie serial kryminalny „ Na kłopoty … Bednarski”? Bo w Chojnicach, na kłopoty…o nie, nie. Nie Bednarski. Na kłopoty… fenomenalny Burmistrz Arseniusz Finster! Nie ma bardziej genialnego rozsupływacza węzłów gordyjskich. Rutkowskiego od trudnych spraw. Deklarując Jackowi Studzińskiemu „załatwienie na telefon” sprawy dotyczącej nakłonienia radnych do zaproszenia go na posiedzenie komisji uświadamia Pan wszystkim, że stawia się Pan ponad Radę Miejską. Traktuje Pan członków Rady jak kmiotków. Marionetki, które samodzielnie podjąwszy decyzję na NIE, po telefonie od burmistrza powiedzą TAK. Pańskie dyktatorstwo sięgnęło zenitu. Cytuję wypowiedź skierowaną do J. Studzińskiego: „Ale gdybyś zadzwonił na przykład do mnie, powiedział – słuchaj, Arek, mam inicjatywę, weź, spowoduj, żeby oni jednak chcieli ze mną porozmawiać, żeby nie traktowali mnie płasko. A to trzeba było przyjść do mnie, próbowałbym pomóc”. W swoim poczuciu arogancji władzy właśnie podczas dyskusji w „Bez montażu” dowiódł Pan, że w Chojnicach NIE MA DEMOKRACJI. To, co jest natomiast, to replika MONARCHII ABSOLUTNEJ. Kreuje się Pan na Ludwika XIV urbi et orbi trawestując jego powiedzenie: „Rada Miejska to Ja”. Przecież Pan powinien być wykonawcą decyzji podejmowanych przez Radę. A tymczasem odkrył Pan swoje prawdziwe oblicze – steruje Pan Radą.To po prostu niedopuszczalne! A teraz „pogdybajmy” sobie trochę: załóżmy, że przewodniczącym PCHS-u składającym wniosek o inicjatywę uchwałodawczą nie jest Jacek Studziński, tylko Marcin Wałdoch (co mogłoby być bardzo realne, gdyż kadencja w stowarzyszeniu trwa tylko 6 miesięcy – a więc będzie rotacja i Wałdoch ma szansę przewodniczącym zostać). Czy w tej sytuacji także oczekiwałby Pan od niego telefonu z prośbą: „Słuchaj, Arku, może mógłbyś pomóc?”. Otóż nie, Panie Burmistrzu! Takie obietnice możemy między bajki włożyć. Wałdochowi odmówił Pan nawet sali obrad w miejskim ratuszu, bo nie lubi Pan prezesa Arcan Historii. Tym bardziej nie kiwnąłby Pan palcem w kwestii inicjatywy uchwałodawczej rekomendowanej przez Wałdocha. A zatem kieruje się Pan sympatiami i antypatiami wobec obywateli miasta Chojnice. Nie ich dobrem. To nie licuje z godnością Burmistrza. Dokonuje Pan swoistej segregacji. Wywiera Pan naciski na Radę Miejską. Panie Burmistrzu, Pańska wypowiedź w dyskusji to obciach i wtopa.
22 Lutego 2012, godzina 01:42
Oceniono 19 razy 13
hyde park w Parku 1000-lecia tak? Oj ubodło burmistrza, że nie mógł się powstrzymać i nieprofesjonalnie (dla mnie - złośliwie) skomentował akcję w parku Burmistrz mówi, że odpowiada na każdy mail. Hmmm, jak kiedyś (dawno) napisałem na adres urzad@miastochojnice.pl to niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Później się zreflektowałem i stwierdziłem, że chyba nie do tego urzędu napisałem, ale informacji zwrotnej nie dostałem, choćby krótka informacja typu "panie pisz pan do..., bo to nie nasza broszka" Nie, nie warto wyprowadzić z błędu obywatela. Cisza. Także akurat te słowa burmistrza traktuję z przymrużeniem oka.
21 Lutego 2012, godzina 21:26
Oceniono 11 razy 7
~chojniczanka
Po pierwsze Plac jagielloński nie jest monitorowany.
Po drugie - czy panowie wyobrażają sobie np. 50-letnią kobietę w butach na obcasach i w długim płaszczu zimą na rowerze? Poza tym kobiety po pracy robią zakupy, odbierają dzieci z przedszkoli i szkół, to jak je wozic? W ratuszu, szkołach, sądzie, sklepach, bankach pracują kobiety, niech pan radny je zapyta, co one myślą o dojeżdżaniu do pracy rowerem.
21 Lutego 2012, godzina 20:22
Oceniono 7 razy 5
~oko
10 obietnic tuska zniknęło ze strony www Platformy w 09.2009. Ale pamietamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r WKLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ tusk to oszust !!!
21 Lutego 2012, godzina 17:15
Oceniono 5 razy 1
~obserwatorium polityczne
Burmistrz przejął pałeczkę podczas rozmów, autorytarnie wskazał dobrych i złych działaczy pozarządowych, powtórzył głośno błędy p. Wajlonisa odnośnie konsultacji z organizacjami pozarządowymi, napiętnował Wspólną Ziemię, wbrew prawdzie zadeklarował, że Rada jest otwarta na głos obywateli. Bajanie trwa...
21 Lutego 2012, godzina 13:38
Oceniono 8 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 443.00 453.00 DKKDKK 61.10 62.40
EUREUR 465.00 475.00 RUBRUB 5.80 6.60
CHFCHF 469.00 484.00 NOKNOK 43.90 45.60
GBPGBP 540.00 552.00 SEKSEK 42.20 43.90
Aktualizacja: 2022-12-05 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 445.52 450.70 DKKDKK 61.20 62.30
EUREUR 468.74 473.98 RUBRUB 5.90 6.70
CHFCHF 473.00 478.00 NOKNOK 44.40 45.20
GBPGBP 541.00 548.00 SEKSEK 42.60 43.50
Aktualizacja: 2022-12-05 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Skręt z ulicy Tucholskiej w lewo w ulicę Gdańską z pierwszeństwem to dobry pomysł?


Ceny paliw2022-12-05

E95 E98 ON LPG
BP 6.55 zł 7.39 zł 7.88 zł 2.94 zł
Circle K 6.5 zł - 7.83 zł 2.91 zł
Lotos Optima 6.52 zł - 7.85 zł 2.93 zł
MZK 6.49 zł 6.99 zł 7.79 zł 2.91 zł
Orlen 6.54 zł 7.17 zł 7.87 zł 2.94 zł
PKS 6.5 zł - 7.8 zł 2.92 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij