Czwartek, 25 Lipca 2024 | Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

'Dopóki nam politycy nie przeszkadzali, była wspaniała atmosfera'

Wójt gminy Chojnice krytycznie o działaniach rządu w regionie dotkniętym nawałnicą.

 

- Przez pierwsze trzy dni była tutaj wspaniała walka o przetrwanie i bezpieczeństwo. Przez ten czas, kiedy był splot serc dobrych ludzi, służb specjalistycznych, policji, straży pożarnej, mieszkańców, licznych wolontariuszy, to była cudowna atmosfera pomagania innym - podkreśla Zbigniew Szczepański. - Ubolewam tylko, że od przyjazdu pani premier do Rytla, wyszły różne aspekty polityczne.

Reklama | Czytaj dalej »

- Przez pierwsze trzy dni była prawdziwa walka o przetrwanie...


Włodarza gminy Chojnice boli, że różne grupy na nieszczęściu ludzkim chcą zbić kapitał polityczny. Poczuł się też dotknięty słowami ministra Mariusza Błaszczaka o upolitycznieniu lokalnego samorządu przez PO, bo żaden z szefów samorządów w powiecie chojnickim nie jest w żadnej partii. - Upolitycznianie na siłę i szukanie wroga jest żenującym spektaklem. Niech minister Błaszczak zgłosi się do nas, udzielimy mu kilku godzin bezpłatnych konsultacji, w jaki sposób w tak tragicznych sytuacjach radzić sobie sami.

- W naszym regionie dotkniętym kataklizmem 95 % roboty to zrobili mieszkańcy, strażacy i wolontariusze. 5 % to wojsko, to też dużo przy udrażnianiu rzek - mówi wójt gminy Chojnice, który bezpośrednio o pomoc nie prosił, bo w gminie sami poradzili sobie choćby z udrożnieniem dróg. Przydały się za to agregaty prądotwórcze od wojska. Samorządowiec jest oburzony przekazem w niektórych stacjach telewizyjnych, że to wojsko wszystko robi, a reszta jest tylko tłem. Samych mundurowych ocenia dobrze, bo robili co mogli i jak potrafili. Gorzej z tymi z Warszawy. - Do dnia dzisiejszego nie mogę zrozumieć, jak przedstawiciel rządu, komendant straży pożarnej gen. Leszek Suski mógł powołać nową gminę - Rytel.

- W naszym regionie dotkniętym kataklizmem...


Takie stwierdzenie Szczepański usłyszał w sołectwie 15 sierpnia podczas wizyty premier i ministrów od najważniejszego strażaka w Polsce. Wójt gminy Chojnice na naradę sztabu nie wszedł, bo ta miała dotyczyć tylko "gminy Rytel". Choć Szczepański tłumaczył, że Brda, która wówczas groziła wylaniem, płynie także przez teren jego gminy.  Z kolei brak zaproszenia do komendy straży pożarnej w Chojnicach w dniu 19 sierpnia podczas ponownej wizyty Beaty Szydło w naszym powiecie, wójt komentuje w następujący sposób: - Politycznie nie byliśmy zaproszeni, bo to było miejsce, żeby zrzucić na nas odpowiedzialność.

Szczepański podkreśla z dumą, że ma zaszczyt reprezentować gminę, w której mieszkają wspaniali ludzie. - Dopóki nam politycy nie przeszkadzali, to była wspaniała atmosfera.
Wójt dodaje, że nawet po wizycie najważniejszych osób w państwie w grupie ochotników pomagających w Lotyniu nastąpiły polityczne podziały...

Sołtys tejże wsi z kolei z rozżaleniem opisuje spotkanie z panią premier, do którego doszło w minioną sobotę. Arkadiusz Kubczak był na nim w towarzystwie 12 mieszkańców, którzy jako pierwsi dotarli do obozu, a także wolontariuszy i harcerzy z różnych stron Polski. Nie wpuszczono na nie dziennikarzy. Beata Szydło spóźniła się na nie około dwóch godzin. - Pani premier powiedziałem, że przez jej spóźnienie dziecko spadło z dachu i złamało rękę. Powiedziałem swoje żale. To, że ona powiedziała, że się zakończyły prace, było błędem. Po prostu nieprawdą. U nas cały czas prace trwają. Na koniec zaprosiłem panią premier, żeby przyjechała z całym rządem i zalesiła całe sołectwo, którego już nie ma. Po prostu wtedy wstaliśmy i wyszliśmy, bo byliśmy zbulwersowani spóźnieniem - relacjonuje sołtys Lotynia.

- Pani premier powiedziałem, że przez jej spóźnienie...

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

26 komentarzy

~Kaczystowskim urzędnikom nie brakuje pisowskiego jadu i sączą go gdzie tylko się da!


Brakuje kaczystom za to troski o Polskę i Polaków, brak im rozsądku, wiedzy, uczciwości, etyki, empatii, praworządności, poczucia sprawiedliwości i chociaż krzty odpowiedzialności za własne działania!

Po nawałnicy pisowski wojewoda, premier broszka, marszałek Antek, i pisowscy ministrowie przez prawie tydzień po nawałnicy lekceważyli i trywializowali ogromną skale zniszczeń, szkód, i cierpienie poszkodowanych ludzi. Obecnie kaczyści starają się wytłumaczyć to kłamliwymi wypowiedziami, że nie otrzymali informacji i żądań o pomoc od lokalnych samorządowców - od burmistrza Czerska, od lokalnych wójtów, i od sołtysów! Własne lekceważenie skali zniszczeń, zaniedbania, brak troski i współczucia o poszkodowane społeczeństwo Polski tłumaczą brakiem próśb i żądań o pomoc rządową ze strony lokalnych samorządowców.

Lokalni samorządowcy byli zajęci ratowaniem ludzi i dobytku od pierwszej godziny po nawałnicy podczas gdy kaczystowski wojewoda pomorski odmówił pomocy wojska i powiedział lekceważąco, że nie będzie słał wojska do sprzątania liści i gałęzi, a marszałek Antek przybyłym po 4 dniach do Rytla żołnierzom radził by nie ryzykowali i nie przemęczali się zbytnio podczas oczyszczania rzeki i kanału z powalonych drzew. Po takich objawach buty i lekceważenia kaczyści zaszyli się i odizolowali od lokalnych samorządowców i od społeczeństwa w chojnickiej remizie strażackiej i po kościołach by przed kamerami pisowskiej telewizji udawać swoje wielkie zaangażowanie i rozdmuchiwać udzieloną pomoc dla poszkodowanej ludności regionu chojnickiego! Za jakiś czas być może okaże się, że największe odszkodowania za fikcyjne szkody w królestwie bożym otrzymali od kaczystowskiego rządu chciwi na społeczne pieniądze hierarchowie i kler kościoła katolickiego!

29 Sierpnia 2017, godzina 19:38
Oceniono 26 razy 12
~do autora wpisu poniżej:
Masz 100% racji - to jakiś świrnięty wioskowy głupek któremu za kretyńskie wpisy przelewają co miesiąc parę złotych z ul. Nowogrodzkiej, dlatego głupek wszystkich opluwa i miesza z błotem ale o SWOICH wkrótce zacznie pisać poematy!
28 Sierpnia 2017, godzina 19:02
Oceniono 36 razy 12
~Marco Polo-zawsze na portalu
Guwno z dużej litery i błędem ortograficznym, tusk z małej, niema-pisze sie oddzielnie, zajumał itd. Ten Marco Polo jest analfabetą i zadufanym dupkiem, lepiej niech przemawia a nie pisze, chyba, że zna mandaryński.
28 Sierpnia 2017, godzina 14:16
Oceniono 39 razy 15
~Wookee
Niezły trolling w tych komentarzach. Same czatboty z Nowogrodzkiej
28 Sierpnia 2017, godzina 12:09
Oceniono 35 razy 11
~Za dlugo na urzedach
Nudza sie juz, zamiast za robote sie wziac. Czas zmienic na lepszy model
27 Sierpnia 2017, godzina 23:41
Oceniono 44 razy -6
~Daniel Edrus
Całkowita zgoda, boli nie dziwię się! Premier olała was nieudolników i poszła trybem państwowym! Laury chciałeś zebrać a tu trzeba iść do budy! Co "samorządowcy" robiliście od piątku popołudnia do poniedziałku rano, oczywiście oprócz grilla!
27 Sierpnia 2017, godzina 23:21
Oceniono 44 razy -6
~Kiedy sprawa o lichwę dotarła do zwykłego obywatela,
to osoby, które czerpały korzyści z nieuczciwych praktyk schowały głowy w piasek i chowały się przed mediami, a teraz przy katastrofie skoczą do oczu rządzącym, a sami nic nie zrobili, aby przestrzec społeczeństwo.
27 Sierpnia 2017, godzina 12:58
Oceniono 53 razy 5
~politycy lokalni obrośli w pychę i butę
dlatego czas na szybkie zmiany
27 Sierpnia 2017, godzina 12:52
Oceniono 53 razy -1
~mieszkaniec
Uważam, że politycy lokalni również bredzą i szczują? Zgadzam się ,że te wypowiedzi "polityków lokalnych" też nic dobrego nie niosą! Czas na pewne ruchy kadrowe.
27 Sierpnia 2017, godzina 12:46
Oceniono 50 razy 4
~Do "Marco Polo"
Jeżeli ktoś bredzi we śnie, to ty pajacu przez cały czas bredzisz na jawie, tak samo jak te dwa głupki o nickach "JA" i "Rambo". Dla PIS-u jesteście super, dobrze i prosto trzymacie palec w d..... prezesa, biedni wazeliniarze!
27 Sierpnia 2017, godzina 10:33
Oceniono 63 razy 9
~Marco Polo
Bredzi we śnie
Niech minister Błaszczak zgłosi się do nas, udzielimy mu kilku godzin bezpłatnych konsultacji, w jaki sposób w tak tragicznych sytuacjach radzić sobie sami.


Tak by wyglądało szkolenie :
Wyłączamy komputery po godz. 14 idziemy do marketu kupujemy mocne trunki i bawimy się na całego, mieszkańców gminy mamy w głębokim poważaniu. Potem na kacu robimy sztab kryzysowy i kombinujemy jak uniknąć odpowiedzialności iż nie poinformowaliśmy mieszkańców o zagrożeniu. No ale że mózgi skacowane nie funkcjonują na maxa gubimy się w odpowiedzialności i opowiadamy brednie.
No ale skoro nic nie zrobiliśmy, musimy sobie coś przypisać.
Tak idiotycznej opowieści nigdy nie słyszałem.
Burdel na kołkach, bełkot chłopie ogarnij się, nie masz żadnego usprawiedliwienia MAJACZYSZ
27 Sierpnia 2017, godzina 08:31
Oceniono 68 razy -4
~Mieszkaniec gminy Czersk
A od kiedy to Rytel i miejscowości przyległe leżą w gminie Chojnice? Pani wójcie kto tu zbija kapitał polityczny? Jeżeli Panu ten teren nie podlegał to nie mógł Pan otrzymywać informacji na temat sytuacji w tym rejonie. Straszny z Pan obłudnik i kłamca. Do autora - warto by o ty napiać
27 Sierpnia 2017, godzina 06:27
Oceniono 57 razy 5
~wstydu nie mają samorządowcy
kończ waść wstydu oszczędź, sami rażąco zaniedbali obowiązki służbowe, a teraz próbują winą obarczyć rząd.
26 Sierpnia 2017, godzina 23:04
Oceniono 60 razy -6
~klaun
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Sierpnia 2017, godzina 22:58
Oceniono 52 razy -20
~Do IDIOTY poniżej:
Zamknij wreszcie tą swoją mordę PIS-lamski wyznawco i zabierz się do jakiejś pracy!!!
26 Sierpnia 2017, godzina 21:05
Oceniono 69 razy 5

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 51.00 54.00
EUREUR 425.00 433.00 RUBRUB 4.42 4.62
CHFCHF 445.00 455.00 NOKNOK 30.00 33.00
GBPGBP 504.00 514.00 SEKSEK 29.00 34.20
Aktualizacja: 2024-07-25 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.43 398.32 DKKDKK 51.10 53.90
EUREUR 427.19 431.38 RUBRUB 4.42 4.62
CHFCHF 446.00 451.00 NOKNOK 30.10 32.90
GBPGBP 505.50 511.00 SEKSEK 29.10 34.10
Aktualizacja: 2024-07-25 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-25

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.48 zł 6.99 zł 6.58 zł 2.65 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij