Czwartek, 30 Maja 2024 | Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Zwycięża Finster. Skład nowej rady miejskiej. Aktualizacja

Arseniusz Finster głosował wczoraj o 15 w świetlicy przy ul. Jabłoniowej.

Arseniusz Finster głosował wczoraj o 15 w świetlicy przy ul. Jabłoniowej.

Nie będzie zmiany na stanowisku burmistrza. Piątą kadencję rozpocznie Arseniusz Finster. W radzie miejskiej będzie miał zdecydowaną więszkość. Wejdzie do niej też 11 dotychczasowych rajców. Koalicjantów z Platformy Obywatelskiej dostało się dwoje: Joanna Warczak i Leszek Pepliński. Opozycję reprezentować będą Marzenna Osowicka i Mariusz Brunka z Projektu Chojnicka Samorządność. W radzie zasiądzie także członek Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego Kazimierz Drewek.

 

Skład nowej rady miejskiej Chojnic (w kolejności okręgów): 1 - Joanna Warczak (KW Platforma Obywatelska RP), 2 - Mariusz Brunka (KWS Projekt Chojnicka Samorządność), 3 - Marek Szank (KWW Arseniusza Finstera), 4 - Renata Dąbrowska (KWW AF), 5 - Leszek Pepliński (KW PO), 6 - Józef Skiba (KWW AF), 7 - Bogdan Kuffel (KWW AF), 8 - Bogdan Marcinkowski (KWW AF), 9 - Andrzej Gąsiorowski (KWW AF), 10 - Marcin Łęgowski (KWW AF), 11 - Marek Bona (KWW AF), 12 - Maria Błoniarz-Górna (KWW AF), 13 - Jacek Klajna (KWW AF), 14 - Antoni Szlanga (KWW AF), 15 - Stanisław Kowalik (KWW AF), 16 - Marzenna Osowicka (KWS PChS), 17 - Edward Gabryś (KWW AF), 18 - Kazimierz Drewek (KW Chrześcijański Ruch Samorządowy Chojnice), 19 - Sulima Sułkowska Maria (KWW AF), 20 - Mirosław Janowski (KWW AF), 21 - Kazimierz Jaruszewski (KWW AF). Po kliknięciu na nr okręgu pokażą się wszyscy kandydaci.

Reklama | Czytaj dalej »

Jak informuje szef Miejskiej Komisji Wyborczej Robert Wajlonis, we wszystkich okręgach Arseniusz Finster zwyciężył większością głosów ze swoim kontrkandydatem Mariuszem Brunką. - I to dwukrotnie. Na pewno będzie to ponad 60 %. Śmiem twierdzić, że nawet do 70 % - podaje pierwsze dane. Sumowanie wyników z wszystkich okręgów jeszcze trwa. - Wszystko musimy robić ręcznie, na piechotę, ponieważ mamy problemy z platformą wyborczą – wyjaśnia Wajlonis.

Już przed wyborami niektóre potyczki w mocno obsadzonych okręgach zapowiadały się ciekawie. W okręgach jednomandatowych, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko jeden zwycięzca. W okręgu nr 1 przegranym jest Bartosz Bluma z Prawa i Sprawiedliwości, który przez ostatnie cztery lata aktywnie działał w radzie. Za przeciwniczkę miał długoletnią radną i szefową osiedla Małe Osady Pawłówko Renatę Dąbrowska. Z rywalizacji w „czternastce” obronną ręką wyszedł Antoni Szlanga. Po raz pierwszy od 1990 roku w radzie nie zasiądzie Andrzej Mielke z Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego. Joanna Warczak z os. Asnyka pokonała Andrzeja Dolnego z Prawa i Sprawiedliwości, byłego radnego, a w poprzednich wyborach kandydata na burmistrza.

Byli w Radzie Miejskiej Chojnic minionej kadencji i w niej zostaną: Joanna Warczak, Renata Dąbrowska, Leszek Pepliński, Józef Skiba, Bogdan Kuffel, Maria Błoniarz-Górna, Antoni Szlanga, Stanisław Kowalik, Edward Gabryś, Kazimierz Drewek i Mirosław Janowski.

Aktualizacja, 19.11. Dopiero dziś na BIP-ie UM Chojnice zamieszczono protokoły z wyborów.

Protokół wyborów do rady

Protokół wyborów na stanowisko burmistrza

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

120 komentarzy

~gość
jaszczur z całych sił się stara.. ale wyobraź sobie jakie dno by osiągnął, gdyby finster został usunięty ( i tak zostanie) ze stanowiska?
18 Listopada 2014, godzina 19:49
Oceniono 127 razy 121
Pan Wajlonis mógłby chociaż poudawać, że nie jest stronniczy.
18 Listopada 2014, godzina 18:58
Oceniono 17 razy 15
~Ernst Hapel
Coco kazdy kazdmu wygryza tak bylo jest i bedzie , a ty nie placz wiecznie tylko
18 Listopada 2014, godzina 14:33
Oceniono 9 razy 3
~petent
Najbardziej smuci mnie to, że Waljonis zostaje na stołku w Ratuszu, ten niemiły, odrażający urzędnik...
18 Listopada 2014, godzina 14:30
Oceniono 170 razy 162
~Wyborca
Arseniusz Finster wygnał z miasta Chojnice młode pokolenie, a lekkomyślni wyborcy go popierają bo pod uwagę tego nie biorą.
18 Listopada 2014, godzina 14:28
Oceniono 32 razy 22
~głos ludu
i wszyscy na ratuszowych stołkach spokojni o swoją ciepłą posadę przez kolejne lata - mało pracy = dużo kasy. taka sielanka ratuszowa.
18 Listopada 2014, godzina 14:24
Oceniono 28 razy 22
~coco
Jasne, wystarczy, że daje kasę, niekoniecznie za pracę. Za pensje jednego wiceburmistrza, szefa od ścieków i kilku innych można by zatrudnić kilkunastu młodych, ambitnych. Jakie studia te tuzy skończyły? Przysposobienie obronne? Czy radca prawny musi być z Człuchowa? W Chojnicach nie ma dobrych i tańszych prawników? W ilu sprawach reprezentował urząd miasta? Zwolnić emerytów z firm państwowych-następnych kilkadziesiąt miejsc pracy...itd. Sorki, ale ciebie zwykły szczurek domowy by wygryzł. Jeszcze jedna uwaga-zarówno bogactwo, jak i biedę należy dzielić sprawiedliwie.
18 Listopada 2014, godzina 14:12
Oceniono 23 razy 15
~Ernst Hapel
Finster nie jest w stanie dac kazdemu pracy , ludzie komuna sie skonczyla gdzie kazdy pracowal i jakos zyl , chcieliscie zmiany ustroju to niestety , trzeba sie przystosowac , nie ma takiego czegosc jak w kapitalizmie , ze robota przyjdzie do ciebie , pamietajcie jedno czasem sie ja traci , ja tez tracilem bo wygryzali mnie tansi , ktorzy przyszli do pracy za 40 % mniej mojej pensji , ale coz trzeba bylo szukac dalej , druga sprawa , to zobaczcie jacy ludzie maja szanse na prace ? odnosnie zawodow ? zadne studia humanistyczne , to jest wogole porazka robic w tych czasach , historykow , polonistow , po resocjalizacji i innych bzdetach jest ich na wieki wiekow , w biedronce moga siedziec , kolejna kwestia Chojnice sa malym miastem i chcac nie chcac bedzie to miasto emerytow zawsze !!! miejsca pracy w mniejszym stopniu beda tylko powstawac i niestety cudow sie nie zrobi ! Czy to bedzie Finster czy jeden z tych madrych co chcieli zrobic z Chojnic DUBAJ , to normalnie myslacy czlowiek wie , ze z gowna bata sie nie ukreci , kolejna kwestia skad ten facet ma kase brac ???? takze ucieczka do duzych miast (Polska ) jak najbardziej wskazana , znajomosc jezyka obcego to kolejny atut i wyjazd z kraju !
18 Listopada 2014, godzina 13:48
Oceniono 19 razy -5
~do poniżej
Tak zdecydowali nasi dziadkowie, musimy uszanować ich wybór. Postawili na kolegów, wiekowo
18 Listopada 2014, godzina 13:35
Oceniono 18 razy 4
~Mozna?
Pruszcz zawstydza Trójmiasto

W Pruszczu Gdańskim nie sprawdziły się hipotezy, że popularność działaczy PO obniżają notowania tej partii. Ani że rządzącym prezydentom szkodzi przeświadczenie mieszkańców, iż wynik wyborów jest rozstrzygnięty. Nie widać też "zużycia" władzy. Rządzący od 2002 roku burmistrz Janusz Wróbel z PO dostał około 80 procent głosów. Sprawdza się jego pomysł na budowę przyjaznego miasteczka z dobrymi usługami publicznymi, ale bez efektownych i kosztownych obiektów. W Pruszczu Gdańskim od lat szczepi się dziewczynki przeciwko wirusowi HPV (podobnie jak w Gdyni i Sopocie). Ale ostatni pomysł Wróbla zawstydzi sąsiednie samorządy, bo burmistrz obiecuje przedszkola dla wszystkich chętnych. Mało tego, mają kosztować symboliczną złotówkę.


Cały tekst: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,16984376,Co_wiemy_po_wyborach_w_Trojmiescie__6_wnioskow_.html#ixzz3JQHkeby6
18 Listopada 2014, godzina 13:34
Oceniono 9 razy 7
~Emeryci, renciści itp.
Ta nowa Rada Miejska jest wypisz, wymaluj podobna wiekowo i mentalnie do PKW-Państwowa Katastrofa Wyborcza.
18 Listopada 2014, godzina 13:32
Oceniono 14 razy 12
~Marcin Dobaj
Arseniusz Finster jak by był czystym gospodarzem to nie planował by wykopu zbiornika na 20 hektarach użytków zielonych za Ul. Aleją Brzozową . A jednocześnie doprowadził by prędzej do poprawy stanu katastrofalnego ( kanału grawitacyjnego) kosztem stawiania betonowych mostków w Parku Tysiąclecia, oraz nieprzyjmującego się ogrodu botanicznego. Bo wykop zbiornika na użytkach zielonych, to czysta bezmyślność Arseniusza Finstera wraz z innymi urzędnikami którzy maja takie ,to lekkomyślne z wodami opadowymi, powodziowymi oraz roztopowymi plany.

Niech prędzej zgłoszą się do Mnie specjalisty od melioracji wodnej.
18 Listopada 2014, godzina 13:19
Oceniono 17 razy 13
~moje zmartwienie
Mam nadzieję, że młodzi kandydaci na radnych nie przejęli się za bardzo wynikiem. Tutaj nie lubi się młodych i aktywnych. Mnie martwi co innego, że ta garstka energicznych i wykształconych, która tu jeszcze jest ucieknie stąd, bo w tym mieście nie ma przyszłości. A człowiek ambitny dusi się tutaj, bo stołki są zarezerwowane dla emerytów lub wiernych i usłużnych albo zaangażowanych politycznie. A nie każdy chce się pakować do polityki żeby awansować. W dużym mieście wygląda to troszkę inaczej, jest szansa dla ambitnych.
18 Listopada 2014, godzina 13:15
Oceniono 13 razy 13
~pytania aktywnego wyborcy
Nie rozumiem ataku na ludzi z opozycji. W normalnym demokratycznym kraju jest opozycja i mało kiedy jest to grzeczna organizacja. Tak jest w każdym cywilizowanym kraju. Proszę też pamiętać, iż nasz obecny burmistrz także był kiedyś w opozycji i nie był grzecznym radnym, co nam się kiedyś podobało. Był odważny i ostro punktował ówczesnego burmistrza i tym zaskarbił sobie naszą sympatię. Dlaczego teraz ma być inaczej? Władza musi czuć oddech opozycji na plecach, bo wówczas jest gwarancja, iż będzie dobrze pracowała i przestrzegała prawa. To jest normalne. Dlaczego tutaj ma być inaczej? Nie wszystkie decyzje nam się podobają i mamy prawo o tym mówić. Dlaczego niby nie?
18 Listopada 2014, godzina 12:50
Oceniono 16 razy 14
~masakra
Mamy teraz instrukcję, jakie warunki należy spełnić żeby zostać radnym. Trzeba być emerytem, najlepiej niewykształconym ewentualnie średnie to max, poddanym i posłusznym. Do młodych: dajcie na luz i nie próbujcie więcej swoich sił w wyborach, szkoda czasu na tę zabawę. Na radę poczekajcie, jak dożyjecie wieku emerytalnego. Tutaj aktywne w wyborach jest społeczeństwo pow. 60 lub i 70 r.ż., młodzi albo stąd wyjechali, albo mieszkają na terenie innej gminy. A ta resztka, która została nie chodzi na wybory. Jest to przerażające.
18 Listopada 2014, godzina 12:43
Oceniono 15 razy 13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 399.00 DKKDKK 50.30 54.00
EUREUR 424.00 432.00 RUBRUB 4.28 4.55
CHFCHF 427.00 434.00 NOKNOK 29.60 33.50
GBPGBP 497.00 507.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-29 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.00 397.00 DKKDKK 50.40 53.90
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 4.28 4.55
CHFCHF 427.00 434.00 NOKNOK 29.70 33.40
GBPGBP 500.10 505.00 SEKSEK 36.10 37.00
Aktualizacja: 2024-05-29 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-05-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.79 zł 7.49 zł 6.84 zł 2.67 zł
Circle K 6.74 zł - 6.79 zł 2.64 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.69 zł 7.19 zł 6.74 zł 2.63 zł
Orlen 6.76 zł 7.49 zł 6.83 zł 2.65 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij