Małgorzata Henszke zwyciężyła
Dotychczasowa dyrektorka Gimnazjum nr 1 w konkursie na to stanowisko stanęła dziś wraz z dwojgiem innych kandydatów. Reprezentant Człuchowa Wojciech Podgórski odpadł jednak na starcie. Do rozmów z komisji konkursową przystąpiła jeszcze była wicedyrektorka szkoły przy ul. Młodzieżowej Alicja Kreft.
- Komisja konkursowa podjęła decyzję o powierzeniu funkcji dyrektora pani Małgorzacie Henszke. Uzyskała bezwzględną większość – informuje przewodniczący komisji Jan Zieliński. Po weryfikacji dokumentów do drugiego etapu ze względu na braki formalne nie dopuszczono Wojciecha Podgórskiego, kandydata z Człuchowa. Przed komisją stanęły skonfliktowane ze sobą Małgorzata Henszke i Alicja Kreft, które niegdyś wspólnie zarządzały placówką.
Reklama | Czytaj dalej »
- Dwie panie znakomicie się przygotowały. Przedstawiły swoje koncepcje prowadzenia szkoły, bardzo ciekawe. Z tych dwóch komisja postawiła na panią Małgorzatę. Propozycje pani Alicji również są ciekawe – ocenia wiceburmistrz.
Na przeprowadzenie konkursu i podjęcie decyzji komisja potrzebowała ponad czterech godzin. W składzie komisji znaleźli się: wiceburmistrz Jan Zieliński, dyrektor wydziału edukacji Janusz Ziarno, przewodniczący komisji edukacji Bogdan Kuffel, Barbara Leśniewska i Aleksandra Łasicka (Kuratorium Oświaty w Gdańsku), Eugeniusz Wałdoch (Rada Pedagogiczna Gim. nr 1), Maria Andrzejak (Rada Rodziców Gim. nr 1), Wiesława Ostrowska (ZNP) i Maciej Werra (NSZZ Solidarność).
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (110)
- Komentarze Facebook (...)
110 komentarzy
Właśnie w taki sposób została wyeliminowana pani Kreft. Plotki, intrygi, obgadywanie za plecami, pisanie donosów, nastawianie jednych przeciwko drugim. Teraz to samo dyrektorka i wicedyrektorka chcą zrobić z panią Osowicką.
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
Celem sprawcy mobbingu ¬mobera jest zepsucie opinii ofiary i szkodzenie jej w sposób, który pozwoli wyeliminować ją z pozycji, jaką zajmuje. Stopniowo niszczy jej reputację, zaburza i niszczy stosunki międzyludzkie, wpływa negatywnie na jakość wykonywanej przez nią pracy.
Zauważyłeś, że Twoja koleżanka/kolega z pracy zmienił się z tryskającego energią i pomysłami w smutnego, często popełniającego błędy przeciętniaka?
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!