Niedziela, 25 Lutego 2024 | Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Szpitalny parking za szlabanem

Ten szlaban jest zamykany, gdy ląduje helikopter.

Ten szlaban jest zamykany, gdy ląduje helikopter.

Najprawdopodobniej od czerwca parkowanie przy szpitalu specjalistycznym w Chojnicach będzie płatne. W połowie kwietnia będzie ogłoszony przetarg na dostawcę potrzebnych do tego urządzeń.

Jego zwycięzca powinien uporać się w maju z ich montażem i uruchomieniem, tak by od 1 czerwca system parkingowy rozpoczął funkcjonowanie. Jak wyjaśnił nam dyrektor szpitala Leszek Bonna, do działania w tym kierunku zdopingowały go głosy radnych powiatowych przedstawiane na sesjach oraz narzekania mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem swych samochodów. – Zapewniam, że zainstalowany system będzie tak zorganizowany, by działał z korzyścią dla szpitala – zadeklarował Bonna.

Reklama | Czytaj dalej »

Na wjazdach na pięciohektarowy teren zajmowany przez szpital i przyległe parkingi od strony ul. Wiśniowej i Leśnej staną bramki z szybko działającymi szlabanami. Odrębne dla wjeżdżających i wyjeżdżających. Wstępne założenia przewidują wyposażenie kierowców autobusów MZK i karetek w piloty, które umożliwią ich podnoszenie. Pracownicy szpitala, którzy korzystają z samochodów, by dotrzeć do pracy, będą zobowiązani do wykupu karty magnetycznej. Miesięczny abonament na nią będzie wynosił kilkadziesiąt złotych, bez rozróżniania na pracowników administracji czy kadry medycznej. Dokładna kwota nie jest jeszcze ustalona. Będzie wahać się pomiędzy 20 zł a 50 złotych. Jest natomiast ustalona stawka godzinowa za postój auta pacjenta szpitala czy przychodni lub odwiedzających chorych. Będzie ona wynosić 2 złote za godzinę. Obowiązywać będzie całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dla pacjentów, którzy zostaną w szpitalu dłużej niż 10 godzin, będzie ryczałt dobowy w wysokości 20 złotych. Pierwsze 30 minut postoju będzie bezpłatne. Jednak każda osoba, która nie będzie miała karty magnetycznej czy pilota, przy wjeździe będzie musiała wziąć bilet. Rozliczenie będzie następować przy wyjeździe w jednej z dwu automatycznych kas. Lokalizacja jednej z nich jest już ustalona. Będzie stała pod daszkiem przed wejściem głównym do szpitala. Początkowo kasy będą przyjmować jedynie bilon i banknoty. Docelowo także umożliwią używanie karty płatniczej.

Nie będą to pierwsze szlabany na terenie przyszpitalnym. W ubiegłym roku został zamontowany przy drodze biegnącej przez nieczynny już teraz parking, gdy obok zostało uruchomione lądowisko dla helikopterów. Po korekcie jego pierwotnej lokalizacji i zmianie toru podejścia do lądowania, część parkingu została wyłączona z użytkowania. Niedawno pojawił się kolejny szlaban, o którego montażu zdecydowały wspólnoty mieszkaniowe domów przy ul. Leśnej 2, 4 i 6. Dyrekcję szpitala czeka jeszcze rozwiązanie problemu z dojazdem do niewielkiego parkingu, który powstał przy przychodni firmy SALUS wybudowanej obok szpitala, a także z ruchem tranzytowym na kierunku ul. Leśna – ul. Czereśniowa, który odbywa się poprzez szpitalny parking. Może także przy okazji warto zwiększyć ilość stojaków na rowery?

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

85 komentarzy

~Ed
ŻENADA
05 Kwietnia 2013, godzina 17:39
Oceniono 11 razy 9
~belita
Chojnice schodzą na psy. Tutaj chodzi o dodatkowe wyciągnięcie pieniędzy. Tak Panie Bona w jednym ma Pan rację z korzyścią dla szpitala i zapewne dla prywatnych portfeli. To jest po prostu wyzysk. Wiadmomo przecież, że nikt nie jest w stanie załatwić swojej sprawy w szpitalu w ciągu 30 min, ponieważ do lekarza czeka się często godzinami. Są różne nagłe przypadki, gdzie jest potrzebna natychnmiastowa interwencja, a tu jeszcze szlaban i bilecik. To juz całkowicie przesada. A pracowników jak pan zatrudni? Na staż, w ramach interwencji, czy umowa zlecenie??( bo w obecnych czasach tylko w ten sposób się ludzi wykorzystuje, niech pracownik pracuje na umowach śmieciowych), a może ten etat jest już zarezerwowany dla rodzinki. Wtedy umowa i pensja zapewne byłaby bardziej korzystna. Często się zdarza w róznych zakładach, że jak jest jakieś ogłoszenie o pracę, to człowiek idzie zanieśc swoje cv, z nadzieją, że ma jakieś szanse , potem jest na rozmowie kwalifikacyjnej, a po jakims czasie sie odwiaduje, że przyjęli swojego znajomego, czy z rodziny. I wtedy jest tylko krótko, """" bo tego wymagała procedura. To po co nabijają ludzi w balona. Niech napiszą mamy swojego na to stanowisko ale procedura wymaga by dać ogłoszenie, a nie bawić się kosztem bezrobotnych i szukać sobie darmowej rozrywki.
05 Kwietnia 2013, godzina 17:28
Oceniono 24 razy 20
~nieśmiały parafianin
Gratulacje dla pana Leszka Bonna, że potrafi zarządzać chojnickim szpitalem bez zadłużania go, co jest bardzo chwalebne w kontraście do wielu innych szpitali, które są zadłużone aż po uszy lub jeszcze wyżej.

Sprawa płatnych parkingów to wynik aktualnej mody -- wystarczy spojrzeć co dzieje się w okolicy chojnickiego rynku. Jak daleko sięgnąć wzrokiem to widać jedynie płatne parkingi. Każde bezpłatne miejsce parkingowe jest jak osobiste wyzwanie dla urzędników ratusza by znaleźć sposób na złupienie chojniczan! Każde istniejące bezpłatne miejsce na parking to stracona okazja wy wycisnąć parę złotych od kierowców. A i straż miejska zna sposoby jak z użyciem blokady na koło, zamiast paru złotych zarobić kilkadziesiąt złotych za to samo miejsce parkingowe!

Płatny szpitalny parking to zapowiedz nowych możliwych opłat -- może szpitalna administracja wynajdzie wkrótce sposób by pobierać opłatę klimatyzacyjną za samo wejście do budynku szpitala, i może znajdzie sposób by pobierać opłatę na wynajmowanie i używanie krzeseł w szpitalu. Jak by nie patrzeć to opłaty i pieniądze zostawione w szpitalu dadzą jakieś pozytywne efekty dla chojniczan i szpital będzie miał parę groszy na potrzeby chorych. Jest to użyteczne w porównaniu do pieniędzy jakie chojniczanie dobrowolnie oddają co niedziele szarlatanom i oszustom w sutannach w chojnickich kościołach. Z pieniędzy dobrowolnie oddanych kościołowi chojniczanie nie utrzymują w zamian nic dobrego. Jedynie plebani z pomocnikami śmieją się, jak łatwo strzyżne się chojnickie owce i barany.
05 Kwietnia 2013, godzina 17:03
Oceniono 53 razy 43
~Matka Polka
Rozumiem, że teraz idąc np. do dermatologa z dziećmi lub do chirurga mam wykupic rano bilet na cały dzień, który spędzę na walce w kolejce...wstyd...płacę co miesiąc ZUS, wychowuję dla tego kraju dzieci, które kształcę, dbam o nie jak najlepiej, płacę podatki i idąc do lekarza w szpitalu, który dostaje pieniadze (szpital jako instytucja) m.in. z mojej "kasy" mam płacić za parking...ale niestety już w innych miastach się to praktykuje np. w Juraszu w Bydgoszczy, gdzie jeżdżę z dziećmi do alergologa i gastrologa, tylko , że tam nie kupuję biletów na godziny, a dodatkowo nie czekam pół dnia w kolejce...a nie ma numerków, natomiast chorych dzieci i zdesperowanych, ale spokojnych rodziców jest masa....teraz to będzie frajda...ludzie będa siedzieć w kolejkach i biegać co godzinę do parkomatów...a miejsc wolnych i tak nie będzie, bo jest ich zwyczajnie za mało, zmieniły się realia ludze się po prostu bardziej zmortyzowali w ciagu ostatnich 10 lat...zamiast wymyślać płatne parkingi trzeba było wymyśleć i stworzyć nowe miejsca do parkowania, by pomóc ludziom, a nie utrudniać im życie...zdrowi ludzie nie przyjezdżają do szpitala na kawkę, czy ciasteczko, tam się jeżdzi nie dla przyjemności....a propors ...nowa prywatna przychodnia na przeciwko szpitala rozumiem, że będzie miała swoje miejsca parkingowe......ŻENUJĄCA SYTUACJA...
05 Kwietnia 2013, godzina 16:31
Oceniono 39 razy 37
0,5 h za darmo, tak krótko to tam jeszcze żaden samochód nie stał. To niemożliwe aby w pół godziny coś załatwić w szpitalu.
05 Kwietnia 2013, godzina 16:29
Oceniono 24 razy 22
Nie do końca rozumiem, "narzekania mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem swych samochodów" - jacy mieszkańcy?? szpitala? Jeżeli chodzi o okolicznych mieszkańców to teraz będą mieli kompletnie zakorkowaną całą okolicę, wszyscy będą unikać płatnego parkowania stawiając gdzie popadnie!! Idąc tym tropem może walczmy tą samą metodą z wypadkami i dziurami w drogach, nałóżmy taką akcyzę na paliwo żeby się wszystkim odechciało jeździć a może opłatę za dzierżawę łóżka szpitalnego? będzie mniej chorych - to by też pomogło rozwiązać problem parkingów! Może trudno Wam to zrozumieć szanowni decydenci ale my do szpitala nie jeździmy dla przyjemności!! nie stawiamy tam aut i lecimy obok na zakupy!
05 Kwietnia 2013, godzina 16:10
Oceniono 34 razy 34
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Kwietnia 2013, godzina 14:54
Oceniono 66 razy -46
~ja
To chyba jakies kpiny !!! Sluzba zdrowia powinna byc bezplatna w koncu funkcjonuje dzieki naszej kasie a platny parking to kolejny powod aby zwiekszyc wplywy do pustej jak beben rolling stonesow szpitalnej kasy !!!
05 Kwietnia 2013, godzina 14:22
Oceniono 21 razy 15
~Gość
Niech tam pierw rozbudują parking. Bo tam zazwyczaj nie ma gdzie auta postawić!
05 Kwietnia 2013, godzina 14:18
Oceniono 24 razy 22
~las rąk
Za wszystko płacić! Kuźwa! A nasze podatki na co idą? Bonna i jemu podobni kasują grubą kasę to później na nic nie starcza ;-( I jeszcze skubać odwiedzających! Masakra!
05 Kwietnia 2013, godzina 14:14
Oceniono 30 razy 26

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 408.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 427.00 437.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 37.40 38.70
Aktualizacja: 2024-02-25 15:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 404.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.00 433.50 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 448.72 455.78 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 501.26 508.37 SEKSEK 37.50 38.60
Aktualizacja: 2024-02-25 15:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.34 zł - 6.66 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij