Środa, 28 Lutego 2024 | Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz, (aw)

Biuro, pomieszczenie socjalne czy apartament?

Prezes Mariusz Paluch 9 stycznia prezentował apartament brzozowy, który potem zmienił nazwę (drugie zdj. powstało w dn. 6.03).

Prezes Mariusz Paluch 9 stycznia prezentował apartament brzozowy, który potem zmienił nazwę (drugie zdj. powstało w dn. 6.03).

Na początku stycznia prezes basenu reklamował apartament brzozowy, który zaaranżował w pomieszczeniu służącym za biuro marketingu w budynku basenu. Lokal miał być na wynajem i przynosić zyski. Po dwóch miesiącach tabliczkę "apartament brzozowy" zastąpiła inna o treści "biuro/pomieszczenie socjalne". Co zmieniło w ciągu tego czasu?


Okazało się, że chęci zmian były tak duże, że po drodze zapomniano o niezbędnych formalnościach, których trzeba dopełnić w wydziale budownictwa. Do starostwa nie wpłynęło zgłoszenie o zmianie sposobu użytkowania, ale urzędnicy powzięli informacje, z których wynikało, "iż Spółka Centrum Park Chojnice posiada stosowne zezwolenia i dokumenty". Mimo że kilkukrotnie od początku lutego pytaliśmy prezesa Mariusza Palucha o stosowne pozwolenia, nie uzyskaliśmy do nich wglądu. A z ostatnich wyjaśnień kierującego spółką wynika, że jest dopiero w trakcie dopełniania procedur:   "Nasza  spółka jest  w  trakcie formalizowania aktów, które po ich zakończeniu - pozwolą na  ZMIANĘ SPOSOBU UŻYTKOWANIA a co  za tym idzie - póżniejszą sprzedaż usług pomieszczeń , o których mowa" (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Reklama | Czytaj dalej »


O istnieniu apartamentu brzozowego dziennikarze dowiedzieli się od samego prezesa na początku stycznia, kiedy pochwalił się nowymi inwestycjami tj. sauny i wspomniany apartament. Mariusz Paluch określił go jako lokal mieszkalny do wynajęcia i poinformował,  że prowadzi rozmowy z dwoma dużymi firmami z Chojnic, które są zainteresowane wynajęciem lokalu z przeznaczeniem dla kadry zarządzającej. - Nie ma atrakcyjniejszej propozycji - mieszkanie z bezpłatnym dostępem do basenu zachwalał jego szef.

paluch-reklamuje-apartament.mp3

Kiedy zreflektował się, że kolejność tych działań nie była prawidłowa, najwyraźniej postanowił ściągnąć tabliczkę z nazwą apartamentu, która wisiała tam w styczniu i zastąpić inną.
Podczas styczniowej konferencji prasowej poinformował, że na remonty, w tym zaadaptowanie biura marketingu na lokal mieszkalny do wynajęcia, spółka wydała w ubiegłym roku 50 tys. zł. Luźno rzucił też kwotę 2 tys. zł za ewentualny miesięczny czynsz.

Czy burmistrz wie o tym, że prezes miejskiej spółki inwestował jej pieniądze bez stosownego zezwolenia? Czy podzieli los dyrektora wydziału komunalnego ratusza, który za samowolę budowlaną zapłacił z własnej kieszeni? - Jeżeli dojdzie do samowoli budowlanej, to na pewno tak. Moim zdaniem, jeśli prezes Parku Wodnego popełni błąd, który będzie skutkował potrzebą wydatkowania środków finansowych spółki, to jestem przekonany, że będzie chciał się zachować honorowo, tak jak Rekowski. To zresztą powinien być standard, jeżeli jest ewidentny błąd. O samej inwestycji oczywiście wiedziałem. Rada nadzorcza obraduje 20 marca i ja tę sprawę chcę skierować do rady nadzorczej, prosząc jeszcze o wyjaśnienia pana Mariusza Palucha. Myślę, że zanim prezes urochomi ten apartament i zacznie go wynajmować, to zmieni sposób użytkowania. Tak powinno być. Jeżeli nie zmieni, to wówczas poniesie stosowną karę.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

46 komentarzy

~lewak
Paluch jest urodzonym domokrążcą, akwizytorem... Z tym przyklejonym, wyuczonym uśmieszkiem. Dobrze by sprzedawał garnki Zeptera lub produkty Amwaya. Może też koce z wełny owczej na spotkaniach w domach kultury? Ale do zarządzania spółką chłop się nie nadaje...
13 Marca 2015, godzina 11:48
Oceniono 8 razy 6
~Prawda
to prawda
13 Marca 2015, godzina 06:48
Oceniono 9 razy 5
~Lubie słuchać oracji Mariusza Paluszka ......
..... bo w Chojnicach nikt tak finezyjnie i pięknie nie potrafi powiedzieć "kuźwa"!
12 Marca 2015, godzina 17:47
Oceniono 16 razy 2
~Mariusz to urodzony orator ...... z pięknym głosem ....
.... i używa tylko najpiękniejsze zwroty i słownictwo jakie tylko istnieje w języku polskim!
12 Marca 2015, godzina 13:31
Oceniono 23 razy 5
~prawda
PALUSZEK ma mózg jak okruszek...
(bo mu spuchł)
12 Marca 2015, godzina 11:36
Oceniono 22 razy 2
~..jakie piękne intelektualne wypowiedzi wszystkowiedzących zazdrośników

ziejących jedynie konstruktywna nienawiścią !
12 Marca 2015, godzina 07:07
Oceniono 43 razy -9
~Tylko dla miłośników finezyjnych wypowiedzi Mariusza Paluszka!

Dla miłośników finezyjnych wypowiedzi Mariusza Paluszka polecam fragment audio:

http://static.chojnice24.pl/media/mp3/paluch.mp3

To audio pochodzi oryginalnie z publikacji z dnia 2014-10-23 na stronie: http://chojnice24.pl/artykul/19215/dlaczego-paluch-ma-odruch-wymiotny-aktualizacja/
12 Marca 2015, godzina 02:58
Oceniono 30 razy 12
~do Antyujadacz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2015, godzina 20:40
Oceniono 33 razy -15
~CHOJNICZANIN
Ludzie szybko tv na kanal TVP-2
u p.Agaty Mlynarskiej jest wlasnie ten dziwolag
JANUSZ-KORWIN-MIKKE
ulubieniec niajakiego M.Dobaja.
Pozdr...
11 Marca 2015, godzina 18:47
Oceniono 33 razy -9
~Antyujadacz
Idioci nie mający własnego życia !
Do wszystkich anonimów ( a właściwie dwóch może trzech " jak dobrze " ), którzy tak siedzą godzinami i komentują wszystko i wszystkich. Jestem w 100 % pewny, że te liczne żale ( bardzo żałosne z resztą ), obelgi i złośliwości piszą 2 - 3 osoby inaczej się jedynie podpisując chcące stworzyć wrażenie ( złudne z resztą ) o tym jakoby takich frustratów jak Wy było więcej. Efekt nie udany przykro mi. Jesteście bandą zaszufladkowanych, zaślepionych nienawiścią ludzi, niesłychanie zazdrosnych, którym się w życiu nic nie udało - czyt. nieudaczników ! By pisać takie bzdury na temat innych ludzi stwierdzam, że trzeba być kompletnym kretynem. Żal mi takich osób ale taka " polaka " natura. Nawet jak ktoś coś dobrze zrobi to na tym portalu jest krytykowany i zbiera minusy za swoją wypowiedź. Przykre to - przyjmijcie wyrazy współczucia drodzy nieudacznicy, cwaniacy i inne anonimy żal mi Was. Schowani pod biurkiem w swoich czterech ścianach ( a raczej wynajmowanych bo z takim podejściem do życia na własne Was nie stać ) potraficie pisać bzdury ale z nazwiska się przedstawić lub powiedzieć to komuś w oczy to już nie ... Czytam czasem te bzdury i utwierdzam się w przekonaniu, że głupota ludzka nie zna granic. Dla portalu z kolei rada by rozważyć i przemyśleć formę komentowania przez anonimowych pismaków zamieszczanych artykułów - aktualnie jest to tylko źródło szerzenia nienawiści do drugiego człowieka. Widać ziarno pada na podatny grunt. Pozdrawiam

PS. ciekawe ile minusów zbierze moja wypowiedź i jak wielu frustratów bez własnej osobowości po jej zamieszczeniu mnie obrazi.


Z kolei ja czytając twoją wypowiedź, stwierdzam ze 100% pewnością że nie jesteś lepszy od osób które próbujesz obrazić. TAK, OBRAZIĆ! Właśnie nazwałeś internautów "idiotami" , "frustratami" , "bandą" ' "kretynami" "cwaniakami". Bardzo obiektywne podejście do tematu jak na moralizatora. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że na tym portalu podpisywałeś się nickami t.j. "DO PONIŻEJ!!!/GCH/CIEKAWY-2/CIEKAWY-58" prawdopodobnie "Dragon" i jako te osoby obrażałeś, wyzywałeś, wylewałeś hektolitry jadu i żółci na każdego kto wydał ci się wrogiem burmistrza, ratusza , urzędników (niepotrzebne skreślić). Dałeś sobie prawo do takiego zachowania i pisaniny, ponieważ nikt nie moderował twoich chamskich wpisów. Poczułeś się bezkarny. Ale cię zaskoczę. NIE MASZ TAKIEGO PRAWA! I jako taka osoba, nie masz też prawa krytykować portalu, ani wypominać komukolwiek pozostania anonimowym użytkownikiem.

ps. martwiąc się o minusy do swojego wpisu i że ktoś cię tym obrazi zdążyłeś nazwać już internatów "frustratami" i "kimś bez własnej osobowości" - jak myślisz, kim cię to czyni?
11 Marca 2015, godzina 16:53
Oceniono 42 razy 14
~nie musiałaś się odezwać
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2015, godzina 14:28
Oceniono 42 razy -14
~musiałam się odezwać
Pan Paluch, zajmując publiczne stanowisko, dziwi się, że ludzie patrzą mu na ręce. Po tylu latach "siedzenia na stołku" wypadałoby się już przyzwyczaić. Dodatkowo wypadałoby również nauczyć się panować nad emocjami i skończyć z forumowymi pyskówkami. Wszystkim wyszłoby to na dobre.

A teraz doskomentuję wypowiedź anonima podpisanego "~Idioci nie mający własnego życia !".
Do wszystkich anonimów ( a właściwie dwóch może trzech " jak dobrze " ), którzy tak siedzą godzinami i komentują wszystko i wszystkich. (...) Jesteście bandą zaszufladkowanych, zaślepionych nienawiścią ludzi, niesłychanie zazdrosnych, którym się w życiu nic nie udało - czyt. nieudaczników !

Ja na tym forum nie widze fali nienawiści. Widzę falę krytyki bardziej lub mniej konstruktywnej. Zazdrości też tu nie widzę, bo czego tu zazdrościć? Fatalnej opinii wśród mieszkańców miasta? Beznadziejnie nudnej pracy i narażenia na ciągłe ocenianie? Wysoka pensja, w moim mniemamiu jest niewspółmierna do wysiłków podejmowanych przez prezesa, ażeby utrzymać "jego" firmę na powierzchni. Ciągłe straty, szereg nietrafionych pomysłów, ignorancja i chamstwo nie zasługują na takie gratyfikacje.
Anonimowi "~Idioci nie mający własnego życia !" proponuję wypicie wiadra melisy, bo jeden kubek to w tym przypadku za mało. Wylewa się z Ciebie ta żółć, którą przypisujesz innym. W psychologii nazywa się to PROJEKCJA.
11 Marca 2015, godzina 12:53
Oceniono 57 razy 27
~do " kolega z basenu "
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2015, godzina 11:52
Oceniono 61 razy -23
~kolega z basenu

Poniższy komentarz został napisany przez Mariusza Paluszka.

Chłopak chce wylać swoje żale anonimowo bo wstydzi się robić to pod swoim własnym imieniem.

Mariusz weź coś na rozluźnienie stolca!
11 Marca 2015, godzina 11:17
Oceniono 58 razy 32
~Idioci nie mający własnego życia !
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Marca 2015, godzina 08:58
Oceniono 79 razy -27

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 407.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 428.00 434.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 457.00 NOKNOK 33.10 34.70
GBPGBP 499.00 508.00 SEKSEK 37.50 38.50
Aktualizacja: 2024-02-28 13:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.64 401.20 DKKDKK 52.70 55.50
EUREUR 429.09 432.79 RUBRUB 4.05 4.34
CHFCHF 449.35 455.84 NOKNOK 33.30 34.60
GBPGBP 500.40 506.74 SEKSEK 37.60 38.40
Aktualizacja: 2024-02-28 13:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.44 zł 7.14 zł 6.78 zł 2.82 zł
Circle K 6.39 zł - 6.73 zł 2.79 zł
Moll Chojnice 6.42 zł - 6.77 zł 2.87 zł
MZK 6.35 zł 6.89 zł 6.69 zł 2.85 zł
Orlen 6.42 zł 7.22 zł 6.77 zł 2.87 zł
PKS 6.37 zł - 6.71 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij