Rozbiórka ChDK rozpoczęta.Video
W sobotnie (29.06) południe ci, których zainteresowała akcja działaczy Wspólnej Ziemi, mogli pomyśleć, że zainaugurowano rozbiórkę dotychczasowej siedziby Chojnickiego Domu Kultury. Postanowili oni poprzez happening przyśpieszyć wybudowanie nowego lokum dla miejskiej kultury.
Jeszcze przed zapowiadaną na godziną 12.00 członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Wspólna Ziemia, ubrani w pomarańczowe koszulki i kaski ochronne, rozpoczęli rozwijanie specjalnej taśmy używanej do zamykania dostępu niepowołanym osobom. Zamontowali ją przy frontonie z głównym wejściem oraz przy ścianie, gdzie wciąż stoi komin nieczynnej kotłowni. Zawiesili na niej kilka tabliczek z ostrzeżeniem „Uwaga! Budynek do rozbiórki!”. W oknach zostały zamontowane płachty szarego papieru, na którym przyklejono zdjęcie grupowe zespołu MKS Chojniczanka z jego piłkarzami, działaczami i trenerami, wśród których stanął także burmistrz Arseniusz Finster. Obok napisano komunikat, że budynek ChDK jest zamknięty do odwołania, a pytania w tej sprawie można kierować drogą elektroniczną do włodarza miasta.
Reklama | Czytaj dalej »
Te schody wiodą z parku Wzgórze Ewangelickie do Chojnickiego Domu Kultury.
Relacja z happeningu Wspólnej Ziemi - 29.06.2013
- Nasza akcja jest po to, by zaproponować burmistrzowi przeniesienie działalności tej instytucji na miejski stadion. Jest on oczkiem w głowie burmistrza. Sport to jest ta dziedzina życia, w którą ratusz hojnie inwestuje. Niestety, nie jest tak z kulturą. W czasie kampanii wyborczej burmistrz zapowiadał, że będzie to kadencja kultury, w której powstanie nowa siedziba ChDK. Nie zgadzamy się na taką politykę władz, że w mgnieniu oka znajdują się pieniądze na kolejne remonty stadionu, na koszty awansu Chojniczanki do I ligi, na zaciąganie na te cele pożyczek. Uważamy, że w Chojnicach pomieszały się priorytety – ocenił lider Wspólnej Ziemi Radosław Sawicki.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (102)
- Komentarze Facebook (...)
102 komentarzy
Wiesz co jest podstawą tworzenia dobrych instytucji i dobrego prawa?
Wdrażaniu czegoś nowego ( poza wiedzą) musi towarzyszyć refleksja moralna i uwrażliwienie na wartości etyczne oraz elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej, pozwalające każdemu wykorzystać swój potencjał dla siebie i dla dobra wspólnego.Tego niestety nigdy nie zdołają osiągnąć i zagwarantować mieszkańcom chojnic, ani nawet koziej wólki pewne jednostki przy swoim olbrzymim "parciu na świecznik" i przy barierze własnej wyobraźni w myśleniu o władzy...
Rzecz w tym, że nie uświadamiamy sobie tkwiącego w tym niebezpieczeństwa.
Nie rozumiejąc, specyfiki władzy w pewnych układach,bez wyczucia struktur, dyktatu formy i dyktatu dyskursu, nie rozumiejąc postkomunizmu można dać się nabrać "inteligentom amatorom".
Nie ładnie wyrażać się o kimś debil...
Dzięki pilnowaniu jakości tych relacji, wciąż wraca punkt widzenia całości rozumianej jako wspólnota!
Proste?
Kiedy skończy się przyznawanie sobie prawa do wyznaczania innym standardów? "nic to nie wnosi, nie wychowuje"?
Razi mnie tutaj pretensjonalność.Tu nie ma procesu ucierania w imię wspólnego dobra.Widoczne jest tutaj dążenie do władzy.Pewne rzeczy trzeba odrobić i przywrócić.Tutaj nie ma wyczucia struktur, nie ma umiejętności ich harmonizowania w nowe konfiguracje odpowiadające pojawiającym się potrzebom.Wynika to nie tyle z braku środków, co ze sposobu "myślenia". Nie jesteście w stanie pokonać własnej wyobraźni? O władzy wciąż myślicie w kategoriach personalnych, nie zaś w kategoriach struktur i procedur wnoszących dyktat pewnej logiki.
Faktycznie gdzie są odpowiedzialne osoby które powinny zająć się tematem ????
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!