Sobota, 25 Maja 2024 | Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. nadesłane

Spór rozstrzygnie sąd

Wyprowdzka marketu spożywczego z galerii zakończyła się przepychankami i interwencją policji.

Wyprowdzka marketu spożywczego z galerii zakończyła się przepychankami i interwencją policji.

Zarzewiem sporu pomiędzy właścicielami podmiejskiej galerii i marketu spożywczego są zaległości tytułem dzierżawy. Sięgać mogą nawet pół miliona złotych. Jedni próbowali wywieźć towar, inni ich powstrzymać, na skutek czego wczoraj doszło do przepychanek między agencjami ochrony. Interweniowała policja.

Już wcześniej, bo na początku kwietnia właściciele marketu spożywczego złożyli do chojnickiej prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak informuje prokurator rejonowy Mirosław Orłowski, dotyczyło ono trzech wątków. - Po pierwsze, że właściciele galerii uniemożliwiali przemocą i groźbą wywiezenie towarów z dzierżawionego sklepu. Drugi wątek, to że pracownicy galerii wtargnęli na teren sklepu, czyli było to tzw. naruszenie miru domowego, użycie przemocy i groźby bezprawnej. Trzeci wątek - w wyniku tego uniemożliwiania doszło według pokrzywodzonego do zniszczenia mienia, które znajdowało się w tym sklepie – wyjaśnia Mirosław Orłowski. W połowie kwietnia prokuratura zdecydowała, że śledztwa wszczynać nie będzie z uwagi na brak znamion czynu zabronionego. Jak ustalili śledczy, nie doszło do popełnienia przestępstwa w żadnych z trzech wątków. - Tak naprawdę chodzi o mocny spór cywilno-prawny między tymi podmiotami, tzn. niezapłacone czynsze. Nie chcieliśmy ingerować, bo w sądzie cywilnym toczą się postępowania. Z tego co wiem, wczoraj chyba doszło do ostatecznego rozwiązania tej sprawy, bo wszystko zostało wywiezione – mówi prokurator rejonowy.

Reklama | Czytaj dalej »

Postanowienie prokuratury nie jest prawomocne. Zażalenie na nie złożyli właściciele marketu spożywczego. Jego rozpoznaniem zajmie się chojnicki sąd.

Specjalny komunikat w tej sprawie wydała firma Rank Progress, właściciel galerii

"W dniu wczorajszym ochrona, należącej do nas galerii handlowej Brama Pomorza w Lipienicach koło Chojnic, została zaatakowana przez grupę kilkudziesięciu nieoznakowanych agresywnych mężczyzn, którzy działali z ramienia firmy Marcpol. Po poturbowaniu osób chroniących obiekt, zaczęli oni wywozić towar z lokalu wynajmownaego przez Marcpol.

Sytuacja ta jest związana z tym, że Marcpol od dłużego czasu nie płacił czynszu najmu za lokal i chciał w ten sposób uniemożliwić nam zabezpiecznie towaru na poczet należności. Warto podkreślić, że zgodnie z art. 670. § 1. Kodeksu Cywilnego, dla zabezpieczenia czynszu oraz świadczeń dodatkowych wynajmującemu przysługuje ustawowe prawo zastawu na rzeczach ruchomych najemcy wniesionych do przedmiotu najmu. Dalej, przepisy mówią, że wynajmujący może się sprzeciwić usunięciu rzeczy obciążonych zastawem i zatrzymać je (…), dopóki zaległy czynsz nie będzie zapłacony lub zabezpieczony.

Ponieważ spotkaliśmy się już wcześniej z tego typu rażącymi praktykami ze strony Marcpolu, przedwczoraj poprośiliśmy lokalną komendę policji o interwencję w razie agresji ze strony Marcpolu. Stąd jej obecność na terenie Galerii.

Aby nie eskalować agresji przedstawicieli firmy Marcpolu, podjęliśmy decyzje o umożliwieniu wywozu towaru z lokalu. Zawsze naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom znajdującym się na terenie centrum. Wczorajsze działania podjęte przez firmę Marcpol, mogły w istotny sposób zagrozić, zarówno naszym klientom, jak i pracownikom innych najemców.

Obecnie analizujemy nagrania z monitoringu oraz konsultujemy sprawę z naszymi prawnikami. Będziemy stanowczo dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej.

Rank Progress zawsze działa zgodnie z literą prawa oraz najwyższymi standardami biznesowymi. Chciałbym więc zapewnić, że podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, które przewiduje prawo, aby rozwiązać tę kwestię".

Łukasz Gruszczyński, Dyrektor Marketingu Rank Progress SA

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

Ludzie!!! Widzę z opinii to każdy ma dużo nienawiści do ochroniarzy.
JAK MOŻECIE DAĆ OPINIE JAK NIE WIECIE CO NALEŻY KONKRETNIE DO OBOWIĄZKÓW OCHRONY. Owszem jedna osoba jak wyczytałem ma uczulenie na słomę w butach i nie estetyczny wygląd itp. Siądźcie sami na zmianę i miejcie na głowie wszystkich przebywających na galerii. Radio do komunikacji z całą zmianą pilnowanie porządku i można by tak wymieniać.
Jeśli ktoś widzi i osądza z opisu a sam nie przeżył nawet dnia na pilnowaniu obiektu NIECH SIĘ WCALE NIE ODZYWA.
06 Maja 2014, godzina 09:06
Oceniono 7 razy 7
~klient
Jaka to firma strzeże galerii w Lipienicach ? Wie ktoś co to za nazwa ? Przecież to reklama na całą Polskę - firma ochroniarska wzywa inną agencję ochrony do pomocy bo ich biją ! Firma ochroniarska potrzebuje ochrony - polski absurd ! Dajcie nazwę tej firmy to zrobimy im relkamę na całą Polskę! Klientów będą mieli w bród ! ha!...ha!!...ha!!!
03 Maja 2014, godzina 21:04
Oceniono 9 razy 9
~do Asssss
To to "coś" co nazywasz "ochroną galerii" posiada inteligencję?! Toć to dla mnie szok !
A od pilnowania porządku ogólnego to jest firma p.Jana Kiedrowskiego, która sprząta miasto ze śmieci i ze swoich zadań wywiązuje się znakomicie. Trzepać to sobie możesz ale ...freda w łazience podglądając klientki w toaletach w tej galerii, w której dostałeś robotę za 6,50 PLN.
03 Maja 2014, godzina 19:36
Oceniono 9 razy 9
~Asssss
Można tak debatować i debatować ale trzeba mieć trochę inteligencji żeby wiedzieć że ochrona nie jest od trzepania bo nie może nawet nikogo dotknąć lecz od pilnowania porządku ogólnego no ale co tu pisać z ludźmi którym brak jakiejkolwiek inteligencji i rozumu pozdrawiam
03 Maja 2014, godzina 13:02
Oceniono 14 razy -8
~prof. Ciekawski
To ci "galernicy" wzywali dla ratowania własnej dupy inną agencję ochrony ? Ale jaja! Ale tak to jest jak zatrudnia się takich ludzi w "ochronie" galerii. ...no coment ! ...
03 Maja 2014, godzina 10:34
Oceniono 11 razy 11
~do Asssss
Masz rację synku - są ludzie i taborety ... i właśnie Ci, których nazywasz w galerii "ochroniarzami" to TABORETY !!! ; a powiem więcej to regionalne ZYDLE ! Nie bądź śmieszny - co to za ochrona co to do swojej ochrony wzywa inne agencje ochrony ?! Śmiech na sali - stare zydle kaszubskie i tyle.
03 Maja 2014, godzina 10:30
Oceniono 12 razy 12
~Asssss
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Maja 2014, godzina 12:17
Oceniono 17 razy -13
~Kaśka T.
To w galerii jest ochrona ?! ha ! ...ha !! ...ha !!! Nie nazywajcie tych ludzi pracownikami ochrony bo w ten sposób obrażacie prawdziwych pracowników ochrony! (tacy wbrew ogólnie przyjętej teorii są także !) Miałam z nimi styczność i poznałam inteligencję pracowników ochrony z galerii. Żenada !!! Spodnie pogięte, buty zakurzone i "palenie głupa" ze słuchawką w uchu do łączenia się z bazą w oczekiwaniu na dalsze wskazówki co ma mi odpowiedzieć.
01 Maja 2014, godzina 17:55
Oceniono 27 razy 25
~Tomek, Tytus czy Atomek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
01 Maja 2014, godzina 17:42
Oceniono 29 razy -21
~xyz
do "obserwator": przepis ktory przytoczyles dotyczy rzeczy ktorych wlascicielem jest najemca a tu wyglada na to ze sprytnie zagrali i rzeczy byly wlasnoscia innej spolki a nie najemcy i dlatego nie ma mozliwosci zajecia tych towarow. Tak przypuszczam.
01 Maja 2014, godzina 12:05
Oceniono 24 razy 20
~klientka
Spróbujcie "wejść w zdanie" z tą pseudoochroną z galerii - przecież to "coś" nawet nie potrafi się właściwie wysłowić a jakby miało już udzielić konkretnych wskazówek to najpierw musiałoby to "coś" (bo to nie żadna ochrona) pokończyć kursy dla fizycznych! Boże, patrzysz na to i nie grzmisz !
01 Maja 2014, godzina 11:01
Oceniono 25 razy 21
~Do "obserwatora"
Rank od samego początku wiedział, że Marcpol działa na "słupa". Wynajął lokal spółce "krzak" oraz wyraził zgodę na podnajem sklepu właściwemu Marcpolowi S.A. Na innych warunkach Marcpol by nie wszedł do galerii, gdyż nie mógł ryzykować płaceniem wysokiego czynszu w wypadku fiaska projektu - co obecnie ma miejsce. Faktycznie to Marcpol zrobił Rankowi wielką przysługę, gdyż bez spożywki nie doszłoby do otwarcia galerii - brak spożywki to brak takich najemców jak LPP, H&M itp a to oznaczało brak kredytu. Teraz problem mają drobni najemcy lokali, którzy dali się wciągnąć w wieloletnie umowy oraz bank który cały ten bałagan skredytował. Sam Rank czuje się dobrze bo przecież to nie jego pieniądze )
01 Maja 2014, godzina 10:46
Oceniono 21 razy 15
~ftf
no to ciekawych rzeczy sie dowiedziałem, pozdrawiam wymiar sprawiedliwosci,
30 Kwietnia 2014, godzina 19:23
Oceniono 25 razy 17
~obserwator
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
30 Kwietnia 2014, godzina 18:39
Oceniono 45 razy -21
~nieśmiały parafianin
Nasz chojnicki prokurator Mirek Orłowski swoimi stwierdzeniami ponownie potwierdził, że Chojnice to miasto bezprawia. Według Mirka, jeżeli ktoś ma roszczenia finansowe i prowadzi proces cywilny przeciwko dłużnikowi to w Chojnicach jest uprawniony do legalnego i bezkarnego stosowania przemocy i gróźb wobec dłużnika, wolno mu okradać (zabierać mienie) dłużnika lub niszczyć jego własność.

Rozumując w ten sposób, jaki prezentuje w swoich stwierdzeniach prokurator Mirek Orlowski, byłoby legalne w Chojnicach by w zamian za dług ukraść lub zniszczyć dłużnikowi prywatny samochód lub inną własność. W innych miastach Polski jest to nielegalne i wierzyciel musi dochodzić swoich odszkodowań od dłużnika w sądzie cywilnym, a nie poprzez kradzież lub zniszczenie posiadłości dłużnika.

Chojnice powoli zdobywają renomę miasta bezprawia, gdzie wymiar sprawiedliwości oparty jest na korupcyjnych układach. Przy degeneracji i korupcji chojnickiego wymiaru sprawiedliwości bezprawne stwierdzenia prokuratora rejonowego Mirka Orlowskiego wcale mnie nie zaskakują. Mirek i inni prokuratorzy i sędziowie chojniccy mogą się poszczycić odrażającym bezprawiem, korupcją, i niesprawiedliwymi wyrokami:

- Mirek Orlowski po wypadku pijanego Wiesia Madziąga w czerwcu 2013 przez tydzień zatajał przed społeczeństwem informacje, że morderca Wiesiek był kompletnie pijany gdy spowodował wypadek samochodowy i zabił młodego człowieka, by w ten sposób umożliwić pompatyczne odprawienie pogrzebowych guseł nad trumną Wiesia jego kolesiom. Pomimo wieloletniej historii pijaństwa i pijackich ekscesów Wiesia Madziąga, prokurator Mirek Orlowski bezprawnie zaniechał pociągnięcia do odpowiedzialności przełożonych Wiesia - Jacka Dawidowskiego i Wiesia Śmigla, którzy jako przełożeni mając wieloletnią wiedzę o alkoholizmie Wiesia i jego częstych pijackich ekscesach samochodowych zaniechali jakiejkolwiek interwencji i zmuszenia Wiesia Madziąga do leczenia przeciwalkoholowego. W wyniku patologicznego pijaństwa Wiesia i biernej postawy jego przełożonych - Jacka Dawidowskiego i Wiesia Śmigla - wobec problemu alkoholizmu u Wiesia - śmiertelny wypadek był tylko kwestią czasu. Z powodu wieloletniej bierności wobec problemu alkoholizmu Wiesia, Jacek Dawidowskiego i Wiesiu Śmigiel są współodpowiedzialni za śmierć młodego człowieka zabitego po pijanemu przez Wiesia i za śmierć samego Wiesia. Mirek Orlowski zaniechał pociągnięcia Jacka Dawidowskiego i Wiesia Śmigla do odpowiedzialności za spowodowanie śmiertelnego wypadku przez ich pijanego podwładnego, pomimo wieloletniej wiedzy o jego pijackich ekscesach.

- Sędzia Tomek Biernikowicz w oparciu o korupcyjną znajomość z burmistrzem uniewinnił go wbrew prawu i wbrew poczuciu sprawiedliwości od odpowiedzialności za zakłócanie legalnego protestu opozycji. Sąd wyższej instancji w Słupsku jednoznacznie potępił niesprawiedliwy wyrok sędziego Tomka Biernikowicza.

- Skorumpowany sędzia Dawid Nosewicz uczynił korupcyjną przysługę znajomemu degeneratowi Robertowi Wajlonisowi i zwolnił z aresztu jego synka, który brał czynny udział w rozboju i napadzie na sklep. Jest to przykład typowego stosowania łagodniejszego wymiaru sprawiedliwości dla skorumpowanego znajomego. Pomimo iż 19 marca inny sędzia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Juliana Wajlonisa, to dzięki pomocy skorumpowanego sędziego Dawida Nosewicza Julian następnego ranka wyszedł do domu. W jego przypadku sędzia Dawid Nosewicz dopuścił poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł. Inni uczestnicy rozboju i napadu na sklep nie otrzymali takiej możliwości i do tej pory siedzą w areszcie. Jako ciekawostkę mogę dodać, ze i podwójny standard etyczny i moralny pokazał w tej sprawie dyrektor szkoły do której uczęszczali sprawcy rozboju - Paweł Boczek. Ten wazeliniarz wyrzucił ze szkoły dwóch sprawców rozboju, lecz zezwolił na uczęszczanie do tej szkoły trzeciemu bandycie - Julianowi Wajlonisowi, bo dyrektor Boczek, tak jak i sędzia Nosewicz, ma także korupcyjne układy z ojcem bandyty i jak przystało na typowego wazeliniarza - Paweł Boczek poprzez podwójny standard sprawiedliwości wobec bandytów chce zasłużyć sobie na wdzięczność zdegenerowanego Roberta Wajlonisa. Wyrzucając ze szkoły dwóch bandytów Paweł Boczek powoływał się na jakiś standard etyki jakim podobno mają się posługiwać uczniowie szkoły. Lecz w wypadku nauczycieli i dyrektora szkoła nie ma żadnego standardu etyki i dlatego dyrektorowi Pawłowi Boczkowi i innym nauczycielom tak łatwo stosować podwójne standardy etyki, sprawiedliwości, i być zwykłymi bigotami i hipokrytami.

- Sędzia Romek Sporysz już ponad 2 lata prowadzi nieudolnie fałszywą sprawę karną o pomówienie. Sprawa ciągnie się latami, i sędzia wydaje się przeciągać cały proces jak długo się da. Można się spodziewać, że jego sympatie są pewnie po stronie oskarżycielki, która jest skorumpowaną znajomą skorumpowanego po uszy burmistrza Arka Finstera. Sędzia Romek, sam jest dobrym znajomym Arka, i już w przeszłości kilkakrotnie z tego powodu wyłączał się z prowadzenia spraw z powództwa burmistrza. Czy w bieżącej sprawie karnej o pomówienie sędzia Romek Sporysz dopuści się bezprawia i po znajomości i w korupcyjnej przysłudze dla burmistrza ogłosi wyrok korzystny dla socjopatki Gosi Henszke dopiero się okaże.

- Mógłbym przytoczyć więcej korupcyjnych przykładów działań naszej chojnickiej prokuratury i sądu, lecz wiem, że mieszkańcy znają i wiele innych przykładów bezprawia jakiego dopuszcza się chojnicka prokuratura i sad.

Dotychczasowy stopień zdegenerowania i korupcji chojnickiej prokuratury i sądu napawa nas mieszkancow wieloma obawami.nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
30 Kwietnia 2014, godzina 17:04
Oceniono 76 razy 40

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 425.00 433.00 NOKNOK 30.00 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.87 395.83 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 424.10 428.47 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.17 432.00 NOKNOK 30.10 33.50
GBPGBP 496.55 502.10 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.81 zł 7.54 zł 6.88 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij