Opłata i bilet, czy najpierw bilet, a potem opłata?
Postulat, by opłatę uiszczać dopiero na koniec postoju na szpitalnym parkingu pojawił się na sesji radnych w powiecie. Dyrektor placówki Maciej Polasik zabrał głos w tej sprawie.
Na ostatniej sesji Rady Powiatu poruszono kwestię sposobu opłat za parking przy chojnickim szpitalu. Postulat w tej sprawie zgłosiła wiceprzewodnicząca rady Bożena Stępień wskazując, że obecny system jest uciążliwy, ponieważ osoby udające się do specjalistów nie wiedzą ile czasu spędzą w kolejce, a więc ciężko jest wyliczyć na jak długo mamy opłacić postój.
Reklama | Czytaj dalej »
- Mam prośbę w imieniu ogromnej rzeszy pacjentów naszego szpitala, aby uregulować sprawy parkingu, a właściwie płatności za parking. (...) Być może jest jakaś szansa na aneks do umowy. Chodzi o to, żeby pacjentów nie zmuszać do tego żeby wybiegali ze szpitala i przedłużali płatność za parking, a mogli to robić po wykonaniu usługi - tłumaczyła wiceprzewodnicząca Stępień.
Podobne zdanie miał także przewodniczący rady powiatu chojnickiego Robert Skórczewski.
- Można to byłoby zrobić tak, żeby ten bilet parkingowy opłacić po wyjściu, bo w tej chwili trzeba zrobić opłatę za 2zł, 3zł, 10zł, a nikt nie wie w jakim czasie zostanie przyjęty do lekarza i już robi się taka nerwowa atmosfera, bo ktoś patrzy na zegarek, bo mu zostało 15 minut i on nie zdąży.
Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza Maciej Polasik wywołany do odpowiedzi wskazał, że do niego głosy sygnalizujące taki problem nie docierają.
- Myślę, że firma, która obsługuje parking jest otwarta na pewnego rodzaju propozycje ułatwienia, czego dowodem jest chociażby to, że zmieniły się klawiatury w parkometrach i już nie trzeba teraz wpisywać numeru rejestracyjnego i ten proces zakupu biletu jest znacznie prostszy. Takie głosy słyszeliśmy i je uwzględniliśmy. Natomiast tutaj nie wiem, minimalny czas to jest godzina. Jeżeli będą takie głosy to jestem gotów rozmawiać z firmą, która administruje parkingiem. (...) Przyjmuję te słowa z pokorą, Postaram się zadziałać, natomiast nie mogę obiecać że będzie tak czy siak wyglądało - tłumaczył dyrektor placówki.
Operatorem strefy płatnego parkowania jest APCOA z Warszawy, a umowa wygasa z przyszłym roku.
Przeczytaj także:
Za parking przy szpitalu płacą wszyscy, za wyjątkiem osób niepełnosprawnych
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (8)
- Komentarze Facebook (...)
8 komentarzy
Jak można w przychodni czekając na wizytę u lekarza, czy w innej sprawie zaplanować czas postoju .Nie ma takiej możliwości. A to kolejka ,czy inne zdarzenie. Jak chory człowiek np o kulach czy starszy schorowany pacjent ma lecieć aby przedłużyć czas postoju? niestety a nadgorliwi parkingowi czyhają na błąd.
Proponuję sprawdzić, jaką renomą cieszy się firma APCOA. Wiele jest opinii, w których wprost nazywani są oszustami. Jakiekolwiek reklamacje rozpatrują niemal zawsze negatywnie, nawet w sprawach oczywistych, dopiero interwencja profesjonalnych prawników trochę ich otrzeźwia.
Dziwne, że taka firma została zaproszona do współpracy przez szpital, który przecież powinien o pacjenta dbać, a nie wystawiać na żer parkingowych hien.
O tym, że parking przed szpitalem jest nieprawidłowo oznakowany nawet nie wspomnę. Z regulaminem nie mamy możliwości zapoznać się przed zajęciem miejsca parkingowego, a już parkując rzekomo zgadzamy się z jego postanowieniami (osobliwy prawny potworek, z którego sędzia obśmieje się jak norka, gdy sprawa do sądu trafi). Do tego kwestia użycia znaków właściwych dla oznakowania "publicznego" przez podmiot prywatny ociera się niebezpiecznie o zarzut próby oszustwa, o czym pisali M. Kobak i P. Zaborniak w glosie do postanowienia WSA z dnia 5 grudnia 2007 r., II SA/Rz 714/07.
I ci niby specjaliści też na swoje pensje powinni poczekać 2 lata.
Panom i Paniom wolnego zawodu to już się w d.. poprzewracało.
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!