Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz i fot. ms

Krytycznie o decyzjach bumistrza

Likwidacja ZGM-u i polityka kadrowa w urzędzie - krytycznie do posunięć burmistrza Arseniusza Finstera podczas niedawnej konferencji prasowej (13.09) odnieśli się działacze Projektu Chojnicka Samorządność.

 

Mariusz Brunka nie zgadza się z twierdzeniem burmistrza, że po likwidacji Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i włączeniu zasobów komunalnych do Chojnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego nic się nie zmieni dla chojniczan. Tym bardziej, że jego zdaniem decyzję podjęto pospiesznie. - To już nie jest wiara ze strony włodarza, a pewien rodzaj fanatyzmu, który jest ukierunkowany na realizację pierwszego pomysłu, jaki ostatnio przychodzi włodarzowi do głowy - stwierdził członek PChS-u. Jego zdaniem czasy kryzysu, w których wielu ludzi traci pracę czy wyjeżdża za granicę, nie są dobrym momentem na likwidację. Przypomniał, że o łączeniu spółek nie było mowy ani w programie wyborczym burmistrza, ani podczas prac nad strategią miasta.

Reklama | Czytaj dalej »

Arseniuszowi Finsterowi dostało się też za politykę kadrową w urzędzie. O tym, że pani skarbnik Krystyna Perszewska będzie szkoliła swojego następcę, dowiedziała się z mediów. - Jest to nowa, pozaprawna forma nacisku na panią skarbnik. W mojej ocenie nie świadczy to dobrze o stosunkach w ratuszu - skomentował Brunka. Jednocześnie dodał, że pracę urzędników ceni sobie wysoko. - Współczujemy im, że mają niestety w dużej mierze nieprzystosowanego społecznie szefa. W taki sposób nie rozmawia się z żadnym pracownikiem. Ja rozumiem, że może być czasem taka teoria, że bardzo się lubi najniższych w hierarchii, czyli stażystki, a nie lubi się najwyższych w hierarchii. Szacunek należy się wszystkim pracownikom - stwierdził.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

53 komentarzy

~Smerf Maruda
No to pozostaje nam namiętne minusowanie tego trolla!!!
19 Września 2013, godzina 21:37
Oceniono 10 razy 6
~z archiwum
Cieszy mnie fakt, że w końcu zaczeto pisać prawdę o Buławie. Jestem z Chojnic, od razu uprzedzam, ale mam rodzinę w Rytlu i nasłuchałem sie o tym gościu. buława to dwulicowy człowiek. W urzedzie chojnickim zgrywa porzadnego, nieskazitelengo , głupkowatego urzedasa ; ale prywatnie w swojej wsi, to gburowaty prostak i ignorant. Ma za nic drugiego czlowieka. Donosi na rytlan, fotografuje ich, opisuje na forach internetowych. Przy okazji ostatnich wyborów samorządowych łaził odo domu do domu i sie witał, głupoty bredził aby tylko dostać sie do koryta radnego. Na codzień udaje że nie widzi i nie zna rytlan-taki to gbur. Wybory przegrał po raz kolejny, bo rytlanie wiedzą co to za apsztyfikant. no i to łamanie prawa, kradzieże. Za zaśmiecanie Rytla miał sprawę w Sadzie-Straż Miejska w Czersku zna temat.
19 Września 2013, godzina 20:23
Oceniono 18 razy 8
~KOMENTARZ DO ARTYKUŁU NT. ZAŚMIECANIA WSI RYTEL
W dniu 4 września ukazał się w Czasie Chojnic artykuł o pracowniku chojnickiego Ratusza Z/b/i/g/n/i/e/w/ie Bu//ł/a/w/i/e. Bu/ł/a/w/a zaśmiecał wieś Rytel i wykpił się sądowi. Do czego to dochodzi, że sąd wierzy takiemu człowiekowi i umarza wykonanie wyroku nakazowego. Niby jakich świadków przesłuchano-żonę Bu/ł/a/w/y czy jego syna? Parodia wymiaru sprawiedliwości. Bu/ł/a/wa zeznał że go nie było kilka dni i nie wyrzucał śmieci na teren pobocza drogi krajowej i na teren działek gminy Czersk i sąd mu uwierzył. Winę próbuje zrzucić na jakiegoś Pana który niby pisze o nim w internecie. Skoro pisze prawdę, niech pisze. Nieprawdą jest, że w dniu kiedy wyrzucano śmieci z jego posesji w Rytlu nie było go w domu i przez kilka dni. W chwili, kiedy jego starszy syn wywoził śmieci na pobocze drogi na oczach żony B/u/ł/a/w/y, on sam był w domu, widział to i coś robił przy swoim samochodzie.
Zaśmiecanie pobocza drogi i terenów przyległych to nagminne działania Bu,/ł/a/w/y i jego żony. Za każdym razem tak robią kiedy wysprzątają swoje podwórko. Uniewinnienie tego urzędnika jest porażką sądu, a ten człowiek dalej może zgrywać butnego cwaniaka.
19 Września 2013, godzina 20:23
Oceniono 17 razy 9
~do powyżej
NIE MA TAKIEGO URZĄDZENIA, KTÓRE ZAKŁÓCIŁOBY DZIAŁANIE INTERNETU TEGO TROLLA I HEJTERA Z IRLANDII FRANCA WOJCIECHA KIEŁTYKI.
19 Września 2013, godzina 17:51
Oceniono 16 razy 14
~Smerf Maruda
Mam pomysł. Może napiszemy wspólny pozew do prokuratury o zakłócanie porządku na portalu przez antyBuławowca? Po ustaleniu przez nich IP i danych osobowych pozostaje już tylko zrzuta na urządzenia zakłócające jemu dostęp do Internetu
19 Września 2013, godzina 15:42
Oceniono 12 razy -2
~Realista
Takich kontrkandydatów Arek połyka w przedbiegach.
17 Września 2013, godzina 12:57
Oceniono 24 razy -4
~17.09.39 IV rozbiór Polski
Zazdrościsz ze Go stac na telefon a ciebie nie, ormowcu?

17 Września 2013, godzina 12:01
Oceniono 10 razy -2
~do SB
Czy zna Pan i rozszyfruje skrót ZzCh, podpowiem, ze to obnażajacy telefonicznie swą mądrość w Polsce i wystawiającv świadectwo miastu Chojnicom. Wczoraj w Szkle Kontaktowym dzwonił z Zabrza, ktoś ostrzegł go karalnym stalkingu, ale to nie dociera do niego. Czy nie ma sposobu, aby ta postać nie rozsławiała Chojnic.
17 Września 2013, godzina 11:36
Oceniono 8 razy 0
~maria
Niestety kochani widać, że nie umiemy jeszcze(choć to już 20 parę lat) korzystać z demokracji!!!
Jesteśmy w większości, najlepszymi lizusami na świecie, zamiast się jednoczyć wspierać, jak w innych mądrych krajach - w dobie robienia ich w konia, My oczywiście wybieramy drogę samotnego niedzwiedzia-lizusa i sami sobie torujemy drogę , tylko dla siebie - to chyba katolicka rzyczliwość i wsparcie dla bliżniego.
A tak wogóle to nie chodzi o to by nękać władze i jak niektórzy sugerują przypominać o swoim istnieniu, tu poprostu chodzi o to aby władza wreszcie zrozumiała jaka jest jej rola , czemu i komu ma służyć a Wy kochani obywatele swoją mądrością i patriotyzmem powinniście wspierać takie inicjatywy - a nie ganić!!!!
Przecież chyba najwyższy czas abyśmy po 20 latach chociaż w 10% przypominali mądre demokratyczne społeczeństwo. Zachowaniem egoistycznym tylko dla siebie nic nie zwojujemy, ten kij prędzej czy pozniej się obróci nie ma opcji. Więc niestety choć to głupie stare chasło PZPR-u " proletariusze wszystkich karajów łączcie się" ma u nas w Chojnicach i całej Polsce , aktualne znaczenie.Pozdrawiam.
17 Września 2013, godzina 09:16
Oceniono 13 razy 3
~do adama
Ale pierdoły piszesz. Zadłużać to już się zadłuża budżet miejski. Co ty ślepy jesteś czy najarany?
16 Września 2013, godzina 21:52
Oceniono 30 razy -2
~adam
popieram działania pana burmistrza są to dzialania dla dobra całego chojnickiego społeczeństwa ale zawsze komuś jest niewygodnie i musi narzekać ciekawe jak kto inny był by burmistrzem co by zrobil pewnie tylko dlug zaciągnął i nic nie zrobił
16 Września 2013, godzina 21:49
Oceniono 34 razy 0
~kobra
SB - interesująco prowadzi się z Tobą wymianę poglądów. Jak widać można to robić z szacunkiem i bez obrażania. Przyznaję, że cierpię głód na wymianę zdań bez agresji i chamstwa
Mam w sobie jeszcze sporo idealizmu i marzy mi się funkcjonowanie w mieście, gdzie przestrzegane są prawa mieszkańców, którzy będą spokojnie żyć i wyrażać bez strachu swoje poglądy. A w sytuacji. gdy człowiek znajdzie się w życiowej dramatycznej sytuacji będzie mógł się zgłosić o pomoc i tę pomoc otrzyma. To niby tak niewiele a jednak aż wiele. Jest także we mnie bunt przeciwko wszelkiej niesprawiedliwości społecznej i dlatego zawsze będę stać po stronie słabszych, dręczonych, dyskryminowanych. I to niezależnie od tego kto kim jest czy w coś wierzy, czy nie. Dla mnie człowiek jest wartością samą w sobie. Mam małego bzika na punkcie przestrzegania prawa, nie oszukiwania i nie akceptuję jakichkolwiek podłości wobec drugiego człowieka.
Ale o własnej wartości sami decydujemy, jeśli sami siebie szanujemy inni również będą nas szanować. Moim zdaniem najważniejsze jest, żeby wstając rano bez wyrzutów patrzeć w lustro!
To dobrze, że masz pozytywne relacje z burmistrzem i że nie musisz się stykać z tym co spotyka jego przeciwników. Być może burmistrz stracił dystans i daje się czasem niepotrzebnie ponieść emocjom, co jest źle odbierane przez niektórych mieszkańców.
Mogę zrozumieć, że burmistrz nie znosi krytyki. A kto lubi być krytykowany? Jednak decydując się na zajmowanie takiego stanowiska trzeba mieć na uwadze i się przygotować psychicznie na to, że będzie opozycja, że będą głosy krytyki. To przecież jest normalne zjawisko w normalnym demokratycznym kraju. I nie można dopatrywać się ataku krytyki nawet tam. gdzie jej nie ma.
16 Września 2013, godzina 20:50
Oceniono 24 razy 20
~DRAGON
Ty "hcwd" chyba dawno po mordzie nie dostałeś gnojku jeden, ale uważaj bo mamusia może mieć synalka bez ząbków! Dotarło do pustego łba ptasi móżdżku ?
16 Września 2013, godzina 20:22
Oceniono 34 razy -2
~j23
Co to za burmistrz i jak moźna było zaufać i wybrac człowieka dla którego moralność jest czymś obcym Jest mi wstyd ze moim miastem włada taki czlowiek upadły i do takiego samego stanu prowadzi nasze miasto
16 Września 2013, godzina 20:15
Oceniono 31 razy -1
~hcwd - nikogo nie obrażam i proszę też nie obrażać, jaki cel ma to, że mnie obrażasz nie znając mnie.

~kobra jeśli chodzi o pana burmistrza, też mi się takie sprawy po części nie podobają. Ja nie jestem w chórze pana Burmistrza i nie tańczę tak jak gra, jestem sobą, rozmawiam z Burmistrzem na różne tematy i niejednokrotnie nie zgadzam się z nim a mimo to potrafi mi przyznać rację. Nie mogę się wypowiedzieć jaka relacja jest prywatna miedzy panem Burmistrzem a PChS, ale moim zdanie obie strony powinny prowadzić dialog dal dobra naszego miasta.
Dziękuję za przedstawienie pokrótce pana M.B. , mam nadzieję, że z czasem osobiście będę mógł z panem M.B. porozmawiać. Również dziękuję, za kulturalną rozmowę bez wyzwisk, przecież na tym polega dyskusja by nie obrażać się wzajemnie a wymieniać się poglądami.

16 Września 2013, godzina 19:50
Oceniono 22 razy 22

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 51.20 54.30
EUREUR 431.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.30
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.10
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.81 411.49 DKKDKK 51.30 54.20
EUREUR 433.13 437.83 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 444.48 450.92 NOKNOK 32.30 34.20
GBPGBP 503.91 509.61 SEKSEK 36.20 37.00
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.83 zł 7.53 zł 6.95 zł 2.71 zł
Circle K 6.77 zł - 6.9 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.77 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.77 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij