Poniedziałek, 15 Lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Szpitalny parking za szlabanem

Ten szlaban jest zamykany, gdy ląduje helikopter.

Ten szlaban jest zamykany, gdy ląduje helikopter.

Najprawdopodobniej od czerwca parkowanie przy szpitalu specjalistycznym w Chojnicach będzie płatne. W połowie kwietnia będzie ogłoszony przetarg na dostawcę potrzebnych do tego urządzeń.

Jego zwycięzca powinien uporać się w maju z ich montażem i uruchomieniem, tak by od 1 czerwca system parkingowy rozpoczął funkcjonowanie. Jak wyjaśnił nam dyrektor szpitala Leszek Bonna, do działania w tym kierunku zdopingowały go głosy radnych powiatowych przedstawiane na sesjach oraz narzekania mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem swych samochodów. – Zapewniam, że zainstalowany system będzie tak zorganizowany, by działał z korzyścią dla szpitala – zadeklarował Bonna.

Reklama | Czytaj dalej »

Na wjazdach na pięciohektarowy teren zajmowany przez szpital i przyległe parkingi od strony ul. Wiśniowej i Leśnej staną bramki z szybko działającymi szlabanami. Odrębne dla wjeżdżających i wyjeżdżających. Wstępne założenia przewidują wyposażenie kierowców autobusów MZK i karetek w piloty, które umożliwią ich podnoszenie. Pracownicy szpitala, którzy korzystają z samochodów, by dotrzeć do pracy, będą zobowiązani do wykupu karty magnetycznej. Miesięczny abonament na nią będzie wynosił kilkadziesiąt złotych, bez rozróżniania na pracowników administracji czy kadry medycznej. Dokładna kwota nie jest jeszcze ustalona. Będzie wahać się pomiędzy 20 zł a 50 złotych. Jest natomiast ustalona stawka godzinowa za postój auta pacjenta szpitala czy przychodni lub odwiedzających chorych. Będzie ona wynosić 2 złote za godzinę. Obowiązywać będzie całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dla pacjentów, którzy zostaną w szpitalu dłużej niż 10 godzin, będzie ryczałt dobowy w wysokości 20 złotych. Pierwsze 30 minut postoju będzie bezpłatne. Jednak każda osoba, która nie będzie miała karty magnetycznej czy pilota, przy wjeździe będzie musiała wziąć bilet. Rozliczenie będzie następować przy wyjeździe w jednej z dwu automatycznych kas. Lokalizacja jednej z nich jest już ustalona. Będzie stała pod daszkiem przed wejściem głównym do szpitala. Początkowo kasy będą przyjmować jedynie bilon i banknoty. Docelowo także umożliwią używanie karty płatniczej.

Nie będą to pierwsze szlabany na terenie przyszpitalnym. W ubiegłym roku został zamontowany przy drodze biegnącej przez nieczynny już teraz parking, gdy obok zostało uruchomione lądowisko dla helikopterów. Po korekcie jego pierwotnej lokalizacji i zmianie toru podejścia do lądowania, część parkingu została wyłączona z użytkowania. Niedawno pojawił się kolejny szlaban, o którego montażu zdecydowały wspólnoty mieszkaniowe domów przy ul. Leśnej 2, 4 i 6. Dyrekcję szpitala czeka jeszcze rozwiązanie problemu z dojazdem do niewielkiego parkingu, który powstał przy przychodni firmy SALUS wybudowanej obok szpitala, a także z ruchem tranzytowym na kierunku ul. Leśna – ul. Czereśniowa, który odbywa się poprzez szpitalny parking. Może także przy okazji warto zwiększyć ilość stojaków na rowery?

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

85 komentarzy

~Smerf Maruda
Pan Bonna przystąpił do działania. Kardiologia wybudowana, więc czas zabrać się za wprowadzenie kolejnych szlabanów na przyszpitalnym terenie. Zarzucił koncepcję przekazania pilotów kierowcom MZK i zaordynował przestawienie przystanku pod boczne wejście od strony oddziału ratunkowego. Co tam, że pacjenci szpitala, klienci przychodni szpitalnej będą mieli dalej do wejścia głównego i klatki z windami. Ci od SALUSA też mogą się przejść. A kierowcy MZK niech ćwiczą manewry zawracania o 180 st. za podjazdem dla karetek oraz czekania przed szlabanem, gdy na lądowisku będzie helikopter. Jestem już dziwnie spokojny o przegraną p.Bonny w wyborach do Sejmiku. Pasuje jak ulał do PO to, co wymyślił.
26 Sierpnia 2014, godzina 19:57
Oceniono 1 raz 1
~Bonna odklej się wreszcie od stołka,
zabierz ze sobą szczerbatą księgową i dajcie popracować innym
08 Maja 2013, godzina 18:38
Oceniono 7 razy 7
~rower
na rowery.. szczyt beszczelnosci, bo do szpitala wszyscy przyjezdzaja przeciez zdrowi.. rekreacyjnie, rowerkiem.. z polamana noga.. k
08 Maja 2013, godzina 18:07
Oceniono 3 razy 3
~chojniczanka
nie ważne jakby nie było i tak zawsze będziecie marudzić, skoro autobusem państwo łajdaczyć się nie będzie, to dajcie zarobić taksówkarzowi. przywiezie i pojedzie, a jak będziemy chcieli wrócić, to dzwonimy i podjeżdża pod same drzwi.
10 Kwietnia 2013, godzina 15:44
Oceniono 7 razy -3
~emsi
gdyby interesanci przyjechali do szpitala autobusem też by nie było problemu z miejscami...
a parkingi na terenie wewnętrznym szpitala też są cały czas pełne jak chce się stanąć xD
10 Kwietnia 2013, godzina 00:58
Oceniono 11 razy -1
~czytelnik
Gdyby pracownicy szpitala przyjeżdżali do pracy autobusem nie było by problemu z miejscem do parkowania dla odwiedzających szpital i przychodnie specjalistyczne. Jak wszyscy lekarze, pielęgniarki i pozostali etatowi pracownicy szpitala postawią swoje samochody na czas swojego dyżuru - często 24. godzinnego to nie ma co się dziwić, że nie ma miejsca na zaparkowanie auta.
09 Kwietnia 2013, godzina 18:38
Oceniono 14 razy 2
~do powyżej
To przeczytaj jeszcze raz droga chojniczanko. Samochód to dla większości osób konieczność. W szpitalu też pracują ludzie i muszą mieć gdzie zostawić samochód, ale nie koniecznie musi to być miejsce przed drzwiami głównymi do szpitala! Gdyby każda pracująca w szpitalu osoba przyjechała autem do pracy i postawiła je na głównym parkingu, dla pacjentów zabrakłoby miejsc. Pracownikom można wydzielić miejsce do parkowania gdzieś z tyłu. Pracownicy znają ten teren lepiej niż jakikolwiek interesant i lepiej się odnajdą w sytuacji, gdy będą musieli trafić do swojego auta. Parking przed wejściem zostawić należy pacjentom. Ogólnie rzecz ujmując miejsc parkingowych pod szpitalem jest stanowczo za mało.
09 Kwietnia 2013, godzina 17:53
Oceniono 8 razy 6
~chojniczanka
nie kumam was, piszecie, że samochód jest niezbędny, żeby do pracy dojeżdżać i że to nie luksus tylko przymus, żeby mieć pracę. Za chwilę czytam, że narzekacie na pracowników szpitala, że to oni blokują parking i że dla nich to opłata za parking powinna wynosić 100 zł. Przecież oni też przyjechali do pracy. Mam wrażenie, że każdy myśli, że jest świętą krową, a inni niech płacą.
09 Kwietnia 2013, godzina 16:37
Oceniono 10 razy 0
~obs
wszystko dlatego ze lekarze sa rozpuszczeni przez system,

lekarz powinien być zatrudniony w szpitalu i jeżeli nie ma co robic na oddziale to ordynator powinien skierować go do ambulatorium. Chyba nikt nie uwierzy w to ze oddzialy sa maksymalnie oblozone, co lekarze robili jak skonczyly się kontrakty w listopadzie ?

To przez taka organizacje pracy siedzieli na stolku zamiast pomagać w ambulatorium. Gdyby NFZ bylby porządnie zarządzany nie byłoby zadnych kolejek i jeszcze 10% najgorszych lekarzy byłoby zarejestrowanych w urzędzie pracy. Dlaczego w sluzbie zdrowia nie ma bezrobotnych ? PRzeciez chyba nie wszyscy sa dobrymi lekarzami tak jak nie wszyscy sa dobrymi stolarzami czy sprzedawcami, nie ma zadnej oceny pracy personelu ... zupełnie inaczej niż w prywatnym szpitalu, tam przy wypisie dostajesz ankiete ...
08 Kwietnia 2013, godzina 18:08
Oceniono 9 razy 7
~Z. Opas
Komuniści wstrzymali finansowanie budowy szpitala w Chojnicach. Od 1990 roku trwały zabiegi o wznowienie prac przy budowie. Pamiętam nocne wyjazdy do Ministerstwa Zdrowia w Warszawie w tej sprawie. Nie mam kłopotów z pamięcią, więc wiem, że w tych wyjazdach nie uczestniczył ani p. Bonna, ani p. Szczepański, więc teraz łapy precz od parkingu. Od opłaty, miejsc parkingowych nie przybędzie. Nikt nie przyjeżdża do szpitala bez potrzeby. Niekiedy taki przyjazd oznacza pożegnanie z najbliższym członkiem rodziny. Dla mnie to zwyczajne żerowanie na ludzkiej tragedii.
08 Kwietnia 2013, godzina 16:40
Oceniono 12 razy 10
~wyborca
A etatowy czlonek zarzadu imc Marek Szcepanski zasiadajacy jednoczesnie w Radzie Szpitala nie ma nic do powiedzenia na ten temat? tak zawsze aktywny w mediach, na przecinaniu wstązek a teraz cichutko?
08 Kwietnia 2013, godzina 11:31
Oceniono 8 razy 8
~mniecio
Super pomysł!!! Proponuję jeszcze:
1.opłatę za wejście na teren szpitala
2.opłatę za czas pobytu na terenie szpitala
3.opłatę za stanie na chodniku przed szpitalem
4.opłatę klimatyczną
Proszę internautów o przysyłanie propozycji innych opłat.
08 Kwietnia 2013, godzina 10:41
Oceniono 10 razy 10
Biorę bilecik, parkuję samochód i idę do szpitala.
W szpitalu spędzam kilka godzin, jeżeli już uda mi się nie spędzić całego dnia i wychodzę.
Idę do bramki po nowy bilecik i na nowym bileciku za darmo wyjeżdżam, a nawet mam na wyjazd pół godziny, czyli jeszcze zdążę w barze kupić kanapkę no i zapalić sobie przed szpitalem.

Myśleć cymbały MYŚLEĆ!!!
Zamiast dać z siebie robić krowy dojne, to trzeba być o krok do przodu od tych, którzy z nas te krowy chcą zrobić i pokazać, że nie jesteśmy DURNIAMI!!!!
08 Kwietnia 2013, godzina 09:49
Oceniono 5 razy 5
~emsi
mówię o rezonansie a nie tomografie... czytaj dokładnie bo to że tomograf jest to chyba od początku nowego szpitala? albo się mylę?
Może i dochodowa ale jak szpital planuje rozbudowę angio o część łóżkową to raczej nie zamkną? No chyba że rozbuduje żeby zamknąć. Pokaż mi małą jednostkę mającą rezonans? Nie prywatną oczywiście.
Kiedyś ludzie stali w kolejkach dniami a teraz się wam w dupach za przeproszeniem poprzewracało i wszystko trzeba mieć od tak...
Byłem kiedyś w Warszawie u chirurga w ambulatorium z wizytą od razu na początku. Czekając w kolejce przejechał obok mnie zespół z łóżkiem pacjenta z wypadku a zaraz potem przebiegł lekarz. Po godzinie przyszła pielęgniarka mówiąc że trochę się przedłuży bo czekanie bo ratują życie.
Po tej sytuacji już nigdy nie będę psioczył na czekanie a 2 h to mogę poczekać spokojnie jeżeli ma to komuś uratować życie.
Poza tym zauważ że numerki są rozdawane w bardzo częstych godzinach i lekarz ma na pacjenta 10-20 minut... Ale wątpię czy ktoś by był zadowolony jak by w trakcie wylewania żali w gabinecie usłyszał "czas minął, pora wyjść"!! Ja spędziłem w gabinecie w Wawie 40 minut i jak wychodziłem to myślałem że mnie wszyscy na korytarzu zabiją...
a co do zlecania 2 h w ambulatorium to nie bądź śmieszny... oni nie mają obowiązku się godzić a o nie ma możliwości im nakazać. Oddział to oddział, ambulatorium to ambulatorium - dwa oddzielne miejsca pracy o różnych umowach/kontraktach.

Jedną z rozsądnych propozycji jest stworzenie systemu elektronicznego w stylu ewuś który mieli by obowiązek posiadać wszyscy mający kontrakt z NFZ bo mnie wkurza jak babuszka która cały dzień lata po lekarzach mówi w kolejce że zapisała się tu, tam i jeszcze tam ale przyszła tutaj bo najkrótszy czas... i tak się tworzą sztuczne kolejki. System który informuje gdzie dany numer pesel jest już zarejestrowany do poradni. Myślę że to też by zlikwidowało kolejki o 30%
08 Kwietnia 2013, godzina 01:48
Oceniono 11 razy -5
~kkk
do emsi !!!

mówimy o umawianiu na konkretna godzine , do poradni chirurgicznej masz przysc na 12 ta a wchodzisz o 14tej o tym mówimy - w tym czasie twój samochod blokuje przed 2 h miejsce na parkingu !!! Może i dyrektor się temu przypatrzy, ale on chyba sam to powoduje wpuszcajac bez kolejki takich jak szczepanski i później pisząc dziwne pisma,

co do zasług z tomografem to zalosne - minelo 10 lat i już male jednostki maja tomograf, pracownia angio to bardzo dochodowa czesc nfz wiec każdy chce to mieć, niedługo zamkna po nowej wycenie,Co do terminow w sluzbie zdrowia to gdyby bonie zalealo na dostepnosci usług zlecilby aby każdy z lekarzy zatrudnionych w szpitalu po 2h dziennie spedzal w ambulatorium zamiast na rozmowach, wówczas kolejek nie byłoby wogole , ale na tym nikomu nie zależy , lepiej w końcu przyjść się wyspac na dyżur do szpitala i dostać tyle samo co za prace w ambulatorium, chore to wszystko
07 Kwietnia 2013, godzina 21:42
Oceniono 8 razy 8

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 398.00 DKKDKK 49.80 52.10
EUREUR 420.00 428.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 432.00 442.00 NOKNOK 29.00 31.90
GBPGBP 502.00 510.00 SEKSEK 36.10 37.20
Aktualizacja: 2024-07-15 09:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 396.00 DKKDKK 49.90 52.00
EUREUR 422.00 426.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 433.00 438.00 NOKNOK 29.10 31.80
GBPGBP 503.64 509.65 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-07-15 09:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.54 zł 6.99 zł 6.64 zł 2.63 zł
Orlen 6.64 zł 7.37 zł 6.73 zł 2.69 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij