Niedziela, 25 Lutego 2024 | Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. (aw)

Piąta kadencja Gąsiorowskiego

Najgorsza frekwencja z dotychczas odbytych zebrań osiedlowych i ostra wymiana zdań pomiędzy Kamilem Kaczmarkiem a urzędnikami. Tak wyglądało zebranie samorządu mieszkańców osiedla nr 9, tj. Angowicka.


Na zebranie "dziewiątki" pofatygowało się zaledwie 15 mieszkańców. "Sztuczny" tłok zrobili goście, bo tych było aż 12. - Frekwencja powoduje, że ciężko się pracuje. Mieszkańcy nie są zainteresowani tym, co się dzieje - ubolewał Andrzej Gąsiorowski, który przewodniczy osiedlu od 16 lat. Na realizację swoich zadań samorząd ma średnio 3 tys. zł, które wydatkuje w większości na zabawy i festyny dla dzieci. W planach na rok obecny ma m.in. festyn z okazji rodzicielstwa zastępczego, czy sfinansowanie jednego z seansów Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Oprócz dotychczasowego przewodniczącego chęć szefowania osiedlu wyraził Kamil Kaczmarek. W swojej autoprezentacji, którą zresztą znany adwersarz burmistrza wniósł do porządku obrad, podziękował Gąsiorowskiemu za dotychczasową pracę, ale i odniósł się do jego sprawozdania skupiając się głównie na zadaniach, których nie udało się zrealizować, np. mimo sprzeciwu mieszkańców na dachu Biedronki postawiono maszty GSM. Przewodniczącemu zarzucił także, że ten będąc w radzie miasta z ramienia KWW Arseniusza Finstera, reprezentuje interesy koalicji, a nie mieszkańców osiedla. - W radzie miasta nasi reprezentanci głosowali jednogłośnie, by stworzyć kolejnych 10 sklepów monopolowych. Mieszkam w miejscu, w którym do najbliższego takiego sklepu mam 12 metrów, w promieniu 100 mam takich sklepów pięć - grzmiał Kaczmarek wyrażając niepokój o bezpieczeństwo mieszkańców. - Koncesja na alkohol nie równa się z powstaniem sklepu monopolowego - protestował włodarz miasta.

Reklama | Czytaj dalej »

- Łatwo jest krytykować działania zarządu. Ile razy był pan na zebraniach samorządu bądź na imprezach przez niego organizowanych? Bo ja pana Kaczmarka nie widziałem nigdy - bronił się Andrzej Gąsiorowski. Arseniusz Finster stwierdził wprost, że Kaczmarek kłamie i manipuluje informacją. - Czy pan był na wyborach sołtysa w swojej miejscowości? Z tego co wiem, to nie - pytał burmistrza Kaczmarek wytykając mu przy okazji, że głos zabiera w niewyznaczonym do tego czasie i nie pierwszy raz nazywa go kłamcą. - Różnych rzeczy się spodziewałem, ale nie takich - odparł urażony Finster. Dyskusja między burmistrzem a aspirującym na stanowisko przewodniczącego trwała jeszcze długo. Udział w niej wziął także wywołany do tablicy zastępca komendanta Straży Miejskiej Arkadiusz Megger. Chodziło o oznakowania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Czy te są zgodne z obowiązującymi przepisami? Municypalny unikał jednoznacznej odpowiedzi. - Dla mnie znaki są czytelne. Trzeba być ślepym, żeby ich nie zauważyć - odparł za to burmistrz. Kamil Kaczmarek swój brak poparcia dla działalności straży wyraził także na piśmie. Uczestnikom zebrania rozdał ulotkę, która m.in. zawierała zestawienie kosztów funkcjonowania SM w różnych miastach.


Koniec końców wybory na przewodniczącego osiedla zakończyły się zwycięstwem Andrzeja Gąsiorowskiego. W skład zarządu spośród pięciu kandydatów wybrani zostali: Ewa Zientara, Teresa Mowińska, Bogdan Kuffel i Artur Eichenlaub. Odpowiedniego poparcia nie uzyskał Kamil Kaczmarek.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

21 komentarzy

~Roman
Finster- kiedy przeprosisz Kaczmarka??!!
30 Kwietnia 2015, godzina 17:19
Oceniono 1 raz 1
~Marcin Dobaj
Rok temu jak sam powiedziałem do burmistrza, że mam konkretne pytania. m.in. dlaczego miasto, w tym także ZGM, sponsoruje Chojniczankę Chojnice.

W parku Tysiąclecia za mało pieniędzy poszło na meliorację, a za dużo na mostki, przez to w parku są podtopienia.

Byłem i jestem nadal za tym, żeby zlikwidować straż miejską w Chojnicach, zlikwidować jedno z dwóch stanowisk wiceburmistrza – wyliczałem .


To miały być pytania do mnie. Czy pan prezentuje jakiś program wyborczy? Bez sensu gdybyśmy tematami niezwiązanymi z osiedlem zdominowali to spotkanie – odpowiedział mi Arseniusz Finster.

Włodarz Chojnic poświęcił jednak chwilę, by odnieść się do moich propozycji i zarzutów .

A co najważniejsze było dla burmistrza w tym momencie to - oznajmić głosząc mieszkańcom że kim jestem , że mnie nie zna.

Aby mnie przed mieszkańcami zdołować ośmieszyć bo jest to jego podstawowa metoda ataku na rywala-przeciwnika lub osobę z mieszkańców miasta nie lubianą.

A na temat likwidacja straży miejskiej to odpowiedział mówiąc, że likwidacja wchodzi w grę tylko wtedy, gdy chojniczanie będą chcieli zorganizować referendum na ten temat.

Burmistrz miasta Chojnice na zebraniu osiedla Słonecznego powiedział:
Likwidacja straży miejskiej wchodzi w grę tylko wtedy, gdy chojniczanie będą chcieli zorganizować referendum na ten temat.
Zgodnie z Ustawą o strażach gminnych (Dz. U. z 1997 roku Nr 123, poz. 779 z późń. zm.)
Rada gminy może utworzyć straż gminną (Art.2)
Rada gminy może rozwiązać straż po zasięgnięciu opinii właściwego terytorialnie komendanta wojewódzkiego Policji (Art.4)
Ponieważ straż miejska Chojnic nie spełnia służebnej roli wobec społeczności lokalnej, a zadłużenie miasta nie pozwala na dalsze jej utrzymywanie, to nikt nie zmusi mieszkańców do dalszego płacenia na takie fanaberie.
Przykłady miast, których Rady Miast zlikwidowały straż: Stalowa Wola, Strzegom, Świeradów-Zdrój, Czersk

Tak więc, jeśli chojniczanie nie będą chcieli straży miejskiej, to nie muszą organizować referendum. Wystarczy, że wybiorą mądrych i odpowiedzialnych radnych. Moim zdaniem dni Burmistrza i jego osobistej RM powinny się zakończyć.

Bo obecna RM to żołnierze i armia urzędników obecnego włodarza która działa na nie korzyść mieszkańcom miasta Chojnice.

Każdy mieszkaniec ma prawo zadawać pytania dotyczące miasta i nikt nie ma prawa w tym go ograniczać. Jak burmistrz mówi o inwestycjach w innych częściach miasta, to dobrze. A jak mieszkaniec pyta o inwestycje, to źle. Chwalenie się inwestycjami, to rzekomo są ,to ukazywane- ujawniane informacje publiczne. Ale już pytanie mieszkańca, to już nie są ,to pytania aby dzięki nim mogły być ukazywane- ujawniane informacje publiczne
30 Kwietnia 2015, godzina 17:01
Oceniono 5 razy 5
~szczepionka przeciw wściekliźnie jest potrzebna w ratuszu

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4-6 maja przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie woj. pomorskiego.

Szczepionki przeciw wściekliźnie należało by także dostarczyć do ratusza, bo w czasie zebrań i wyborów osiedlowych burmistrz miał typowe symptomy i objawy wścieklizny. Szanowny włodarz był niezwykle poirytowany pytaniami mieszkańców, był agresywny, skory do kłótni, nie potrafił skupić się na temacie i pytaniach mieszkańców, kłamał więcej niż normalnie, mrużył oczy tak jak by cierpiał na światłowstręt, i na prawie wszystkich spotkaniach osiedlowych toczyła mu się z ust piana!

Na spotkaniach, w których uczestniczyli Marcin Wałdoch i Kamil Kaczmarek burmistrz ledwo mógł się powstrzymać - widać było, że miał olbrzymią ochotę by ich zagryźć i rozerwać na strzępy.

Definitywnie, naszego burmistrza Arka, który w uprawianiu korupcji uważa się za szczwanego lisa należało by dla bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic zaszczepić przeciwko wściekliźnie!

29 Kwietnia 2015, godzina 17:51
Oceniono 8 razy 8
~redemptorysta
Radni od Finia wstydu nie mają ludziom się pokazywać. Miernoty.
24 Kwietnia 2015, godzina 11:28
Oceniono 16 razy 4
~Poparcie Gąsiorowskiego
Gąsiorowskiego poparli jego koledzy Radni - sztuk 2, członkowie zarządu osiedla - sztuk 3 i 5 innych mieszkańców, ma chłop porażające poparcie po 16 latach "rządzenia". Szkoda, że podobnie jak na większości osiedli wygrywa sojusz emerytów i rencistów przerażonych jakąkolwiek zmianą. Dobrze, że chociaż Eichenlaub jest w zarządzie, może powieje trochę świeżym spojrzeniem.
24 Kwietnia 2015, godzina 11:22
Oceniono 14 razy 4
~xyz
W tej kadencji zostanie sfinansowany seans DKF-u. Czy dobrze zrozumiałem - panie Bogdanie Kuffel? Uważam, że wszystkie samorządy powinny sfinansować taki seans i koniecznie wejściówki na każdy mecz Chojniczanki. Natomiast zlikwidować żłobek i tak wiele dzieci chojniczan rodzi się i wychowuje na wyspach. Żłobek to zbędny balast - nieprawdaż?
24 Kwietnia 2015, godzina 11:07
Oceniono 13 razy 3
~podatnik
"...Andrzej Gąsiorowski, który przewodniczy osiedlu od 16 lat. Na realizację swoich zadań samorząd ma średnio 3 tys. zł, które wydatkuje w większości na zabawy i festyny dla dzieci".

I na co jeszcze bo w większości wiemy? Na co w mniejszości wydawano środki?
Przy tej okazji warto zapytać czego bał się Gąsiorowski, że na sesji złożył wniosek i za nim głosował, by zaniechano kontroli w samorządach?
24 Kwietnia 2015, godzina 10:54
Oceniono 15 razy 5
~mieszkanka osiedla
Według mnie Gąsiorowski się nie sprawdził jako przewodniczący osiedla. Zastanawiam się czy brak poinformowania mieszkańców o spotkaniu wyborczym to nie było celowe działanie żeby jak najmniej ludzi przyszło, bo wtedy jak się zawiadomi rodzinę i znajomych to ma się wygraną w kieszeni. Dla mnie miarą dobrego wypełniania funkcji przewdoniczącego jest liczna obecność mieszkańców na takim zebraniu. Bo to jest sprawdzian jego umiejętności nawiązywania relacji z mieszkańcami. Szkoda, że młody, inteligentny Kaczmarek nie przeszedł.
24 Kwietnia 2015, godzina 10:41
Oceniono 19 razy 3
~Mieszkaniec
Najlepsze jest to że we wszystkich zarządach które są w Chojnicach zasiadają prawie te same buzie . To jest najlepsze w tym wszystkim. Te dwie starsze Panie które są na tym zdięciu były by lepszymi zarządcami niż ci non stop są wybierani. Porażka w tych Chojnicach
24 Kwietnia 2015, godzina 09:27
Oceniono 21 razy 9
~Miezkaniec "9"
Jeśli ktoś nie korzysta z internetu, to jedynym źródłem informacji o zebraniu są tablice ogłoszeniowe- tylko emeryci je czytają, by sprawdzić kiedy nie będzie wody, albo prądu. Na osiedlu ignorowane jest zdanie mieszkańców - Sędzickiego czeka od 4 kadencji na remont, Park 1000-lecia cuchnie, maszt powstał a zarządowi przewodniczy człowiek, który wymusił na radzie miasta odwołanie składania sprawozdań i działań kontrolnych nad Radami Osiedla.
24 Kwietnia 2015, godzina 08:48
Oceniono 20 razy 10
~wyborca
Frekwencja szalona. Przy następnych wyborach zarząd wybierze siebie sam.
A może już tylko sam przewodniczący? W planach na rok obecny ma m.in. festyn z okazji rodzicielstwa zastępczego, czy sfinansowanie jednego z seansów Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Bardzo "ambitny" plan. Dla zwykłych rodzin też coś będzie? Może wystrzały hukownicą?
24 Kwietnia 2015, godzina 08:23
Oceniono 17 razy 5
~fox
Coś czuję,że o Kamilu Kaczmarku będzie jeszcze w Chojnicach głośno. Chyba "rośnie" nam nowy przyszły burmistrz miasta.
24 Kwietnia 2015, godzina 00:22
Oceniono 36 razy 10
~zmiany
Szkoda ze Kaczmarek nie wszedł do zarządu , przyjdzie i na to czas chcemy zmian w Chojnicach
24 Kwietnia 2015, godzina 00:17
Oceniono 29 razy 7
~obserwator
Pan Gąsiorowski stwierdza:
Na zebranie "dziewiątki" pofatygowało się zaledwie 15 mieszkańców. "Sztuczny" tłok zrobili goście, bo tych było aż 12. - Frekwencja powoduje, że ciężko się pracuje. Mieszkańcy nie są zainteresowani tym, co się dzieje - ubolewał Andrzej Gąsiorowski, który przewodniczy osiedlu od 16 lat.

Jak ktoś przewodniczy osiedlu przez lat 16 i przez ten czas nie potrafił zachęcić i zaktywizować mieszkańców do zainteresowania się tym, co się dzieje, to w sposób jednoznaczny naraża się na zarzut fatalnego zarządzania osiedlem. 16 lat to długi okres. To, że mieszkańcy nie przyszli na zebranie wyborcze świadczy o tym, że nie widzą sensu, żeby angażować się w przedsięwzięcia organizowane przez przewodniczącego. Moim zdaniem obecny szef osiedla nie sprawdził się absolutnie i mieszkańcy go po prostu "olali".
23 Kwietnia 2015, godzina 23:11
Oceniono 31 razy 15
~internautka
Pan burmistrz nie tylko na widok Kaczmarka, ale już na samo wspomnienie o Kaczmarku (vide ostatania sesja RM) dostaje białej gorączki, nie panuje nad własnymi emocjami co objawia się przekrzykiwaniem rozmówcy i nerwowymi tikami. Coraz bardziej zauważalnymi. Rzeczywiście młody Kaczmarek genialnie zripostował przytyki włodarza.
23 Kwietnia 2015, godzina 22:42
Oceniono 35 razy 7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 408.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 427.00 437.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 37.40 38.70
Aktualizacja: 2024-02-24 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 404.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.00 433.50 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 448.72 455.78 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 501.26 508.37 SEKSEK 37.50 38.60
Aktualizacja: 2024-02-24 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.34 zł - 6.66 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij