Tytuł inżyniera za park 1000-lecia
Chojniczanka Agnieszka Brzuzy za temat swej pracy inżynierskiej obrała zrewitalizowany park 1000-lecia. Jej integralną częścią była ankieta. Wzięło w niej udział 60 mieszkańców.
Absolwentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy studiowała na wydziale hodowli i biologii zwierząt na kierunku ochrona środowiska. Praca dyplomowa powstała w Katedrze Zoologii pod opieką doc. dr Ewy Żelaznej. Ma tytuł „Teren Parku Tysiąclecia, jako wartość estetyczna krajobrazu Chojnic”. Jak napisała autorka, jej celem jest przedstawienie na przykładzie parku, jak współczesne tereny zielone stają się typem przestrzeni publicznej, istotnej dla wizerunku miasta oraz miejscem wypoczynku jego mieszkańców. W pierwszej części opisano historię powstania parku i zachodzących w nim zmian. Kolejny rozdział, to opis prowadzonej od kilku lat inwestycji rewitalizacyjnej. Znalazły się w nim nie tylko fotografie wykonane latem ubiegłego roku przez przyszłą panią inżynier, ale i pozyskane z urzędu miejskiego, witryny internetowej o historii naszego miasta oraz od lokalnych mediów. Jedno z nich, przedstawiające sezonowe lodowisko na bulodromie, pochodziło z … www.chojnice24.pl. We wszystkich przypadkach autorka podała źródło pochodzenia. Każda z atrakcji, które pojawiły się w parku 1000-lecia, jest dokładnie opisana i przedstawiona na ilustracji bądź zdjęciu. Jak sprawdziliśmy, zegar słoneczny ma w pracy inżynierskiej Agnieszki Brzuzy prawidłowe współrzędne geograficzne. Jest także opis renowacji pomnika wielkiego astronoma: „Po 40 latach od wzniesienia pomnika upamiętniającego postać Mikołaja Kopernika doczekał się on renowacji. Odlew popiersia wykonano z brązu według projektu istniejącego, postument obłożono płytami z granitu, wkoło wybudowano sferę oraz zamontowano na prawym ramieniu pomnika astrolabium.”
Reklama | Czytaj dalej »
To zdjęcie z naszego portalu spodobało się Agnieszce Brzuzy.
W ankiecie, którą autorka przeprowadziła w pierwszej połowie listopada 2012 roku wśród losowo wybranych chojniczan korzystających z parku, wzięło udział 60 osób. Poproszono ich o odpowiedź na 10 pytań. Na pierwsze pytanie – Czy przed modernizacją często bywał/a Pan/Pani w parku? – wariant „tak, często” wybrało 22% respondentów. Rzadko odwiedzało park 62% uczestników ankiety. Nie zabrakło pytania o ocenę efektów modernizacji parku 1000-lecia. Zdecydowana większość ankietowanych – 95% - zaznaczyło odpowiedź „To miejsce nabrało większej wartości estetycznej dla miasta”. Tylko 28 % respondentów zauważyło negatywne czynniki wpływające na wypoczynek w parku. Ponad połowa tej grupy wybrała za przyczynę niezadowolenia psy i ich odchody.
Jak przekazał na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, praca inżynierska Agnieszki Brzuzy wkrótce zostanie przekazana do miejskiej biblioteki.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (24)
- Komentarze Facebook (...)
24 komentarzy
Czekam teraz na pracę pt. "Rewitalizacja Parku a 13 mln złotych."
jak na osobe zyjaca z podatnika i pobierajaca pewnie kilkanaście tysięcy miesięcznie wymagalbym od pana więcej a nie tylko prezentacje zdjęć, chwalenie się plotami, dworcami, pomniki,
proszę naprawdę pomyslec o strategii miasta a nie upiekszac skwerek za skwerkiem - to robi miejski ogrodnik za 5x mniejsze pieniądze
mozna bylo zrobic znacznie skromniejsza rewitalizacje parku proporcjonalna do zasobów finansowych miasta nie zadluzajac mieszkancow tak bardzo na nastepne dziesieciolecia. bylo to przedsiewziecie niezwykle mocno przeinwestowanie, a sam projekt to czyste szalenstwo.
Z pewnością przemyślany pomysł, z całością skomponował się z pobliską architekturą parku.
Budzi podziw i zachwyt, nic tylko usiąść i płakać.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!