Środa, 29 Maja 2024 | Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Kontrolna awantura

- Parodia - tak dzisiejsze spotkanie komisji rewizyjnej na pływalni określił radny opozycji Mariusz Brunka. - Cyrk - nie pozostał mu dłużny burmistrz, który tak odniósł się do propozycji, by z obrad wyłączyć właśnie jego osobę. Radny argumentował, że włodarz jest przedmiotem kontroli, więc nie powinno go być w tym miejscu i czasie. Pyskówka trwała jeszcze na korytarzu, kiedy radny w proteście opuścił spółkę miejską, nie zgadzając się na to, by to rajcy byli pod kontrolą.

Dziś komisja rewizyjna, która przed rokiem przeprowadziła kontrolę działania burmistrza w zakresie nadzoru nad spółką Centrum Park, rozpoczęła swoją rekontrolę od wizyty na pływalni o 6 rano. Radny opozycji Mariusz Brunka na początku spotkania wystąpił z wnioskiem, by burmistrz opuścił obrady komisji, jako że jest przedmiotem kontroli. Ale Arseniusz Finster umniejszał swój udział jedynie do wycieczki po obiekcie. Mało tego, szef gremium kontrolnego Edward Gabryś, mimo że zebrało się o godz. 6, obrady otworzył oficjalnie dopiero po przeszło godzinie.

Reklama | Czytaj dalej »

- Cóż to za kontrola, jak się przychodzi z takim nastawieniem, a dlaczego nie można pokazać Parku Wodnego? - burmistrz Finster nerwowo zareagował na słowa swojego oponenta. - Zarzut, że ja chciałbym was kontrolować, jest po prostu dla mnie hańbiący. Mógłbym nie pokazywać protokołu pana Janiaka, ale chcę – odpierał. Najpierw bowiem kontrolę w spółce miejskiej prowadził kontroler z ratusza, który przed rokiem obnażył wiele nieprawidłowości, co było wówczas podstawą do przyspieszonej kontroli komisji rewizyjnej. Ten protokół radni otrzymali dopiero w trakcie dzisiejszych obrad, na których omówił go sam autor. - Ja tym razem mówiłem i to oficjalnie mówię, że tego protokołu rekontrolnego pana Janiaka nie chcę, ale jeśli pan burmistrz chce udostępnić – padło nawet z ust przewodniczącego Gabrysia, który skarcił też radnego opozycji. - Kolego Mariuszu, nie tak!

- Proszę o odrzucenie tego wniosku – do radnych zwrócił się włodarz, ale ten w ogóle nie był głosowany, bo przecież zdaniem przewodniczącego komisji ta nie zaczęła pracy o 6...

Mariusz Brunka, z wykształcenia prawnik, podkreślał, że radni mają prawo spółkę miejską odwiedzać i to kiedy chcą, i nikt łaski im nie robi. A burmistrz nie powinien uczestniczyć w czynnościach kontrolnych. Ostro ocenił całą sytuację. - Moim zdaniem to jest po prostu parodia. To jest kontrola państwa czynności. Jesteście przecież tak posłusznymi radnymi, którzy zawsze wykonują polecenia swojego pryncypała. A teraz państwu się nie ufa, ponieważ ustalenia poprzedniej kontroli się nie podobały. Nie mamy materiałów wyjściowych, za to funduje się nam wycieczkę, bo chodzi o to, żebyśmy przyszli nieprzygotowani.

Radny Brunka przypominał przewodniczącemu, że to właśnie jest posiedzenie komisji. - Jeżeli pan burmistrz nie zostanie usunięty z tych obrad, to ja nie pracuję, ja wychodzę. Ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego, bo to nie są czynności kontrolne – zagroził, i jak się okazało za chwilę, nie były to czcze zapowiedzi.

- Jeżeli pan burmistrz nie zostanie usunięty z obrad, to ja nie pracuję...

Natomiast radny Gabryś uparcie powtarzał, że póki co posiedzenie komisji się nie rozpoczęło.     - Idziemy zwiedzać obiekt – zarządził.

- To jest ustalony plan, żeby rozwalić pracę komisji i pan Mariusz chce się z niej wyłączyć, bo są zbyt dobre wyniki, by się mógł z tym zderzyć w ogóle – w ostrym tonie wypowiedział się też burmistrz Finster. - Proszę nie głosować wniosku, ja nie będę w trakcie zwiedzania. Ja wyciągam rękę i zostaję w sekretariacie. To jest po prostu cyrk!

Do rozmowy wtrącił się także sam prezes pływalni Mariusz Paluch, któremu w ubiegłym roku założono przysłowiowy kaganiec. - Ja chciałem pochwalić się właścicielowi tym, co zrobiliśmy.

Gorąca dyskusja trwała jeszcze na korytarzu. - To jest żenujące, tak nie powinna funkcjonować komisja rewizyjna – stwierdził radny opozycyjnego Projektu Chojnicka Samorządność. - Mariusz przestań, wstałeś lewą nogą – sytuację próbował załagodzić radny Antoni Szlanga z klubu burmistrza.

Kłótnia na korytarzu basenu

Ostatecznie radni poszli na godzinne zwiedzanie basenu, po którym oprowadzał prezes Paluch, a towarzyszył mu burmistrz, czyli zgromadzenie wspólników spółki. W wycieczce nie uczestniczył Mariusz Brunka i nikt z komisji nie poinformował go, kiedy rozpoczęły się oficjalne obrady. Całą sytuację skomentował w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Andrzej Janiak omówił wyniki swojej kontroli za ubiegły rok i radni wreszcie dostali dokument do analizy. Załączamy go także poniżej, wraz  z poprzednim, a do wniosków po zapoznaniu się z nimi wrócimy w kolejnym materiale.

Oświadczenie Mariusza Brunki

Protokół kontroli za 2015 r.

Protokół kontroli za 2014 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

58 komentarzy

~Paluch wypowiada się prywatnie


Prezes Paluch wypowiada się prywatnie na temat kontroli:

http://static.chojnice24.pl/media/mp3/paluch.mp3


28 Kwietnia 2016, godzina 14:37
Oceniono 6 razy 0
~przypominają sie kontrola burmistrza w ZS nr 8

Statystyki z kontroli parku wodnego z roku 2015 są fikcyjnie zawyżone w ilości wejść i w wysokości dochodów. Raportowane ilości zwiększonych dochodów w roku 2015 są matematycznie niemożliwe.

Kontrola i jej wyniki zostały zmodyfikowane pod rozkazami burmistrza i przypominają kontrole w ZS nr 8. Wielokrotne kontrole w ZS nr 8 zarządzone przez burmistrza nie wykryły żadnych nieprawidłowości pomimo zaistnienia tam kradzieży na olbrzymią skale!

28 Kwietnia 2016, godzina 14:33
Oceniono 6 razy 0
~przypominają sie kontrola burmistrza w ZS nr 8

Statystyki z kontroli parku wodnego z roku 2015 są fikcyjnie zawyżone w ilości wejść i w wysokości dochodów. Raportowane ilości zwiększonych dochodów w roku 2015 są matematycznie niemożliwe.

Kontrola i jej wyniki zostały zmodyfikowane pod rozkazami burmistrza i przypominają kontrole w ZS nr 8. Wielokrotne kontrole w ZS nr 8 zarządzone przez burmistrza nie wykryły żadnych nieprawidłowości pomimo zaistnienia tam kradzieży na olbrzymią skale!

28 Kwietnia 2016, godzina 14:32
Oceniono 6 razy 0
~Oglądałem na TV Chojnice wypowiedzi Gabrysia i Finstera
Gabryś żenujący poziom wypowiedzi. Finster przyznał się, że kontrolowany był on Finster! Czyli wynika z tego, że wszystkie zarzuty kontrolującego Janiaka były źle skierowane bo do Palucha. Finster był kontrolowany, opozycja ma pretensje do Palucha, a powinien zgodnie z tym co sam mówi w pełni odpowiedzialny za samowolki i przekręty
13 Kwietnia 2016, godzina 17:40
Oceniono 14 razy -2
~Adminko Agato Wiśniewska:
Badz bezwzgledna dla NIESMALEGO PARAFIANINA i wywalaj w pień wszystkie jego wpisy!
Jak wklei z powrotem, wywal znowu!
Badz nieugieta !!!
Tak trzymaj....
13 Kwietnia 2016, godzina 11:23
Oceniono 24 razy 8
~do wypowiedzi 06.49
Co ty piszesz karmili najbiedniejszych, tylko przyszli pokazać się kiedy media robiły zdjęcia. Dlaczego tych radnych nie było dzień wcześniej, kiedy trzeba było napracować się w kuchni gotując dla 300 ludzi potrawy. Wtedy nie przyszli, bo społeczeństwo nie widziałoby ich "wielkiego serca", a tak ustawili się do zdjęć i przed wyborami jak znalazł, można się pochwalić wykorzystując pracę wielu ludzi dla promocji swojej osoby. To jest wstyd i promowanie siebie kosztem innych ludzi, którzy mają wielkie serca i skromną osobowość. Prawdziwi bezradni niech pokarzą co potrafią na sesjach, bo stają się pośmiewiskiem i pewnie się nudzą na sesjach. Takie bezradne niemowy są pożądane bo łatwo nimi sterować i nie mają żadnego zdania. Co widać drugi rok tej kadencji.
13 Kwietnia 2016, godzina 08:12
Oceniono 29 razy -3
~dokąd zmierzasz Arseniuszu?????????????????
Burmistrz Finster się ośmiesza. Ale już sam nie czuje granic tej śmieszności. Dalej stosuje zasadę siłowego rozwiązywania kwestii spornych. To porażaka dla burmistrza. Ale też porażka dla chojniczan.
13 Kwietnia 2016, godzina 07:20
Oceniono 30 razy -2
~do Mariusza P.
~obserwator
WITAM WAS WSZYSTKICH TEN PALUCH TO MUSI BYĆ KTOŚ JEŚLI WSZYSTKO CO W CHOJNICACH SIĘ DZIEJE TO TYLKO GLOŚNO O PALUCH... A CZY KTOŚ INNY W CHOJNICACH URZĘDUJE ?INNI SZEFOWIE PREZESI ITD,,, KUR... NA WYNIOTY BIERZE LUDZIE COZ WAMI....
12 Kwietnia 2016, godzina 17:05
Chłopie! jak już chcesz pisać o sobie, to nie używaj wielkich liter bo krzyczysz tak samo jak w nagraniu z rozmowy z reporterami chojnice24. Żałosna jest twoja mania wielkości. Napisać o sobie: TEN PALUCH TO MUSI BYĆ KTOŚ to jak walnąć grzywką o beton...
13 Kwietnia 2016, godzina 06:59
Oceniono 25 razy -1
~Hołoto chojnicka patrz i się ucz!
Faktycznie! To pani radna Maria Sulima Sułkowska i pan radny Bogdan Marcinowski. Wcześniej widziałem ich na zdjęciach w ośrodku profilaktyki rodzinnej na Strzeleckiej jak karmili bezdomnych i się do zdjęć ustawiali a potem jeszcze niedawno na śniadaniu wielkanocnym w ósemce. Też karmili najbiedniejszych i też się ustawiali do zdjęć. Oni widocznie mają malutkie parcie na szkło ale przede wszystkim czułe serduszka dla chojnickiej biedoty a teraz poczuli zew serca dla biduli prezesa co to co rusz wyciąga łapkę po kolejne jałmużny z budżetu miasta i łata nimi dziury w budżecie centrumparku. Papcio Finio nie da skrzywdzić swoich biedulek sierotek i hojną rąsią obdzieli oraz rąsiami "mechanicznej większości" też pani Marii i pana Bogdana przegłosuje w radzie miejskiej następną kasę dla prezia i abolicję dla jego błędów i wypaczeń.
13 Kwietnia 2016, godzina 06:49
Oceniono 27 razy -1
~A radna i obok niej radny w niebieskiej koszuli na 3 zdjęciu
to w ogóle potrafią mówić, bo od początku kadencji nie słyszałem od nich ani jednego słowa. Czasami tylko ustawiają się do zdjęcia i na tym ich praca w radzie polega. TRAGEDIA, jakich bezradnych i nieudolnych ludzie wybrali.
13 Kwietnia 2016, godzina 00:37
Oceniono 27 razy 5
~wróżka
W każdej prywatnej firmie taki niewydarzony prezes dawno już poleciałby na zbity pysk. W Chojnicach władza ochrania nieudaczników, bo to kolesie. Nie wróżę nic dobrego dla przyszłości Centrum Parku.
12 Kwietnia 2016, godzina 22:11
Oceniono 32 razy 6
~jan
proponuje na rok pana Brunke na stanowisko prezesa parku wodnego
12 Kwietnia 2016, godzina 19:05
Oceniono 36 razy 8
~gość
parodia władzy.. za długi okres rządzenia jest początkiem tetryczenia i błądzenia..
areczku! wymiataj z rarusza! zabieraj swoje dmuchane lalki i wiernopoddańcze marionety
12 Kwietnia 2016, godzina 18:38
Oceniono 45 razy 7
~Mam racje ???
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Kwietnia 2016, godzina 17:20
Oceniono 35 razy -13
~I znowu odkrywasz
wszystkie twoje dane telekomunikacyjne.
12 Kwietnia 2016, godzina 17:19
Oceniono 28 razy 8

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 389.00 399.00 DKKDKK 50.20 53.90
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.86 395.02 DKKDKK 50.30 53.80
EUREUR 423.95 428.12 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 430.00 NOKNOK 30.30 33.50
GBPGBP 496.77 502.31 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-05-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.73 zł 7.29 zł 6.75 zł 2.64 zł
Orlen 6.79 zł 7.57 zł 6.84 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij