Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaBez Montażu
Rozmiar tekstu: A A
ch24, fot. ms

„Nie róbmy polityki na stadionie”

Dariusz Szczepański z egzemplarzem naszego bezpłatnego informatora w czasie dyskusji o transparencie z 11 listopada.

Dariusz Szczepański z egzemplarzem naszego bezpłatnego informatora w czasie dyskusji o transparencie z 11 listopada.

Taką tytułową tezę postawił miejski radny Dariusz Szczepański, jeden z uczestników ostatniego wydania Bez Montażu w czasie dyskusji o obchodach Święta Niepodległości.

W naszej redakcji gościliśmy wczoraj (19.11) przewodniczącego Projektu Chojnicka Samorządność Jacka Studzińskiego, radnego z Platformy Obywatelskiej Dariusza Szczepańskiego oraz radnego z Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Blumę. Tematy do dyskusji przygotował jej moderator Jerzy Erdman. Trwała łącznie ponad 52 minuty.

Całość dyskusji z 19.11.2012

Rozpoczęła się od omówienia przygotowań do wprowadzenia od lipca 2013 roku „rewolucji śmieciowej”. Dopytywaliśmy naszych gości, czy widzą zagrożenia dla jej realizacji. Sondowaliśmy radnych, za którym wariantem opłaty za zagospodarowanie odpadów opowiadają się.

O zmianach w gospodarce odpadami - 21 minut

Reklama | Czytaj dalej »

Kolejny temat Bez Montażu związany był z opisywanymi przez nas przypadkami naruszeń prawa budowlanego - utwardzenie odcinka ul. Jesionowej, rozbiórka siedziby saloniku prasowego na Starym Rynku oraz ciągnąca się od 2009 roku modernizacja elewacji kamienicy, w której ma siedzibę Promocja Regionu Chojnickiego. Zadaliśmy pytanie naszym gościom, czy gdyby ratuszowi urzędnicy wykazali więcej inicjatywy przy załatwianiu wniosków we wspomnianych przypadkach, udałoby się uniknąć interwencji nadzoru budowlanego. Radny Szczepański zadeklarował, że podejmie kroki mające na celu wyjaśnienie sprawy nielegalnej inwestycji drogowej na osiedlu Leśnym.

O samowolach budowlanych - 16 minut

Na zakończenie poprosiliśmy o skomentowanie chojnickich i warszawskich akcentów obchodów niedawnego Święta Niepodległości. Najgorętsza dyskusja wywiązała się wokół tzw. eksmisji okolicznościowego transparentu, który przygotowali na mecz kibice MKS Chojniczanki. Tylko Dariusz Szczepański uważał, że miał on wydźwięk polityczny.

O obchodach Święta Niepodległości - 14.40 minuty

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

26 komentarzy

~bęcwał
może w ogóle Polska=Polityka? A może dla niego, wszystko wokół to polityka? Jeśli tak to współczuję...
23 Listopada 2012, godzina 10:53
Oceniono 3 razy 1
~leśna fujarka
Hlip, chlap,..., kap, … kap, … kap,... , och!...ach!... Hlip, chlap, ...
- Co to? - Zastanawiał się mały krasnoludek.
Cichutki szloch dobiegał z lewej strony.
- Chyba za krzakiem leszczyny ktoś płacze?
Łzy jak grochy kapały na liść paproci i po leśnej ściółce płynął mały, łzawy strumyczek. Ostrożnie, żeby nie przestraszyć małej, płaczącej istotki, krasnoludek podszedł do leszczynowego krzaczka. Oczom jego ukazała się śliczna mała dziewczynka, ubrana w złotą sukienkę i złotą połyskującą w słońcu czapeczkę. W rączkach trzymała połamaną fujarkę.
- Aha! Powód swego nieszczęścia, trzyma w dłoniach - pomyślał filozoficznie krasnoludek.
- Nie martw się - powiedział – spróbuję ci pomóc.
Zaskoczona dziewczynka przestała płakać i spojrzała w miejsce gdzie stał, z wyciągniętą przed siebie dłonią, miło uśmiechnięty krasnal. Dziewczynka bez słowa podała mu fujarkę. Krasnoludek długo przyglądał się instrumentowi, po czym stwierdził, że tu pomóc może tylko żywica drzewa, z którego wykonano instrument. Iskierki radości błysnęły w zapłakanych jeszcze oczach dziewczynki.
- Fujarka jest zrobiona z tej leszczyny, dała mi ją Matka Natura.
- O! - Z zaciekawieniem spojrzał na dziewczynkę krasnoludek
Wiedział, że ma przed sobą istotkę wyjątkową, bo przecież Matka Natura nie robi prezentów każdemu. Widząc zdziwioną minę krasnala dziewczynka roześmiała się, a głos jej perlisty zbudził uśpione kiełki leśnych roślin, które szybko zaczęły rosnąć, wyciągając swe bladozielone listki ku słońcu. Mina krasnoludka, gdy to zobaczył musiała być jeszcze śmieszniejsza, bo dziewczynka śmiała się coraz piękniej i głośniej. A wokół nich, ruszała się cała ściółka leśna, unoszona w górę kiełkującymi roślinkami.
- To wielki zaszczyt dla mnie, Leśna Wróżko, że mogę ci pomóc - wzruszonym głosem rzekł krasnoludek.
- Ależ krasnalku, to ja jestem ci wdzięczna, za twoją bezinteresowną dobroć. Matka Natura dała mi tę fujarkę, bym jej dźwiękiem budziła uśpione w pąkach kwiaty. Gdy próbowałam, pierwszy raz tej wiosny, na niej zagrać, fujarka wypadła mi z rąk i złamała się. Bez niej las w tym roku, nie mógłby pachnieć tak pięknie, jak zawsze i dlatego tak płakałam.
- Nie martw się, Złota Leśna Wróżko, za chwilę twa fujarka będzie jak nowa.
I mówiąc to, krasnal ochoczo zabrał się do pracy. Po chwili fujarka była naprawiona. Leśna Wróżka wzięła ją w swe delikatne dłonie i zagrała piękną, a zarazem radosną melodię. Tak urzekającą, że łzy zachwytu błysnęły, w krasnoludkowych oczach. Ze wzruszenia nie mógł wydobyć głosu. A Leśna Wróżka grając spacerowała po lesie, odwiedzając wszystkie jego zakątki, śmiechem i graniem budziła roślinność, ze snu zimowego. Upłynęło kilka chwil, zanim krasnal ocknął się z zauroczenia. Nagle spostrzegł, że trzyma w dłoni małe, połyskujące na złoto ziarenko.
23 Listopada 2012, godzina 04:34
Oceniono 5 razy -3
~Smerf Maruda
"Chojniczaninie", czyli zapewne p.radny. Dobrowolnie został pan osobą publiczną, kandydując w wyborach do Rady Miejskiej, zostając później radnym. Dlatego musi się pan liczyć z tym, że pana wszelka działalność, także ta na prywatnym polu, będzie oceniana przez media i wyborców. Niekoniecznie tych z PO. Na jakiej podstawie portal miałby usunąć ten komentarz? To cytat z lokalnego tygodnika oraz link do niego. Rzecz była rok wcześniej. Czy zawiera oszczerstwo? Czy nawołuje do popełnienia przestępstwa? Nie. http://chojnice24.pl/img/smiley/smiley-wink.gif
22 Listopada 2012, godzina 22:58
Oceniono 7 razy -3
~mlody
prawda boli? nie róbmy polityki... róbmy zadymy...?
22 Listopada 2012, godzina 21:35
Oceniono 8 razy 0
~chojniczanin
Do detektywa...Twój komentarz jest poniżej pasa..Jestes z siebie dumny?? Pustaku! Przecież on nie dotyczy wcale artykułu...Zależy Ci na zniszczeniu komuś zycia?? Może od razu weż pistolet i strzelaj,rzucaj kamieniami bo zapewne jestes bez winy,nigdy nie popełniłeś błędu????? Jesteś żałosny. Dziwię się ,że ten komentarz nie został usunięty. Żenada............
22 Listopada 2012, godzina 18:34
Oceniono 13 razy -5
~detektyw
Dyżurny z Sępólna Krajeńskiego odebrał w nocy z piątku na sobotę telefon od rzekomego poszkodowanego. Mężczyzna mówił, że w Kamieniu Krajeńskim goni go grupa napastników. - O 3.45 we wskazane miejsce wysłano patrol policyjny – informuje rzecznik sępoleńskiej policji Krzysztof Wieczorek.

Zgłaszający się awanturował

Policjanci na miejscu ustalili, że wcale nikt zawiadamiającego nie gonił i nie pobił. - Okazało się, że sam zgłaszający zakłóca porządek publiczny w jednym z lokali – mówi Krzysztof Wieczorek. - 39-letni mężczyzna był pijany. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i został zatrzymany do wytrzeźwienia – dodaje rzecznik. Okazało się, że tym awanturnikiem jest radny miejski Platformy Obywatelskiej Dariusz Sz.

Trzeźwiał do popołudnia

Radny na komendzie w Sępólnie spędził całą noc. Wytrzeźwiał po południu. - Został ukarany mandatem za zakłócanie porządku i za bezpodstawne zawiadomienie policji – mówi Krzysztof Wieczorek. Radny przyznał się do winy i przyjął trzystuzłotowy mandat. W poniedziałek nie było go na sesji rady miejskiej. U przewodniczącego się nie usprawiedliwiał. Nie był też tydzień temu we wtorek na komisji budżetu, której jest członkiem. Od jej przewodniczącego dowidzieliśmy się, że do 18 września Szczepański przybywa na zwolnieniu chorobowym.

Nikogo nie pobił

Radny w rozmowie z nami przyznał, że jest na zwolnieniu. Nie chciał komentować zajścia z Kamienia Krajeńskiego. Powiedział jedynie, że nikt nie został tam pobity i że nie było żadnej bójki.

http://gazetylokalne.pl/a/chojnice-agresywny-radny-zatrzymany-przez-policje
21 Listopada 2012, godzina 17:27
Oceniono 13 razy 3
~abcd
Nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Nikt z dyskutantów nie przeczytał regulaminu. Teraz dopiero się zacznie podrzucanie śmieci. Jeśli mają dodatkowo zapłacić za wywóz niektórych śmieci lub zawieść je do Nowego Dworu.
21 Listopada 2012, godzina 14:40
~onaaa
jeśli chodzi o kibiców to prawda jest taka że w dupie mieli święto niepodległosci gdy wywieszali transparent,może polityka to tez nie jest ale napewno nie chodziło o chęc uczczenia święta,raczej o wzbudzenie sensacji,wielcy patrioci,a ilu z nich było na pochodzie lub wywiesiło flagę?trochę żenada
21 Listopada 2012, godzina 12:32
Oceniono 12 razy -4
~anty
Normalnie niektórym żal tyłek ściskagdybym ja miał status radnego lub coś w tym stylu to też korzystałbym z przywileju nie płacenia za mandaty,nie czaje co was boli,z waszego to nie pójdzie.Tylko głupki nie korzystaja!!!takie życie...
21 Listopada 2012, godzina 12:18
Oceniono 8 razy 0
~srebrny
ten sam w całej krasie !
21 Listopada 2012, godzina 12:05
Oceniono 3 razy 1
~ciekawski
To jest brat Loczka z powiatu?
21 Listopada 2012, godzina 11:12
Oceniono 4 razy 4
~Ooo
O...
21 Listopada 2012, godzina 10:28
Oceniono 1 raz 1
~ułan
to ten gościu co biegał razem z bratem po polach w Krojantach w trakcie "Szarży" i agitował aby głosować na brata ?! ...he!...he !! ...he !!!
21 Listopada 2012, godzina 01:29
Oceniono 17 razy 13
~do strażnik miejski
Po co? Jest radnym i płacić nie musi. Ale plebs, który wybiera tych pseudoradnych - tak!
20 Listopada 2012, godzina 21:45
Oceniono 12 razy 8
~strażnik miejski
a czy Szczepański już zapłacił za postój na parkingu ?
20 Listopada 2012, godzina 21:15
Oceniono 13 razy 9

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 51.20 54.30
EUREUR 431.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.30
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.10
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.81 411.49 DKKDKK 51.30 54.20
EUREUR 433.13 437.83 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 444.48 450.92 NOKNOK 32.30 34.20
GBPGBP 503.91 509.61 SEKSEK 36.20 37.00
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.83 zł 7.53 zł 6.95 zł 2.71 zł
Circle K 6.77 zł - 6.9 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.77 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.77 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij