Wtorek, 16 Lipca 2024 | Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Rodzice zostali w domu

Spotkanie z A.Finsterem odbyło się w jednej z sal Przedszkola nr 9

Spotkanie z A.Finsterem odbyło się w jednej z sal Przedszkola nr 9

W czwartek (1.03) odbyło się pierwsze z dwóch planowanych spotkań władz miasta z rodzicami przedszkolaków ze „Skrzatów” przy ul. Młodzieżowej.

Z zaproszenia, mimo listów przekazanych każdemu rodzicowi, a także informowania o nim przez lokalne media, w tym i nasz portal, skorzystało tylko 21 osób. Do przedszkola nr 9 zapisanych jest obecnie 249 dzieci. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia przez burmistrza Arseniusza Finstera informacji o wynikach konkursu na wyłonienie właściciela już niepublicznego przedszkola nr 9. Zapewnił uczestników zebrania, że każdy z oferentów, który uzyskał pozytywną opinię komisji konkursowej, zamierza zatrudnić zdecydowaną większość kadry. Tłumaczył się z nie zrealizowania obietnicy złożonej we wrześniu 2011 roku, kiedy to deklarował oddanie głowy pod topór, jeśli przez pierwsze trzy lata nie będzie utrzymana dotychczasowa stawka opłaty stałej. Wyjaśnił, że prawo nie pozwalało na umieszczenie takiego warunku w konkursie. Poinformował rodziców, że oferenci obiecali utrzymać stosowane ulgi w opłacie stałej na drugie i kolejne dziecko oraz na dzieci niepełnosprawne. Wyraził opinię, że dzięki zmianom w statusie chojnickich przedszkoli skorzystały także ich obiekty – Z naszych obserwacji prowadzonych przez 4 lata od poprzedniej prywatyzacji, widzimy, że przekształcenie dobrze robi substancji majątkowej. Właścicielki niepublicznych przedszkoli pozyskują szereg różnych funduszy, które nie są dostępne dla UM i obiekty są remontowane. Każde przedszkole zmieniło swoje oblicze nie tylko w środku, ale też na zewnątrz. Zadeklarował także, że pozyskane pieniądze ze sprzedaży nieruchomości zajmowanej przez PS 9 przeznaczone zostaną na remont Szkoły Podstawowej nr 5, do której pójdzie większość przedszkolaków.

Reklama | Czytaj dalej »

A.Finster o wyższości przedszkoli niepublicznych, Karcie Nauczyciela i zmianach w PS9

Większość pytań na spotkaniu, które trwało 40 minut, związana była z wątpliwościami wokół trwałości funkcjonowania w tym miejscu przedszkola, sposobu korzystania z pomieszczeń na parterze żłobka. Była także prośba o możliwość spotkania z nowym właścicielem przedszkola. Arseniusz Finster zapewnił, że zapisy w planie miejscowym uniemożliwiają zmianę przeznaczenia terenu na inną działalność, niż przedszkolna, przez 50 lat. Na ten sam okres władze miasta bezpłatnie użyczą sale w filii. Opłacić należałoby jedynie koszty eksploatacyjne. Powiadomił także, że w połowie czerwca jest planowane następne spotkanie z rodzicami, na którym będzie także zwycięzca przetargu na kupno przedszkola.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~z takimi się nie robi interesów
Ktoś kto składa ludziom obietnice bez pokrycia albo co gorsza niezgodne z obowiązującym prawem, to albo robi to z braku kompetencji albo z chęci oszukania tych ludzi. W tym delikatnym przypadku, związanym bezpośrednio z dziećmi i przyszłością integracyjnego przedszkola nr 9, nie wiem co może być gorsze. To, że do sprywatyzowania "Skrzatów" dąży osoba niekompetentna i próbująca to zrobić za wszelką cenę, czy też robi to osoba, która wykorzystuje kłamstwo jako narzędzie do przekonywania ludzi do swojej wizji. Jak dla mnie jedne i drugie praktyki są bardzo niebezpieczne dla społeczeństwa więc nie pozwólmy, żeby takie osoby wpływały na naszą (naszych dzieci) przyszłość. A na koniec tylko powiem to, że osoba która uwiarygadnia swoje słowa kładąc własną głowę pod topór a później w momencie gdy nie dotrzymuje słowa ucieka od kary, to jest zwykłym tchórzem, oszustem i manipulantem. Osobą, która straciła pełną wiarygodność.
05 Marca 2012, godzina 10:52
Oceniono 4 razy 2
~podatnik
Poważnie aż 7 rodziców? Czas a przyśpieszone wybory.
03 Marca 2012, godzina 12:55
Oceniono 2 razy 2
~Brawo
Zgadzam sie z każdym słowem napisanym przez " nie mogę spać"! Może przeczytała to nasi radni?
03 Marca 2012, godzina 10:12
Oceniono 2 razy 2
~zorientowany
Na piątkowym zebraniu także szału nie było, jeśli chodzi o frekwencję. Aż 7 (słownie - siedmiu) rodziców pofatygowało się na spotkanie z burmistrzem. Ale podobno dyskusja była gorętsza. Trwała do 18.20. Chyba pan redaktor wybrał pechowo zebranie
03 Marca 2012, godzina 10:05
Oceniono 3 razy 1
~koko
Pytanie;-niech Finster odpowie sobie na nie sam-DLACZEGO Rodzice zostali w domach?Moze odpowiedz zmieni niemadre plany wladz.
03 Marca 2012, godzina 09:25
~nie mogę spać
Tłumaczył się z nie zrealizowania obietnicy złożonej we wrześniu 2011 roku, kiedy to deklarował oddanie głowy pod topór, jeśli przez pierwsze trzy lata nie będzie utrzymana dotychczasowa stawka opłaty stałej. Wyjaśnił, że prawo nie pozwalało na umieszczenie takiego warunku w konkursie.

Prawo nie zmieniło się w znaczący sposób od września zeszłego roku, czyli w momencie, gdy burmistrz szastał obietnicami nie miały one racji bytu. Ciekawe ile jeszcze jego obietnic jest niezgodnych z prawem?
Wyraził opinię, że dzięki zmianom w statusie chojnickich przedszkoli skorzystały także ich obiekty

Czy na pewno jest się czym chlubić? Z tego zdania jasno wynika, że miasto zaniedbuje budynki, w których uczą się nasze dzieci (szczególnie przedszkola). Właścicielki nie mają wyjścia, muszą budynki remontować, bo inaczej odpowiednie służby wkroczą i zamkną im działalność. Aż dziwne, że nikt do tej pory nie przyczepił się do stanu budynku PS 9.
Arseniusz Finster zapewnił, że zapisy w planie miejscowym uniemożliwiają zmianę przeznaczenia terenu na inną działalność, niż przedszkolna, przez 50 lat.

Jakie to są zapisy i jakie przepisy prawa za tym stoją? To samo prawo i te same zapisy umożliwiły budowę wytwórni kostek betonowych, a ostatnio i silikatów "za płotem" osiedla mieszkaniowego. Nie tak dawno burmistrz mówił o tym, że miasto chce sprzedać działkę, która do tej pory w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona była na budowę szkoły na Os. Leśnym. Wiadomo, że nikt tam szkoły budować nie będzie, więc nastąpi zmiana planu. Tam można, to dlaczego nie przy ul. Młodzieżowej?
Na ten sam okres władze miasta bezpłatnie użyczą sale w filii.

Czyli przez 50 lat prywatny właściciel przedszkola będzie nieodpłatnie korzystał z budynku żłobka? Jedyne opłaty to media? UM jest podobno tak biedny, że nie stać go na utrzymanie PS nr 9, ze sposobu przekształcenia przedszkola wynika, że na utrzymanie budynku też jest dla miasta zbyt kosztowne. Z drugiej jednak strony wynajmie się pomieszczenia w sąsiednim budynku za darmo? Widać tu pewną niekonsekwencję w biedocie naszego ratusza. A może od razu budynek żłobka przewiązać kokardką i oddać nowemu właścicielowi skrzatów? Można się spodziewać, że już niedługo dostanie on propozycję kupna żłobka.
Frekwencja na tym spotkaniu dobitnie świadczy o tym, że chojniczanie mają ciekawsze rzeczy do roboty niż wysłuchiwanie deklaracji i obietnic bez pokrycia naszego burmistrza. A i widać, że honoru u niego jak na lekarstwo.
Próby odwrócenia uwagi od zasadniczego tematu i kierowania jej na postać Wałdocha i "jego dążenie do władzy" są żałosne.
02 Marca 2012, godzina 23:43
Oceniono 11 razy 11
~Dwie strony
Jeszcze jedno. W tym wszystkim chodzi oczywiscie pieniadze. Któż nie chciałby mieć w budżecie dodatkowych pieniędzy?
02 Marca 2012, godzina 21:17
Oceniono 3 razy 3
~Dwie strony
Burmistrz jest nieomylny. Dlatego każda dyskusja nie ma sensu.
02 Marca 2012, godzina 21:07
Oceniono 4 razy 4
~BEATA
Nie rozśmieszaj ludzi! Do jakiej niby władzy nadaje się Wałdoch? On się nie nadaje nawet na brygadzistę pastuchów wielbłądów!
02 Marca 2012, godzina 20:38
Oceniono 8 razy -6
~Pomimo postu "zero" fakty
potwierdzają brnięcie do władzy Wałdocha na wszystkie dostępne sposoby i metody.
02 Marca 2012, godzina 20:02
Oceniono 10 razy -4
~zero
Proszę bardzo! Teraz dopiero rzucają się na usta słowa pana Kowalika - kto za Wami (bursmitrzu) stoi? Kogo Pan reprezentuje? Kto tam przyszedł? 21 rodziców, to nawet nie 5% z ich ogólnej liczby. Wielkie zainteresownie i poparcie Waszego pomysłu Towarzysze.
02 Marca 2012, godzina 19:00
Oceniono 13 razy 3
~Przedszkolem najbardziej zainteresowany
Sawicki, Wałdoch & co. Ponieważ jest to skocznia di polityki. Rodzice jak widać maja do tego stosunek...
02 Marca 2012, godzina 15:04
Oceniono 14 razy -6
~hm
dziwne...jeszcze nie było przetargu, nie wiadomo kto wygrał....ale uwaga wiemy kto będzie pracował i prowadził przedszkole...pani K...jeszcze nie dawno mówiła żeby nie prywatyzować przedszkola, że będzie źle a tu...wystarczyło hasło że poprowadzi to przedszkole i już zmiana poglądów....
02 Marca 2012, godzina 14:46
Oceniono 4 razy 0
~podatnik
Nie zdjął kurtki, bo jak pomidory i jajka poszłyby w ruch...
A ludzie mają już dość tych zapewnień bez pokrycia. Jaki wpływ będzie miało miasto po prywatyzacji? Sprawdzenie czy środki z budżetu będą w sposób właściwy wydatkowany. Ot.
02 Marca 2012, godzina 14:35
Oceniono 5 razy 3
~widz
Już tam chyba oszczędzają na grzaniu bo Finster nawet kurtki nie zdjął ;-)
02 Marca 2012, godzina 14:06
Oceniono 4 razy 2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.20
EUREUR 424.00 430.00 RUBRUB 4.34 4.56
CHFCHF 433.00 440.00 NOKNOK 29.60 32.70
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 35.90 37.00
Aktualizacja: 2024-07-16 12:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.27 397.32 DKKDKK 50.30 53.10
EUREUR 425.41 429.44 RUBRUB 4.34 4.56
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.70 32.60
GBPGBP 505.01 510.28 SEKSEK 36.00 36.90
Aktualizacja: 2024-07-16 12:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-15

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij