Piątek, 23 Lutego 2024 | Imieniny: Damiana, Romana, Romany chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Chojniczanka spędza sen z powiek

Oferty w drugim przetargu potwierdzają, że na modernizację stadionu Chojniczanki trzeba będzie wydać ok 4,3 mln zł. W budżecie na ten cel zarezerwowano zaś 3 mln zł. Co w tym przypadku zrobią radni? - To problem, który spędza na pewno im sen z powiek - twierdzi burmistrz Arseniusz Finster.


W ramach przetargu na stadionie I-ligowej Chojniczanki ma zostać wykonany monitoring, oświetlenie, a także przebudowa budynku przy ul. Jeziornej na centrum prasowe i dowodzenia. Najdroższe jest oświetlenie - ponad 2 mln zł. - Koszty oświetlenia są duże, bo budujemy maszty na 9-metrowych studniach, ponieważ tam, gdzie jest stadion, było kiedyś jezioro - tłumaczy Arseniusz Finster. Oświetlenie zasilane będzie z miejskiego agregatu. Koszt oświetlenia jednego meczu to koszt rzędu 2 tys. zł - Ja nie jestem zwolennikiem tego oświetlenia. To jest wymóg narzucany przez PZPN - zastrzega burmistrz, który w inwestycji widzi również plusy. Jako takie wskazuje możliwość wieczornych treningów. Za 2 lata miejski samorząd czeka kolejny wydatek związany ze stadionem - podgrzewana murawa.

Reklama | Czytaj dalej »Brakujące 1,3 mln zł burmistrz zamierza wziąć z 2-milionowej nadwyżki budżetowej, która ma też pokryć poszerzony zakres schetynówek. - Zamierzam te dwa tematy skondensować i z tym problemem pójść na komisje rady miejskiej przed sesją - zapowiada włodarz Chojnic. Ile trzeba będzie dołożyć do dróg, dowiemy się 8 kwietnia, wtedy bowiem powiat otworzy oferty. Rozważana jest też opcja podzielenia przetargu na trzy zakresy. - Może za tydzień, 10 dni będzie decyzja, że ten zakres realizujemy w całości. Ja jestem za tym, bo jest drugi przetarg, ceny są skupione - nie ukrywa Arseniusz Finster.

- Kwota jest duża, tym bardziej, że ja myliłem się mówiąc kilka czy kilkanaście miesięcy temu, że to może być 1,5 mln zł, tylko dużo się zmieniło. Przecież tamtej kwoty nie wymyśliłem. Nie mówiliśmy wtedy o pętli światłowodowej, nie mówiliśmy o technologii posadowienia masztów, a innej nie ma jak te studnie. To są trzy piętra w ziemię. I rozszerzyliśmy znacznie zakres związany z budynkiem przy ulicy Jeziornej, który ma pełnić funkcje prasowo-policyjne - włodarz nie omieszkał nawiązać do sporu sprzed roku z Kamilem Kaczmarkiem z opozycyjnego PChS-u, który szacował, że na modernizację stadionu miasto wyda 5 mln zł. Zaistniałą wtedy różnicę zdań dzisiaj burmistrz nazywa sporem o pietruszkę. - Weryfikację sporu, co ile będzie kosztować, przynosi rynek - kwituje Finster.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

28 komentarzy

~Trąbalski
Arek ma teraz nowo zbudowaną garsonierę w "apartamencie brzozowym" u Paluszka w parku wodnym by sprowadzać sobie tam chojniczanki, które "spędzą mu sen z powiek"!
08 Kwietnia 2015, godzina 23:04
Oceniono 9 razy 5
~Dobrze że nie poprzestał w kwietniu
2014 i dalej próbuje. Jest postęp :-)
08 Kwietnia 2015, godzina 20:43
Oceniono 11 razy 3
~ciekawski
Ileż to chojniczanek spędziło sen z oczu naszemu biednemu burmistrzowi po jego rozwodzie z pierwszą żoną?
08 Kwietnia 2015, godzina 19:07
Oceniono 16 razy 10
~zatroskany chojniczanin
Gdy chodzi o wydatki na kler i zawodowych piłkarzy to burmistrz Arek ma zawsze nieograniczone fundusze. Wszystkie inne wydatki na cele społeczne to dla Arka wielki problem,
05 Kwietnia 2015, godzina 21:15
Oceniono 23 razy 13
~Niezłym przykładem jest zakup częsci starego szpitala
należącej do Górskiego. Negocjacje trwaja, pryncypał jeździ do włascieciela a jednoczesnie powołuje komisje którama oficjalie zatwierdzic prywatne ustalenia. Czy cena jest juz ustalona? czy trwa wyecna? Gawiedż myśli że bedzie, a prowizja juz jest ustalona. Bawcie sie dobrze mieszkańcy :-)
04 Kwietnia 2015, godzina 21:22
Oceniono 22 razy 14
~nieśmiały parafianin
Tytuł tego artykułu jest zwodzący.

Gdy przeczytałem tytuł to intuicyjnie pomyślałem, że są to wiadomości z ratusza od samego miłościwie nam panującego nad Chojnicami wszechmocnego pana burmistrza Arka Finstera i nie pomyliłem się! Jakkolwiek sam tytuł "Chojniczanka spędza sen z powiek" zasugerował mi, że nasz dzielny i wszechmocny włodarz znalazł sobie wśród haremu ratuszowych stażystek i młodych urzędniczek jakąś nową uroczą "chojniczankę", która ekscytuje go i "spędza mu sen z powiek"! Z doświadczenia lat poprzednich wiadomo przecież, że nasz dobrotliwych i łaskawy pan burmistrz Arek wyszukuje sobie nowe (EDIT) jedynie spośród podległych mu służbowo młodych, naiwnych, i niedoświadczonych życiowo chojniczanek. No ale co się odwlecze to nie uciecze - jak to zwykł mówić w czasie libacji alkoholowej o burmistrzu nasz umiarkowany w jedzeniu i piciu pleban Jacek Dawidowski.

Co do nowych inwestycji na stadionie miejskim to od dawna było wiadome, że burmistrz obetnie fundusze na szkoły, drogi, i infrastrukturę miejską by wydać te pieniądze lekką ręką na wszelkie zachcianki zawodowego zespołu piłkarskiego, który istnieje w Chojnicach. Jest to oczywiste, że burmistrz kupi sobie tym przychylność krzykliwych i agresywnych neonazistów, kiboli, i stadionowych chuliganów - bo dla nich liczy się jedynie to by budować dla nich drogie stadiony, na których mogą publicznie promować swoje neonazistowskie, rasistowskie, i homofobiczne przekonania i organizować wszelkiego rodzaju bójki i chuligańskie ekscesy. Oczywiście dodatkowym plusem dla burmistrza jest to, że kibole, stadionowi bandyci, i chuligani są promowani i popierani przez nasz kler katolicki jako jedyni prawdziwi Polacy niestrudzenie walczący i promujący polsko-katolickie wartości moralne i katolickie tradycje nietolerancji i nienawiści. Tak wiec zaspokojenie potrzeb kiboli i wszelkiego rodzaju stadionowych degeneratów jest proste - wystarczy pobudować dla nich stadiony by mieli gdzie pokazać swoje umiejętności i przekonania.

Natomiast zaspokojenie potrzeb chojnickiego społeczeństwa i żyjących tu rodzin jest znacznie bardziej skomplikowane i trudniejsze. Chojnickie społeczeństwo potrzebuje sprawnych szkół, dobrych dróg, sprawnej komunikacji, sprawnej administracji miejskiej, funkcjonujących wodociągów i systemów kanalizacyjnych, sprawnej sieci komputerowej i telefonicznej, i wielu innych elementów infrastruktury miejskiej. A co jest jeszcze trudniejsze - chojniczanie potrzebują władz miejskich i regionalnych, które potrafią stworzyć sprawną infrastrukturę miejską i uaktywnić lokalną ekonomie, uatrakcyjnić inwestycje w chojnicki rynek pracy i ściągnąć do miasta i naszego regionu inwestorów, zachęcić społeczeństwo do zakupów w naszym mieście, uatrakcyjnić nasze miasto i region turystycznie, by w wyniku tych działań i zmian stworzyć nowe bezpieczne miejsca pracy i stały dochód finansowy dla chojnickiego społeczeństwa. Zaspokojenie tych potrzeb jest trudne i wymaga tak pieniędzy, jak i wiedzy, i umiejętności administracyjnych. A właśnie wiedzy i umiejętności administracyjnych nasz łaskawy i dobrotliwy burmistrz Arek nie posiada za wiele, bo (EDIT) (EDIT) (EDIT) dyplom doktora ekonomi nie przydaje się do niczego więcej niż do przechwałek. Tam gdzie potrzeba wiedzy naukowej i umiejętności menadżerskich pokazywanie dyplomu (EDIT) tytułu naukowego nie wystarczy!

W takiej sytuacji, gdy burmistrzowi brak wiedzy i umiejętności by podźwignąć chojnickie społeczeństwo z zastoju ekonomicznego, finansowanie zawodowej grupy piłkarzy daje chociaż pozory, że burmistrz robi coś dla dobra Chojnic. Stadionowi neofaszyści, rasiści, homofobi, i regularni kibole będą na pewno wielbić i wychwalać burmistrza jako swojego dobrodzieja i opiekuna!Jestem przekonany, że burmistrz nie ma absolutnie żadnej etycznej rozterki z powodu ekscesywnych wydatków w kwocie prawie 5 mln. na przebudowę stadionu miejskiego by zaspokoić potrzeby zawodowych piłkarzy związanych w Chojnicami jedynie z powodu wynagrodzenia za prace (oficjalnie grantu) jakie otrzymują z ratusza. Jestem także przekonany, że marionetkowi radni z KWW Arka Finstera także nie poświęcą nawet sekundy nad pytaniem czy miejskie pieniądze powinny być wydane na potrzeby prywatnego zespołu zawodowych piłkarzy. Jestem przekonany, że marionetkowi radni z KWW Arka Finstera nawet nie poświęcą czasu na przeczytanie kosztorysu wydatków na przebudowę stadionu a jedynie zapytają się Arka jak mają glosować! Tak to rośnie w Chojnicach społeczne zadłużenie i ponownie triumfuje defraudacja społecznych funduszy!


Wiwat igrzyska!
Niech żyje łaskawie nam panujący nad Chojnicami dobrotliwy pan burmistrz Arek Finster!


Nieocenzurowany komentarz jest na portalu: chojnice.livejournal.com
chojnice.livejournal.com


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
e-mail: niesmialy.parafianin@mail.ru
portal:chojnice.livejournal.com

04 Kwietnia 2015, godzina 18:57
Oceniono 54 razy 34
~Na miejscowym rynku np. z Wysockimi
można na skróty :-)
04 Kwietnia 2015, godzina 15:26
Oceniono 11 razy 3
~Do wydania jest taka kasa, że negocjacje trwają dłużej
Musi być czas na ustalenie - kto, kiedy za ile i ile "prowizji". A "kibole" "myślą", ze to jest problem innego typu. Zwyczajowo przynajmniej 10% :-)
04 Kwietnia 2015, godzina 15:25
Oceniono 9 razy 1
To jest inwestycja na przyszłość,prędzej czy puzniej oświetlenie bedzie musiało być zainstalowane nieróbcie już z Chojnic pipidówk!i.chcemy być w tej europie czy nie?
04 Kwietnia 2015, godzina 13:09
Oceniono 27 razy -7
~prima-aprilis
dobre przy okazji okazał sie nim być.....obywatel f.
02 Kwietnia 2015, godzina 05:41
Oceniono 21 razy 13
~dobrze poinformowany

Dzisiaj w Chojnicach, po ponad 2 latach od rozpoczęcia dochodzenia, policja skutecznie zidentyfikowała i zatrzymała internautę posługującego się na chojnickich portalach pseudonimem "nieśmiały parafianin". W czasie zatrzymania zabezpieczono także znalezione komputery w celu analizy ich zawartości.

Prawdopodobnie już w tym tygodniu policja oficjalnie ogłosi zatrzymanie tego poszukiwanego od dłuższego czasu chojnickiego internauty.

01 Kwietnia 2015, godzina 22:38
Oceniono 31 razy 13
~Koneser
Hakerzy uzyskali dostęp do monitoringu Straży Miejskiej: https://www.facebook.com/smchojnice/posts/867734253264727?notif_t=like
01 Kwietnia 2015, godzina 12:39
Oceniono 8 razy 0
~antykibol
Uważam, że powinno się rozwiązać ten klub albo go sprywatyzować.
01 Kwietnia 2015, godzina 10:12
Oceniono 24 razy 2
~....
gdyby Chojniczankę miała sponsorować prywatna firma, żadna by na to nie przystała!!! No chyba że ktoś ma dostęp do PUBLICZNYCH PIENIĘDZY, co z tego że w większości zdartych z biednych ludzi, nieraz kompletnie nieinteresujących się piłką nożną.

Takie drogie obiekty jak ten stadion czy aquapark są jak RAK, miasto pompuje w to całą energię a w zamian jest niszczone od środka
Zamiast po prostu uwiadomić sobie, że nie stać nas ani na utrzymywanie Chojniczanki, ani na full wypas stadion. Skoro Chojniczanka jest taka ŚWIETNA to niech sobie poszuka innego sponsora, a stadion wystarczy taki jaki jest!
01 Kwietnia 2015, godzina 09:12
Oceniono 27 razy 1
~xyz
Nie tylko temu przetargowi trzeba się przyjrzeć. Może również przetargowi na Plac Piastowski? Tylko kto ma się przyjrzeć? Komisja Rewizyjna? Śmiech.
01 Kwietnia 2015, godzina 08:46
Oceniono 16 razy 6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 407.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 427.00 439.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 500.00 513.00 SEKSEK 37.70 38.70
Aktualizacja: 2024-02-23 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.42 400.91 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.28 434.12 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 449.06 455.52 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 501.81 508.22 SEKSEK 37.80 38.60
Aktualizacja: 2024-02-23 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-23

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.3 zł - 6.62 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij