Niedziela, 25 Lutego 2024 | Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Szpitalny parking za szlabanem

Ten szlaban jest zamykany, gdy ląduje helikopter.

Ten szlaban jest zamykany, gdy ląduje helikopter.

Najprawdopodobniej od czerwca parkowanie przy szpitalu specjalistycznym w Chojnicach będzie płatne. W połowie kwietnia będzie ogłoszony przetarg na dostawcę potrzebnych do tego urządzeń.

Jego zwycięzca powinien uporać się w maju z ich montażem i uruchomieniem, tak by od 1 czerwca system parkingowy rozpoczął funkcjonowanie. Jak wyjaśnił nam dyrektor szpitala Leszek Bonna, do działania w tym kierunku zdopingowały go głosy radnych powiatowych przedstawiane na sesjach oraz narzekania mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem swych samochodów. – Zapewniam, że zainstalowany system będzie tak zorganizowany, by działał z korzyścią dla szpitala – zadeklarował Bonna.

Reklama | Czytaj dalej »

Na wjazdach na pięciohektarowy teren zajmowany przez szpital i przyległe parkingi od strony ul. Wiśniowej i Leśnej staną bramki z szybko działającymi szlabanami. Odrębne dla wjeżdżających i wyjeżdżających. Wstępne założenia przewidują wyposażenie kierowców autobusów MZK i karetek w piloty, które umożliwią ich podnoszenie. Pracownicy szpitala, którzy korzystają z samochodów, by dotrzeć do pracy, będą zobowiązani do wykupu karty magnetycznej. Miesięczny abonament na nią będzie wynosił kilkadziesiąt złotych, bez rozróżniania na pracowników administracji czy kadry medycznej. Dokładna kwota nie jest jeszcze ustalona. Będzie wahać się pomiędzy 20 zł a 50 złotych. Jest natomiast ustalona stawka godzinowa za postój auta pacjenta szpitala czy przychodni lub odwiedzających chorych. Będzie ona wynosić 2 złote za godzinę. Obowiązywać będzie całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dla pacjentów, którzy zostaną w szpitalu dłużej niż 10 godzin, będzie ryczałt dobowy w wysokości 20 złotych. Pierwsze 30 minut postoju będzie bezpłatne. Jednak każda osoba, która nie będzie miała karty magnetycznej czy pilota, przy wjeździe będzie musiała wziąć bilet. Rozliczenie będzie następować przy wyjeździe w jednej z dwu automatycznych kas. Lokalizacja jednej z nich jest już ustalona. Będzie stała pod daszkiem przed wejściem głównym do szpitala. Początkowo kasy będą przyjmować jedynie bilon i banknoty. Docelowo także umożliwią używanie karty płatniczej.

Nie będą to pierwsze szlabany na terenie przyszpitalnym. W ubiegłym roku został zamontowany przy drodze biegnącej przez nieczynny już teraz parking, gdy obok zostało uruchomione lądowisko dla helikopterów. Po korekcie jego pierwotnej lokalizacji i zmianie toru podejścia do lądowania, część parkingu została wyłączona z użytkowania. Niedawno pojawił się kolejny szlaban, o którego montażu zdecydowały wspólnoty mieszkaniowe domów przy ul. Leśnej 2, 4 i 6. Dyrekcję szpitala czeka jeszcze rozwiązanie problemu z dojazdem do niewielkiego parkingu, który powstał przy przychodni firmy SALUS wybudowanej obok szpitala, a także z ruchem tranzytowym na kierunku ul. Leśna – ul. Czereśniowa, który odbywa się poprzez szpitalny parking. Może także przy okazji warto zwiększyć ilość stojaków na rowery?

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

85 komentarzy

~emsi
Nie jestem za PełO ponieważ Donek nie wywiązał się z tego co powiedział że zrobi ale...
Wydaje mi się że Bona najpierw był dyrektorem a potem wstąpił do PełO
Jestem za parkingiem płatnym ze względu na ilość samochodów które często zalegają na parkingu przed szpitalem... a jak ktoś narzeka że przyjedzie na 6 dni na operację to tak ciężko jest pomyśleć że można przyjechać taksówką?
wyrażam podziw dla Bony za to że wyprowadził szpital z 5mln długu nabitego przez poprzednich dyrektorów a przy okazji rozwinął ilość usług świadczonych w ch szpitalu. Rozumiem że wolicie powrót do tego by na rezonans oraz po zawale jeździć do gda? Czekałem na kolejkę do specjalisty ostatnio 3 miesiące ale mój znajomy z Łodzi umówił się dopiero na marzec 2014... to chyba o czymś świadczy. Akurat kolejka do specjalisty to wina całego ustroju i sposobu zarządzania służbą zdrowia na poziomie krajowym a nie regionalnym. Coś się musi zmienić...
07 Kwietnia 2013, godzina 21:17
Oceniono 13 razy -1
~gość
można opłacić parking z pieniędzy przeznaczanych na utrzymanie chojnickiego pasożyta - etatowego członka zarządu
adres e-mail: mszczepanski@powiat.chojnice.pl
tel. służbowy: 52 39 66 501
07 Kwietnia 2013, godzina 19:23
Oceniono 14 razy 10
~podatnik
~ Laska. Jestem taki mądry bo wiem co mówię i przykro mi ,że tak mało zarabiasz ale nie Ty jedna .Liczę ,że pomysłodawca tego kosztownego rozwiązania zrezygnuje a pieniądze przeznaczone na szlabany,elektronikę o obsługę tego cudu techniki przeznaczą na rozbudowę parkingu by zwiększyć ilość miejsc parkingowych. Wystarczy aby pracownicy szpitala swoje auta parkowali na terenie szpitala a nie przed nim.
07 Kwietnia 2013, godzina 19:10
Oceniono 9 razy 5
~odi
nie martw się podatniku, już niedługo do wyborów, wówczas jak nie zagłosujesz na po to na pewno wszystko się zmieni,
07 Kwietnia 2013, godzina 18:38
Oceniono 5 razy 5
~Laska
"~podatnik" jesteś taki mądry? chciałbyś płacić za parking 50-czy 100zł. jesli byś zarabiał najniższą krajową i co dziennie dojeżdżał do pracy ? Miesięcznie wydaje na dojazd 300zł. i teraz jeszcze taki prezent , chyba podziękuje i zrezygnuje z pracy w tym kraju tylko doją obywateli żadnej motywacji . A dyrekcja ile będzie płacić znając życie NIC VIP-Y .
07 Kwietnia 2013, godzina 17:59
Oceniono 6 razy 2
~podatnik
Najwięcej parkujących samochodów należy do pracowników szpitala więc skoro zapychają miejsca parkingowe,to niech płacą minimum 100zł miesięcznie . Zwykły obywatel ,który musi skorzystać z parkingu ( jeśli znajdzie miejsce ) swoje sprawy załatwia maksymalnie do godziny. Bezpłatna służba zdrowia,to mit i niech mi ktoś odpowie dlaczego ten parking ma być płatny ? W centrum miasta proszę bardzo ale nikt nie przyjeżdża pod szpital by sobie zaparkować bo robi zakupy. To jest chore podejście do sprawy i podejrzewam,że dobry prawnik może zablokować realizację płatnego parkowania.
07 Kwietnia 2013, godzina 17:27
Oceniono 9 razy 9
~oma
do lekarza się jedzie i czeka w kolejce 2-3 godziny , jak tam jade czuje się jak człowiek upodlony który musi czekac godzinami bo nikomu się nie chce poprawić losu chorego


Do Pana Bony z PO:
- zamiast sciagac z ludzi kolejna kase, często bardzo biednych, postaraj się lepiej o dokladniejsza rejestracje wówczas pacjent nie będzie przebywal 3h a np. 1h i wszyscy będą zadowoleni, wiem ze nie ma to większego znaczenia dla kolegow jak ostatnio szczepanskiego , ale może jednak cos przez ostatnie kilka lat się uda zrobić dla pacjenta jeszcze przed wyborami , bo po już chyba mam nadzieje nie będzie trzeba podpowiadac
07 Kwietnia 2013, godzina 15:16
Oceniono 12 razy 12
~odi
pisząc powyżej :
Sracie sie o 2,3 złote!!! Wstydu nie macie!!! Nie bez powodu robia opłate za parking! Bo holota taka jak wy,parkuje cały dzień i blokuje miejsca ludziom naprawde potrzebującym!!!

myslales chyba o lekarzach i pielęgniarkach i samym bonie prawda? oni tam, chce wierzyc, przebywają 8h , chociaż pewnie w tym zawodzie to już tylko praca to hobby
07 Kwietnia 2013, godzina 15:11
Oceniono 8 razy 4
~@up
Sramy się o to, co nam się należy za dramo. Po co płacimy podatki? Chyba tylko po to, by TYM portfele pogrubić.
07 Kwietnia 2013, godzina 14:07
Oceniono 8 razy 8
~do wyżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Kwietnia 2013, godzina 13:45
Oceniono 17 razy -13
~polity
chojnicka polityka podwyzki dla cztro osobowej rodziny za śmieci około 100% wprowadzenie abonamentu za wodę naprawa przylączy we własnym zakresie oplaty za przedszkola w gorę podwyżki mzk platne parkingi drogi park wodny 14 zł/h sprzedaż mieszkań za 50% ceny na które za 100% nie ma kupców bo są to mieszkania duże pow 50m/2 spadek płac i lawinowe bezrobocie PREMIE DLA URZĘDNIKÓW ZA DOBRE POMYSLY pijalnia piwa na Starym rynku brak toalet dlaczego zlikfidowano toalety przy kościele monopol tv kablowej
07 Kwietnia 2013, godzina 11:01
Oceniono 8 razy 8
~pusty portfel
k....a juyż mnie palce bolą OD DRAPANIA W PUSTYM PORTFELU -0 JAK TU DOSTAC SIE DO LEKARZA Z TYMI PALCAMI JAK NA OPŁATE NA SZPITAL NIE BĘDĘ MIAŁ -WSZYSTKO ZA.....LI PAZERNE BIUROKRACI ZAFAJDANE -- A POMYSŁ ŻEBY BRAC OD PRACOWNIKÓW TO BONNA NIECH WEZMIE KOŁO I JE..IE SIE W CZOŁO
07 Kwietnia 2013, godzina 10:49
Oceniono 6 razy 6
~100larz
Wybraliscie PO to teraz macie, oni przyznaja sobie sowite premie, wypłaty, tworza sztuczne stanowiska pracy a polactwo biega po Biedronkach na wyprzedaze.
07 Kwietnia 2013, godzina 09:44
Oceniono 6 razy 6
~chory
NIE DOPUŚCMY DO TEGO TRZEBA ZORGANIZOWAĆ SPRZECIW NA BASZTĘ I PARK WODNY JEST KASA A NA WIĘKSZY PARKING NIE MA TO JEST POLITYKA PROSPOLECZNA
07 Kwietnia 2013, godzina 09:31
Oceniono 6 razy 6
~wersik
Gdyby zarzadzal tym interesem człowiek bardziej ... to zwrocilby się do pracowników żeby parkowali w innym miejscu bo klient jest najważniejszy, Klient przynosi dochod, tak staloby się przed każdym sklepem. W szpitalu jest inaczej.
06 Kwietnia 2013, godzina 20:33
Oceniono 4 razy 4

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 408.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 427.00 437.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 37.40 38.70
Aktualizacja: 2024-02-25 16:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 404.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.00 433.50 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 448.72 455.78 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 501.26 508.37 SEKSEK 37.50 38.60
Aktualizacja: 2024-02-25 16:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.34 zł - 6.66 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij