Poniedziałek, 27 Maja 2024 | Imieniny: Amandy, Jana, Juliana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Drewek nowym radnym

Kazimierz Drewek będzie od 2 lipca miejskim radnym.

Kazimierz Drewek będzie od 2 lipca miejskim radnym.

W poniedziałek 2 lipca na XXI sesji zbierają się miejscy rajcy. Zostanie na niej zaprzysiężony nowy radny – Kazimierz Drewek. Zastąpi Piotra Pawlickiego. Obaj kandydowali z listy Projektu Samorządność.

Nowy radny przekazał nam, że planuje zostać członkiem dwóch komisji – Gospodarki Komunalnej oraz Kultury i Sportu. Wejdzie też do klubu Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego, w którym jest jeszcze jeden radny – Andrzej Mielke. W porządku obrad najbliższej sesji tradycyjnie jest nowelizacja tegorocznego budżetu. Z rezerwy ogólnej na dwa wydania nowego periodyku pt. „Kwartalnik Chojnicki” dla biblioteki miejskiej przekazuje się kwotę 18200 zł. Z tego samego źródła przesuwa się 28 tys. zł na wydatki w kulturze, będące rachunkiem za koncert Roberta Janowskiego podczas Dni Chojnic. Dzięki zmniejszeniu w planie finansowym UM wydatków w kulturze na zakup usług, wygospodarowano 130 tys. zł na realizację koncertów i występów, takich jak Noc Poetów czy Teatry Uliczne. Jest także zmiana w systemie wypłat dodatków mieszkaniowych, gdyż będą realizowane nie przez UM, a MOPS. Wdrażany będzie wniosek inwestora galerii handlowej Victoria o nowelizację programu rewitalizacji Chojnic na lata 2004 – 2013 poprzez ujęcie w nim terenów po zakładach mięsnych. Nie ma w projekcie uchwały mowy o rejonie miasta pomiędzy ulicami Gdańską i Towarową, gdzie ma powstać także galeria. Takie przymiarki były zgłaszane przez przedstawicieli władz miasta, którzy referowali  ten temat na jednym z posiedzeń Komisji Komunalnej. Nie ma także w porządku obrad zapowiadanej uchwały o pierwszeństwie zakupu nieruchomości przedszkolnej przy ul. Młodzieżowej.

Reklama | Czytaj dalej »

Kolejny raz Rada Miejska będzie rozpatrywała skargę na burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera. Z treści projektu uchwały, jak i z załączonego uzasadnienia, nie wynika kto jest jej autorem. Nie dołączono także samej skargi. W przypadku, gdy ich twórcami były dyrektorki niepublicznych przedszkoli, zarząd pomorskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców czy Stowarzyszenie Wspólna Ziemia, ich autorzy byli zapraszani na posiedzenia Komisji Rewizyjnej lub Edukacji, kopie ich pism były znane wszystkim radnym. Teraz zdecydowano inaczej. Może powodem jest to, że napisał skargę Mariusz Janik, a dotyczy prywatyzacji ostatniego przedszkola samorządowego? Treść jego pisma można znaleźć w naszym artykule zatytułowanym „Wojewoda i prokuratura powiadomione”.

Jeszcze jeden projekt uchwały dotyczy przekształcenia PS9. Jest nią odpowiedź na skargę wniesioną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przez Pomorską Radę OPZZ. Także tym razem nie ma treści skargi, ani informacji czego dotyczy. Nie ma także samej odpowiedzi. Podczas poniedziałkowego (25.06) posiedzenia Komisji Komunalnej jej przewodniczący Antoni Szlanga poinformował radnych, że będzie ona przedstawiona na sesji w dniu 2 lipca.

Czy urząd posiadający certyfikat Przejrzystej Gminy postępuje właściwie, można mieć zastrzeżenia. Dziwi ponadto harmonogram posiedzeń komisji Rady. Jej członkowie otrzymują biuletyny sesyjne w piątek 22.06. W poniedziałek 25.06 od 9.00 do 12.00 zbiera się pięć komisji. W środę 27.06 pozostała jedna oraz Rada Samorządów Osiedlowych. Sesja Rady jest zaplanowana na poniedziałek 2 lipca.

Biuletyn sesyjny RM z 2.07.2012

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~adam gogacz
No to Krzyś napisał wszystko i nic tu dodać nic ująć ..... czytać , śledzić i analizować
03 Lipca 2012, godzina 06:26
Oceniono 1 raz 1
kilka uwag:
1. radny Kazimierz Drewek nie może przystapic do klubu Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego gdyz formalnie taki klub nie ma prawa istniec. zgodnie z przepisami RM Chojnice klub musi liczyc min 2 czlonkow. kiedy wiec Pawlicki przestal byc radnym to w klubie pozostal 1 czlonek i formalnie klub przestal istniec! nalezy wiec ew. powolac ten klub od nowa. ale kogo prawo w tym miescie obchodzi?
2.przesuniecia budzetowe bardzo ciekawe. 18200 na 2 wydania kwartalnika to 9100 za jedno wydanie. ciekawe ile bedzie egzemplarzy i czy w zwiazku z tak pokaznym finansowaniem bedzie to wydawnictwo wolne od reklam. jakos latwo wladzy fnansuje sie wlasne dzialania. troche gorzej jak jakies stowarzyszenie "prosi" o kase na wydanie ksiazki. 28.000,- na Janowskiego budzi moje dwa pytania: - czy mozna "organizowac" finansowanie koncertu po koncercie?, - ile NAS kosztowala ta cala zabawa z dniami chojnic lacznie z goszczeniem 2 delegacji? moze CH24 znajdzie odpowiedz?
3. co do braku uchwaly o pierszenstwie zakupu PS9 to jestem przekonany ze ta (i jeszcze jedna dodatkowa ) uchwala beda glosowane w poniedzialek 02.07.2012. stary numer dzialania z zaskoczenia.
podonie z odpowiedzia ktora jest zalacznikiem a ktorej dzis nie ma. radni jak zwykle bez znajomosci tematu i przepisow na ktore powoluje sie zalacznik podniosa raczki do gory.
4. chcialbym zwrocic uwage na "dobrze ukryta" uchwale o dofinansowaniu z budzetu miasta dla "niesamorzadowych" przedszkoli i szkol. jest w konsultacjach do 29.06.2012(dobrze schowana), nie ma jej w porzadku obrad 02.07.12 a moim zdaniem znajdzie sie tam tuz przed sesja i bedzie glosowana.
zapraszam do jej lektury bo jest co poczytac.
5. sprawy Janika pozostawiam Janikowi bo widze ze on sam najlepiej je sobie zalatwia.Zreszta jego dzialania sa coraz bardziej formalne i prawne co przysparza wielu wiekow dyrektorowi generalnemu w ratuszu jak i samemu burmistrzowi.
bede sledzil przebieg zdarzen.
Mili radni pamietajcie nad czym bedziecie oradowac w poniedzialek i kto stanowi prawo w tym miescie...
29 Czerwca 2012, godzina 00:01
Oceniono 8 razy 8
~Charzykowianin
No i cóż
Znowu " poprapraniec życiowy ,bez grosza w kieszeni chce się dorwać do publicznych pieniędzy ,o których nie ma bladego pojęcia ,a nawet ich na oczy nie widział"
28 Czerwca 2012, godzina 20:53
Oceniono 5 razy -1

Flesz:

Jeżeli masz uwagi do nowej szaty graficznej portalu, pisz do nas na kontakt@chojnice24.pl

Strona główna › Chojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je - 2012-06-27 12:44:55
Podziel się

Wykop
Blip
Facebook

Wydrukuj
Drewek nowym radnym
Kazimierz Drewek będzie od 2 lipca miejskim radnym.

Kazimierz Drewek będzie od 2 lipca miejskim radnym.
W poniedziałek 2 lipca na XXI sesji zbierają się miejscy rajcy. Zostanie na niej zaprzysiężony nowy radny – Kazimierz Drewek. Zastąpi Piotra Pawlickiego. Obaj kandydowali z listy Projektu Samorządność.

Nowy radny przekazał nam, że planuje zostać członkiem dwóch komisji – Gospodarki Komunalnej oraz Kultury i Sportu. Wejdzie też do klubu Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego, w którym jest jeszcze jeden radny – Andrzej Mielke. W porządku obrad najbliższej sesji tradycyjnie jest nowelizacja tegorocznego budżetu. Z rezerwy ogólnej na dwa wydania nowego periodyku pt. „Kwartalnik Chojnicki” dla biblioteki miejskiej przekazuje się kwotę 18200 zł. Z tego samego źródła przesuwa się 28 tys. zł na wydatki w kulturze, będące rachunkiem za koncert Roberta Janowskiego podczas Dni Chojnic. Dzięki zmniejszeniu w planie finansowym UM wydatków w kulturze na zakup usług, wygospodarowano 130 tys. zł na realizację koncertów i występów, takich jak Noc Poetów czy Teatry Uliczne. Jest także zmiana w systemie wypłat dodatków mieszkaniowych, gdyż będą realizowane nie przez UM, a MOPS. Wdrażany będzie wniosek inwestora galerii handlowej Victoria o nowelizację programu rewitalizacji Chojnic na lata 2004 – 2013 poprzez ujęcie w nim terenów po zakładach mięsnych. Nie ma w projekcie uchwały mowy o rejonie miasta pomiędzy ulicami Gdańską i Towarową, gdzie ma powstać także galeria. Takie przymiarki były zgłaszane przez przedstawicieli władz miasta, którzy referowali ten temat na jednym z posiedzeń Komisji Komunalnej. Nie ma także w porządku obrad zapowiadanej uchwały o pierwszeństwie zakupu nieruchomości przedszkolnej przy ul. Młodzieżowej.

Reklama | Czytaj dalej »

"Kolejny raz Rada Miejska będzie rozpatrywała skargę na burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera. Z treści projektu uchwały, jak i z załączonego uzasadnienia, nie wynika kto jest jej autorem. Nie dołączono także samej skargi. W przypadku, gdy ich twórcami były dyrektorki niepublicznych przedszkoli, zarząd pomorskiego oddziału Polskiego Związku Działkowców czy Stowarzyszenie Wspólna Ziemia, ich autorzy byli zapraszani na posiedzenia Komisji Rewizyjnej lub Edukacji, kopie ich pism były znane wszystkim radnym. Teraz zdecydowano inaczej. Może powodem jest to, że napisał skargę Mariusz Janik, a dotyczy prywatyzacji ostatniego przedszkola samorządowego? Treść jego pisma można znaleźć w naszym artykule zatytułowanym „Wojewoda i prokuratura powiadomione”." ...................PS Nie ma jak to przejrzyste zarządzanie "chojnickim folwarkiem" panie Finster.. lub lepiej świnko Finio....to tak swojsko brzmi i jest zrozumiałe.....
28 Czerwca 2012, godzina 20:11
Oceniono 7 razy 7
~;)
ten artykuł jest dla jadzi... niech go sobie w d...ę wsadzi
27 Czerwca 2012, godzina 16:16
Oceniono 9 razy -3
~skandl
mnie dziwi fakt, jak można obradować nad czymś czego się nie widziało? i jak z góry można założyc, że skargę się odrzuca bez chociażby sprawdzenia podstawowych informacji. Czyżby radni miejscy mieli jasne wytyczne co do głosowania?
27 Czerwca 2012, godzina 13:29
Oceniono 10 razy 10
~ja
Ale chwila - tu nie o samego Janika chodzi, oni po prostu pominęli w ty wszystkim wojewodę
27 Czerwca 2012, godzina 13:26
Oceniono 7 razy 5
~robert
Ja na miejscu Janika to bym po prostu poszedł na to zebranie RM i wyłuszczył o co chodzi
27 Czerwca 2012, godzina 13:25
Oceniono 8 razy 8
~jadzia
Może się boją konfrontacji Janika z burmistrzem?
27 Czerwca 2012, godzina 13:18
Oceniono 6 razy 4
~ddddd
Brawo Roger
27 Czerwca 2012, godzina 13:13
Oceniono 2 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 400.00 DKKDKK 50.20 53.80
EUREUR 423.00 433.00 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 431.00 NOKNOK 30.00 33.40
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.00 37.10
Aktualizacja: 2024-05-27 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.70 396.43 DKKDKK 50.30 53.70
EUREUR 425.45 429.78 RUBRUB 4.15 4.42
CHFCHF 424.00 431.00 NOKNOK 30.10 33.30
GBPGBP 498.41 504.05 SEKSEK 36.10 37.00
Aktualizacja: 2024-05-27 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy wypożyczasz książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej?
Ceny paliw2024-05-27

E95 E98 ON LPG
BP 6.84 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.68 zł
Circle K 6.79 zł - 6.84 zł 2.65 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.84 zł 2.67 zł
MZK 6.75 zł 7.39 zł 6.79 zł 2.65 zł
Orlen 6.79 zł 7.57 zł 6.84 zł 2.67 zł
PKS 6.78 zł - 6.79 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij