Sobota, 20 Kwietnia 2024 | Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. mw

Ważą się losy władz spółki Centrum Park

Na Mariusza Palucha posypały się gromy ze strony radnych.

Na Mariusza Palucha posypały się gromy ze strony radnych.

Najbardziej radykalne posunięcia to brak absolutorium i zwolnienie prezesa Mariusza Palucha. Choć na dziś zaplanowno zgromadzenie wspólników w osobie burmistrza, to ten z decyzją chce poczekać do początku przyszłego tygodnia.

 

- Na pewno nie pójdę tym trybem, by udzielić absolutorium i przejść do porządku dziennego nad debatą, która odbyła się w ratuszu – zapowiada Arseniusz Finster. Ta trwająca blisko trzy godziny była pokłosiem dwóch kontroli z miasta, które ujawniły szereg nieprawidłowości i katastrofalną sytuację finansową spółki, rokrocznie dotowaną przez miasto właśnie za zgodą radnych. Opozycja w osobie Mariusza Brunki uważa, że pierwszym krokiem do ratowania miejskiej spółki jest dymisja zarządu. Mówi się też o wdrożeniu programu naprawczego czy przekształceniu w zakład budżetowy, gdzie transparetność będzie większa. Taka propozycja padła z ust Antoniego Szlangi na środowym spotkaniu w ratuszu z udziałem całej rady, prezesa Mariusza Palucha i urzędników z Wydziału Kontroli Wewnętrznej ratusza.

Reklama | Czytaj dalej »

Burmistrz zapowiada, że wszelkie działania z jego strony będą prowadzone przy otwartej kurtynie. Zanim podejmie kluczowe decyzje, zamierza ponownie spotkać się z radą nadzorczą spółki, komisją rewizyjną i kontrolerami z urzędu. Co sądzi o pomyśle likwidacji spółki i przekształcenia jej w zakład budżetowy? - W takim zakładzie nie ma motywacji marketingowej. Zresztą mieliśmy już kiedyś OSiR, dotowany niemałą kwotą – mówi włodarz i dodaje, że takie przekształcenia wymagają czasu. Tymczasem balansowanie na granicy wypłacalności w każdym momencie grozi możliwością ogłoszenia upadłości spółki - to wniosek płynący z jej kontroli.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

42 komentarzy

~zdecydowany
Układ z Finsterem ratujący Palucha musi sie w końcu rozpaść!
03 Grudnia 2016, godzina 06:57
Oceniono 7 razy -1
~ciągłe problemy z Paluchem!
Ponad rok temu a tyle sie już działo!
03 Grudnia 2016, godzina 02:55
Oceniono 19 razy 11
~OBSERWATOR
PANIE BURMISTRZU I PREZESIE PARKU WODNEGO - BĄDŻCIE FACETAMI Z JAJAMI I PODDAJCIE SIE DO DYMISJI ZANIM TRAFICIE ZA KRATKI ZA WASZE UKŁADY I PRZEKRETY
02 Grudnia 2016, godzina 22:58
Oceniono 19 razy 11
~Dla własnego komfortu burmistrz samodzielnie wazelinuje sobie Palucha!
Paluszek (a z nim jego (EDIT) mentor burmistrz Arek) chwalą się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów, dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A dodatkowo w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki 700 tysiącom złotych ze sprzedaży majątku i dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) zwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty 1,3 miliona złotych jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Zresztą, przy cenie biletu 13 złotych za godzinę korzystania z basenu wynika, że jedynie o 10 tysięcy (130 tys. złotych dzielone przez 13 zł/osoba na godzinę) wejść pełnopłatnych klientów zwiększył się popyt na usługi parku wodnego - reszta klientów powyżej 10 tysięcy wejść to darmowe wejścia rozdawane przez Paluszka wśród rodziny i znajomych! Czyli aż 50 % wzrostu wejść klientów korzystających z basenów to darmowi klienci i znajomi prezesa i burmistrza! Czy manipulowanie statystykami i stwarzanie fikcji to jest powód do dumy i pochwał?

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
28 Listopada 2015, godzina 15:51
Oceniono 17 razy 7
~Czy Arek i Paluszek mają się czym chwalić w bankrutującym parku wodnym?
W ostatnim wystąpieniu nieudaczny prezes Paluszek podkreślał, że najważniejszą rzeczą w działalności parku w 2015 roku był fakt zwiększenia o 20 tysięcy ilości klientów korzystających z Parku Wodnego. Dochody parku wodnego z tego tytułu wzrosły o 130 tysięcy złotych. Prawdziwość tych danych jest bardzo wątpliwe ponieważ te liczby wygenerował Paluszek w kooperacji z burmistrzem Arkiem - a te dwa gagatki są w Chojnicach znane z malwersacji, oszustw, i kłamstw. Lecz nawet jeżeli założyć, że te liczby są prawdziwe to czy jest to powód do zadowolenia i gratulacji?

Paluszek (a z nim jego złodziejski mentor burmistrz Arek) chwali się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) niezwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Czy to jest powód do dumy i pochwał?

Wydaj mi się, że spółka miejska jaka jest park wodny tak jak i inne spółki miejskie powinna działać tak by na siebie zarobić! Całkowite koszty działalności parku wodnego powinny być pokryte w całości z dochodów tej działalności. Lecz ani prezes Paluszek ani burmistrz Arek nie widzą tego prostego faktu ekonomicznego przez wszystkie 13 lat działalności parku wodnego! Zresztą, ani Paluszek ani Arek nie mają wystarczającej wiedzy ani umiejętności by właściwie zarządzać parkiem wodnym by doprowadzić go do rentowności! Jest to jeszcze jeden przykład, że korupcyjnie kupiony (z użyciem splagiatowanej pracy doktorskiej) dyplom doktora ekonomi burmistrza Arka Finstera nie jest substytutem wiedzy potrzebnej do racjonalnego zarządzania parkiem wodnym - tak by wyprowadzić go z permanentnego stanu upadłości finansowej - i by doprowadzić go do rentowności! Także, i przechwalanie się ograniczonego intelektualnie prezesa Paluszka, że jakiś nauczyciel chwalił go za postępy w nauce marketingu, nie pomagają mu w osiągnięciu rentowności chojnickiego parku wodnego.

Zresztą, w moim osobistym przekonaniu, burmistrz Arek w korupcyjnym porozumieniu z prezesem Paluszkiem używają nieudolne zarządzanie parkiem wodnym by ukrywać i tuszować złodziejstwo jakiego się tam dopuszczają. Marionetkowa rada nadzorcza służy jedynie burmistrzowi do kamuflowania złodziejstwa i korupcji jakie mają miejsce w parku wodnym. Chociażby w 2014 roku, burmistrz na rachunek bankrutującego parku wodnego za społeczne pieniądze kupił sobie wakacyjny mikrobus za ponad 90 tysięcy złotych. A gdy wyszło to na jaw, to dla tuszowania sprawy, szybko nakazał sprzedanie tego mikrobusa. A i prezes Paluszek kradnie jak tylko może - burmistrz daje mu corocznie około 65 tysięcy złotych na koszty reprezentacyjne - pieniądze, które Paluszek może wydawać według swojego widzi-mi-się na restauracje, prywatne wyjazdy, na nowe ubrania, i na inne osobiste potrzeby. Dodatkowo, co widać z wydatków parku wodnego, Paluszek z budżetu parku wodnego wydaje na prenumeratę swoich ulubionych czasopism prawie 30 tysięcy złotych rocznie. Także z budżetu parku wodnego na telefony komórkowe dla swojej całej rodziny i wybranych znajomych prezes wydaje prawie tyle samo pieniędzy ile wydaje się na telefony komórkowe w chojnickim ratuszu. Do tego dochodzi trwonienie pieniędzy na niepotrzebne dla parku wodnego zakupy produktów i usług u znajomych by z budżetu parku wodnego zwiększyć ich dochody i kupić ich poparcie dla burmistrza i prezesa.

Tak to w parku wodnym burmistrz i jego protegowany prezes kradną i marnotrawią społeczne pieniądze! Marionetkowa rada nadzorcza i marionetkowi radni miejscy z KWW Arka Finstera "Korupcyjny Program 2018" tuszują złodziejstwo i korupcyjne przewały w zamian za parę złotych korupcyjnego wynagrodzenia.

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
26 Listopada 2015, godzina 18:34
Oceniono 15 razy 5
~paluch ze slipek
bzykacz padł
06 Sierpnia 2015, godzina 17:30
Oceniono 11 razy 1
~xyz
Prośba do właściciela ch24!
Proszę zablokować możliwość minusowania moich inteligentnych wpisów. Komuś bardzo zależy by zakryć przed ludźmi moje wspaniałe opinie.
24 Czerwca 2015, godzina 18:17
Oceniono 10 razy -4
~xyz
Prośba do właściciela ch24!
Proszę zablokować możliwość minusowania moich wpisów. Komuś bardzo zależy by zakryć przed ludźmi moje opinie.
24 Czerwca 2015, godzina 17:56
Oceniono 10 razy -4
~warto wysłuchać
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Czerwca 2015, godzina 17:31
Oceniono 36 razy -22
~xyz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
24 Czerwca 2015, godzina 17:17
Oceniono 34 razy -22
~Panie Paluch
Powodzenia w restrukturyzacji.
24 Czerwca 2015, godzina 17:07
Oceniono 9 razy 1
~Ponieważ dr F nie może zwolnić prezesa spółki
dlatego tylko mieszkańcy mogą to zrobić. Wizyta na basenie to rodzaj głosowania. Wotum nieufności to wstrzymanie sie od wizyt na basenie przez pół roku. Jedzmy do Człuchowa, Koscierzyny czy Bytowa albo nie chodźmy wcale na basen. Wpływy spadną drastycznie i nawet Finio nie pomoże. Nie będzie na "żenująco niską pensję" dla prezesuniunia :-) Pomożecie? Publikujcie na fejsie i Instagramie i innych.
24 Czerwca 2015, godzina 15:36
Oceniono 24 razy 18
~miki
Paluch za dużo wie o Finiu i innych "działaczach". Tylko ON wie co się w tych saunach działo.
24 Czerwca 2015, godzina 14:35
Oceniono 14 razy 6
~off
Prezesunio specjalnej troski zostaje? Porażka...
24 Czerwca 2015, godzina 13:55
Oceniono 13 razy 5
~A co robiła Rada Nadzorcza skoro prezes
"na każdym etapie" zawalał sprawę? To czego w takim razie służy ta RADA? Za co biorą pieniądze?
24 Czerwca 2015, godzina 13:55
Oceniono 12 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 409.00 DKKDKK 51.30 54.70
EUREUR 429.00 437.00 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 440.00 450.00 NOKNOK 31.60 34.20
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.20 37.20
Aktualizacja: 2024-04-20 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.09 407.51 DKKDKK 51.40 54.60
EUREUR 430.06 434.50 RUBRUB 4.20 4.45
CHFCHF 441.78 448.54 NOKNOK 31.70 34.10
GBPGBP 497.22 503.29 SEKSEK 36.30 37.10
Aktualizacja: 2024-04-20 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Co sądzisz o wycince drzew pod inwestycję na ul. Ceynowy w Chojnicach?
Ceny paliw2024-04-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.9 zł 7.6 zł 7 zł 2.69 zł
Circle K 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.83 zł - 6.92 zł 2.69 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.82 zł 7.57 zł 6.93 zł 2.69 zł
PKS 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij