Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Jest nowa lokalizacja dworca i aprobata mieszkańców

Wariant, który zakładał wyburzenie dwóch kamienic przy dworcu ewoluuje. Może ocaleć jeden budynek mieszkalny, a nawet dwa, bo urzędnicy dogadali się ze spółką PKP i będzie miejsce na dworzec autobusowy. Mieszkańcy ul. Nad Dworcem z satysfakcją przyjmują takie rozwiązanie. Miasto w rejonie będzie budowało tzw. węzeł integracyjny.

 

Pojawiły się nowe pomysły, które zdaniem Arseniusza Finstera, są kompromisowe. Cały dworzec autobusowy można przenieść za budynki mieszkalne. Teraz mieści się tam hurtownia pasz. Nieruchomość jest kolei i są szanse na jej przejęcie. Jak jednak zauważa włodarz, minusem jest wydłużenie drogi z budynku głównego dworca do autobusowego. Druga możliwość to wyburzenie jednej z kamienic i... wybudowanie dworca pod oknami tej pozostawionej. - Pierwotny ósmy wariant (wyburzenie kamienic 10 i 12 – przyp. red.) jest uzależniony od pana Marcina Wozikowskiego i nie jest potrzebne powoływanie komitetów obrony ulicy. Bo ja tej ulicy ani nie chcę zburzyć, ani zaorać, ani krzywdy zrobić mieszkańcom. Pana Marcina trzeba przekonać. Teraz ja odwróciłem kolej. On mnie przyatakował, teraz ja. Proszę bardzo: państwo się wzajemnie przekonajcie. Razem mieszkacie w jednym budynku. Trzy rodziny chcą, jedna nie chce – tak sprawę burmistrz postawił w piątek. Po czym ogłosił, że niepokoje społeczne zostały zażegnane. Finster daje dwa tygodnie na zmianę zdania.

Reklama | Czytaj dalej »

Taki kompromis powołany komitet przyjmuje z satysfakcją. Poniżej oficjalny komentarz.

 

Komitet Obrony Ulicy Nad Dworcem z satysfakcją przyjmuje deklarację Burmistrza Chojnic o nowej lokalizacji dworca autobusowego na gruntach PKP przy ulicy Towarowej. Solidarność mieszkańców całej ulicy przyniosła oczekiwane efekty. Rozumiemy, że nowa koncepcja dworca autobusowego zakłada pozostawienie wszystkich domów na naszej ulicy, ewentualnie wyburzenie jednego, który przylega do terenu PKP (za zgodą wszystkich zainteresowanych). Cieszymy się, że władze miasta wsłuchały się w głos mieszkańców i odstąpiły od, naszym zdaniem, szkodliwego scenariusza, nie tylko pod względem architektonicznym, ale przede wszystkim społecznym. Zamysł ten głęboko dzielił mieszkańców, przeciwstawiając uprzywilejowaną mniejszość poszkodowanej większości. W przyszłości zamierzamy intensywnie współpracować na rzecz rewitalizacji całej dzielnicy dworcowej, pragnąc, aby modernizacja dworca kolejowego przyniosła wymierne korzyści osobom mieszkającym w jego pobliżu.


Komitet Obrony Ul. Nad Dworcem

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

~jestem przeciw a nawet za
Proponuje referendum
01 Maja 2015, godzina 22:02
Oceniono 2 razy -2
~Sam jesteś matoł pajacu
podpowiedz burmistrzowi twój pomysł a będzie kolejna nasta koncepcja, najbardziej idiotyczna.
30 Kwietnia 2015, godzina 07:09
Oceniono 6 razy -4
~przeciwnik bzdurnych pomysłów
Pojawiły się nowe pomysły, które zdaniem Arseniusza Finstera, są kompromisowe. Cały dworzec autobusowy można przenieść za budynki mieszkalne. Teraz mieści się tam hurtownia pasz. Nieruchomość jest kolei i są szanse na jej przejęcie. Jak jednak zauważa włodarz, minusem jest wydłużenie drogi z budynku głównego dworca do autobusowego. Druga możliwość to wyburzenie jednej z kamienic i... wybudowanie dworca pod oknami tej pozostawionej.

A co to za minus to wydłużenie drogi z dworca kolejowego na autobusowy? W Bydgoszczy dworzec autobusowy jest zlokalizowany w innej części miasta niż kolejowy. W Poznaniu trzeba przejść kilkaset albo i więcej metrów, żeby dostać się z jednego dworca na drugi. Jak ktoś chce podróżować autobusem, to skorzysta z dworca autobusowego. Podróżujący pociągami będą przyjeżdżać na dworzec kolejowy. Tylko matoł i pajac będzie podawał argumenty za wspólną lokalizacją obu dworców.
30 Kwietnia 2015, godzina 06:55
Oceniono 7 razy -3
~Wnikliwy
Przecież ta hurtownia jest w takiej samej odległości od budynku głównego dworca jak plac na rogu towarowej i łanowej. Więc po co burzyć i robić dodatkowe koszty jak można wiatę postawić na placu w Pekaesie?
29 Kwietnia 2015, godzina 21:30
Oceniono 15 razy 5
~Ciekawa
Po jakie licho budować z takim rozmachem dworzec autobusowy.
29 Kwietnia 2015, godzina 13:22
Oceniono 15 razy 7
~Marcin Dobaj
Drodzy mieszkańcy posłuchajcie Arseniusz Finster był , jest i będzie antychojnicki, który przynosi więcej szkody niż pożytku.

„Ludzie, którzy nami obecnie rządzą, mają całkowicie skrzywiony obraz polskich miast np. Chojnic i Polski. Im odpowiada taka linia, że my sami powinniśmy się oczerniać przed światem.

29 Kwietnia 2015, godzina 11:24
Oceniono 21 razy 7
~Do "gościa" z godz. 10:00
Od kiedy to piszemy: ZROSPACZENI zamiast zrozpaczeni, od kiedy piszemy 100 MR. , do jakiej ty szkoły chodziłeś, dla jakichś dzikusów?
28 Kwietnia 2015, godzina 11:52
Oceniono 18 razy 0
~Marcin Dobaj
Urzędnicza samowola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja chcę podkreślić podając do wiadomości że w Polsce powinna nastąpić przemiana zrównania prawa karnego między władzą a obywatelami.
Należy wyciągnę pełne konsekwencje prawne wobec obecnej władzy.
Ponieważ powinno się bronić ludzi przed naciskiem urzędników .
Oraz powinno nastąpić sprawiedliwe postępowania wobec źle sprawujących zadania urzędników którzy tez łamią przepisy.
A tu mamy przykład wyraźny że prawo karne wobec urzędników powinno być zaostrzone aby przepisów również przestrzegali.

Urzędnicza urzędników samowola postępowanie tylko według własnej woli, ignorowanie poglądów od mieszkańców jako obywateli .
Urzędnicza urzędników samowola czyn będący wynikiem nie godnej zachowania postawy w kierunku uszanowania mieszkańca.
Urzędnicza urzędników samowola powinna być usunięta nie za darmo, a własnym kosztem wraz z utratom stanowiska w Urzędzie.
28 Kwietnia 2015, godzina 11:09
Oceniono 32 razy 0
~gość
LUDZIE POMOCY,MY NIE CHCEMY MIEĆ DWORCA KOŁO NASZYCH DOMÓW,TYLE JUŻ TU PRZESZLIŚMY.CHCEMY TROCHĘ SPOKOJU .TU SIĘ DOBRZE MIESZKAŁO,ALE TERAZ JEST TYLKO POD GÓRKĘ,ZROBILI NAM TU DYSKOTEKĘ(MŁODZIEŻ ROZDZICZAŁA CHODZI NOCĄ POD NASZYMI OKNAMI)TERAZ MA BYĆ DWORZEC AUTOBUSOWY,TO ŻE BĘDZIE 100 MR DALEJ NIC NIE ZMIENI. POWINNI NAM ZROBIĆ W TAKIM RAZIE DROGĘ TYLKO DL A MIESZKAŃCÓW (UL. NAD DWORCEM)NIECH DOJEŻDŻAJĄ TOWAROWĄ.NAJSMUTNIEJSZA JEST TA BEZRADNOŚĆ,ŻE ZMIANY I TAK ZAJDĄ A MY TU JESTEŚMY ZMUSZENI ZOSTAĆ. "ZROSPACZENI"
28 Kwietnia 2015, godzina 10:00
Oceniono 28 razy -2
~DO WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW JESTEŚCIE DLA NAS A NIE MY DLA WAS !!!
Dlaczego burmistrz nie umożliwia wszystkim mieszkańcom Chojnic wypowiedzieć się gdzie chcą i czy chcą mieć nowy dworzec. Chyba powinien on być reprezentantem mieszkańców.
Wszystko wygląda tak jakby to było jego prywatne miasto, a ludzie maja się podporządkować.
DO WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW JESTEŚCIE DLA NAS, A NIE MY DLA WAS !!!
MACIE REALIZOWAĆ NASZE ŻĄDANIA, A NIE ROBIĆ TO CO SIĘ WAM PODOBA
.
Kiedyś przeczytałam fajny tekst, że jak sobie kupicie czy wybudujecie swoje prywatne miasto to wtedy możecie w nim robić co chcecie.
28 Kwietnia 2015, godzina 09:16
Oceniono 28 razy 6
~wyborca
Moim zdaniem jest wystarczająco dużo miejsca na dworzec autobusowy za wiaduktem, naprzeciw stadionu Kolejarz.
28 Kwietnia 2015, godzina 09:07
Oceniono 23 razy 11
~Charzykowianin
A nie mówiłem.
Nie rozmawiajcie z Finsterem.Prawni fachowcy od nieruchomości " zmiotą" Finstera razem z gruzem z całego budynku dworca.
Idźcie do warszawskich prawników ,jeszcze nie jest za późno.
28 Kwietnia 2015, godzina 08:26
Oceniono 22 razy 8
~Szntaż?
- przestępstwo przeciwko wolności, polegające na próbie zmuszenia osoby do określonego działania lub zaniechania pod groźbą bezprawną zastosowania przemocy lub ujawnienia pewnych, częściowo lub w pełni prawdziwych informacji, których ujawnienie byłoby w opinii szantażującego dużą dolegliwością dla ofiary.

Według polskiego prawa karnego na definicję groźby bezprawnej składa się między innymi groźba rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, przy czym nie jest ważne czy sama "wiadomość" jest prawdziwa czy nie.

Szantażu nie należy mylić z przestępstwem pomówienia, czyli rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które może mieć miejsce także w sytuacji "zemsty" przestępcy na ofierze, która nie spełniła żądań przestępcy.
28 Kwietnia 2015, godzina 07:47
Oceniono 17 razy 3
~DIALOG po Chojnicku
Pan Finster się zdenerwował trwającymi kilka tygodni konsultacjami społecznymi. To niegodne Burmistrza, żeby z mieszkańcami musiał rozmawiać, czy ich domy wyburzy, czy ich eksmituje. "Decyzje są od tego, żeby się nimi zgadzać" - zdaje się myśleć. Personalnie atakuje jedną rodzinę, jednego człowieka w trakcie konferencji prasowej, by ci poczuli się bez wyjścia, zaszczuci i napiętnowani. Demokracja pełną parą!
28 Kwietnia 2015, godzina 07:45
Oceniono 25 razy 13
~No to kto
tu kłamie ?
28 Kwietnia 2015, godzina 07:12
Oceniono 12 razy 0

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 404.00 414.00 DKKDKK 51.20 54.30
EUREUR 431.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.30
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.10
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 406.81 411.49 DKKDKK 51.30 54.20
EUREUR 433.13 437.83 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 444.48 450.92 NOKNOK 32.30 34.20
GBPGBP 503.91 509.61 SEKSEK 36.20 37.00
Aktualizacja: 2024-04-17 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-17

E95 E98 ON LPG
BP 6.83 zł 7.53 zł 6.95 zł 2.71 zł
Circle K 6.77 zł - 6.9 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.77 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.77 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij