Poniedziałek, 23 Grudnia 2024 | Imieniny: Dagny, Sławomiry, Wiktora chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Nie chcą anten przy Łukowicza

Na budynku, gdzie mieści się supermarket przy ul. Piłsudskiego, ma stanąć zespół anten sieci PLAY.

Na budynku, gdzie mieści się supermarket przy ul. Piłsudskiego, ma stanąć zespół anten sieci PLAY.

W marcu 2012 spółka P4, mająca sieć telefonii komórkowej Play, złożyła w Urzędzie Miejskim wniosek o wydanie decyzji, która umożliwi wybudowanie stacji bazowej. Na dachu budynku usługowo – handlowego położonego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Łukowicza, miałby pojawić się zespół trzech anten nadawczo – odbiorczych.

Wyjściowa moc maksymalna anteny dla telefonii GSM ma wynosić 60 W, dla UMTS 80 W. Odbyta w środę (8.08) rozprawa administracyjna, podczas której miejscy urzędnicy spotkali się z grupą mieszkańców Chojnic, będących zainteresowanymi faktem planowanej budowy, nie była pierwszą w tej sprawie. Ponownie jednak nie wziął w niej udział przedstawiciel inwestora. Jak wyjaśnił to prowadzący rozprawę dyrektor Wydziału Gospodarowania Przestrzenią Jacek Marczewski, inwestor uważa, że złożył kompletny wniosek, zgodny z obowiązującym prawem i jego wymaganiami. Ze względu na deklarowaną moc nadajników, nie musi on posiadać raportu oddziaływania na środowisko. Innego zdania, co do prawidłowości wniosku, jest podwładny burmistrza Arseniusza Finstera. – Dokumentacja wniosku zawiera szereg pominięć i nieprawidłowości. Przy ustalaniu wysokości budynków przy ul. Mestwina założono, że mają 6 metrów, gdy faktycznie jest 8,5 m, z uwzględnieniem poziomu terenu. Najpoważniejszym błędem jest brak w opracowaniu budynku przy ul. Piłsudskiego 40. Weźmiemy te niedociągnięcia pod uwagę przy podejmowaniu decyzji – zadeklarował Marczewski. Poinformował także, że urząd miejski zamówił opinię u jednego z chojnickich rzeczoznawców majątkowych. Uważa on, że montaż anten telefonii komórkowych może wpłynąć na obniżenie wartości nieruchomości, ale nie we wszystkich przypadkach.

Reklama | Czytaj dalej »

Najwięcej wątpliwości zgłosił Jan Szymański, mieszkaniec ul. Łukowicza – Czy ratusz ma możliwość skontrolowania przestrzegania warunków wydanego zezwolenia? Czy kupilibyście dom położony o 50 metrów od stacji bazowej? – pytał miejskich urzędników. Stwierdził ponadto, że spadek wartości domu z tego powodu może być zabójczy dla kogoś, kto ma do spłacenia kredyt zaciągnięty na jego zakup lub budowę. Przekazał także wyniki badań zagranicznych ekspertów, którzy uważają, że bliskość takich anten ma zdecydowanie negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców i uczniów z pobliskich szkół. Wnioskował o wydanie przez urząd miejski negatywnej decyzji. Takie stanowisko ucieszyłoby ponad 100 sygnatariuszy listu protestacyjnego, który złożono w Urzędzie Miejskim. Dyrektor Marczewski wyjaśniał, że ratusz nie jest właściwym organem, mającym kontrolować poziom promieniowania elektromagnetycznego. Wskazał, że powinna kontrolować to Wojewódzka Inspekcja Sanitarna. Zauważył, że inwestor, gdy nie będzie zgadzał się z negatywną decyzją urzędu, ma prawo zaskarżyć ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. – Jeśli nie będziemy mieli podstawy prawnej do decyzji na „nie”, to przegramy sprawę w SKO – stwierdził Jacek Marczewski.

Teren, na którym może stanąć stacja bazowa, nie posiada ważnego planu miejscowego zagospodarowania, w którym ewentualnie zapisano by zakaz instalowania takich urządzeń. W tej sytuacji, oprócz przepisów ustawowych, może wydać decyzję na podstawie zapisów studium zagospodarowania miasta Chojnice.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

26 komentarzy

~Jan
Chcesz więcej proszę bardzo:

W Ustroniu Morskim umierają na raka wojskowi, którzy pracowali przy radarach. W Głobinie te stacje radarowe stoją naprzeciwko wsi

Ustronie Morskie, letniskowa miejscowość. W ciągu dwóch lat zmarło tu na raka pięciu byłych wojskowych, którzy pracowali przy radarach, w dywizjonie rakietowym. Wojsko żąda od wdów oświadczeń, jakoby śmierć ich mężów nie miała związku ze służbą. Koledzy zmarłych, były dowódca i lekarz z tej jednostki, zdecydowali się przerwać zmowę milczenia. Sami boją się o życie - też byli narażeni na promieniowanie elektromagnetyczne. Zresztą wielu z wojskowych, którzy pracowali, lub pracują przy radarze, dostrzega u siebie niepokojące objawy. Niektórzy już chorują.


Żródło: http://www.bhp.org.pl/Article802.html
09 Sierpnia 2012, godzina 11:04
Oceniono 23 razy -9
~Jan
Kopiko! Proszę bardzo Tu:

http://www.protestnaszafirowej.republika.pl/materialy.html

masz materiały z analizy 94 publikacji naukowo badawczych. Jest też artykuł zajmującego się problemem prof. Olle Johanssona z Karolinska Institute w Sztokholmie. To akurat nie są wyniki badań opłacanych przez biznes telefonii komórkowej na podstawie których piszesz te bzdury.
09 Sierpnia 2012, godzina 10:53
Oceniono 24 razy -8
A komisję przy Głównym Inspektorze Sanitarnym na pewno ktoś przekupił to kolejny spisek Rządu Światowego zakładający zagładę ludzkości poprzez stawianie nadajników telefonii komórkowej. Dopiero teraz odkrywamy, że popularyzacja radia oraz telewizji miała tylko jeden cel - znieczulić ludzkość tak, by myślała, że to co ich zabija jest dla nich dobre! Musimy postawić zdecydowany opór Nowemu Porządkowi Świata. Przestańmy słuchać radia, oglądać telewizję, surfować w internecie i rozmawiać przez telefon. Nie dajmy się omamić! To nasza ostatnia szansa, by Rząd Światowy przestał emitować szkodliwe pole elektromagnetyczne!

09 Sierpnia 2012, godzina 10:53
Oceniono 20 razy 8
~do kopiko
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Sierpnia 2012, godzina 09:57
Oceniono 30 razy -10
~do Kopiko
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Sierpnia 2012, godzina 09:55
Oceniono 28 razy -10
~kopiko
tak jeszcze dla rozładowania atmosfery. przypomniało mi się zasłyszane powiedzenie, które można odnieść również do tego tematu:

"ludzie nie mogą żyć bez internetu, przykładem są nasi przodkowie - nie mieli internetu i proszę - nie żyją."
09 Sierpnia 2012, godzina 09:53
Oceniono 25 razy 9
~kopiko
Janie, podałem w swoim komentarzu konkretny tytuł wiarygodnego źródła, które swoim nazwiskiem firmuje wiele autorytetów z różnych dziedzin nauki. Ty napisałeś o "jakichś artykułach" i "jakiejś statystyce", odpowiem cytatem z dokumentu, który przywoływałem:

"W żadnym z opracowań autoryzowanych przez WHO ani w pracach opartych na
wystarczająco licznej grupie badanych ( i poprawnie przyjętych kryteriach włącznie )nie
spotkano jednoznacznych dowodów patogennego działania pól elektromagnetycznych
o częstotliwościach wykorzystywanych w telefonii komórkowej, których poziomy były niższe
od określonych w Rekomendacji Rady Europy (patrz wyżej).

W świetle obecnej wiedzy pola elektromagnetyczne o częstotliwościach telefonii
komórkowej nie są klasyfikowane w żadnej z trzech grup czynników karcinogennych:
karcinogeny, prawdopodobnie karcinogenne lub przypuszczalnie karcinogenne. Brak też
potwierdzenia naukowego ryzyka wystąpienia nerwicy, choroby wrzodowej czy innych schorzeń
u osób poddanych oddziaływaniu pól elektromagnetycznych."


To wystarczająca odpowiada na Twoje bzdurne zarzuty.
09 Sierpnia 2012, godzina 09:47
Oceniono 24 razy 4
~Jan
Kopiko! Wiesz co to statystyka? To taka nauka, która mówi m. in.co ile zdarzeń losowych wystąpi to, które badamy. Otóż ta statystyka mówi, ze 3% społeczeństwa cierpi na tzw. alergię elektromagnetyczną objawiającą się bólami głowy, bezsennością, brakiem koncentracji, zwiększonym poziomem agresji itp. Ta statystyka mówi też, że parę procent z tych 3 napewno zachoruje na raka mózgu i odejdzie z tego świata przedwcześnie. A więc na 1000 osób mieszkających i stale przebywających w zasięgu niewielkiej do 200m odległości od nadajnika zachoruje napewno 30 osób.
Poczytaj w inernecie, wygoogluj alergię elektromagnetyczną, a pojawi się pełno artykułów naukowych.
Znajdziesz tam ten o którym piszesz - sponsorowany przez sieci.
09 Sierpnia 2012, godzina 09:21
Oceniono 30 razy -4
~ja
Tak to prawda, przy zlozeniu odwolania lub zaskarzeniu decyzji przez Play chojnicki urzad poniesie sromotna porazke, no ale coz, urzednicy musza pokazac lokalnej spolecznosci od tej najlepszej strony
09 Sierpnia 2012, godzina 07:24
Oceniono 21 razy 19
~Mieszkaniec Gdańska k. Chojnic
A potem się dziwić, jak na forum wysyp postów pokroju "złodzieje z sieci xxx, abonament płacić trzeba, a zasięg beznadziejny!"
U sąsiada, dwie ulice dalej stać nadajnik może, ale nie u mnie pod domem. Polska
09 Sierpnia 2012, godzina 00:03
Oceniono 43 razy 29
~kopiko
Takie "akcje ludności" utwierdzają mnie w przekonaniu, że demokracja to zły ustrój. Gdy - jak mówi znane powiedzenie - "dwóch meneli spod monopolowego ma ważniejszy głos niż jeden doświadczony specjalista".

Państwu, którzy ubawiają mnie twierdzeniami o szkodliwości stacji bazowych telefonii komórkowej odsyłam do raportu Komisji Higieny Radiacyjnej Rady Sanitarno – Epidemiologicznej
przy Głównym Inspektorze Sanitarnym
w sprawie "potencjalnej szkodliwości pól elektromagnetycznych (PEM)
emitowanych przez urządzenia bazowe telefonii komórkowej".

Sam, wraz z dwiema innymi rodzinami (w tym osobami starszymi i dziećmi) mieszkałem przez dłuuuugie lata w budynku, na którym zainstalowana jest taka stacja. Wszyscy cieszymy się do dzisiaj dobrym zdrowiem. Stosując podobną logikę, co wyżej wspomniani mógłbym więc nawet powiedzieć, że promieniowanie stacji wpływało zbawiennie na nasze zdrowie.

Dość wspomnieć, że polskie normy w zakresie wypromieniowania nadajników są znacznie bardziej rygorystyczne niż unijne. To ogranicza postęp, ale takich pieniaczy powinno cieszyć.

Na koniec - Panu Marczewskiemu z Urzędu radzę tak nie "błyszczeć" elokwencją. To niezdrowe próbować stawać okoniem, szczególnie, że urząd wydając decyzję negatywną bez wcześniejszego wezwania do uzupełnienia dokumentacji działa w sprzeczności z KPA, co reprezentant inwestora z pewnością boleśnie wykorzysta "zjadając" urząd na śniadanie przy składaniu odwołania lub zaskarżeniu decyzji.
08 Sierpnia 2012, godzina 22:18
Oceniono 36 razy 20

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 4.040 4.140 DKKDKK 0.498 0.524
EUREUR 4.160 4.240 TRYTRY 0.118 0.135
CHFCHF 4.530 4.610 NOKNOK 0.298 0.317
GBPGBP 5.080 5.160 SEKSEK 0.310 0.334
Aktualizacja: 2024-12-22 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 4000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 4.064 4.104 DKKDKK 0.499 0.523
EUREUR 4.170 4.240 TRYTRY 0.119 0.134
CHFCHF 4.540 4.590 NOKNOK 0.299 0.316
GBPGBP 5.105 5.158 SEKSEK 0.311 0.333
Aktualizacja: 2024-12-22 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy weźmiesz udział w głosowaniu na projekty do realizacji w Budżecie Obywatelskim?




Ceny paliw2024-12-22

E95 E98 ON LPG
BP - - - -
Circle K - - - -
Mol Chojnice - - - -
MZK - - - -
Orlen - - - -
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij