Niedziela, 23 Czerwca 2024 | Imieniny: Albina, Wandy, Zenona chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Debatowali 10 dni przed wyborami

Wczoraj w świetlicy osiedla nr 3 odbyła się debata przed wyborami uzupełniającymi do rady miejskiej. 20 sierpnia mieszkańcy osiedla nr 3, czyli Słonecznego, Leśnego i Metalowca, będą mogli wybrać swojego przedstawiciela w radzie spośród trzech kandydatów: Aleksandry Stasińskiej (KWW Arseniusza Finstera), Macieja Kasprzaka (Projekt Chojnicka Samorządność) i Patryka Tobolskiego (Prawo i Sprawiedliwość). Organizatorem debaty był PChS.

Na początek uczestnicy debaty przedstawili swoją wizję pracy w radzie miejskiej, także z uwzględnieniem problemów osiedla. Aleksandra Stasińska z zawodu położona, była radna powiatowa, widziałaby siebie w komisji ds. społecznych i edukacji, bo z wykształcenia jest także edukatorem zdrowia i pedagogiem społecznym. Mówiła o budowie dróg osiedlowych, których gotowe projekty już czekają. Patryk Tobolski, z zawodu leśnik, chciałby zająć się ochroną środowiska i zadbać o zieleń, której, jak mówił, na osiedlu jest coraz mniej. Chciałby też wnieść spojrzenie młodych ludzi do rady. Maciej Kasprzak, nauczyciel i ratownik WOPR, widzi dla siebie następujące działki: edukacja, sport i problemy niepełnosprawnych. Sam jest ojcem niepełnosprawnego Miłosza. Chciałby, by ładne tereny na osiedlu przy lesie zagospodarować pod kątem rekreacji i sportu.

Reklama | Czytaj dalej »

Jako że słuchaczy było jak na lekarstwo, w punkt było pytanie posła Aleksandra Mrówczyńskiego, jak zachęcić mieszkańców do udziału w życiu samorządu. Niewielu mieszkańców osiedla nr 3 pofatygowało się na spotkanie, dlatego zachęcamy do odsłuchania kilku fragmentów nagrań z debaty.

- Ja nie jestem z tego osiedla, ale przebywam na nim bardzo dużo, praktycznie wychowałem się na nim i nigdy nie zauważyłem żadnych obwieszczeń - Patryk Tobolski z PiS odparł na pytanie posła tejże partii. I zaproponował by więcej korzystać z mediów społecznościowych. - To najłatwiejszy sposób by dotrzeć do młodych ludzi, a ci przekażą starszym. Trzeba słuchać ludzi i robić to, co się wspólnie ustaliło.

- Ja nie jestem z tego osiedla...

- Ciężko dotrzeć do mieszkańców, dopóki nie zobaczą, że ich głos też współdecyduje o tym, co się dzieje - mówiła Aleksandra Stasińska. Poza rolą internetu, obwieszczenia osiedlowe widziałaby też chętnie w okolicznych sklepach. A że ciężko dociera się do mieszkańców, to może powiedzieć sama po sobie przy okazji akcji promujących zdrowie. Narzekała też na brak udziału mieszkańców w komisjach radu powiatu.

- Ciężko dotrzeć do mieszkańców dopóki nie zobaczą...

- Nasi mieszkańcy coraz częściej interesują się sprawami osiedla. Zaczynam być rozpoznawany jako wiceprzewodniczący osiedla - przyznał Maciej Kaprzak, która ma też przeróżne sygnały od mieszkańców, m.in. problemu z tablicą ogłoszeniową. - Nasze stowarzyszenie PChS może poszczycić się propagowaniem idei samorządności i postaw obywatelskich m.in. przez organizowanie pikniku obywatelskiego.

- Nasi mieszkańcy coraz częściej interesują się sprawami osiedla...

Czy mieszkańcy powinni mieć prawo głosu na sesjach RM?

- Oczywiście, że mieszkańcy powinni mieć głos w każdej sprawie - uważa kandydat PiS-u, który rzucił propozycję, by w ramach sesji uwzględnić czas na rozmowę z ludźmi.

- Oczywiście, że mieszkańcy powinni mieć głos...

- Są sprawy ważne i ważniejsze. Wszystko zależy od rangi. Sprawa jest otwarta - odpowiedziała była radna powiatowa.

- Są sprawy ważne i ważniejsze...

Z kolei Maciej Kasprzak zaproponował, by może wprowadzić punkt sprawy obywatelskie przy wolnych wnioskach radnych.

- Można by wprowadzić taki punkt...

Czy kandydaci podniosą rękę za podwyżką opłat za wodę i ścieki oraz przekazanie dochodów z Miejskich Wodociągów do budżetu miasta? Czy mieszkańcy mają płacić w wodzie np. na zawodowy klub Chojniczankę?

- Na pierwsze pytanie mówię całkowite nie - zadeklarował pan Patryk.

- Na pierwsze pytanie mówię całkowite nie...

Przeciw podwyżce była też pani Ola, która uważa, że pieniądze z zysków powinny być znaczone. - Jeżeli coś zyskamy, to powinno służyć wszystkim.

- Jeżeli nie są one niczym podyktowane...

Nie odpowiedział również pan Maciej, który sam ewentualny dochód przekazałby np. na niepełnosprawnych.

- Jestem przeciwny jako mieszkaniec każdej podwyżce...

 

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Gratulacje dla Maćka!


To jedyny logiczny i dobry dla chojniczan wybór spośród kandydatów!


21 Sierpnia 2017, godzina 06:18
Oceniono 3 razy 3
~.................
Powiem tylko jedno, 99% członków pchs nie ma szacunku do ludzi oni mają szacunek tylko do pieniędzy po za jedną osobą w pchs która pomaga ludziom bezinteresownie.
21 Sierpnia 2017, godzina 00:41
Oceniono 5 razy 1
~Brawo PCHS!
Gratulacje Panie Kasprzak! Właściwy człowiek na właściwym miejscu w Radzie Miejskiej! Brawo opozycja! Brawo PCHS!
21 Sierpnia 2017, godzina 00:22
Oceniono 8 razy 0
~ada
Debata organizowana przez PCHS - kandydat z PCHS. Debata prowadzona przez redaktorkę z chojnice24 - wchodzę dziś na chojnice24, a tu Kasprzak wyskakuje... Ale mamy niezależne i bezstronne media. Wszyscy śmieją się z TVP, a tu taka prowincja jak Chojnice i jaka nowinka!
17 Sierpnia 2017, godzina 08:40
Oceniono 16 razy -2
~do tego co napisał: śmiech z tych komentarzy
~śmiech z tych komentarzy
Piszą tu, że Pan Kasprzak staje się ostatnio rozpoznawany... Ostatnio? Dobre sobie. A ile on lat siedzi w radzie osiedla? 5 a może i 10? Przez dekadę idzie wiele zmienić, ale skoro taki z niego zapalony działacz i podobno mieszkaniec osiedla to słabo z tymi dokonaniami, jeśli ludzie w ogóle go nie znali... Poza tym wybory są na 3 osiedlach - słonecznym, leśnym i metalowcu. Więc argument, że Kasprzak mieszka na osiedlu jest słaby, bo z pewnością potrzeby chociażby metalowca zna równie dobrze, jak dwójka pozostałych kandydatów.
12 Sierpnia 2017, godzina 14:32


Sam jesteś śmieszny, bo wypowiadasz się w sprawach, o których nie masz pojęcia. Maciej Kasprzak został wybrany do Rady Osiedla dopiero w ostatnich wyborach, czyli niecałe 3 lata temu. Jest jednym z najbardziej aktywnych członków Zarządu. Udziela się w w wielu sprawach i sam jest inicjatorem różnych akcji. Festyny osiedlowe dla dzieci i dorosłych mieszkańców, imprezy na rzecz osób niepełnosprawnych, Pikniki Obywatelskie dla mieszkańców Chojnic to tylko większe działania, a o tych mniejszych nawet nie wspomnę. I tylko zapytam co zrobił Patryk Tobolski i co zrobiła Aleksandra Stasińska dla swojego osiedla???????????????????????????????????????????
16 Sierpnia 2017, godzina 23:44
Oceniono 14 razy 2
~Tissotoys
Czy ten Kasprzak to jakaś rodzina z bandytą Kasprzakiem od Obywateli RP ? Uwaga na Kasprzaków !
16 Sierpnia 2017, godzina 19:30
Oceniono 15 razy -7
~Thun
baba od kliki i sitwy padliny Finstera robi WYPAD ! Maciej Kasprzak - bardzo wątpliwa osoba , paskudnie z gęby mu patrzy . Patryk Tobolski - to człowiek który będzie dbał o ochronę środowiska naturalnego , dbał będzie o zieleń którą bandziory z ratusza wycieli przykład - wycięte lipy z cmentarza , wycięte lipy przy rondzie Solidarności w to miejsce postawiono rząd blach z reklamami i poniżej z plandekami reklam . Z tym badziewiem trza walczyć . Przywrócić Chojnicom blask i urok . Popieramy i głosujemy na człowieka który będzie bronił i chronił środowisko naturalne , tą osobą jest Patryk Tobolski a nie bandziora Finstera mafia
16 Sierpnia 2017, godzina 19:23
Oceniono 17 razy -9
~znajomy
Marcin byś sobie w końcu odpuścił pisanie dobrze o sobie kosztem PCHS!
~wyborca
po kilku miesiącach zajrzałem na ch24 i nic się nie zmieniło , siła nienawiści promowana na tym portalu jest coraz mocniejsza a portal jak był tak jest stronniczy.
Nigdy nie będę głosował na pchs bo dużo mówią a w tej mowie jadu tyle, że nie jeden wąż może im takiej ilości jadu zazdrościć, ładnie się do ludzi uśmiechają a za plecami ( domyślcie się ).
Od lat głosuję na pana Marcina Wałdocha , jest to jedyna osoba w Chojnicach co nie tylko dużo mówi ale i dużo robi, pomaga ludziom w ramach swoich możliwości, każdy kto zwróci się o pomoc do niego ( niezależnie jakie ma poglądy ) uzyska ją oczywiści w ramach możliwości. Potrafi rozmawiać i uszanować innych zdanie .

pchs do kostek panu Marcinowi nie dorasta .
14 Sierpnia 2017, godzina 06:14
Oceniono

15 Sierpnia 2017, godzina 12:50
Oceniono 16 razy 8
~do zawiedzionego
Jak chcesz wiedzieć co robi Kasprzak dla niepełnosprawnych w szkole to idź do szkoły specjalnej i zapytaj. I sie dowiesz. A nie pisz bzdur bo widać żeś niekumaty a do tego jeszcze złośliwy
15 Sierpnia 2017, godzina 12:43
Oceniono 20 razy 4
~3 x TAK dla " Kocham Chojnice "
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Sierpnia 2017, godzina 10:31
Oceniono 20 razy -12
~Zawiedziony
A co kasprzak niby robi dla niepelnospranych , co ? Zona moze jest rozpoznawalna bo pracuje w szpitalu, a on bez komentarza
15 Sierpnia 2017, godzina 07:15
Oceniono 22 razy -6
~:)
~Kandydat z PIS-u chciałby zadbać o zieleń?
To jakieś jaja chyba, przecież jego minister najbardziej kocha drzewa kiedy są już deskami, kocha też wszystkie dzikie zwierzęta ale pod warunkiem, że leżą upieczone na półmiskach a ich skóry znajdują się w jego "stodole" która nie przedstawia żadnej wartości.
11 Sierpnia 2017, godzina 17:21


Co poradzić, mówił to co mu kazali
14 Sierpnia 2017, godzina 20:15
Oceniono 23 razy 7
~wyborca
po kilku miesiącach zajrzałem na ch24 i nic się nie zmieniło , siła nienawiści promowana na tym portalu jest coraz mocniejsza a portal jak był tak jest stronniczy.
Nigdy nie będę głosował na pchs bo dużo mówią a w tej mowie jadu tyle, że nie jeden wąż może im takiej ilości jadu zazdrościć, ładnie się do ludzi uśmiechają a za plecami ( domyślcie się ).
Od lat głosuję na pana Marcina Wałdocha , jest to jedyna osoba w Chojnicach co nie tylko dużo mówi ale i dużo robi, pomaga ludziom w ramach swoich możliwości, każdy kto zwróci się o pomoc do niego ( niezależnie jakie ma poglądy ) uzyska ją oczywiści w ramach możliwości. Potrafi rozmawiać i uszanować innych zdanie .

pchs do kostek panu Marcinowi nie dorasta .
14 Sierpnia 2017, godzina 06:14
Oceniono 34 razy 10
~Glosowanie na panią Stasińską to głos zgody na brudne interesy
Wijewoda i sądy dwóch instancji stwierdziły, że PChS mial rację oskaržając Mirosława Janowskiego o łamanie przepisów antykorupcyjnych. Głos na skąd inąd symaptyczną Aleksandrę Stasińską bylby głosem zgody na tego typu praktyki - kontrakty na setki tysięcy złotych z własnym szwagrem, a dotyczące majątku publicznego!
13 Sierpnia 2017, godzina 23:40
Oceniono 22 razy 14
~mmmmm
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Sierpnia 2017, godzina 19:58
Oceniono 21 razy -13

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 401.00 411.00 DKKDKK 50.30 54.40
EUREUR 429.00 437.00 RUBRUB 4.42 4.80
CHFCHF 448.00 458.00 NOKNOK 30.20 34.50
GBPGBP 506.00 516.00 SEKSEK 37.50 38.60
Aktualizacja: 2024-06-22 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 403.00 407.98 DKKDKK 50.40 54.30
EUREUR 431.16 436.18 RUBRUB 4.42 4.80
CHFCHF 449.00 455.00 NOKNOK 30.30 34.40
GBPGBP 508.45 514.41 SEKSEK 37.60 38.50
Aktualizacja: 2024-06-22 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy podoba Ci się koncepcja instalacji na rondzie im. WOŚP w Chojnicach?
Ceny paliw2024-06-21

E95 E98 ON LPG
BP 6.74 zł 7.44 zł 6.85 zł 2.67 zł
Circle K 6.66 zł - 6.76 zł 2.64 zł
Mol Chojnice 6.71 zł - 6.81 zł 2.67 zł
MZK 6.52 zł 6.99 zł 6.61 zł 2.55 zł
Orlen 6.71 zł 7.41 zł 6.81 zł 2.67 zł
PKS 6.69 zł - 6.77 zł 2.6 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij