Nowa karetka na wyposażeniu szpitala
VW Krafter zakupiony za 329 tys. zł od jutra będzie wyjeżdżał na wezwania. Dołączy do sześciu karetek, które łącznie mają na licznikach 1,6 mln km. Ambulans jest oznakowany literą P, co oznacza zespół podstawowy składający się z minimum dwóch ratowników medycznych. W pojazdach specjalistycznych S w zespole jest już lekarz.
Â
Szpital kupił pojazd ze środków własnych. - Liczymy na to, że auto będzie służyło nam niezawodnie - mówi dyrektor chojnickiej lecznicy Leszek Bonna. W planie jest jeszcze zakup drugiego ambulansu. - Dwa najstarsze pojazdy zbliżają się już do pół miliona przebiegu - argumentuje Bonna.
Reklama | Czytaj dalej »
Krafter jeszcze pachnie nowością. - To jest 2018 rok, silnik prawie 180-konny, z przodu napęd, elastyczny, zwrotny, przyspieszenie lepsze od pojazdów, które zakupiliśmy wcześniej. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym przystosowany do jazdy jako samochód systemowy, czyli specjalistyczny i podstawowy. Zawiera zabudowę medyczną, składającą się głównie z pompy infuzyjnej, respiratora, defibrylatora, ssaka elektrycznego - opisuje Andrzej Gackowski odpowiedzialny za stan techniczny pojazdów w szpitalu.
- To jest 2018 rok...
- W tej chwili jak dzwonimy na 112, to karetkę dysponuje dyspozytor w Słupsku - podkreśla dyrektor ds. medycznych Maciej Polasik. Następnie współrzędne trafiają m.in. na tablet, na który jest specjalny uchwyt w pojeździe.
- Dyspozytor kontaktuje się z nami przez radiostację oraz normalne telefony komórkowe. Wezwanie dostajemy na tablety. Dyspozytor, który przyjmuje w Słupsku właśnie przesyła nam te zgłoszenia i wtedy kierujemy się wg współrzędnych i adresu - wyjaśnia Marcin Stańko, ratownik medyczny z 11-letnim stażem.
- Dyspozytor kontaktuje siÄ™ z nami...
Â
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (12)
- Komentarze Facebook (...)
12 komentarzy
Wreszcie pacjenci ZOL Jarcewo będą przewożeni w godnych warunkach nowym i sprawnym ambulansem! Trzeba przyznać, że dyrektor Leszek Bonna dba o swoje rodzinne biznesy by klienci jego prywatnej lecznicy byli w pełni zadowoleni!
Polska to postępowy kraj gdzie decyzje władz zawsze oparte są na solidnym fundamencie wiedzy naukowej zgodnie z oczekiwaniami i żądaniami polskiego społeczeństwa!
Dyrektor chojnickiego szpitala - Leszek Bonna - kupił ten ambulans specyficznie na potrzeby ZOL Jarcewo by pacjenci korzystający z prywatnych usług medycznych oferowanych przez rodzinną firmę dyrektora mieli należyty komfort transportu do prywatnego szpitala w Jarcewie.
Oczywiście - tak jak większość sprzętu i wyposażenia prywatnego ZOL w Jarcewie - formalnie ambulans jest własnością powiatowego szpitala w Chojnicach!
Czy dyrekcja śmiała nie dopełnić obowiązkowego pokropku nowego ambulansu?
Bez świętego pokropku katolicy nie będą mogli korzystać z tego nowego pojazdu w czasie nieszczęścia lub jakiegoś zagrożenia życia!
To jest jawna dyskryminacja i prześladowanie chojnickich katolików!
Polska to postępowy kraj gdzie decyzje władz zawsze oparte są na solidnym fundamencie wiedzy naukowej zgodnie z oczekiwaniami i zadaniami polskiego społeczeństwa!
To jest powodem, że zgodnie z wiedza i osiągnięciami naukowymi w dziedzinie demonologii, teologii stosowanej,. i medycyny pastoralnej każdy ambulans w Polsce musi przejść ścisły i precyzyjny proces świętego pokropku bo tylko uroczyście celebrowany pokropek ochroni katolików przed siłami piekielnymi i zastępami piekielnych sługów w momencie gdy jest osłabiony na ciele z powodu problemów medycznych! Tak wiec każdy ambulans musi być poświęcony zgodnie z wymaganiami procedur kanonicznych ścisłe i precyzyjnie wykalibrowanych przez naukowców teologii tak by świecenia były jak najbardziej skuteczne przeciwko jak największej ilości diabłów, demonów, czarownic, strzyg, wodników, wampirów, i innych sługów mocy piekielnych zidentyfikowanych przez naukowców kościoła katolickiego!
Dyrekcja szpitala ma obowiązek by poświecić nowy ambulans zgodnie z wymaganiami i kalibracjami naukowców nauk ścisłych w dziedzinie demonologii stosowanej opracowanych we współpracy z naukowcami medycyny pastoralnej! Uroczyście celebrowane i zgodne z precyzyjnymi rygorami i naukowymi kalibracjami uroczyste świecenia mają magiczną moc by ochronić pacjenta i zespól medyczny przez mocą piekielną w czasie korzystania z ambulansu.
Każdy pacjent, korzystający z ambulansu powinien upewnić się czy ambulans ma aktualne certyfikaty świętego pokropku i w przypadku braku święceń lub przedawniania ich mocy powinien odmówić przewozu ambulansem, który nie spełnia wymaganych prawem magicznych świeceń! A medycy obsługujący ambulans powinni zgodnie z klauzulą sumienia odmówić przewożenia pacjentów niepoświęconym ambulansem - nawet w przypadku gdy certyfikat magicznego pokropku jest przedawniony o jeden dzień!
Czy dyrekcja szpitala dopełniła już obowiązkowego świętego pokropku nowego ambulansu tak by chojniccy katolicy mogli bezpiecznie z niego korzystać?
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane sÄ… dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!