Czwartek, 23 Maja 2024 | Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst je, fot. mz

Jest mi przykro i wstyd

Burmistrz A.Finster na konferencji prasowej z wydrukiem zdjęcia wykonanego na Krakowskim Przedmieściu 10.04.2012

Burmistrz A.Finster na konferencji prasowej z wydrukiem zdjęcia wykonanego na Krakowskim Przedmieściu 10.04.2012

Tak skomentował burmistrz Arseniusz Finster fakt zademonstrowania przez grupę członków Arcan Historii transparentu z chojnickim akcentem w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu w czasie wiecu zorganizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość 10 kwietnia.

Napisaliśmy o nim następnego dnia (11.04) w artykule „Arcana Historii uczciły rocznicę”. Jak poinformował na piątkowej (13.04) konferencji prasowej Arseniusz Finster, odebrał w tej sprawie wiele telefonów od oburzonych chojniczan. – Zawsze cieszyłem się, widząc wśród kibiców siatkówki czy Małysza, hasła z nazwą naszego miasta. To była niesamowita promocja Chojnic. Uważam, że chojniczanie nie identyfikują się ze słowami umieszczonymi przez działaczy Arcan Historii na tym białoczerwonym transparencie. Dla mnie to, co jest tam napisane, to jest groźba. Kto dał im prawo do wstawienia przy tych słowach symbolu Polski Walczącej i nazwy Chojnice? Chodzi mi o warstwę etyczno-moralną, nie prawną. Prosiłbym Arcana Historii, aby używali nazwy naszego miasta wtedy, kiedy wyrażają poglądy reprezentatywne dla chojniczan, kiedy nie są dzielącymi ich – stwierdził Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

Zwróciliśmy się do prezesa SAH Marcina Wałdocha o ustosunkowanie się do słów burmistrza.

- Treść baneru nie była uzgodniona z władzami Arcan Historii, ale gdyby baner został przysłany do akceptacji, to na pewno wspólnie zastanowilibyśmy się nad jego treścią. Z tego co zostało na nim umieszczone najbardziej do gustu przypadło mi stwierdzenie, że "Ziemia jest okrągła...". Nie rozumiem obruszenia burmistrza Chojnic, związanego z tym, że na banerze znalazła się nazwa odmiejscowa Chojnice, przecież to byli chojniczanie, tam przy banerze. Czy ateiści mają protestować i odmawiać prawa pielgrzymom do Częstochowy, gdy Ci będą wywieszać banery z nazwą naszego miasta? Czy my mamy wysyłać listy protestacyjne do Ambasady Białorusi w sprawie chojnickiej delegacji radnych miejskich na paradach białoruskiej milicji, która zwykła "pałować" społeczeństwo? Czy w końcu Arcana Historii mają odmówić burmistrzowi Finsterowi reprezentowania Chojnic na rozmowach poza Chojnicami, tylko dlatego, że nie zgadzamy się w większości z Jego poglądami i działaniami? Ludzie są różni, i ile osób tyle poglądów. Żyjemy w demokracji i powinien nam przyświecać pluralizm, tak myśli jak i działania. Może wreszcie nadszedł czas, aby Pan Finster to zrozumiał? Nazwą Chojnice, można się posługiwać i należy ze względu na zamieszkanie i pochodzenie, a nie przez wzgląd na poglądy, chyba, że rzeczywiście przyszło nam mieszkać w "polskiej Moskwie" i zapomnieliśmy trzymać linię wyznaczoną przez wierchuszkę wokół Finsterową. Panu Finsterowi zalecam skupienie się nad wyrażaniem wstydu i żalu wobec działań osób ze swojego komitetu wyborczego i koalicyjnego. Żeby tylko przypomnieć sprawę Pana Dariusza Szczepańskiego, Piotra Pawlickiego, czy komunistyczną i agenturalną przeszłość ludzi, którymi się Pan Finster otacza. Proszę się zająć kwestiami istotnymi dla Chojnic - jak bezrobocie, niska stopa zatrudnienia wśród ludzi młodych, rosnące skażenie środowiska, miejskie długi i wiele innych istotnych kwestii. Bo obecnie odnoszę wrażenie, że robienie z "igły widły" to główne zajęcia burmistrza Chojnic, który chyba całe dnie myśli nad tematami zastępczymi.”

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

85 komentarzy

~OPINIE
Panie burmistrzu!!
Możliwe że pan i tak sobie z tego nic nie robi.
ALE NA PEWNO WSZYSCY W CHOJNICACH ,
KTÓRZY NIE MAJĄ PRACY
I Z INNYCH WZGLĘDÓW OCENIAJĄ CAŁE ZAJŚCIE JAKO ŚMIECHU WARTE!!!
W TYM STANIE JAK TERAZ JEST KRAJ, KAŻDY CHOJNICZANIN POWINIEN CZUĆ SIĘ POLAKIEM
I NA ODWRÓT
18 Kwietnia 2012, godzina 09:45
Oceniono 5 razy 1
~podatnik
Jest mi ogromnie wstyd, że minister Arukowicz schował się jak szczur i nie ma odwagi wytłumaczyć się dlaczego ludzi chorych na nowotwory skazuje się na pewną śmierć z powodu braków podstawowych leków. Przed chwilą w TVN24 padła informacja ze strony jednego z rozmówców, że ministerstwo tłumaczy, iż problem dotyczy wąskiej grupy pacjentów.
Czyli co? Oni mogą poumierać, dzięki temu budżet nie zeszczupleje?
Chojnickim działaczom Platformy Obywatelskiej proponuję w pierwszej kolejności wstydzić się za swój rząd. Dopiero potem komentować i oburzać na ostre w formie treści zawarte na banerze. Ludzie po prostu mają już dość i szukają różnych sposobów aby obudzić sumienia rządzących. Czy można ich za to winić? Winni powinni czuć się ci co działają na niekorzyść obywateli.
18 Kwietnia 2012, godzina 09:16
Oceniono 6 razy 4
~M. Osowicka
Nie ma słodzenia! Napisałam o tym, jakie mam odczucia podczas lektury przemyśleń Uroczyska. I jeszcze ta delikatna nuta poezji pobrzmiewająca w wielu sformułowaniach... A zatem, do spotkania w realu - poznam z największą przyjemnością.
17 Kwietnia 2012, godzina 22:35
Oceniono 5 razy 3
~uroczysko
~M. Osowicka
wiem o czym Pani mówi, niestety... doskonale wiem.
posłodziła mi Pani okrutnie jeśli mnie Pani nie identyfikuje z tzw. "reala", przy pierwszej okazji się przedstawię
Pozdrawiam
17 Kwietnia 2012, godzina 21:19
Oceniono 5 razy 3
~fax
a na czele tej delegacji stał nasz burmistrz, obok wszechobecny, niziołkowaty i pyszałkowaty dyrektor generalny przebrany jak na karnawałowy bal w krojantach
17 Kwietnia 2012, godzina 11:38
Oceniono 8 razy 4
~Mnie też jest przykro. Wstydzę się coraz bardziej...
Ktoś już gdzieś wcześniej napisał, że wstydzi się za burmistrza i delegację Chojnic składającą wizytę przyjacielską w Mozyrze przedstawicielom władzy firmowanej przez represyjny białoruski rząd Łukaszenki. Obecność na defiladzie brygad milicyjnych, które wcześniej pałowały obywateli jest raczej ujmą, niż powodem do dumy dla naszych chojnickich notabli. Zresztą obejrzyjcie sami... http://www.youtube.com/watch?v=VPKbKOm0US8
17 Kwietnia 2012, godzina 11:06
Oceniono 10 razy 4
~PAPA gdańsk
Panu Burmistrzu,
Jezeli jest Panu wstyd, to znaczy, że ma Pan mentalność niezmiernie ograniczoną intelektualnie, a to dyskwalifikuje Pana jako rezydenta stanowiska publicznego.
Być może w czasie moskiewskich studiów nie poinformowano Pana, że ani herb Chojnic ani symbol Polski Walczącej nie są niczyją własnością czyli są własnością wszystkich.
Pewnie dla Pana występowanie pod tymi szyldami może mieć miejsce jedynie za Pańską zgodą, a to oznacza patrz. zdanie nr 1.
Jest mi wstyd, że CHOJNICE MAJĄ TAKIEGO BURMISTRZA.
17 Kwietnia 2012, godzina 08:49
Oceniono 12 razy 0
~M. Osowicka
do Uroczyska - miło mi, że niektórzy przypisują mojemu autorstwu Twoje posty. Bardzo sobie cenię Twoje wypowiedzi - są bardzo trafne, refleksyjne, pełne humoru i obiektywizmu. A przede wszystkim - nieagresywne. Wypowiadając się na forum z rzadka podpisuję się imieniem i nazwiskiem. Dlatego, że poruszając kontrowersyjne tematy narażam się na ataki ad personam. Nie problem staje się ważny, lecz chęć "dołożenia" mojej osobie. Zwłaszcza, że od czasu afery w dawnym Zespole Szkół nr 8 jest ktoś związany z moim środowiskiem szkolnym, kto uporczywie śledzi (w realu też, bo ma taką możliwość) moją aktywność i w sposób mało elegancki (czytaj: prymitywny), a przede wszystkim daleki od merytoryczności, ją komentuje. Pozdrawiam Cię Uroczysko, i czekam na kolejne Twoje przemyślenia w necie .
17 Kwietnia 2012, godzina 08:22
Oceniono 9 razy 7
~anty POlszewia
Kiedy to Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, a Lech Kaczyński objął urząd prezydenta, Tusk popadł w ciężką depresję. Po wielu godzinach spędzonych u psychoanalityka, w końcu udało mu się pozbierać, po czym przeszedł do opozycji. Udało mu się również przychylić ku sobie trolle internetowe, którym w zamian za pisanie bluzg o PiSie obiecał po worku kaszy jęczmiennej. W dalszym ciągu obietnic swych nie spełnił.
16 Kwietnia 2012, godzina 16:35
Oceniono 12 razy -6
~Warszawiak.
Jestem dumny z baneru chojnickiego. Widziałem go na Krakowskim Przedmieściu i jestem szczęsliwy, że w Chojnicach są twórcy takiej prostej i zarazem czytelnej treści.
16 Kwietnia 2012, godzina 15:47
Oceniono 18 razy -6
~uroczysko
~czyżby uroczysko przestała pisać posty w godzinach pracy
musiał mnie nick z kimś pomylić pisuję posty o różnych godzinach, ale charakter pracy mam taki, że nie jest możliwym siedzenie na forum podczas jej wykonywania już mi na chojnice.com mówiono, że jestem p. Osowicką nie jestem jestem wolnym, niezrzeszonym w żadnym stowarzyszeniu strzelcem zaminusowały Nicka wypowiedź najwidoczniej osoby, które o tym wiedzą
16 Kwietnia 2012, godzina 15:06
Oceniono 5 razy 3
~Lorelai
Babciu, piszesz: "To co Pan wypisuje na temat chojniczan i jakie wydaje opinie na temat władzy, burmistrza i wybranych ludzi nie przystaje do obecnej rzeczywistości naszego miasta, które dotychczas było spokojne i rozwijające się we właściwym kierunku." Wyjaśnij, proszę, na jakiej podstawie wyrażasz niezłomne przekonanie na temat dotychczasowego WŁAŚCIWEGO kierunku rozwoju naszego miasta? Ja natomiast osobiście mam głęboką pewność, iż zapadło wiele niewłaściwych decyzji podjętych przez władzę decydującą o kierunkach tegoż rozwoju.
16 Kwietnia 2012, godzina 13:15
Oceniono 7 razy 3
~dr Miodek
Z nimi można dogadać się tylko w ich języku:

" Spieprzaj dziadu !!! "
" Ląduj dziadu !!! "
16 Kwietnia 2012, godzina 11:51
Oceniono 13 razy 1
~mniecio
Rozumiem oburzenie pana burmistrza.Uważam ,że nietakt to brak na transparencie zdjęcia włodarza naszego miasta- bezsprzecznie zasłużonego dla naszego miasta.
16 Kwietnia 2012, godzina 10:19
Oceniono 22 razy 6
~Czyżby "uroczysko" przestała pisać posty
w godzinach pracy?
16 Kwietnia 2012, godzina 09:41
Oceniono 11 razy -9

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 50.10 53.70
EUREUR 424.00 431.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 426.00 436.00 NOKNOK 30.10 33.70
GBPGBP 497.00 505.00 SEKSEK 35.80 36.90
Aktualizacja: 2024-05-23 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.08 397.61 DKKDKK 50.20 53.60
EUREUR 425.93 429.94 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 428.84 434.04 NOKNOK 30.20 33.60
GBPGBP 499.08 504.34 SEKSEK 35.90 36.80
Aktualizacja: 2024-05-23 10:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-22

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.84 zł - 6.89 zł 2.68 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.84 zł 7.59 zł 6.89 zł 2.68 zł
PKS 6.78 zł - 6.84 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij