Środa, 24 Lipca 2024 | Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Klamka zapadła?

Choć o chęci odzyskania przez miasto frontowej części budynku starego szpitala mówi się od dobrych kilku lat, to tym razem wszystko wskazuje, że do transakcji jest bliżej niż kiedykolwiek. Mimo że oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, to samorządowe instytucje wstępnie rozlokowały swoje przyszłe biura, a deweloper poczynił pewne prace adapatcyjne. O czym pisaliśmy na początku lutego. W tej sytuacji pytanie opozycji czy przysłowiowa klamka już zapadła wydaje się całkiem na miejscu.


Budynek, którego właścicielem jest firma PB Górski, niedawno na zaproszenie burmistrza oglądali członkowie Projektu Chojnicka Samorządność. Kamil Kaczmarek był zaskoczony, że na części pomieszczeń wiszą już plakietki z konkretnymi biurami MOPS-u, w sytuacji, gdy burmistrz mówi, że klamka nie zapadła i wszystko odbędzie się w sposób przejrzysty. - Bardzo dziwne światło zostało rzucone na proces negocjacji, kiedy okazało się, że są tam wykonane adaptacje architektoniczne pod konkretne zastosowania. Sale wykładowe zostały podzielone przez postawienie ścian dodatkowych na potrzeby konkretnych gabinetów, m.in. pani dyrektor MOPS, bo takie oznaczenie znajduje się na drzwiach - relacjonuje po wizycie w budynku starego szpitala przy ul. Sukienników. Zdziowny był również przeznaczeniem kilkuset metrów na pracownie plastyczną i taneczną, kiedy właśnie nieopodal trwa budowa Chojnickiego Centrum Kultury. - Trzeba było pomyśleć przy projektowaniu i to uwzględnić, przecież powstały aż dwa projekty - wytyka. Na te miasto wydało prawie milion złotych.

Reklama | Czytaj dalej »

- Bardzo dziwne światło zostało rzucone...

Dlatego wraz z radnym Mariuszem Brunką stawiają pytanie czy naprawdę decyzja nie zapadła i jeśli tak,  to o jakiej kwocie się dyskutuje. Bo jego zdaniem poczynione już prace, to forma pewnego nacisku wobec władz miasta. I wcale nie ułatwi to samorządowi negocjacji. A dla opozycji kluczowa będzie właśnie cena. O tej, którą są w stanie zaakceptoawać, na razie jeszcze głośno nie mówią. - Na pewno nie kilkanaście mln zł. Do tego dojdą  przecież i tak jeszcze koszty adaptacji - zaznacza adwersarz burmistrza.

- Jest taka psychologiczna bariera...

Za to inne warunki, które powinny zostać spełnione, by z powrotem wejść w posiadanie sprzedanej w 2005 roku nieruchomości, to pełne wykorzystanie obiektu. - Ale nie na siłę jak łączenie funkcji  publicznych z mieszkalnymi - podkreśla Brunka. Do tego koniecznie zakup wraz z działką obok na parking.

Burmistrz Arseniusz Finster przyznaje, że owszem karteczki wiszą na drzwiach w prywatnym budynku na parterze i pierwszym piętrze. Potwierdza też wykonanie pewnych prac adaptacyjnych.  - W piwnicach była wilgoć i ona została usunięta, i chyba w jednym pomieszczeniu pani dyrektor Szczepańska zasugerowała, że to powinno zostać przedzielone, gdyby MOPS chciał wejść. Ścianka działowa została postawiona. Na pytanie naszej dziennikarki, kto formalnie zlecał owe prace, zaprzecza, że MOPS i odpowiada, że te są jedynie efektem uwag poczynionych przez dyrektorkę tej instytucji.

- Tak, pewne prace...


Inny z adwersarzy burmistrza, były radny Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Bluma, także zastanawia się czemu transakcje chce się przeprowadzić tak szybko, kiedy budynek i tak od lat stoi pusty i nie ma na niego klienta. - Mogę się zakonserwować w formalinie, czekać do końca kadencji i nic nie robić - odpowiada burmistrz Chojnic.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

25 komentarzy

~Marcin Dobaj
Dlaczego u głęboko wierzącego doktora Finstera kłamstwa są lepsze od prawdy? bo są sytuacje,w których wydaje się ,zatajanie prawdy jest dla doktora i odbiorców korzystniejsze niż jej poznanie.

Czy u doktora moskiewskiego Finstera rozwinęła się trwała choroba psychiczna Mitomania, nazywana również pseudologią bądź zespołem Delbrücka, to choroba psychiczna, objawiająca się patologicznymi skłonnościami do mówienia nieprawdy kłamstwa?

Czy doktor Finster zdaje sobie sprawę ,że często nie pamięta swoich kłamstw, ale przyłapany na tym przez mieszkańca to ,jest wtedy wielce oburzony. Jako mitoman kłamie by kłamać czyżby podobnie jak alkoholik pije alkohol albo palacz palący tytoń pali dla sportu????????????????

Bo ja burmistrza już dawno na tym odzwierciedlił i złapał w pułapkę szczura jako czysty agent.
22 Lutego 2017, godzina 14:08
Oceniono 10 razy 4
~Czy to znowu Tadzik Galec sam ze sobą dyskutuje pisząc komentarze pod rożnymi nikami?

Czegóż to Tadzik nie zrobi za paczkę papierosów i grant od burmistrza Arka?

Biedaczyna sam do siebie pisze paszkwile na krytyków Arka i sam sobie na nie przytakuje, i sam sobie odpowiada - głębia intelektu jakże typowa dla popleczników burmistrza Arka!

21 Lutego 2017, godzina 21:10
Oceniono 14 razy 0
~HEJ !!!
Ty Dobaj
Twoi starzy to cie po ciemku zrobili.
I do tego jeszcze twoj stary to marihuane palil jak ciebie robil.
21 Lutego 2017, godzina 20:43
Oceniono 10 razy 2
~Najnowsze doniesienia
Mariusz Janik znow zawital do tak przez niego znienawidzonej instytucji pt. ,, prokuratura ''
Najswiezszy news z pierwszej ręki .
21 Lutego 2017, godzina 14:38
Oceniono 8 razy 6
~Marcin Dobaj
Filozofia jest często ujmowana jako metadyscyplina – najbardziej ogólna z dziedzin wiedzy, wyznaczająca ich podstawy metodologiczne i warunki funkcjonowania. Z drugiej strony jest ona dyscypliną autonomiczną – mającą własną problematykę i metody badawcze. Już u swoich korzeni w starożytnej Grecji zasadniczym problemem były kwestie odróżniania filozofii od innych dziedzin działalności ludzkiej. Filozofia powstała poprzez odróżnienie od mitu. Podobnie jak mit, zajmowała się wyjaśnianiem podstawowych kwestii dotyczących rzeczywistości. Mit czynił to jednak metodami poetyckimi, opierał się na wyobraźni i wierze, natomiast filozofia starała się to robić poprzez racjonalne rozumowanie. Zgodnie z tym wyjaśnienie początków świata w Theogonii Hezjoda ma charakter mityczny, a za pierwszego filozofa, starającego się rozumowo wyjaśnić przyczyny wszechrzeczy, uznaje się Talesa z Miletu.

Współcześnie szczególne problemy nastręcza odróżnienie filozofii od nauki i teologii. Bertrand Russell wskazywał, że filozofia jest dyscypliną pośrednią między nimi, atakowaną przez każdą ze stron. Podobnie jak teologia, zajmuje się pytaniami, na które nauka nie potrafi udzielić odpowiedzi, a jej rozważania mają charakter spekulatywny. W przeciwieństwie jednak do teologii, nie przyjmuje dogmatycznych założeń, a przyjmuje bliską nauce postawę krytyczną i dążącą do wyjaśnienia.

Filozofia a nauka
W starożytności nie było podziału między filozofią a nauką. Narodziły się one razem w VI w. p.n.e. Arystoteles nie widział istotnej różnicy między rozważaniami na temat państwa a botaniką. Być może około II wieku p.n.e. z filozofii wyodrębniły się prawo i medycyna, a na pewno stało się to w średniowieczu. Wtedy jednak też nie było ostrego rozróżnienia, choć czasem mówiono o filozofii jako wiedzy niepochodzącej z objawienia wyższego stopnia i nauce jako wiedzy niepochodzącej z objawienia niższego stopnia. Jeszcze Kopernik oddawał swoje dzieło pod osąd filozofów, a intencje jego pracy były filozoficzne (por. filozofia polska).
21 Lutego 2017, godzina 14:02
Oceniono 13 razy 3
~Marcin Dobaj
~normalny z
20 Lutego 2017, godziny 18:23 Oceniono 4 razy 4

Prawda o prawdach – potrzeba odniesień:

Tu sobie przeczytaj i polecam ci książkę Jan Galarowicz NA ŚCIEŻKACH PRAWDY

WPROWADZENIE DO FILOZOFI

Prawda nauki i prawda egzystencjalna (potoczna, zdroworozsądkowa, pozytywistyczna - fakty); głód prawdy; Prawda w logice (logikach) i etyce (etykach) (fałsz logiczny a fałsz moralny - kłamstwo)
Prawda jako wartość komunikacyjna (globalizacja), prawda doświadczenia i doświadczenie prawdy

Absolutyzm, alternatywność i relatywizm (znaczenie aksjologii)
Problem radykalnego sceptycyzmu (agnostycyzm, potrzeba odniesień do kryterium, które z kolei wymagają jakiegoś uprawomocnienia, które to… itd.; czy można być sceptycznym wobec własnego sceptycyzmu? - Renan)
Terminologia: ostensja (demonstrowanie, prezentacja, ukazanie), deflacjonizm

Definicje prawdy wg Kazimierza Ajdukiewicza:

1. Klasyczna definicja prawdy (Arystoteles, scholastycy):
Prawda myśli polega na jej zgodności z rzeczywistością
(prawda jako „podobizna”, „podobieństwo”?, nie akt lecz treść myśli, krytyczne argumenty sceptyków pytających o kaskadę kryteriów, domyślność założeń dotyczących pojęć „myśl” i „rzeczywistość”)
Powiedzieć, że istnieje, o czymś, czego nie ma, jest fałszem. Powiedzieć o tym, co jest, że jest, a o tym, czego nie ma, że go nie ma, jest prawdą.
Definicja ta (zwana dziś korespondencyjną definicją prawdy) oznacza, że
dane zdanie A jest prawdziwe wtedy i tylko wtedy, gdy stan faktyczny opisany przez zdanie A ma rzeczywiście miejsce,
tzn. zdanie 'Ala ma kota' jest prawdziwe wtedy i tylko wtedy, gdy Ala rzeczywiście posiada jakiegoś kota.

2. Prawda jako zgodność z kryteriami (też zaliczana do klasyki):
Twierdzenie prawdziwe to takie, które odpowiada założonym kryteriom
(problem stanowienia i wartości kryterium – wartość odesłań; problem kryteriów ostatecznych; np. Bóg jest prawdą)

Nieklasyczne (alternatywne):
3. Koherencyjna teoria prawdy
Prawda to zgodność myśli między sobą
(warunek niesprzeczności i harmonijnego funkcjonowania w systemie; problem relacji między twierdzeniami doświadczalnymi a niedoświadczalnymi)

4. Kryterium powszechnej zgody
Prawdziwość twierdzenia polega na powszechnej na nie zgodzie
(ograniczenia egzystencjalne – problem podmiotu; ewolucja i zmiana paradygmatyczna w nauce)

5. Kryterium oczywistości (Kartezjusz):
Prawdziwe jest to, co jest oczywiste, bezpośrednio dane, całkowicie niepowątpiewalne, konieczne
(dziejowa zmienność kulturowych „oczywistości”)

5.a. Neokantysta Rickert: oczywiste to tyle co zgodne z transcendentalną normą
(transcendentalna czyli leżąca poza nami, oczywistość jako powinność, obowiązek; czy z bytu wynika etyka: powinność)

6. Pragmatyczna koncepcja prawdy (James):
Prawdziwe twierdzenie to twierdzenie pożyteczne
(pożyteczność twierdzenia potwierdzonego działaniem; miarą wartości przekonań jest działanie)

7. Pozytywistyczna i empiryczna teoria prawdy:
Prawdziwe to jest to, co jest oparte na faktach (zgodne z doświadczeniem)
(trudność dobrego określenia faktu i precyzyjnej definicji doświadczenia)

Inne definicje:
- Platon: Prawda to korespondencja z rzeczywistością samą w sobie
- stoicy: Źródłem bezpośredniości i niezawodności rozpoznania prawdy są zmysły (ale potrzebna krytyka spostrzeżeń)
- Tertulian: Inny charakter: prawda jest nie-rozumowa; prawda nie tylko jest niemożliwa (objawienie), ale i bezużyteczna (całą prawdę daje Pismo św.) i szkodliwa (zguba moralna)
- św. Augustyn: Iluminizm: umysł dochodzi do prawd wprost, bez rozumowania
- Awerroes: Nauka o podwójnej prawdzie: religia głosi to samo, co filozofia
- Galileusz: Prawda twierdzenia naukowego ma odpowiadać zjawiskom (odrzucenie spekulatywności w nauce)
- Nietzsche: tzw. „Prawda” to wola panowania nad różnorodnością wrażeń
- mechanizm samozaprzeczających się prawd (i tak i nie)
- krytyka pozornych i złudnych prawd: nie można lepiej pomóc sprawie, niż prześladując ją i szczując wszystkimi psami (filozoficzny czyściec dla życia, moralności, religii, Boga, wolności...)
- S. Kierkegaard: Im głębsze życie osobiste, tym więcej w nim prawdy (wyższość prawdy egzystencjalnej nad prawdą naukową). Prawda to nieadekwatność tego, co wewnętrzne i tego, co zewnętrzne.
- Alfred Tarski: Prawda to pewna cecha zdań, wyrażalna jednak w języku zewnętrznym (czyli w metajęzyku) wobec języka, w jakim wypowiadane są owe zdania (dotyczy jedynie języków formalnych)
- E. Husserl: przejął od swojego nauczyciela (Brentany) ewidencjonalistyczną koncepcję prawdy. Według niego oczywistość właściwie rozumiana jest przeżyciem prawdy.
- K. Popper: Prawda ma tylko wtedy sens, jeśli jest obalalna (dotyczy zmiennych prawd nauki - falsyfikacjonizm)

Pytania:

Jaka jest prawda o prawdach?

Czy nieklasyczne definicje prawdy prowadzą do idealizmu?
Czy prawda wyrażalna jest tylko poprzez język? Jeśli tak, to czy język może stanowić zwierciadlany obraz rzeczywistości? Czy prawda jest relatywizowana funkcją języka (od koncepcji języka jako obrazu do koncepcji języka jako zestawu narzędzi służących ekspresji, komunikacji i wzajemnemu oddziaływaniu – instrumentalistyczna koncepcja języka – prawda ma znaczenie jedynie perswazyjne)?
Czy relatywne są jedynie środki językowe służące do stwierdzenia prawdy, ale nie sama prawdziwość?
Czy to, że prawda jest względna jako wartość, znaczy że względna jest prawdziwość?
21 Lutego 2017, godzina 12:26
Oceniono 17 razy 7
~Marcin Dobaj
~Marcin Dobaj
Czy piszac o slynnym pedzlu , kandydacie na stanowisko burmistrza , trzeba sobie postawic pytanie ?
- Jak Mariusz Janik traktował swych pracownikow bagietki ? ( czasem jak zło konieczne )
Czy kiedy dostał kopa od losu raptem sumiennie sie zmienił ( watpie )
Czy jest egoista ? w 100% tak
Pomawia innych , a jezeli o nim sie pisze wita w tak znienawidzonej jego prokuraturze !
Czy jest to normalna zamieszczac penisa na blogu , a potem miec pretensje ze wszyscy sie smieja ? czy zdjecie z taczka nie jest przykladem , aby dac powod ludziom do wysmiewania sie ?
czy pomawianie burmistrza chojnic , Mariusza Palucha , sedziow , prokuratorow jest normalne i na miejscu ? raczej bezpodstawne i igraniem z ogniem !
Czy wrednosc i podlosc ze strony Mariuszka ( Ja moge was jeb..... i walic nazwiskami , a jak wy mnie biore zabawki ide na skarge ? )
Facet ponad 60 lat a zachowanie egoisty !
Zero poszanowania dla innych , pomawianie itp
Mowi , ze traci zaufanie spoleczne ? a sam to samo robi !
nalezy sie zastanowic czy temu czlowiekowi ,, PĘDZLOWI '' cos , czy ktos jest w stanie pomoc !?
21 Lutego 2017, godzina 09:15 Oceniono 4 razy 2

Czego podszywasz się pod moje dane osobowe Tchórzu pospolity kto ci pozwolił?????????????????
21 Lutego 2017, godzina 11:47
Oceniono 17 razy 15
~Marcin Dobaj
Czy piszac o slynnym pedzlu , kandydacie na stanowisko burmistrza , trzeba sobie postawic pytanie ?
- Jak Mariusz Janik traktował swych pracownikow bagietki ? ( czasem jak zło konieczne )
Czy kiedy dostał kopa od losu raptem sumiennie sie zmienił ( watpie )
Czy jest egoista ? w 100% tak
Pomawia innych , a jezeli o nim sie pisze wita w tak znienawidzonej jego prokuraturze !
Czy jest to normalna zamieszczac penisa na blogu , a potem miec pretensje ze wszyscy sie smieja ? czy zdjecie z taczka nie jest przykladem , aby dac powod ludziom do wysmiewania sie ?
czy pomawianie burmistrza chojnic , Mariusza Palucha , sedziow , prokuratorow jest normalne i na miejscu ? raczej bezpodstawne i igraniem z ogniem !
Czy wrednosc i podlosc ze strony Mariuszka ( Ja moge was jeb..... i walic nazwiskami , a jak wy mnie biore zabawki ide na skarge ? )
Facet ponad 60 lat a zachowanie egoisty !
Zero poszanowania dla innych , pomawianie itp
Mowi , ze traci zaufanie spoleczne ? a sam to samo robi !
nalezy sie zastanowic czy temu czlowiekowi ,, PĘDZLOWI '' cos , czy ktos jest w stanie pomoc !?
21 Lutego 2017, godzina 09:15
Oceniono 23 razy -3
~normalny
Do Marcina Dobaja - jak mawiał Naczelnik Państwa (nie, nie Jarosław Kaczyński) Józef Piłsudski - prawda jest jak d...pa. Każdy ma swoją.
20 Lutego 2017, godzina 18:23
Oceniono 14 razy 8
~Marcin Dobaj
Finster od młodych lat nauki tylko chciał stawiać wszystko na swoim nie będąc osobą aktywną doświadczoną w psychologi w konsultacjach z mieszkańcami .
Ani nie znając się na elementach prawa, prawie i sprawiedliwości po dzisiejszy dzień przed nami to ukrywał.

Dobry gospodarz dba o swoje
Prawda – zgodność z faktami, z rzeczywistością, antonim kłamstwa, fałszu.
- Chociaż kłamstwo jeszcze istnieje – doskonali się tylko prawda.
- Człowiek, który kłamie, nie ma w duszy nic świętego. Prawda jest cenniejsza od wszystkiego.
- Czym w końcu jest kłamstwo? Prawdą w masce.
.
Tłumaczenie niemiecko-polskie dla "finster"
finster {przymiotnik}
finster {przym.} (też: dunkel, undeutlich, unwissend, dubios)
ciemny {przym. m.}
finster {przym.} (też: düster, dunkel, rabenschwarz, schummrig)
mroczny {przym. m.}
finster {przym.} (też: bewölkt, düster, umwölkt, wolkig)
pochmurny {przym. m.}
Przepraszam to Ja Marcin Dobaj
-Pełnosprawny

-Waleczny,

-Dzielny
Swymi wpisami i poglądami oraz wnioskami ratuje właśnie przed szajką Finstera i kochanych mieszkańców i miasto Chojnice przed Arseniuszem Ciemnym, Mrocznym, Pochmurnym ,niezrównoważonym emocjonalnie.

Polityka jest czynnikiem społeczno twórczym by wspierać: popierać, wspomagać, pomagać, dopomagać, , ... obywateli dziękuję ,że daliście mi czas bo prawdziwy polityk to sam na życie zarabia . A nieustannie konsultacje z wami jako mieszkańcami przeprowadzałem i również zarazem w okresie 2013- 2016 poważnie ostrzegałem i nadal ostrzegam . A sam prawidłowo dla siebie zarabiam a dla waszego dobra drodzy mieszkańcy w mieście kierując się własnymi metodami na waszą korzyść działam .

Bo z burmistrzem miasta Chojnice A. Finsterem pojedynek to ja wygrałem nie pierwszy raz.

A pojedynek dotyczył prawdy niejednej między kłamstwami które wychodzą na jaw przez mnie ujawnianymi a przez władze w mieście ukrywanymi.
Oraz wszelkimi innymi sprawami jak niegospodarności w mieście Chojnice itp.

Ponieważ polityka jest czynnikiem społeczno twórczym to funkcjonuje ona między obywatelami wymieniając się poglądami, uwagami, racjami, itd.


Armia niedouczonych i bezmyślnych biurokratów bezkarnie drenuje obywateli kieszenie…………….
Armia niedouczonych i bezmyślnych biurokratów bezkarnie drenuje nasze kieszenie nadal istnieje,, Płacimy haracze za błędy urzędników. W mojej ocenie konieczne jest przyjęcie regulacji mówiących o odpowiedzialności urzędników za ich działanie lub zaniechanie. Chodzi o urzędników, których decyzje wpływają na możliwość wykonywania działalności gospodarczej. Problemów z tym związanych w żadnym stopniu nie rozwiązuje ustawa z 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Z punktu widzenia pewności prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości jej rozwoju oraz- co za tym idzie- dokonywania inwestycji bezwzględnie konieczne jest zapewnienie przedsiębiorcom poczucia bezpieczeństwa. Trzeba też stworzyć odpowiednie procedury i wytyczne dla urzędników. Muszą oni wiedzieć, gdzie są granice ich działania. I muszą mieć pełną świadomość, że ich przekroczenie będzie się wiązać z nieuchronną i odpowiednio wysoką karą. Teraz tak nie jest. Przepisy powinny gwarantować możliwości bezzwłocznego uzyskania odszkodowania w uzasadnionych przypadkach. Warto rozważyć
wprowadzenie administracyjnej procedury odszkodowawczej (np. trwającej maksymalnie jeden miesiąc) oraz uproszczonego trybu procesowego w zakresie odpowiedzialności urzędników i organów administracji.

Urzędnicza samowola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja chcę podkreślić przypominając, że w Polsce powinna nastąpić przemiana zrównania prawa karnego między władzą a obywatelami. Należy wyciągnę pełne konsekwencje prawne wobec obecnej władzy. Ponieważ powinno się bronić ludzi przed naciskiem urzędników . Oraz powinno nastąpić sprawiedliwe postępowania wobec źle sprawujących zadania urzędników którzy tez łamią przepisy. A tu mamy przykład wyraźny że prawo karne wobec urzędników powinno być zaostrzone aby przepisów również przestrzegali.

Urzędnicza urzędników samowola postępowanie tylko według własnej woli, ignorowanie poglądów od mieszkańców jako obywateli .
Urzędnicza urzędników samowola czyn będący wynikiem nie godnej zachowania postawy w kierunku uszanowania mieszkańca.
Urzędnicza urzędników samowola powinna być usunięta nie za darmo, a własnym kosztem wraz z utratom stanowiska w Urzędzie.


Drodzy chojniczanie to Ja Marcin Dobaj ze wsi Karolewa dla was, jako miasta Chojnice wprowadzam korzystne zmiany i projekty, programy ,a tym samym oczyszczam miasto z fałszywej biurokracji.Którą nieustannie już znam to was zapewniam moi kochani chojniczanie.


Obecna polityka obecnego burmistrza Arseniusza Finstera mitomana który kłamie to popełniła wielkie błędy i przed wami to ukrywała czyli mianowicie uprawiała politykę kłamstw i was olewała . A nie tak jak Ja kieruje się Literaturą, Matematyką, Przyrodą, Historią czynie politykę prawdy o was się martwiąc z własnymi postulatami takimi jak obchody ,tradycja ,zwyczaje a co najważniejsze gospodarność w dalszym ciągu po dziś.

Bez wsi nie ma wolności – Dość już niewoli i poniżenia, dość nędzy i upokorzenia, dość kategorii społeczeństwa i dość na społeczeństwie biurokratycznej zemsty i prześladowania – apeluje do mieszkańców z miasta Chojnice w 2017-2018 roku Marcin Dobaj. – Czas ostatni na zmiany, na zmiany wielkie, głębokie i trwałe.
20 Lutego 2017, godzina 16:16
Oceniono 26 razy 4
~Bax
Skoro nie było żadnych ruchów po co teraz jak dupa sie pali ?
20 Lutego 2017, godzina 15:40
Oceniono 12 razy -6
~Marcin Dobaj
Finster Ja się nie dam jak widać w kąt wstawić i cicho siedzieć gdy kłamce burmistrza , w mieście Chojnice ,w niegospodarności widzę a tym samym w Gazecie polskiej o twojej niegospodarności Finster piszą i klamka zapadła .

Z tym wszystkim co się nie zgadzasz w tej chwili Arseniuszu Finsterze ze Mną co teraz o Tobie Osobiście Ja Marcin Dobaj pisze to się sam ośmieszasz.
Ponieważ Ja wypisuje czystą prawdę.
20 Lutego 2017, godzina 10:59
Oceniono 30 razy 6
~... no właśnie nie można :-)
Prowizja tylko do wyborów
19 Lutego 2017, godzina 20:56
Oceniono 26 razy -4
~Po co ten pośpiech
można poczekać 1,5 roku, jeżeli czekało się tyle lat. Deweloper nie dostał żądanej ceny, stąd ostatnia deska ratunku w burmistrzu.
19 Lutego 2017, godzina 19:45
Oceniono 32 razy -4
~Formalina
Ha ha ha! Kto sprzedal ten budynek? Kto go teraz kupuje?
19 Lutego 2017, godzina 15:12
Oceniono 47 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 400.00 DKKDKK 51.00 54.00
EUREUR 425.00 431.00 RUBRUB 4.39 4.59
CHFCHF 440.00 447.00 NOKNOK 30.30 33.30
GBPGBP 504.00 513.00 SEKSEK 33.50 35.50
Aktualizacja: 2024-07-24 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.79 398.53 DKKDKK 51.10 53.90
EUREUR 426.64 430.67 RUBRUB 4.39 4.59
CHFCHF 441.00 446.00 NOKNOK 30.40 33.20
GBPGBP 506.56 511.78 SEKSEK 33.60 35.40
Aktualizacja: 2024-07-24 11:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij