Park 1000-lecia w finale konkursu
Urząd Miejski zgłosił do konkursu Modernizacja Roku 2012 rewitalizację parku 1000 – lecia. Organizatorami jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego oraz Targi Pomorskie Sp. z o.o. z Bydgoszczy.
Udział w I etapie jest bezpłatny. Napłynęło do niego 922 zgłoszeń inwestycji modernizacyjnych z terenu całej Polski, które zostały sklasyfikowane w 15 kategoriach. Są w nich takie, jak hotelarsko-turystyczne; kultury, sportu, zdrowia i rekreacji; ochrony środowiska; tereny zieleni czy użyteczności publicznej. By zostać zakwalifikowanym do II etapu konkursu, należy m.in. wpłacić wpisowe. Jest uzależnione od wartości inwestycji. Nasz park jest w najdroższej kategorii z nakładami powyżej 5 mln zł, więc wynosi ono 9900 zł netto. Jak przekazał na poniedziałkowej (25.03) sesji Rady Miasta burmistrz Arseniusz Finster, urząd nie poniósł żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w tym konkursie. Od dyrektora wydziału budowlano – inwestycyjnego dowiedzieliśmy się, że na wpisowe zrzucili się wykonawcy miejskiej inwestycji. – Najwięcej wyłożyła firma Urbaniak. Dołożyli się także Ekomel, Marbruk, Instal z Chojnic, firma p.Narlocha wykonująca plac zabaw oraz projektant parku Zdzisław Kufel - wyjaśnił nam Jacek Domozych.
Reklama | Czytaj dalej »
Na dziś (26.03) wg informacji zamieszczonych na stronie konkursu, chojnicki park jest w gronie 28 inwestycji modernizacyjnych, które znalazły się w II etapie. Do I etapu z naszego powiatu zgłoszono także rewitalizację trzech parków w Czersku, modernizację Starego Spichlerza oraz renowację kościoła gimnazjalnego w Chojnicach. Podsumowanie konkursu planowane jest w sierpniu. Wcześniej członkowie jej kapituły dokonają wizji lokalnej tych obiektów, które znalazły się w finale. Warto przypomnieć, że renowacja baszty, gdzie mieści się Galeria Trzebiatowskiego, otrzymała wyróżnienie w edycji 2010 konkursu Modernizacja Roku.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (15)
- Komentarze Facebook (...)
15 komentarzy
Pytania: dlaczego jest jedna publiczna toaleta, do której klucz jest u kelnerki baru? Ostatnio stałam 10 min. i czekałam na klucz, ponieważ kelnerka/barmanka jako jedna obsługiwała wszystkich, a moje dziecko czekało. To raczej nieprzemyślana decyzja. Dlaczego tylko 1 toaleta, na tak wielki obszar i na tyle ludzi? Jakim cudem sanepid przyklepał to?
Dlaczego na tym małym placu zabaw (od Netta) nie ma ławek dla rodziców, a te, które są stoją całe pobrudzone kałem ptasim, ponieważ jakiś geniusz umieścił je pod drzewami. Rodzice sterczą lub siadają na czym się da, czy. kamienie i murki.
Dlaczego trasa na rolki jest ruchoma, tzn. podskakują kamienie/kostka, jakby luzem leżały? O wypadek, i to tragiczny, jest łatwo, a jeżdżą tam dzieci. I posypią się odszkodowania z Urzędu Miasta, i media zaczną pisać/pokazywać fuszerkę.
Dlaczego jest trasa rowerowa/rolkowa po np. prawej stronie i raptem na mostach przechodzi w lewą stronę, jaki geniusz na to wpadł, że trzeba na skos przejeżdżać między przechodniami?
Dlaczego nie ma ani jednego źródełka / kramiku z wodą, aby chodzić rączki dziecka obmyć?
Kolejnym razem proszę zerknąć na parki w Europie Zachodniej, w GB lub USA. Rozwiązania idealne i genialne, gotowe - tylko czerpać inspiracje, a u nas: dwie ubikacje na hektary: jedna płatna, a jedna z kluczem u barmanki. Brawo! Znowu improwizacja, czy co?
PARK JEST SUPER, szkoda, że niedopracowany i nieprzemyślany momentami, do tego fuszerkowo wykończony.
Głosowanie trwa, konkurencja nas goni w ilości oddanych głosów. Zagłosujmy bo wpisowe przepadnie
http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt
Filantropów u nas dostatek.
Ciekaw jestem ile zarabiają w tych firmach pracownicy?
Pytanie jak bardzo mocno trzeba było prosić wykonawców na tą "zrzutkę" i kto miał tak wielki dar przekonywania? Niech zgadnę? Wiem..., już wiem ale nie powiem.
Czyli do następnego etapu przechodzi ten, kto zapłaci. Kolejny konkurs w stylu Pereł Samorządu. Bynajmniej to nie jest żaden prestiż. Dobrze, że wykonawcy zrzucili się na wpisowe. Będą się mogli później pochwalić zakupionymi dyplomami.
Chcę zrobić Skatepark w pokoju na odcinku 3m w pokoju między jedną a drugą ścianą mam różnice 15 cm.
Zjeżdżać już można. brak mi tylko jakiś poręczy itp.
Hołota o mieszkania nie zadba, a szczyci się parkiem.
Po jego odnowieniu/rewitalizacji będzie tyle samo pożytku dla społeczeństwa co z rewitalizacji baszty dla "artysty". Jeżeli potrzeba jakichś załączników do wniosku to z miła chęcią nazwę część społeczeństwa hołotą.
Kompletnie nie rozumiem waszego toku myślenia.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!