Osiem kandydatur na dyrektorów czterech szkół
20 kwietnia komisje konkursowe przeprowadzą rozmowy z kandydatami na stanowiska dyrektorów czterech chojnickich szkół ponadgimnazjalnych. Swoje papiery w konkursie ogłoszonym przez starostwo powiatowe złożyło siedem osób, w tym jedna do dwóch szkół.
Aż cztery chciałyby kierować szkołą z najdłuższą tradycją, czyli Zespołem Szkół na Nowym Mieście, w którego skład wchodzą Technikum im. Stefana Bieszka i Liceum Ogółnokształcące im. Filomatów Chojnickich. W tym gronie poza dotychczasowym dyrektorem Pawłem Boczkiem, który mimo 67 lat nie ma zamiaru jeszcze odejść na zasłużoną emeryturę, są Monika Sabatowska i Małgorzata Gierszewska, obie z Chojnic oraz Wojciech Podgórski z Człuchowa. Ostatni równie chętnie podejmie się kierowania Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, gdzie zmierzy się z wieloletnim dyrektorem Wiesławem Kłosowskim. Podgórski próbował swoich sił także w ubiegłorocznym konkursie na dyrektora Gimnazjum nr 1, ale bez powodzenia. Wszystko wskazuje na to, że w pozostałych szkołach, czyli „jedynce” z Kościerskiej i „dwójce” z Angowickiej, pozostanie status quo. Tam aktualni dyrektorzy Jan Semrau i Józef Kołak nie mają żadnej konkurencji.
Reklama | Czytaj dalej »
- Konkursy zaplanowano na 20 kwietnia – informuje dyrektorka wydziału edukacji Irena Laska. Kto będzie ich przepytywał, tego jeszcze nie wiedziała. Na pewno będą cztery różne składy, bo w komisji zasiadają przedstawiciele związków zawodowych, rad pedagogicznych i rad rodziców. O udział w gremiach członków komisji edukacji apelował jej przewodniczący Aleksander Mrówczyński, bo doszły do niego takie niepokojące słuchy. - Nie pamiętam, a jestem w radzie od trzech kandencji, by takie przypadki braku udziału kogoś z komisji edukacji miały miejsce – stwierdził niedawno podczas obrad rady powiatu. - Prosiłbym o więcej zaufania - skwitował opozycyjny radny z PiS.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (42)
- Komentarze Facebook (...)
42 komentarzy
Czas pracy nauczyciela (liczony co do minuty) - etat 18 godzin lekcyjnych po 45 minut czyli 13,5 godziny tygodniowo - reszta społeczeństwa pracuje 40 godzin.
Zaraz zaczną płakać, ze pracują w domu, sprawdzają prace i sie przygotowują .... ta jasne przez pierwsze dwa lata pracy później jadą co roku to samo... i roczny urlop dla poratowania zdrowia - oczywiście płatny.
Nie nauczyciel dyrektorem szkoły tylko profesjonalny manager.
Szkoły sprywatyzować ... otworzyć rynek - placówki zatrudniające lepszą kadrę i mające lepsze wyniki będa miały nabór - ta mizernie zarządzane nie...
Rynek sam wyeliminuje słabe jednostki.
Na początek dać takim po najniższej krajowej
Pracodawcy zostawią tych nauczycieli, którzy będą chcieli pracować, nie będą się migali, będą mieli wyniki.
Podwyżki tak samo możliwe dla dobrych nauczycieli - nie tych co na odpiernicz prowadzą lekcje.
i wtedy się obudziłem - to był piękny sen...
patrzę a tutaj dalej trzeba na nieudaczników (oczywiście nie wszystkich) płacić.
Wolny rynek i jego uwolnienie poprzez prywatyzację uzdrowi sytuację i nie będzie już zgraja nieudaczników pchała na stołki ...
Pozdrawiam
A swoją drogą dotychczasowy dyrektor ma prawo ubiegać się o to stanowisko, podobnie jak inni ...
Dyrektorem zostanie ten kto przekona do tego większość komisji konkursowej. Ot takie prawo... Forumowicze na to wpływu nie mają (chyba, że udzielają się sami kandydaci lub członkowie Komisji).
ustąpił miejsca bo się nie czuł...
ale tutaj koryto to do końca - aż ryjem w nie ze zmęczenia wpadnie
cud
kierowniczym" - cyt. z warunków konkursu. Czy wszyscy kandydaci go mają? Zdaje się, że jedna osoba nie.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!