Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. screeny z programu TVN Turbo

Emil Rau w Chojnicach. Aktualizacja

Dobrze znany strażnikom miejskim łowca fotoradarów trafił w końcu do Chojnic. W naszym mieście był jeszcze w ubiegłym roku, ale emisja programu miała miejsce dopiero wczoraj na TVN Turbo. Tutejsza straż miejska nie ma co prawda w swoim posiadaniu urządzenia do pomiaru prędkości, ale za to monitoring, dzięki któremu ujawnia wykroczenia w ruchu. Zdaniem punktującego municypalnych, z powodu złego oznakowania miejsc dla niepełnosprawnych mandaty wlepia nielegalnie.

O wątpliwościach dotyczących oznakowania miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych pisaliśmy już w 2012 roku. Wówczas komendant straży Tadeusz Rudnik stał na stanowisku, że oznakowanie przy pomocy znaków pionowych jest wystarczające. Inaczej przepisy interpretowała np. Straż Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Reklama | Czytaj dalej »

Emil Rau wziął pod lupę pl. Św. Jerzego, który jest pod okiem kamery miejskiego monitoringu. Jego zdaniem strażnicy z Chojnic ustawili kamerę celowo, by kosić mandaty po 500 zł. - Miejsce dla niepełnosprawnych jest świętością, ale skrajnym świństwem jest zrobić tak jak jest teraz, czyli zamontować kamerę, posadzić strażnika miejskiego, który będzie się patrzył i wyszukiwał tak naprawdę wymyślonego wykroczenia - uważa prowadzący program. - Nie ma wyrysowanych kopert. Nie ma tabliczki informacyjnej pod znakiem – wylicza łowca fotoradarów, który zaobserwował, że strażnicy od monitoringu szczególnie bacznie obserwują to miejsce. Następnie udał się do komendanta straży, który uważa, że koperty są zbędne. - Tak jak jest oznakowane, jest zgodne z projektem organizacji ruchu. Nie jestem alfą i omegą, i nie mam obowiązku znać wszystkich przepisów dotyczących innej branży – usłyszał od Tadeusza Rudnika.

Emil Rau miał uwagi nie tylko do brakującego oznakowania, ale też tego istniejącego. Jego zdaniem znaki na wysokości metra są niedopuszczalne. Powołał się na rozporządzenie ministra infrastruktury, które określa, że prawidłowo ustawiony znak powinien znajdować się na wysokości 2 m, a pod znakiem D-18 a powinien być T-29.

Na koniec wizyty w Chojnicach przed magistratem natknął się na samochód municypalnych jego zdaniem zaparkowany w sposób identyczny, jak na pl. Św. Jerzego i zażądał od komendanta ukarania kierowcy. Do czego rzecz jasna nie doszło, więc pogratulował komendantowi, w jaki sposób intepretuje prawo.

Zarządcą dróg miejskich jest burmistrz, a zadania z nimi związane realizuje wydział komunalny urzędu. Jego dyrektor Jarosław Rekowski wczorajszego programu nie widział i w ogóle na temat oznakowania tychże miejsc parkingowych nie chciał się wypowiadać. Poprosił by pytania skierować do niego na piśmie. Te wysłaliśmy już do urzędu, ale by nie czekać na nie dwa tygodnie, posiłkujemy się korespondencją, którą w tej sprawie skierował do urzędu nasz Czytelnik. Kamil Kaczmarek pytał, kto podjął decyzję o oznakowaniu tych miejsc i czy do urzędu wpłynęły skargi ws. błędnego ich oznakowania. Według odpowiedzi podpisanej przez samego burmistrza, na wiosnę ma być wykonany przegląd oznakowania, a stwierdzone nieprawidłowości usunięte.

Artykuł z 4.10.12 r. "Pionowe wystarczy?"

Kolejny z naszych Czytelników podzielił się swoją korespondencją z ratuszem, dotyczącą miejsc parkingowych przed tymże urzędem. W odpowiedzi na jego pismo dyrektor Jarosław Rekowski poinformował, że zostaną dostawione tabliczki informujące o tym, kto może korzystać z miejsc postojowych. Odpowiedź ratusza jest z 15.12.14 r. Zdjęcie zostało zrobione wczoraj (25.03).

 

Aktualizacja 10.04.15 r.

Po dwóch tygodniach dostaliśmy odpowiedzi na pytania skierowane do dyrektora Jarosława Rekowskiego. Pytania przesłane w dn. 26 marca były następującej treści:

- Dlaczego miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych w Chojnicach, m.in. na Starym Rynku, parkingu przy parku Tysiąclecia, pl. Św. Jerzego, nie zostały oznakowane przy pomocy znaków poziomych P-24 i P-18?
- Czy do urzędu miejskiego wpłynęły jakieś skargi w sprawie błędnego oznakowania tychże miejsc i czy prawdą jest, że jedna z nich znalazła swój finał w sądzie? Czy zapadł już wyrok i czy zna Pan rozstrzygnięcie? Jeśli tak, to jak wypowiedział się sąd w powyższej sprawie?

- Czy urząd planuje zlecić wykonanie oznakowania poziomego miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych?

Dzisiejsza odp. z ratusza:

W odpowiedzi na Pani zapytanie z dnia 27 marca w sprawie oznakowania poziomego miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych wyjaśniam, że w opinii zarządcy drogi istniejące oznakowanie miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych jest wystarczające, w sposób czytelny i jednoznaczny identyfikuje te miejsca. Ponadto w okresie wiosennym wykonany zostanie przegląd oznakowania na terenie miasta. Stwierdzone nieprawidłowości zostaną usunięte. Do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nie wpłynęły wcześniej skargi odnośnie oznakowania miejsc parkingowych na terenie miasta.

Jarosław Rekowski

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

53 komentarzy

~EQUILIBRIUM
No w koncu.
Panie Emilu zrob porzadek.
Teraz zaraz juuuuuuz !!!
Jestem za......
07 Maja 2015, godzina 19:01
Oceniono 3 razy 3
~jotdwatrzy
W jakim kraju my żyjemy? Bo na pewno nie w kraju praworządnym. "W opinii zarządcy drogi istniejące oznakowanie miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych jest wystarczające, w sposób czytelny i jednoznaczny identyfikuje te miejsca."
A według innych opinii jest inaczej:
http://strazmiejska.gda.pl/blog/2014/06/03/dla-jednych-wygoda-dla-innych-koniecznosc-2/
http://www.strazmiejska.um.ostrowiec.pl/index.php/ogloszenia/120-artykul-informacyjny/artykulu-informacyjne/195-miejsca-dla-niepelnosprawnych
Czy oni czytają różne przepisy?
11 Kwietnia 2015, godzina 23:20
Oceniono 14 razy 8
~emil*
chamem i arogantem jest anorektyk parkujący nieustannie na kopercie dla niepełnosprawnych na parkingu obok parku tysiąclecia.. SM udaje, że tego nie widzi nie widzi też złomowiska stojącego cały czas wzdłuż wybudowanego przez niego ,,chińskiego" muru...
10 Kwietnia 2015, godzina 20:23
Oceniono 15 razy 5
~kruk
A na ulicy Bolesława Chrobrego jest znak zatrzymywania i postoju a parkują tam inni i policja i SM
10 Kwietnia 2015, godzina 19:24
Oceniono 16 razy 0
~gość
ale nasz komendant to idiota
06 Kwietnia 2015, godzina 06:49
Oceniono 35 razy 25
~heniedz
http://www4.rp.pl/artykul/733087-Znak-drogowy-powinien-byc-jasny-i-jednoznaczny.html
30 Marca 2015, godzina 20:16
Oceniono 18 razy 6
~brawo
Brawo Emil
30 Marca 2015, godzina 19:19
Oceniono 22 razy 10
~Do gość
Skontaktuj się z Emilem. Być może, że zainteresuje go kontynuacja tematu.
30 Marca 2015, godzina 18:18
Oceniono 23 razy 11
~do poniżej
Kolego ty jako kierowca musisz być dobrze obeznany w przepisach ruchu drogowego. Jesli nie jestes obejrzyj filmik z emilem, naucz sie na pamięć, zajrzyj do neta i podszkol sie zanim pójdziesz do sadu. Wiedza pozwoli ci zrobic porządek z sm.
29 Marca 2015, godzina 22:37
Oceniono 25 razy 9
~gość
Niedługo mam sprawę w Sądzie w Chojnicach skierowaną przez sm dotyczącą parkowania o którym wspominał Emil ,czy ktoś z szanownych forumowiczów jest dobrze obeznany z przepisami prawa o Ruchu Drogowym ?
29 Marca 2015, godzina 21:02
Oceniono 19 razy 5
~komedia z komediantem
Reasumując- mamy w Chojnicach skorumpowanego burmistrza który korumpuje sąd i prokuraturę, mamy skorumpowanych pracowniku kurnika zwanego Ratuszem typu Wajlonis czy Buława i teraz okazuje sie po tym filmiku że mamy skorumpowanedo komedianta tzw. straży miejskiej czyli darmozjadów miejskich.

Ciekawe gdzie był dyrektor Wajlonis i dlaczego nie zabrał głosu w czasie wizyty Emila? Pewnie pracował ciężko w sądzie na młyńskiej za pieniądze podatników
Wszechwiedzący najmądrzejszy Wajlonis ten od syna bandyty, ten od poniżania i gnojenia innych ludzi , napewno miałby gotową odpowiedz dla Emila a tak komediant się ośmieszył zbłaźnił i skompromitował w oczach całej Polski i nie tylko Polski.
28 Marca 2015, godzina 23:00
Oceniono 55 razy 35
~05-R
Rudnik, generale chien spod znaku mendy społecznej - posyłam ci wielkiego serdecznego fakolca.
28 Marca 2015, godzina 21:45
Oceniono 32 razy 18
~gch
Do kogo macie pretensje? Taká wladze czyt burmistrza wybralismy a szef SM jest jego podwladnym. Ludzie zacznijcie myslec!
28 Marca 2015, godzina 11:43
Oceniono 35 razy 17
~xXx
pysia ... nie sraja sie tylko jak dzwon tam jest B-1 (zakaz ruchu) ... a Ty jako osoba tam mieszkajaca zapewne masz identyfikator na wjazd (dojazd od posesji). Jesli chlopak przyjechal do Ciebie, to rownie dobrze auto mogl zostawic na Staroszkolnej lub na Mlynskiej kolo Ratusza ... z obu tych ulic jakos daleko do Cechowej nie ma
Ewidentny blad kierowcy, ale najlepiej miec pretensje do wszystkich dookola tylko nie do siebie, co raz lepsi sa ludzie
28 Marca 2015, godzina 11:19
Oceniono 28 razy -6
~heniedz
<urzad@miastochojnice.pl>
Temat:
prosba o...


szanowni panstwo, w XI XII 2014r. miałem przed waszym UM pewne zdarzenie na które UM odpowiadając mi stwierdził iż ten "błąd" zostanie poprawiony. Dziś czytając "internet" dowiaduję się że....... co WY na to?

dodam że takie traktowanie to nie jest tylko fo pa wobec obywatela ale i może rodzić odpowiedzialność nie z powazaniem hn


uzupełnieniu

http://chojnice24.pl/artykul/20106/emil-rau-w-chojnicach/
28 Marca 2015, godzina 09:53
Oceniono 16 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 51.20 54.30
EUREUR 431.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.30
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.10
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.81 411.49 DKKDKK 51.30 54.20
EUREUR 433.13 437.83 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 444.48 450.92 NOKNOK 32.30 34.20
GBPGBP 503.91 509.61 SEKSEK 36.20 37.00
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.83 zł 7.53 zł 6.95 zł 2.71 zł
Circle K 6.77 zł - 6.9 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.77 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.77 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij