Wtorek, 23 Lipca 2024 | Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Szpital kontroluje. Aktualizacja

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Starosta Stanisław Skaja głos w sprawie musiał zająć na dzisiejszej konferencji prasowej, gdy padły pytania o sytuację w lecznicy.

Dyrekcja szpitala milczy w sprawie zastępcy ordynatora chirurgii w chojnickiej lecznicy. Starosta, pod którego podlega placówka, na konferencji prasowej zabrał głos i poinformował, że trwa w niej kontrola wewnętrzna dotycząca zgłoszonych anonimowo nieprawidłowości finansowych. Dopiero wtedy ma zapaść decyzja, czy sprawę zgłosić do organów ścigania.

 

- Nie można ferować wyroków. Muszą być dowody, że cokolwiek tam się złego działo – podkreśla Stanisław Skaja. Kontrolę wszczęto po anonimowym doniesieniu. Jak twierdzi starosta, zarzuty, które w nim się pojawiły, nie dotyczą łapówki. - Kontrola ma sprawdzić czy pacjenci nie są wpisani jako tzw. martwe dusze – wyjaśnia starosta. Jest podejrzenie, że nazwisko jednego pacjenta wpisano w rozliczeniach z NFZ dwukrotnie. Raz na szpital, raz na inną placówkę.

Reklama | Czytaj dalej »

Starosta dementuje też pogłoski o dyscyplinarnym zwolnieniu, choć lekarz w pracy się nie zjawia. Do tego nie doszło, bo chirurg pracuje na kontrakcie, czyli na podstawie umowy cywilno-prawnej. - Na dzisiaj kontrakt jest zawieszony, a pan doktor jest na 2-tygodniowym urlopie – informuje Skaja.

Na razie ani dyrekcja szpitala, ani starostwo nie składają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, tylko czekają na wyniki wewnętrznej kontroli. - Do końca miesiąca powinno być znane stanowisko dyrektora szpitala – informuje włodarz. - Podjęte decyzje służą dobru pacjentów i załatwieniu tematu – dodaje. Starosta miał zasugerować dyrektorowi Leszkowi Bonnie, by w ramach kontroli wyrywkowo sprawdzić także innych lekarzy, którzy mają swoje prywatne praktyki.

Aktualizacja 14.02.14 r.

Jak informuje rzecznik pomorskiego NFZ Mariusz Szymański, standardową procedurą jest weryfikacja danych za pomocą specjalnego programu, a najczęstsze nieprawidłowości wynikają z koincydencji, czyli sytuacji, gdy pacjentowi zostają udzielone świadczenia zdrowotne jednoczasowo przez dwóch różnych świadczeniodawców, co najprawdopodobniej miało miejsce w przypadku pacjenta leczonego w Chojnicach. - Jeśli zostaną wykazane sprzeczności, to druga strona może, korzystając z portalu świadczeniodawcy, zacząć je wyjaśniać w postępowaniu wewnętrznym, zanim my o to wystąpimy. NFZ interesuje czy pieniądze publiczne zostały właściwie wydane. Gdyby się okazało, że zapłaciliśmy za świadczenie budzące poważne wątpliwości, to wówczas walczymy o te pieniądze. Jeśli natomiast szpital wycofa się z oczekiwania od nas na pieniądze i wina jest po ich stronie lub osoby, która świadczy dla nich usługi, to wówczas sprawy dla NFZ nie ma, a jedynie dla szpitala – wyjaśnia rzecznik. W pomorskim NFZ równocześnie także trwa weryfikacja danych dotyczących sprawy. Jak informuje Mariusz Szymański, jeśli okaże się, że była próba oszustwa, to wręcz obowiązkiem NFZ jest powiadomienie organów ścigania.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

660 komentarzy

~cd.
oczywiście łapówkarz..może powinien zatrudnić go Rudolf Franz Ferdinand Höß ???
08 Marca 2014, godzina 19:22
Oceniono 5 razy 5
~gość
tacy chirurdzy pracują na lutyckiej w poznaniu, odpowiedz kombinatorze pospolity - bonno czy przypadkiem nie zatrudniłeś już podobnego?
http://www.dobrylekarz.info/gabinet/jerzy-skrobisz.htm
08 Marca 2014, godzina 19:17
Oceniono 6 razy 6
~kto następny?
Pan Mariusz Szymański, rzecznik prasowy POW NFZ, informuje, że
Żadne pieniądze publiczne nie zostały więc w związku z tym niewłaściwie wydane. Dla pomorskiego NFZ sprawa jest już zasadniczo wyjaśniona i zakończona.

Czy ktoś jest zaskoczony? Wyborcy do urn, czas na zmiany.
26 Lutego 2014, godzina 13:21
Oceniono 5 razy 3
~Parafianin MBKP
Całe miasto mówi o pracowniku Starostwa Powiatowego w Chojnicach, który jak podają lokalne media obnażał się na publicznym basenie. Człowiek Ten w przeszłości był już karany za gwałt i powinien być szczególnie wrażliwy. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja. Dlaczego Starosta chojnicki milczy w tej sprawie? Na doktora O. wpłynął rzekomo anonim. Doktor został zawieszony w czynnościach, mimo że Policja nie została nawet zawiadomiona w sprawie. Czy w tej sprawie obowiązuje inna moralność? A może Pan Starosta nie wie, że pracownik samorządowy powinien być poza wszelkimi podejrzeniami i przynajmniej do czasu wyjaśnienia sprawy nie powinien pracować w Urzędzie? Niezależnie jak się skończy postępowanie, niesmak i tak pozostanie.
25 Lutego 2014, godzina 13:18
Oceniono 9 razy 1
~niuniek
Ludzie jednak zaczynaja myśleć i różowe klapki spadają. Czas na zmiany
25 Lutego 2014, godzina 12:12
Oceniono 10 razy 6
~myślenie nie boli
Co może tak naprawdę burmistrz??? Piszecie o bezrobociu, gospodarce - a jaki on ma na to wpływ?

Burmistrz wraz z Radą Miejską ustanawiają wysokość podatków na terenie przez nich zarządzanym. W Chojnicach podatki mamy wysokie. Brakuje ofert "za zachętę" skierowanych bezpośrednio do firm, np. takich jaką skierował wójt do właścicieli galerii w Pawłówku.
Burmistrz wraz z Radą Miejską decydują o przyjęciu planu zagospodarowania terenu. To od nich zależy, które tereny przeznaczane są na inwestycje, a które nie. Przypominam, że miasto "wyprztykało się" już z terenów inwestycyjnych. Wszystkie one są w posiadaniu zaledwie kilku osób i w dużej części leża odłogiem czekając na lepsze czasy.
Burmistrz decyduje komu, za jaką kwotę i w jakim celu miasto sprzedaje grunty. Większość działek, które miasto sprzedaje, zbywa się poniżej ceny wywoławczej, w drodze negocjacji (w przetargach zazwyczaj nie ma chętnych).
Burmistrz decyduje jak ogłaszane mają być przetargi na zbycie nieruchomości. Mnóstwo osób w mieście nie ma pojęcia o tym, że miasto sprzedaje działki. Czyja to jest wina? Przez długi czas ogłoszenia pojawiały się tylko tam, gdzie wymuszały to przepisy. Ogłoszenia na najpopularniejszym portalu aukcyjnym pojawiły się dopiero wtedy, kiedy miasto dramatycznie zaczęło potrzebować pieniędzy. A ile terenów sprzedano wcześniej za ułamek ich wartości? Uchwała rady Miejskiej zezwala na sprzedaż nieruchomości za 60% wartości ich wyceny, jeśli w dwóch przetargach nie było na nie chętnych.
25 Lutego 2014, godzina 11:01
Oceniono 11 razy 5
~opozycjunia
a kiedy do opozycjuni włączy się karateka z palcu Piastowskiego ?
25 Lutego 2014, godzina 09:14
Oceniono 13 razy -5
~pacjent
Dlaczego ludzie boją się pisać imienne skargi do szpitala? Czy to dyrektor szpitala ma się obawiać niezadowolonych pacjentów, czy odwrotnie, pacjenci mają się bać dyrektora? Kto komu płaci i ma prawo wymagać? Kto ma komu służyć?

Wszyscy wiemy jak jest obecnie w Chojnicach i wiemy dlaczego. Wiemy też kto promuje takie metody "współpracy" z pacjentami i obywatelami. Wierzę, że uczciwi Chojnicanie przestaną tolerować tego typu patologie dla dobra nas wszystkich. Przewietrzenie gabinetów uświadamia wszystkim, że na gabinet trzeba zasłużyć dobrą współpracą ze społeczeństwem a nie uciszaniem społeczeństwa.
25 Lutego 2014, godzina 09:13
Oceniono 12 razy 8
~Do wpisu z godz.23.24
jak to mówią jeżeli nie umiesz pisać o czymś konkretnym i prawdziwym, lepiej milcz chroniąc innych przed swą ...
25 Lutego 2014, godzina 08:52
Oceniono 8 razy 4
~głos
Jaki ma wpływ na bezrobocie? Im więcej mniej istotnych wydatków (park i projekt Balturium ponad nasze możliwości i potrzeby), tym większe koszty związane z ich finansowaniem i tym samym wyższe podatki. Przewymiarowany park, a ludzie czekają na drogi osiedlowe. Ze wzrostem zadłużenia (które w ostatnich 10 latach wzrosło prawie 6-krotnie) zmniejsza się również wiarygodność finansowa miasta. Im większe podatki i mniejsza wiarygodność, tym mniejsze zainteresowanie nowych inwestorów. Z czasem to oznacza mniej miejsc pracy, zastój lub nawet zacofanie gospodarcze. To oznacza, że młodzi uciekają z Chojnic.

Ponadto, Brunka i PChS walczą o wolność słowa i zasady społeczeństwa obywatelskiego. Już odnoszą sukcesy, widać większą odwagę i zaangażowanie społeczeństwa.
25 Lutego 2014, godzina 06:40
Oceniono 24 razy 14
~Czy ty wiesz
żeś tylko głupek miejscowy?
25 Lutego 2014, godzina 00:18
Oceniono 10 razy 2
~no
i już siedzi troll i minusuje. Niepoważne te komentarze. Jedna osoba może spamować ile chce i co chce pod dowolna ilością nicków i minusować do woli. taka zabawa dobra dla bezrobotnych co ich za lenistwo i głupotę ze zmywaka wywalili
24 Lutego 2014, godzina 23:50
Oceniono 14 razy 0
~kanclerz pomeranii
ma być gwarantem - czego? Zmieni się ekipa i dalej będzie to samo albo i gorzej. Osowicka i Radek to jest gwarant czego??? Uczciwości, gospodarności - a może pracowitości????? cha cha cha. Co może tak naprawdę burmistrz??? Piszecie o bezrobociu, gospodarce - a jaki on ma na to wpływ?
24 Lutego 2014, godzina 23:24
Oceniono 37 razy -7
~no
Ale ktoś tu namolnie spamuje w kółko to samo. Brunka Brunka Brunka - czy on ssobie tego życzy spamerze?? Akurat patrzeć lekarzom na ręce to nie grzech.
24 Lutego 2014, godzina 23:21
Oceniono 31 razy -9
~wyborca
W końcu 16 lat każdego może zmęczyć i tych rządzących i tych którzy muszą pod tymi rządami żyć. Czasami trzeba z twarzą się wycofać, ale widać, że nie każdy to potrafi. Trzeba namawiać na zmiany i głosować na nowe twarze, gdyż zmęczonych jest coraz więcej.
24 Lutego 2014, godzina 22:48
Oceniono 21 razy 15

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 401.00 DKKDKK 50.90 53.90
EUREUR 425.00 433.00 RUBRUB 4.37 4.58
CHFCHF 438.00 446.00 NOKNOK 30.10 33.00
GBPGBP 503.00 511.00 SEKSEK 33.50 36.50
Aktualizacja: 2024-07-22 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.56 397.93 DKKDKK 51.00 53.80
EUREUR 426.57 430.77 RUBRUB 4.37 4.58
CHFCHF 439.00 444.00 NOKNOK 30.20 32.90
GBPGBP 504.98 510.53 SEKSEK 33.60 36.40
Aktualizacja: 2024-07-22 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-19

E95 E98 ON LPG
BP 6.61 zł 7.31 zł 6.71 zł 2.79 zł
Circle K 6.56 zł - 6.66 zł 2.76 zł
Mol Chojnice 6.59 zł - 6.69 zł 2.79 zł
MZK 6.5 zł 6.99 zł 6.6 zł 2.63 zł
Orlen 6.61 zł 7.34 zł 6.71 zł 2.79 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij