Sobota, 25 Maja 2024 | Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Victoria zwyciężyła, ale powiat rozważa kasację

Galerii nie pobudowano, więc zdaniem Mariusza Sobola wcześniejsze uzgodnienia z powiatem straciły moc.

Galerii nie pobudowano, więc zdaniem Mariusza Sobola wcześniejsze uzgodnienia z powiatem straciły moc.

Przegrana powiatu chojnickiego ze spółką, od której domaga się pieniędzy za pobudowanie ronda biszkoptowego. Firma Victoria Sobol miała sfinansować 1/3 kosztów inwestycji drogowej, bo przy skrzyżowaniu planowano budowę galerii handlowej. Ta w końcu nie powstała.

 

Apelację wniosła spółka Victoria Sobol. - Sąd Apelacyjny w Gdańsku wczoraj zmienił zaskarżony wyrok w ten sposób, że w całości pozbawił wykonalności akt notarialny z 18 kwietnia 2013 roku. Poza tym zmienił ten wyrok co do kosztów w ten sposób, że ustalił, iż powód (Spółka Victoria Sobol - przyp. red.) w całości wygrał sprawę w pierwszej i drugiej instancji i ostatecznie rozstrzygnięcie co do rozliczenia kosztów pozostawił referendarzowi sądowemu - informuje rzecznik prasowy Roman Kowalkowski.

Reklama | Czytaj dalej »

- SA w Gdańsku zmienił zaskarżony wyrok...


Ów akt zaopatrzony był w klauzulę wykonalności na podstawie kilku postanowień sądów z 2013 r. i 2014 r. co do obowiązku zapłaty przez dłużnika, czyli spółkę, na rzecz wierzyciela, czyli powiatu chojnickiego, kwot: 390 tys. zł, 291 tys. zł, 303 i 340 tys. zł. Łączna suma to ponad 1,3 mln zł.

- To będzie dość istotny wyrok z tego względu, że inne sprawy są do tego rozstrzygnięcia zawieszone - jeszcze przed ogłoszeniem wyroku na forum rady powiatu podreślał wicestarosta Marek Szczepański. Co wobec takiego rozstrzygnięcia powiat postanowi?

Na razie władze powiatu nie mają jeszcze pisemnego uzasadnienia wyroku. - Nasze dalsze kroki prawne będą uzależnione od tego. Złożyliśmy wniosek i w ciągu dwóch tygodni, do miesiąca, takie uzasadnienie powinniśmy otrzymać i z kancelarią adwokacką będziemy podejmować dalsze kroki, bo mamy jeszcze możliwość złożenia skargi kasacyjnej.

- Nie znamy jeszcze pisemnego uzasadnienia...


Korzystny dla swojej spółki wyrok komentuje Mariusz Sobol. Skupia się nie na zwycięstwie, ale kosztach, które już poniósł i jeszcze poniesie samorząd. - Uważam, że gdyby starosta za te wszystkie przegrane procesy płacił z własnej kieszeni, to przed wejściem w jakikolwiek spór głęboko by się zastanowił. Tak niestety nie jest. To my mieszkańcy powiatu chojnickiego za te niezasadne i nieodpowiedzialne działania starosty płacimy z własnej kieszeni setki tysięcy złotych. Mam nadzieję, że rada powiatu wyciągnie z tych wszystkich zapadłych wyroków wnioski.

W całej sprawie toczy się kilka postępowań, zarówno z powództwa powiatu, jak i spółki. A komornik zajął kwotę 280 tys. zł na koncie powiatu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

22 komentarzy

~Way Lonis
Skaja i Szczepański to figuranci powołani i kierowani przez Finstera ( wiadomo kto zasiada w radzie ). Wykonują bezmyślnie jego polecenia mając od niego gwarancję bezkarności za podejmowane decyzje. Sitwa opanowała chojnicką samorządność uzależniając od swych wpływów; sędziów, prokuratorów i policjantów. Apeluję do ich sumienia - PORA POWIEDZIEĆ KONIEC !!!
10 Kwietnia 2017, godzina 23:47
Oceniono 4 razy 4
~Do 3 z 07 Kwietnia 2017, i 2 z 07 Kwietnia 2017 poniżej
Ta władza funkcjonująca w Chojnicach już dawno przestała myśleć wprost o obywatelach przyjrzyjcie się przykładowi zadłużenia miasta patrząc na obywateli . A koszty spłaty wystawione na pokolenia mieszkających tu jeszcze bez pracy, bez mieszkań, bez dorobku w życiu mieszkańców. To jakim prawem mamy na Armie niedouczonych i bezmyślnych biurokratów głosować skoro dalej zadłużają miasto chcą budować sobie samym miejsca na które ich jedynie stać.
10 Kwietnia 2017, godzina 10:00
Oceniono 4 razy 4
~gość
Przypomnienie!! Obecny zarząd powiatu oraz starostę głosami zastraszonych lub nieudolnych radnych wybrali wójt gminy oraz burmistrz tworząc koalicję z listą wyborczą Stanisława Feliksa 311 Skai zwaną paradoksalnie "SAMORZĄDNI"
07 Kwietnia 2017, godzina 20:31
Oceniono 15 razy 9
~DO PONIŻEJ !!!
Ten jak piszesz "mentor" to zwykły wioskowy głupek, chłopski filozof i miernota na utrzymaniu mamusi i MOPS-u!
07 Kwietnia 2017, godzina 18:25
Oceniono 16 razy -4
~Droga Redakcjo!
Swojego mentora z dnia 6.04 z godz.15.41 oraz z godz.16.05 wyślij na poważne badania psychiatryczne. Nie utożsamiaj się z tymi bezsensownymi wypocinami, które są nabazgrane. Jeśli cenisz swój zawód i chcesz być ceniona przez internautów to skasuj to i wstydu oszczędż.
07 Kwietnia 2017, godzina 15:30
Oceniono 18 razy -2
~Mariusz Sobol jest winny ....
.... ujawnienia kompletnej nieudolności, głupoty, elementarnej nieznajomości prawa przez Marka i Staszka w szczególności, i ogólnie przez zarząd starostwa.

Pieniacze i bezpodstawne procesowanie się z Mariuszem Sobolem jest kosztowne! Koszty głupoty, nieuczciwości ignorancji, i korupcji starostwa ponosi społeczeństwo powiatu poprzez obcięcie funduszy na inwestycje, niedofinansowanie rejestracji pojazdów (http://chojnice24.pl/artykul/24558/komputer-przegral-z-czlowiekiem/) i niedofinansowanie orzecznictw niesprawności (http://chojnice24.pl/artykul/24565/orzeczenia-dla-niepelnosprawnych-z-poslizgiem/).

06 Kwietnia 2017, godzina 18:21
Oceniono 38 razy 20
~Zawsze źle
Jak Sobol przegrywa w sądzie to Bandyta i Recydywista
Jak wygrywa to Cwaniak i Kanciarz
Za każdym razem ma przechlapane
06 Kwietnia 2017, godzina 18:13
Oceniono 14 razy 4
~:-)))
06 Kwietnia 2017, godzina 18:09
Oceniono 6 razy -4
~Szczepańskii i Skaja
mieli dziś w starostwie nietęgie miny hahahaha
06 Kwietnia 2017, godzina 17:37
Oceniono 18 razy 6
~BRAWO SOBOL
czas nawyższy pokazć w jakim szeregu stoi szczepański i skaja !!!!!! Banda nieudaczników ! . Panie sobol ja bym jeszcze wystąpil o wielomilionowe odszkodowanie !
06 Kwietnia 2017, godzina 17:36
Oceniono 16 razy 4
~niech szczepański loczek
............płaci z własnej kieszeni
06 Kwietnia 2017, godzina 17:28
Oceniono 18 razy 6
~Wyborca
Nie chcecie Młodych na stanowiskach powinno być wam wstyd.
Bo chcecie być dożywotnio na stanowiskach prezydentów ,burmistrzów, wójtów, starostów, radnych.
itp.
06 Kwietnia 2017, godzina 16:53
Oceniono 16 razy 4
~w końcu się udało – mówił starosta Staszek podczas uroczystego zakończenia inwestycji
Uroczyste otwarcie ronda podpaskowego w grudniu 2013 roku:
Brakuje tej galerii – przyznał starosta oglądając zdjęcia z inwestycji. Cieszy się jednak, że po latach rozwiązano problem skomplikowanego układu drogowego, gdzie dochodziło do wielu zdarzeń drogowych. - Sam mam ślad po stłuczce w tym miejscu, ale pod włosami schowany – powiedział Stanisław Skaja. Teraz ma być bezpiecznej. - Może nie wszystkim dogodzimy, ale kawał dobrej roboty został zrobiony – podsumował.

http://chojnice24.pl/artykul/17198/inwestycja-oficjalnie-zakonczona/


06 Kwietnia 2017, godzina 16:42
Oceniono 21 razy 11
~Wielki Szu
Samorządowcy mając sztab ludzi i prawników dali się ograć jak chłopcy w krótkich spodenkach. Każdy wie, że z Panem MS nie robi się żadnych interesów. Podziękujmy tym Panom na najblizszych wyborach. Tylko przez bierność społeczną i obywatelską takie osoby są przy władzy.
06 Kwietnia 2017, godzina 16:13
Oceniono 22 razy 8
~Marcin Dobaj
Finster dobierż sobie doradce burmistrza do;
- spraw społecznych
- ochrony środowiska
-zagospodarowania miasta
Bo na niczym się nie znasz.
Bo z tym wszystkim co się nie zgadzasz w tej chwili Arseniuszu Finsterze ze Mną co teraz o Tobie Osobiście Ja Marcin Dobaj pisze to się sam ośmieszasz i opinie sobie psujesz.
Bo miasto Chojnice rozprzedajesz oraz rozkradasz w drobny mak.


Finster od młodych lat nauki tylko chciałeś stawiać wszystko na swoim nie będąc osobą aktywną doświadczoną w psychologi w konsultacjach z mieszkańcami .
Ani nie znając się na elementach prawa, prawie i sprawiedliwości po dzisiejszy dzień przed nami to ukrywałeś.

Dobry gospodarz dba o swoje
Prawda – zgodność z faktami, z rzeczywistością, antonim kłamstwa, fałszu.
- Chociaż kłamstwo jeszcze istnieje – doskonali się tylko prawda.
- Człowiek, który kłamie, nie ma w duszy nic świętego. Prawda jest cenniejsza od wszystkiego.
- Czym w końcu jest kłamstwo? Prawdą w masce.
.
Tłumaczenie niemiecko-polskie dla "finster"
finster {przymiotnik}
finster {przym.} (też: dunkel, undeutlich, unwissend, dubios)
ciemny {przym. m.}
finster {przym.} (też: düster, dunkel, rabenschwarz, schummrig)
mroczny {przym. m.}
finster {przym.} (też: bewölkt, düster, umwölkt, wolkig)
pochmurny {przym. m.}

Przepraszam to Ja Marcin Dobaj
-Sprawny

-Waleczny,

-Dzielny
Swymi wpisami i poglądami oraz wnioskami ratuje właśnie przed Twoją Finster szajką kochanych mieszkańców i miasto Chojnice przed Tobą Ciemnym, Mrocznym, Pochmurnym ,niezrównoważonym emocjonalnie.

Polityka jest czynnikiem społeczno twórczym by wspierać: popierać, wspomagać, pomagać, dopomagać, , ... obywateli dziękuję ,że daliście mi czas bo prawdziwy polityk to sam na życie zarabia . A nieustannie konsultacje z wami jako mieszkańcami przeprowadzałem i również zarazem w okresie 2013- 2016 poważnie ostrzegałem i nadal ostrzegam . A sam prawidłowo dla siebie zarabiam a dla waszego dobra drodzy mieszkańcy w mieście kierując się własnymi metodami na waszą korzyść działam .

Bo z burmistrzem miasta Chojnice A. Finsterem pojedynek to ja wygrałem nie pierwszy raz.

A pojedynek dotyczył prawdy niejednej między kłamstwami które wychodzą na jaw przez mnie ujawnianymi a przez władze w mieście ukrywanymi.
Oraz wszelkimi innymi sprawami jak niegospodarności w mieście Chojnice itp.

Ponieważ polityka jest czynnikiem społeczno twórczym to funkcjonuje ona między obywatelami wymieniając się poglądami, uwagami, racjami, itd.


Armia niedouczonych i bezmyślnych biurokratów bezkarnie drenuje obywateli kieszenie…………….
Armia niedouczonych i bezmyślnych biurokratów bezkarnie drenuje nasze kieszenie nadal istnieje,, Płacimy haracze za błędy urzędników. W mojej ocenie konieczne jest przyjęcie regulacji mówiących o odpowiedzialności urzędników za ich działanie lub zaniechanie. Chodzi o urzędników, których decyzje wpływają na możliwość wykonywania działalności gospodarczej. Problemów z tym związanych w żadnym stopniu nie rozwiązuje ustawa z 2011 r. o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Z punktu widzenia pewności prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości jej rozwoju oraz- co za tym idzie- dokonywania inwestycji bezwzględnie konieczne jest zapewnienie przedsiębiorcom poczucia bezpieczeństwa. Trzeba też stworzyć odpowiednie procedury i wytyczne dla urzędników. Muszą oni wiedzieć, gdzie są granice ich działania. I muszą mieć pełną świadomość, że ich przekroczenie będzie się wiązać z nieuchronną i odpowiednio wysoką karą. Teraz tak nie jest. Przepisy powinny gwarantować możliwości bezzwłocznego uzyskania odszkodowania w uzasadnionych przypadkach. Warto rozważyć
wprowadzenie administracyjnej procedury odszkodowawczej (np. trwającej maksymalnie jeden miesiąc) oraz uproszczonego trybu procesowego w zakresie odpowiedzialności urzędników i organów administracji.

Urzędnicza samowola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja chcę podkreślić przypominając, że w Polsce powinna nastąpić przemiana zrównania prawa karnego między władzą a obywatelami. Należy wyciągnę pełne konsekwencje prawne wobec obecnej władzy. Ponieważ powinno się bronić ludzi przed naciskiem urzędników . Oraz powinno nastąpić sprawiedliwe postępowania wobec źle sprawujących zadania urzędników którzy tez łamią przepisy. A tu mamy przykład wyraźny że prawo karne wobec urzędników powinno być zaostrzone aby przepisów również przestrzegali.

Urzędnicza urzędników samowola postępowanie tylko według własnej woli, ignorowanie poglądów od mieszkańców jako obywateli .
Urzędnicza urzędników samowola czyn będący wynikiem nie godnej zachowania postawy w kierunku uszanowania mieszkańca.
Urzędnicza urzędników samowola powinna być usunięta nie za darmo, a własnym kosztem wraz z utratom stanowiska w Urzędzie.


Drodzy chojniczanie to Ja Marcin Dobaj ze wsi Karolewa dla was, jako miasta Chojnice wprowadzam korzystne zmiany i projekty, programy ,a tym samym oczyszczam miasto z fałszywej biurokracji.Którą nieustannie już znam to was zapewniam moi kochani chojniczanie.


Obecna polityka obecnego burmistrza Arseniusza Finstera mitomana który kłamie to popełniła wielkie błędy i przed wami to ukrywała czyli mianowicie uprawiała politykę kłamstw i was olewała . A nie tak jak Ja kieruje się Literaturą, Matematyką, Przyrodą, Historią czynie politykę prawdy o was się martwiąc z własnymi postulatami takimi jak obchody ,tradycja ,zwyczaje a co najważniejsze gospodarność w dalszym ciągu po dziś.

Bez wsi nie ma wolności – Dość już niewoli i poniżenia, dość nędzy i upokorzenia, dość kategorii społeczeństwa i dość na społeczeństwie biurokratycznej zemsty i prześladowania – apeluje do mieszkańców z miasta Chojnice w 2017-2018 roku Marcin Dobaj. – Czas ostatni na zmiany, na zmiany wielkie, głębokie i trwałe.

Arseniuszu Finster Ja się nie dam jak widać w kąt wstawić i cicho siedzieć gdy kłamce burmistrza , w mieście Chojnice i niegospodarność widzę Samorządowcy z Finsterem mimo brakujących niespełna 2 mln do sprawy podchodzili z humorem bo niczym innym twierdzili że sprawę mieli już dawno zamiecioną pod dywany. A kampania wyborcza się zbliżała więc chcieli oznajmić obywatelom że mają sprawę już podreperowaną więc można na nich ponownie głosować. I temu chcą przekupić ponownie obywateli.

06 Kwietnia 2017, godzina 16:05
Oceniono 24 razy -6

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 425.00 433.00 NOKNOK 30.00 33.60
GBPGBP 495.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.87 395.83 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 424.10 428.47 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.17 432.00 NOKNOK 30.10 33.50
GBPGBP 496.55 502.10 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-24 18:50
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.81 zł 7.54 zł 6.88 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij