Sobota, 24 Lutego 2024 | Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je oraz RM, fot. je

Rewizyjna za zamkniętymi drzwiami

W pierwszej części posiedzenia Komisji Rewizyjnej mogły brać udział lokalne media.

W pierwszej części posiedzenia Komisji Rewizyjnej mogły brać udział lokalne media.

Tydzień temu (16.12) Komisja Rewizyjna zajęła się skargą działaczy Wspólnej Ziemi i Arcan Historii na działania burmistrza Arseniusza Finstera. Jest już znana treść dyskusji, która toczyła się w części posiedzenia niedostępnej dla mediów.

W protokole z tego posiedzenia zostało zamazane nazwisko jednego z dziennikarzy Radia Weekend, który w dniu protestu na Starym Rynku także używał sprzętu nagłaśniającego. Wymieniał je Arseniusz Finster. Poniżej zamieszczamy kilka cytatów z części zamkniętej. Całość protokołu, który podzieliliśmy na dwie części, zamieszczamy pod artykułem.

Stanisław Kowalik - Jestem mocno zniesmaczony w ogóle wypowiedziami Panów, jak również treścią tej skargi, która została nam wręczona. (…) I te wszystkie insynuacje, które zostały wyartykułowane, są poniekąd nie do końca prawdziwe, jak tu Panowie artykułowali, z uwagi na to, że burmistrz w żadnym ze swoich wystąpień nie przerywał, nie wchodził w słowa uczestników tej pikiety. (…) Wydaje mi się, że ci Panowie chcąc dalej funkcjonować po prostu tamten etap swojej pikiety przegrali i drążąc dalej tą całą historię, chcą dalej zaistnieć w mediach. Stąd też dzisiaj szerokie spektrum mediów, które jednoznacznie będą artykułować ich tutaj wystąpienie i artykułowanie znów pod kątem ataku na burmistrza, czy też skierowania do sądu tej sprawy.

Reklama | Czytaj dalej »

Antoni Szlanga - Wydaje mi się, że protest organizowany był z określonym celem. Zwróćcie Państwo uwagę na czas, kiedy to się odbyło - krótko przed sesją, gdzie mieliśmy podejmować uchwałę intencyjną dotyczącą prywatyzacji przedszkola i była to próba wywarcia jakiejś formy nacisku na radnych, aby tego nie zrobili i próba uzyskania poparcia społecznego. Tego poparcia społecznego, jak wiemy, chyba niewiele było, bo jak powiedziałem na wstępie, zainteresowanie było znikome.

Krzysztof Haliżak - Pewnych rzeczy nie wypada robić burmistrzowi. Przekrzykiwanie się gdzieś tam na rynku ze stowarzyszeniem, no nie wiem, za chwilę pojawią się anarchiści, którzy powiedzą, że trzeba wysadzić w powietrze… No, to już za daleko, bo to już byłyby jakieś groźby karalne, ale chodzi o to, że nie może być tak, że ktoś coś zaproponuje, powie i burmistrz będzie jak ten, za przeproszeniem, pies przylatywał i obszczekiwał z drugiej strony, bo z pierwszej się pojawiły osoby, które wypowiadają kwestie przeciwne do jego zdania. To raz, a dwa, że no gdyby zachował się w ten sposób, że jak mówi inne powiedzenie „psy szczekają, a karawana idzie dalej”, to nie byłoby tego szumu, nie byłoby tego całego problemu. Siła rażenia tamtej strony, jaka jest, to sami widzimy. W związku z tym wystarczyło to przemilczeć, odpuścić sobie i nie byłoby w ogóle sprawy. (…) Jest taka sytuacja, że Pan burmistrz ma do dyspozycji media i mógł się odnieść do argumentów prezentowanych przez tamtą stronę w mediach bez urządzania szopki.

Antoni Szlanga - Nie powiedziałbym, że jest nierówność dostępu do mediów, bo akurat i „Wspólna Ziemia”, i Arcana Historii, mają taką siłę przebicia, że przypomnij sobie Krzysiu po tym happeningu, bo tak to właściwie można nazwać, rozpisywały się wszystkie media na ten temat. Z różnym zabarwieniem, może bez zabarwienia chyba Gazeta Pomorska, która podawała fakty, natomiast inne z określonym zabarwieniem – popierające, negatywnie ustosunkowujące się do tego, ale każde z mediów lokalnych do tego się odniosło. (…) Burmistrz ma tylko to, że organizuje konferencję prasową i na niej podaje te sprawy, które chciałby, aby społeczeństwo wiedziało. Natomiast, jeżeli chodzi o akurat felietonizowanie tego wszystkiego, to protestujący są o wiele bardziej chyba skuteczni niż burmistrz.

Protokół Komisji Rewizyjnej z 16.12.2011 - część otwarta.

Protokół Komisji Rewizyjnej z 16.12.2011 - część zamknięta

Relacja z posiedzenia Komisji Rewizyjnej

Tekst o dyskusji na sesji z 19.12. na temat skargi WZ i SAH

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

26 komentarzy

~niewierzący
trochę obłudy i szczypta hipokryzji, albo jest Pani taką świętą osobą, że życzy Pani wszystkiego dobrego każdemu nawet własnemu wrogowi albo to jakaś choroba na którą zapadł również burmistrz i nie kontrolujecie tego komu je składacie
29 Grudnia 2011, godzina 06:21
~Jadwiga Zagozda
Wszystkim swoim anonimowym adwersarzom życzę Szczęśliwego Nowego 2012 Roku!
28 Grudnia 2011, godzina 22:28
~:-)
Ostatni głos dla Jadzi
Niech se Jadzia wsadzi
-jak śpiewał poeta-
28 Grudnia 2011, godzina 18:16
~Jadwiga Zagozda
Do krzys: Przykro mi bardzo, ale darmowego szkolenia za pomocą komentarzy nie będzie. Proszę o kontakt pod mój nr tel. 664125467 lub na e-mail: biuro@zagozda.pl z propozycją terminu co do spotkania się w moim biurze przy ul. Drzymały 18 w Chojnicach. Chętnie podejmę temat "w cztery oczy"! POzdrawiam )))))))))))))))))
28 Grudnia 2011, godzina 17:43
to znaczy ze nie jest pani w PO? czy moze to ze pani poglady polityczne i przynaleznosc partyjna ma przelozenie tylko na spotkania partyjne a nie na codzienne zycie tego miasta?
28 Grudnia 2011, godzina 15:21
~Jadwiga Zagozda
Do krzys: Dzisiaj mam kaczkę na obiad i to nie ma nic wspólnego z PO!
28 Grudnia 2011, godzina 11:42
a czy klub PO przy RM jest reprezentacja partii do ktorej pani nalezy?
czy radni PO realizuja cele statutowe partii? Czy sa w RM przedstawicielami struktur partyjnych PO? czy podlegaja czlonkom partii czy burmistrzowi miasta ktory chyba nie jest z PO?
moze mi pani odpowiedziec?
28 Grudnia 2011, godzina 11:17
~Jadwiga Zagozda
Do krzys:
"do Jadwigi Zagozdy- czy to pani stanowisko osobiste czy pani partii-PO? Chodzi mi oczywiscie o likwidacje ostatniego przedszkola samorzadowego w Chojnicach?
27 Grudnia 2011, godzina 22:42"
Oczywiście, że to jest moje osobiste zdanie. Jak bym była w radzie, to może udałoby mi się przekonać radnych do nielikwidowania przedszkola. Obecnie nie jestem radną i mam swoje osobiste zdanie na ten temat.
28 Grudnia 2011, godzina 09:28
~ja
Radny Szlanga to objawienie tego sezonu Zablysnal ostatnio jak specjalista do spraw transportu,wtorujac Burmistrzowi w sprawie porozumienia gminy i MZK,nie majac zielonego pojecia o czym mowi a teraz wciela sie w role znawcy protestow organizowanych w okreslonym celu A niby po co organizuje sie protesty ??? Chyba nie dla jaj !
28 Grudnia 2011, godzina 07:23
~J-23
Nie wiem jaki interes w wypisywaniu takich bzdur ma Pani Zagozda, ale ja będąc świadkiem tego protestu miałem zupełnie inne odczucia. Nie będąc za żadnym z uczestników zauważyłem, że coś tutaj nie gra i tym czymś było wystąpienie włodarza tego miasta. Dziwi mnie fakt, że osoba mająca tyle lat na karku (p.J.Z.) nie pamięta podobnych zagrywek z czasów PRL-u. A już zupełnie dziwi mnie fakt pobłażania czegokolwiek osobom obejmującym stanowiska bezpośrednio związane ze sprawowaniem władzy, które ewidentnie tej władzy nadużywają. Odnośnie Pana Kowalika to wszyscy go znający wiedzą jak on od dłuższego czasu funkcjonuje w społeczeństwie. Wszyscy wiedzą jak w związkach zawodowych zamiast być przedstawicielem pracowników to pełnił funkcję rzecznika prezesa zakładu pracy. Dlatego zupełnie mnie nie dziwi fakt postrzegania rzeczywistości w jego wykonaniu. A Pan Szlanga? Tu nie trzeba nic komentować, wszyscy i tak wiedzą jaki to człowiek.
28 Grudnia 2011, godzina 06:59
do Jadwigi Zagozdy- czy to pani stanowisko osobiste czy pani partii-PO? Chodzi mi oczywiscie o likwidacje ostatniego przedszkola samorzadowego w Chojnicach?
27 Grudnia 2011, godzina 22:42
~Jadwiga Zagozda
Do Nikoś: Zostawiłabym ostatnie przedszkole samorządowe w mieście i podniosła maksymalnie jego poziom merytoryczny i dydaktyczny. Jednak uważam, że na obecną chwilę robienie afery z "towarzystwa na rynku " burmistrza obok protestujących jest jak" musztarda po obiedzie".
27 Grudnia 2011, godzina 20:03
~hipokrisia
nie zapomnij sawicki zlozyc doniesienia na swoja osobe za blokowanie legalnego Marszu Niepodległosci w Warszawie, czym sie chwaliłeś swego czasu na tym portalu.kali ukrasc krowe-dobzie, kalemu ukraśc krowe-niedobzie. lewacka moralnosc.
27 Grudnia 2011, godzina 20:03
~Nikoś
A czy Pani Jadwigo, ma Pani dzieci ?
27 Grudnia 2011, godzina 19:04
~Jadwiga Zagozda
Do ALFA: Szkoda, że ktoś kto według siebie tak mądrze pisze nie ma odwagi podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem. To raz. Stosowanie inwektyw w stosunku do mojej osoby, nie spowoduje , że masz rację. To dwa. Wyimaginowany problem i żenujący styl rozpaczy po nieudanym proteście, to trzy. Popatrzmy na to z innej strony. Może dobrze, że w tym samym czasie był burmistrz na rynku, bo inaczej nikt by się tym protestem nie zainteresował. Przedłużanie tematu nieudanego protestu "na siłę" wobec obecnie prywatyzowanego ostatniego przedszkola samorządowego jest według mnie niczym "chwytanie się brzytwy przez tonącego"
27 Grudnia 2011, godzina 17:44

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 396.00 408.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 427.00 437.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 447.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 37.40 38.70
Aktualizacja: 2024-02-24 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 404.00 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.00 433.50 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 448.72 455.78 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 501.26 508.37 SEKSEK 37.50 38.60
Aktualizacja: 2024-02-24 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-24

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.34 zł - 6.66 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij