Poniedziałek, 27 Maja 2024 | Imieniny: Amandy, Jana, Juliana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Kreft i Osowicka niewinne

Od lewej Marzenna Osowicka i Alicja Kreft.

Od lewej Marzenna Osowicka i Alicja Kreft.

Sąd Okręgowy w Słupsku uniewinnił Alicję Kreft i Marzennę Osowicką w sprawie pomówienia o mobbing. Tym samym zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Chojnicach, który sprawę umorzył ze względu na niską szkodliwość czynu. Proces karny swoim pracownicom wytoczyła cztery lata temu dyrektor Gimnazjum nr 1 Małgorzata Henszke.


- Wyrok, który wczoraj zapadł, uniewinnił obie oskarżone od popełnienia zarzucanych im czynów. Orzeczenie jest prawomocne. Oskarżycielce prywatnej przysługuje od niego jedynie kasacja do Sądu Najwyższego - informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Słupsku Danuta Jastrzębska. Tym samym troje sędziów słupskiej Temidy pozytywnie rozpatrzyło apelacją złożoną przez Osowicką i Kreft. Przypomnijmy, sprawę ze względu na niską szkodliwość czynu w listopadzie 2014 r. po dwudziestu rozprawach umorzył sędzia Roman Sporysz.

Reklama | Czytaj dalej »

- Uniewinnienie nas z zarzutu pomówienia nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem, że mobbing ze strony dyrekcji miał miejsce. Tę tezę będziemy starały się udowodnić w Sądzie Pracy. Dokonując retrospekcji minionych czterech lat (informację o wytoczeniu mi procesu usłyszałam 7 kwietnia 2011 r.) stwierdzam, że były to lata totalnie stracone w kontekście mojej drogi zawodowej. Zamiast skupić się na pracy, która jest moją pasją, uczestniczyłam w tasiemcowym procesie - komentuje wyrok Marzenna Osowicka. - Alicja poniosła największe konsekwencje - utrata pracy oraz utrata zdrowia. Czy cokolwiek i ktokolwiek jest w stanie jej to zrekompensować? - dodaje nauczycielka. Była wicedyrektor Gimnazjum nr 1 po zakończonym procesie ma mieszane uczucia. - Cieszę się, ale szkoda, że dopiero po czterech latach. Jestem w jakiś sposób rozżalona, że to w Chojnicach nie zapadł taki wyrok. Trzeba było pójść aż do Słupska - mówi Alicja Kreft, jednocześnie dziwiąc się, że wyrok Sądu Rejonowego w Chojnicach satysfakcjonował stronę skarżącą. - Bo po co było to wszystko? Te koszty, te cztery lata stracone? - pyta Kreft.

Skarżąca Małgorzata Henszke wynik apelacji komentuje krótko. - To jest przyzwolenie na pomówienie, zniesławienie, obmawianie, obrażanie ludzi - mówi dyrektor. Decyzję o ewentualnej kasacji w Sądzie Najwyższym zawiesza do momentu zapoznania się z uzasadnieniem wyroku.

 

Czy zwaśnione nauczycielki gotowe są podać sobie ręce i zacząć nowy etap w relacjach? - Byłam zawsze gotowa do rozmów - zaznacza Osowicka. - Niejednokrotnie próbowałam nawiązać rozmowę. Nie przekreślam człowieka. Podam rękę z zastrzeżeniem, że nie wyrażam zgody na obrażanie, zniesławianie i pomawianie mnie, mojej rodziny i pracowników szkoły - odpowiada Małgorzata Henszke, nawiązując do licznych wpisów, jakie ukazywały się m.in. na naszym portalu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

301 komentarzy

~życzę tym co latami się procesują i przegrywają procesy
żeby z tej nienawiści do ludzi wylądowali kiedyś w wariatkowie
11 Listopada 2017, godzina 09:56
Oceniono 6 razy 2
~do poniżej
a mi się rzygać chce jak widzę, że dyrektorzy procesują się z podwładnymi i przegrywają procesy i nie są wobec nich wyciągane konsekwencje bo kolesie bronią dyrektorów, przez których przemawia buta, pycha i chamstwo do niszczenia pracowników, ich obgadywania, szpiegowania i nadstawiania swoich przydupasów przeciwko uczciwie pracującym ludziom. Tacy pracodawcy powinni natychmiast zostać odwołani ze swoich stanowisk, a nie powielają nadal taki sam patologiczny styl zarządzania.
11 Listopada 2017, godzina 09:10
Oceniono 11 razy 1
~maja
jak sie ciesze ze nie mieszkam juz w tej zawistnej miescince. Rzygac mi sie chce od samego patrzenuaina te trzy gęby i czytania chorych komentarzy.
11 Listopada 2017, godzina 00:05
Oceniono 12 razy 2
~Temida
wszyscy z przegranymi procesami powinni wlecieć na zbity pysk. Wstyd, że tacy ludzie jeszcze piastują stanowiska i nadal niszczą, pomawiają i inwigilują pracowników. Warto, aby portal zainteresował się kolejnym przegranym procesem, tym razem wice dyrektorki, która jak złodziej buszowała po prywatnym koncie bliskiej koleżanki i rozpowszechniała informacje o niej. To jest prawdziwa hańba, są to ludzie bez honoru.
10 Listopada 2017, godzina 21:55
Oceniono 17 razy -1
~co wiadomo o kasacji
Kasacja jest nadzwyczajnym środkiem zaskarżenia. Można ją wnieść tylko od prawomocnego orzeczenia sądu, to znaczy od takiego w którym wszystkie inne środki odwoławcze zostały już wyczerpane (czyli, nie można już wnieść apelacji ani zażalenia).

Pamiętaj! Kasacja nie wstrzymuje wykonania kary.

KASACJĘ wyroku może wnieść tylko strona, by jednak strona mogła wnieść kasację, muszą być spełnione następujące warunki:

zapadł wyrok sądu drugiej instancji (czyli wyrok, jaki wydaje sąd po rozpatrzeniu apelacji) i jest to wyrok kończący postępowanie w sprawie (czyli np. kasacja nie może być wniesiona, jeśli sąd drugiej instancji uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania);
strona złożyła wcześniej apelację lub nie złożyła wcześniej apelacji (złożyła ją inna strona), ale sąd drugiej instancji orzekł na jej niekorzyść.

Każda ze stron może wnieść kasację od wyroku sądu drugiej instancji, jeśli w wydaniu wyroku zachodzą uchybienia określone w art. 439 kpk (np. sprawę rozpoznano podczas nieobecności oskarżonego, którego obecność była obowiązkowa).

Pamiętaj! Strona nie może wnieść kasacji od postanowienia oraz wyroku sądu pierwszej instancji.

Kasacja, jeśli nie pochodzi od prokuratora, Ministra Sprawiedliwości albo Rzecznika Praw Obywatelskich, musi być sporządzona i podpisana przez adwokata. Jeżeli nie stać nas na adwokata, można wystąpić o ustanowienie adwokata z urzędu, aby sporządził on kasację.
09 Lipca 2015, godzina 12:16
Oceniono 16 razy 2
~niecierpliwy
Czekam na decyzję o kasacji.
09 Lipca 2015, godzina 11:51
Oceniono 14 razy -2
~przewidujący
Skarżąca Małgorzata Henszke wynik apelacji komentuje krótko. - To jest przyzwolenie na pomówienie, zniesławienie, obmawianie, obrażanie ludzi - mówi dyrektor. Decyzję o ewentualnej kasacji w Sądzie Najwyższym zawiesza do momentu zapoznania się z uzasadnieniem wyroku.

Szanowna Pani Dyrektor, nie życzę powodzenia w domaganiu się kasacji bo przypuszczam, że Sąd Najwyższy nie będzie zajmował się Pani urojeniami albo tym co jedna pani powiedziała drugiej pani. Panie Kreft i Osowicka zostały uniewinnione prawomocnym wyrokiem, więc proszę powstrzymać się od pomawiania sędziów II instancji, że wydali niesłuszny wyrok. Oni mieli do dyspozycji całą dokumentację zgromadzoną przez sędziego Sporysza, który chciał oskarżone uwalić za wszelką cenę, a mimo to ostateczny wyrok brzmi: NIEWINNE. Życzę, aby w końcu zastanowiła się Pani nad sobą i zmieniła sposób traktowania podległych pracowników. Nie jest Pani osobą właściwą na tym stanowisku, więc może warto odejść z honorem, zamiast czekać na kolejny wyrok w sądzie pracy, który Panią pogrąży?
08 Lipca 2015, godzina 11:49
Oceniono 34 razy 8
~No i co teraz Gosiu?
Tak jak pozwalałaś sobie na przywłaszczanie różnych rzeczy należących do szkoły, tak samo zawłaszczyłaś sentencję Fryderyka Nietzsche "co mnie nie zabije to mnie wzmocni" Powtarzałaś ją zawsze, kiedy nie wychodziły ci matactwa i manipulacje, żeby gnoić podwładnych. Nie wierzę, że wzmocni ciebie uzasadnienie wyroku napisane przez sędziów ze Słupska. To początek twojej agonii jako dyrektora tego słynnego gimnazjum...
08 Lipca 2015, godzina 10:41
Oceniono 35 razy 9
~usatysfakcjonowany
Pani Marzenko i Pani Alicjo! Serdecznie gratuluję uzasadnienia wyroku ustalonego przez sąd apelacyjny. Miałem możliwość zapoznać sie z uzasadnieniem i jestem zbulwersowany błędami, jakie popełnił sędzia Sporysz wydając krzywdzący Was wyrok. I jakie nadużycia popełnia dyrektorka Gimnazjum nr 1. Na szczęście w naszym prawie jest II Instancja, która weryfikuje tendencyjne i niesprawiedliwe wyroki tych "niezawisłych" prowincjonalnych sędziów skorumpowanych z władzą samorządową i jej protegowanymi. Mam nadzieję, że w Sądzie Pracy Pani Marzenno będzie także pozytywny dla Pani wyrok w apelacji. Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki.
08 Lipca 2015, godzina 09:37
Oceniono 30 razy 8
~z innego forum
Hmmm, ciekawe...
~zainteresowany przejawami mobbingu
Zdecydowana większość mobberów to psychopaci. Ludzie pozbawieni uczuć, empatii wobec drugiego człowieka, egoiści skoncentrowani na sobie, manipulanci sterujący otoczeniem - podwładnymi i zwierzchnikami, osobniki bez skrupułów dążacy do celu po trupach, narcyzi żądający poklasku gawiedzi. Władza nad innymi stanowi dla nich cel oraz środek do podporządkowania sobie ludzi. Z upokarzania pracowników czerpią niehumanitarną satysfakcję, karmią się ich cierpieniem.Sarysfakcję sprawia im strach wywoływany u podwładnych groźbami o utracie przez nich pracy. To odhumanizowane istoty, których mózgi działają na innej zasadzie niż u normalnych zdrowych ludzi.
29 Czerwca 2015, godzina 23:16
30 Czerwca 2015, godzina 07:32
Oceniono 34 razy 12
~gosc
oj prawda to prawda ,że los bywa przewrotny. Powinna to zapamiętac sobie dyrektor oświaty w Starostwie
w Chojnicach. Jej buta i narcyzm zgubią ją szybciej niż to sobie wyobraża.
Opieka starosty nie będzie trwała wiecznie.
24 Czerwca 2015, godzina 11:02
Oceniono 52 razy 18
~los bywa przewrotny
Prawda boli. Chciałoby się zamknąć usta tym, którzy bez ogródek mówią o patologiach i układach. Bardzo dobrze, że pani Alicja i pani Marzenna mają takie wsparcie w ludziach. To świadczy o tym, że coś się zaczyna zmieniać. Władza dla dyrektora nie jest dana od Boga. Raz jest się dyrektorem, za chwilę można już nim nie być...
24 Czerwca 2015, godzina 10:46
Oceniono 52 razy 18
~Listonoszu, strzeż się!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Czerwca 2015, godzina 10:45
Oceniono 44 razy -24
~No dalej gra "stara płyta"
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Czerwca 2015, godzina 10:33
Oceniono 53 razy -17
~zasłyszane
Pani Marzenko wierzę że sąd apelacyjny tak jak w przypadku tamtej sprawy karnej także przyzna Pani rację. Bo to co się słyszy od samych nauczycieli i pracowników to przechodzi ludzkie pojęcie. Ta dyrektorka ma dwie twarze dla swoich łaskawa, a dla nielubianych słodka żmija bo za plecami rozsiewa ploty i nastawia jednych przeciwko drugim. Takiej lepiej nie podpaść bo wykończy psychicznie a potem jeszcze zwolni.
24 Czerwca 2015, godzina 09:24
Oceniono 56 razy 10

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 50.20 53.80
EUREUR 423.00 433.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 431.00 NOKNOK 30.00 33.40
GBPGBP 497.00 507.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-27 18:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.52 396.20 DKKDKK 50.30 53.70
EUREUR 425.26 429.53 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 431.00 NOKNOK 30.10 33.30
GBPGBP 498.14 503.75 SEKSEK 36.10 37.00
Aktualizacja: 2024-05-27 18:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-27

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.79 zł 7.57 zł 6.84 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij