Wtorek, 23 Lipca 2024 | Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Kaganiec dla prezesa Palucha

Od lewej: Arseniusz Finster i członkowie RN Artur Niewiarowski, Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski.

Od lewej: Arseniusz Finster i członkowie RN Artur Niewiarowski, Daniel Cieślak i Henryk Modrzejewski.

Żółtą kartkę i przysłowiowy kaganiec na prezesa basenu Mariusza Palucha nałożyło zgromadzenie wspólników w osobie burmistrza Arseniusza Finstera i rady nadzorczej. To efekt kontroli, która w spółce wykazała wiele nieprawidłowości, a przede wszystkim jej złą sytuację ekonomiczną, wręcz na krawędzi ogłoszenia upadłości.

 

W związku z całą sytuacją dziś w południe burmistrz zwołał specjalną konferencję prasową z udziałem rady nadzorczej Centrum Parku. Nie było samego zainteresowanego w osobie Mariusza Palucha. Taka była decyzja rady, która już nałożyła kaganiec. Ten dotyczy nie tylko samego kierowania spółką, ale też kontaktów z mediami. - Prezes ma zająć się pracą. Pytania do spółki proszę kierować do rady nadzorczej – polecił jej przewodniczący Artur Niewiarowski, który już po spotkaniu poinformował naszą dziennikarkę, że będzie odpowiadał jedynie na pytania na piśmie. W trakcie spotkania mówił o konieczności pełnej transparentności, głównie z tego powodu, że dotacja dla spółki to przecież publiczne pieniądze.

Reklama | Czytaj dalej »

Nie poleciała głowa prezesa, jak chciał radny i członek komisji rewizyjnej Mariusz Brunka. Mariusz Paluch dostał warunkowe absolutorium na pół roku i musi zacząć wdrażać plan naprawczy, a radzie nadzorczej spowiadać się z każdej wydanej złotówki. - Prezes ma pół roku na poprawienie stylu zarządzania spółką. Moim zdaniem nie doszło do zdarzeń, które kwalifikowałyby się do zarzutów defraudacji czy kradzieży pieniędzy. Jeśli ktoś ma inne zdanie, niech to zgłosi do organów ścigania. Trudno postawić zarzut o niegospodarności, choć przyznam, że działania były podejmowane bez należytego planowania – mówił Arseniusz Finster, będący jednoosobowym zgromadzeniem wspólników.

Na przełomie roku ma odbyć się powtórna kontrola komisji rewizyjnej. Do tego czasu mocno pilnować prezesa ma trzyosobowa rada nadzorcza. Pewne elementy muszą być wdrożone wręcz od nowa. Tak jest w przypadku polityki zatrudnienia, gdzie musi nastąpić zmiana schematu organizacyjnego i stworzenie regulaminu wynagradzania, a kiedy prezes będzie chciał zatrudnić nowe osoby, musi poprosić o opinię radę nadzorczą. Przy wszelkich remontach i inwestycjach musi być stworzona dokumentacja przez osoby do tego uprawnione. - Wszelkie dokumenty i analizy to novum, które czeka pana prezesa – zapowiedział Artur Niewiarowski. - Każdego dnia i z każdego spotkania muszą być notatki służbowe. Do tego sprawozdania miesięczne. Musi być pełna korespondencja, bo wiele rzeczy było załatwianych na telefon – mówił przewodniczący, który nie tylko ganił, ale wręcz chwalił prezesa za różne działania, np. organizację imprez. Pod warunkiem, że te nie wyjdą na minus.

Najciaśniej założony kaganiec będzie w kwestii finansów, bo tu wszelkie decyzje dotyczące zobowiązań finansowych powyżej tysiąca złotych będą wymagały opinii rady, a do tych powyżej 10 tysięcy będzie trzeba opracować założenia ekonomiczne. Sam prezes miesięcznie będzie mógł rozdać do 20 karnetów w celach promocyjnych. - Musimy ubezwłasnowolnić zarząd i to zdrowo – przyznał Henryk Modrzejewski, członek RN. - Nie chciałbym być prezesem po takim regulaminie. Sami członkowie rady przyznali, że w kontaktach z zarządem iskrzyło, a posiedzenia rady trwały nawet i po 6-7 godzin. - Pan prezes już się taki urodził, ale jest super organizatorem – chwalił Modrzejewski. Z drugiej strony miał zastrzeżenia do raportu kontrolera z ratusza, bo jego zdaniem księgowość w spółce jest prowadzona w sposób prawidłowy i wystarczający. Dostało się też mediom za zły PR.

- Mariusz Paluch musi się zresetować – przyznał burmistrz i dodał: - W mojej opinii jest dobrym prezesem. A już na początku spotkania przytaczał wyniki z każdego miesiąca tego roku, gdzie frekwencja w porównaniu do ubiegłego rosła. - Na razie trend jest korzystny. Musimy go utrzymać – skwitował burmistrz. Choć zdaniem rady i tak nie ma co liczyć, że spółka na siebie zarobi.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

74 komentarzy

~Mam pytanie do Pana Burmistrza?
Ile musiałbym zapłacić za wynajęcie jednego przęsła płotu (ogrodzenia) chojniczanki. Rozumiem że płot należy do Gminy Miejskiej Chojnice a dochody z reklam wpływają na jej konto :-) Ile mam zapłacić za roczną dzierżawę?
28 Listopada 2015, godzina 16:39
Oceniono 6 razy 2
~Dla własnego komfortu burmistrz samodzielnie wazelinuje sobie Palucha!
Paluszek (a z nim jego (EDIT) mentor burmistrz Arek) chwalą się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów, dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A dodatkowo w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki 700 tysiącom złotych ze sprzedaży majątku i dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) zwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty 1,3 miliona złotych jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Zresztą, przy cenie biletu 13 złotych za godzinę korzystania z basenu wynika, że jedynie o 10 tysięcy (130 tys. złotych dzielone przez 13 zł/osoba na godzinę) wejść pełnopłatnych klientów zwiększył się popyt na usługi parku wodnego - reszta klientów powyżej 10 tysięcy wejść to darmowe wejścia rozdawane przez Paluszka wśród rodziny i znajomych! Czyli aż 50 % wzrostu wejść klientów korzystających z basenów to darmowi klienci i znajomi prezesa i burmistrza! Czy manipulowanie statystykami i stwarzanie fikcji to jest powód do dumy i pochwał?

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
28 Listopada 2015, godzina 15:52
Oceniono 15 razy 13
~Czy Arek i Paluszek mają się czym chwalić w bankrutującym parku wodnym?
W ostatnim wystąpieniu nieudaczny prezes Paluszek podkreślał, że najważniejszą rzeczą w działalności parku w 2015 roku był fakt zwiększenia o 20 tysięcy ilości klientów korzystających z Parku Wodnego. Dochody parku wodnego z tego tytułu wzrosły o 130 tysięcy złotych. Prawdziwość tych danych jest bardzo wątpliwe ponieważ te liczby wygenerował Paluszek w kooperacji z burmistrzem Arkiem - a te dwa gagatki są w Chojnicach znane z malwersacji, oszustw, i kłamstw. Lecz nawet jeżeli założyć, że te liczby są prawdziwe to czy jest to powód do zadowolenia i gratulacji?

Paluszek (a z nim jego złodziejski mentor burmistrz Arek) chwali się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) niezwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Czy to jest powód do dumy i pochwał?

Wydaj mi się, że spółka miejska jaka jest park wodny tak jak i inne spółki miejskie powinna działać tak by na siebie zarobić! Całkowite koszty działalności parku wodnego powinny być pokryte w całości z dochodów tej działalności. Lecz ani prezes Paluszek ani burmistrz Arek nie widzą tego prostego faktu ekonomicznego przez wszystkie 13 lat działalności parku wodnego! Zresztą, ani Paluszek ani Arek nie mają wystarczającej wiedzy ani umiejętności by właściwie zarządzać parkiem wodnym by doprowadzić go do rentowności! Jest to jeszcze jeden przykład, że korupcyjnie kupiony (z użyciem splagiatowanej pracy doktorskiej) dyplom doktora ekonomi burmistrza Arka Finstera nie jest substytutem wiedzy potrzebnej do racjonalnego zarządzania parkiem wodnym - tak by wyprowadzić go z permanentnego stanu upadłości finansowej - i by doprowadzić go do rentowności! Także, i przechwalanie się ograniczonego intelektualnie prezesa Paluszka, że jakiś nauczyciel chwalił go za postępy w nauce marketingu, nie pomagają mu w osiągnięciu rentowności chojnickiego parku wodnego.

Zresztą, w moim osobistym przekonaniu, burmistrz Arek w korupcyjnym porozumieniu z prezesem Paluszkiem używają nieudolne zarządzanie parkiem wodnym by ukrywać i tuszować złodziejstwo jakiego się tam dopuszczają. Marionetkowa rada nadzorcza służy jedynie burmistrzowi do kamuflowania złodziejstwa i korupcji jakie mają miejsce w parku wodnym. Chociażby w 2014 roku, burmistrz na rachunek bankrutującego parku wodnego za społeczne pieniądze kupił sobie wakacyjny mikrobus za ponad 90 tysięcy złotych. A gdy wyszło to na jaw, to dla tuszowania sprawy, szybko nakazał sprzedanie tego mikrobusa. A i prezes Paluszek kradnie jak tylko może - burmistrz daje mu corocznie około 65 tysięcy złotych na koszty reprezentacyjne - pieniądze, które Paluszek może wydawać według swojego widzi-mi-się na restauracje, prywatne wyjazdy, na nowe ubrania, i na inne osobiste potrzeby. Dodatkowo, co widać z wydatków parku wodnego, Paluszek z budżetu parku wodnego wydaje na prenumeratę swoich ulubionych czasopism prawie 30 tysięcy złotych rocznie. Także z budżetu parku wodnego na telefony komórkowe dla swojej całej rodziny i wybranych znajomych prezes wydaje prawie tyle samo pieniędzy ile wydaje się na telefony komórkowe w chojnickim ratuszu. Do tego dochodzi trwonienie pieniędzy na niepotrzebne dla parku wodnego zakupy produktów i usług u znajomych by z budżetu parku wodnego zwiększyć ich dochody i kupić ich poparcie dla burmistrza i prezesa.

Tak to w parku wodnym burmistrz i jego protegowany prezes kradną i marnotrawią społeczne pieniądze! Marionetkowa rada nadzorcza i marionetkowi radni miejscy z KWW Arka Finstera "Korupcyjny Program 2018" tuszują złodziejstwo i korupcyjne przewały w zamian za parę złotych korupcyjnego wynagrodzenia.

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
26 Listopada 2015, godzina 18:34
Oceniono 12 razy 10
~MM
Skoro, jak mówi burmistrz, pan Paluch jest dobrym organizatorem, to może niech zajmie się właśnie takimi sprawami. Bo prowadzenie basenu ewidentnie mu nie idzie. I to nie od miesiąca czy dwóch, a od bardzo dawna.
25 Listopada 2015, godzina 13:57
Oceniono 5 razy 3
~mój nieocenzurowany komentarz jest na portalu --> chojnice.livejournal.com

Mój nieocenzurowany komentarz:
Racjonalnie zarządzane polskie parki wodne są w stanie zarobić na swoje utrzymanie!
jest dostępny na portalu:

chojnice.livejournal.com


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com

ps. Przy każdej okazji burmistrz Arek powtarza mi jest jest bardzo zainteresowany i chce dowiedzieć się co myśli przeciętny mieszkaniec Chojnic. Możecie go zapytać sami.

Tak wiec, spadłem burmistrzowi jak gwiazdka z nieba, jako przeciętny mieszkaniec Chojnic chętnie ujawniam burmistrzowi w moich komentarzach co myśli przeciętny mieszkaniec Chojnic.

Arek - możesz zawsze na mnie liczyć! W miarę możliwości czasowych, dam ci znać co myśli przeciętny mieszkaniec Chojnic!
24 Listopada 2015, godzina 23:21
Oceniono 9 razy 5
~Co z kagańcem dla Mariusza?
Co z kagańcem dla Mariusza?

Czy widział ktoś Mariusza w obiecywanym kagańcu?

Wydaje się, że sprawy toczą się dla Mariusza jak zawsze - za przyzwoleniem burmistrza Arka dalej swobodnie (EDIT) i marnotrawi społeczny majątek Parku Wodnego.
07 Sierpnia 2015, godzina 07:36
Oceniono 7 razy 3
~Czy ktoś widział już Mariusza w kagańcu?

Upłynął już ponad miesiąc od oficjalnego ogłoszenia o nałożeniu kagańca Mariuszowi Paluszkowi po spotkaniu jedynego wspólnika (burmistrza Arka) i rady nadzorczej Parku Wodnego.

Czy ktokolwiek widział już Mariusza w tym kagańcu?

Czy rekreacyjny wyjazd Mariusza nad morze na ryby służbowym samochodem po zapewnieniu go przez Arka, że nadal będzie sobie mógł prezesować i bezkarnie defraudować majątek społeczny, był ostatnim momentem bez kagańca?

Gdzie jest ten kaganiec?
28 Lipca 2015, godzina 19:37
Oceniono 11 razy 3
~Kiedy wreszcie chojniczanie zorientują się, że są stadem baranów dla Finstera?
No proszę, jak w małym mieście Bytowie można egzekwować prawo wobec ludzi, którzy nie sprawdzają się na powierzonych stanowiskach. Finster ZAKPIŁ SOBIE z mieszkańców Chojnic pozostawiając na stanowisku prezesa bufona, który swoją prezesurę wykorzystuje do dojenia budżetu miasta. To jest policzek dla ludzi, którzy potrafią samodzielnie myśleć i oceniać co robi władza, która traktuje podatników jak dojne krowy.
29 Czerwca 2015, godzina 22:59
Oceniono 15 razy 1
~Chojniczaanin
Główny księgowy bytowskiego basenu zwolniony

Główny księgowy i członek zarządu spółki Janusz Korda stracił pracę.
Spółka basenowa nie przedłożyła takiego sprawozdania wraz z opinią biegłej, po prostu biegła odmówiła wydania opinii pozytywnej. To było powodem głębszej weryfikacji sprawozdania. Okazało się, że księgowość była prowadzona w sposób nierzetelny, niesumienny, a zatem rada nadzorcza postanowiła odwołać głównego księgowego, a zarazem członka zarządu z pełnionych funkcji.
29 Czerwca 2015, godzina 21:10
Oceniono 15 razy -1
~do poniżej
Specjaliści? Jeden nawiedzony zaśmiecający to forum swoją nienawiścią.
29 Czerwca 2015, godzina 09:32
Oceniono 19 razy 3
~do maniek
uwierz mi, mylisz się. Są tu specjaliści, którzy wiedzą wszystko i posiadają dogłębną wiedzę z zakresu marketingu i zarządzania. Tylko jakoś nie chwalą się pomysłem a krytykują, obrażają, krytykują, obrażają ... I tak im czas leci
29 Czerwca 2015, godzina 09:24
Oceniono 17 razy -1
~OSTRY
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2015, godzina 07:04
Oceniono 19 razy -11
~OSTRY
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2015, godzina 06:35
Oceniono 21 razy -11
~....
Jak Pan Burmistrz uważa że P.Mariusz jest dobrym prezesem to dlaczego ma Żółtą kartkę i przysłowiowy kaganiec
28 Czerwca 2015, godzina 22:01
Oceniono 30 razy 12
~wszyscy wiedza
~Co łączy nieśmiałego z portalem?


''Kto jeszcze nie został zaatakowany?

Brunka?
Także Mariusz Brunka odegrał posłusznie wyznaczoną mu przez burmistrza role komedianta pod tytułem: "Mój cyrk, moja małpa"!


Wałdoch?
PiS to partia ludzi przesiąkniętych do kości nienawiścią i chęcią wyniszczenia rzeczywistych i urojonych wrogów.
25 Czerwca 2015, godzina 17:22''

26 Czerwca 2015, godzina 06:55
Oceniono 22 razy 10

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 401.00 DKKDKK 50.90 53.90
EUREUR 425.00 433.00 RUBRUB 4.37 4.58
CHFCHF 438.00 446.00 NOKNOK 30.10 33.00
GBPGBP 503.00 511.00 SEKSEK 33.50 36.50
Aktualizacja: 2024-07-22 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.56 397.93 DKKDKK 51.00 53.80
EUREUR 426.57 430.77 RUBRUB 4.37 4.58
CHFCHF 439.00 444.00 NOKNOK 30.20 32.90
GBPGBP 504.98 510.53 SEKSEK 33.60 36.40
Aktualizacja: 2024-07-22 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij