Zamiast amfiteatru karczma
Na wczorajszej (24.09) sesji miejscy radni jednogłośnie poparli wniosek zgłoszony przez burmistrza Arseniusza Finstera, aby w parku 1000-lecia zamiast amfiteatru powstał całoroczny obiekt gastronomiczny.
W obowiązującej koncepcji zagospodarowania parku 1000-lecia planowano wybudować amfiteatr poniżej ulicy Janka Krasickiego, pomiędzy ścieżką historyczną a aleją sztuki. Teren ten do niedawna wykorzystywany był na plener rzeźbiarski. Jak wyjaśnił na sesji radnym burmistrz Arseniusz Finster, zmiana wspomnianej koncepcji ma polegać na wyodrębnieniu z obszaru, na którym planowano wybudować amfiteatr, działkę pod budowę karczmy, najlepiej stylizowanej na wystrój kaszubski. – Na tym terenie jest możliwość dojazdu do karczmy i zbudowania parkingu. Jej klienci nie zabieraliby tym samym miejsc na innych parkowych parkingach. W warunkach przetargu na sprzedaż tej nieruchomości zamierzam zawrzeć warunek wybudowania tego kompleksu gastronomicznego w określonym czasie. Nie chcę dopuścić, aby ta działka stała pusta długie lata – zapewnił radnych Arseniusz Finster. Zadeklarował także, że w razie zaakceptowania wniosku przez radnych, dojdzie do spotkania z miejscowym samorządem mieszkańców, by uzgodnić warunki funkcjonowania karczmy. – Jej uciążliwość będzie ograniczona jedynie do granic nieruchomości – stwierdził burmistrz.
Reklama | Czytaj dalej »
W dyskusji nad wnioskiem jedynym pytającym był Bartosz Bluma. Interesowało go, czy są już chętni inwestorzy, a także czy miasto nie będzie musiało przedtem zainwestować w uzbrojenie tego rejonu parku. Arseniusz Finster zapewnił, że dotarło do ratusza już wiele zapytań w tej sprawie od potencjalnych inwestorów. Zaznaczył, że doprowadzenie przyłączy z mediami do granicy działki będzie leżało po stronie ich dostawców. – Miasto będzie miało kilka korzyści z tej prywatnej inwestycji. Dochód ze sprzedaży działki, podatek od nieruchomości, grupa osób znajdzie pracę, a oferta parku będzie bogatsza – przekazał radnym burmistrz.
Burmistrz zapewnił nas, że nie wyklucza w przyszłości wybudowania amfiteatru w innym miejscu parku. - Obecnie priorytetowymi zadaniami miasta, które należy zrealizować w pierwszej kolejności, to budowa centrum kultury i kanalizacji deszczowej – stwierdził Arseniusz Finster.
Fragment pierwotnej koncepcji zagospodarowania rewitalizowanego parku 1000 - lecia z planowanym amfiteatrem (oznaczony literą L). By powiększyć, kliknij w obrazek.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (54)
- Komentarze Facebook (...)
54 komentarzy
Prawda w 100%
Powiedział, powiedział – ok. 4000m2 w miejscu, które wskazuje portal – będzie wydzielona geodezyjnie, parkingi narzuca się w decyzji o warunkach zabudowy, nie przewiduje się wycinki drzew, gwarancje można zawrzeć w umowie cywilno-prawnej, rynek weryfikuje, w którym przetargu kupuje ktoś grunty. Koszty znane są przy przygotowaniu nieruchomości do zbycia, ale stanowią one kilka procent z uzyskanej kwoty sprzedaży, tak więc korzyści wielokrotnie przewyższają koszty przygotowania. Miasto nic nie sprzedaje poniżej wartości, bo wartość nieruchomości ustala rynek (popyt-podaż).
Nie ma możliwości umorzenia podatku, żaden lokal gastronomiczny lub sklep takiego umorzenia nie otrzymał, ustawa zabrania umorzeń bez skomplikowanej procedury. Nie tylko Gabi Meble, ale Mostostal, CHFM i wiele innych podatników. Proponuję nie plątać jednak karczmy z firmami. Tyle co wiem – napisałem, ale burmistrz deklaruje też rozmowy z mieszkańcami i dokładny plan urbanistyczny. Proponuję pospacerować po parku i trochę przemyśleć…
- kanalizacyjne i wodociągowe w tym przypadku leży po stronie Miejskich Wodociągów. Do interesu nie dołożą. Wliczą w ogólne koszty. Te mają związek z ceną wody i odprowadzeniem ścieków.
Którędy będzie przebiegał kolektor sanitarny? Przez park czy z dołu do góry przepompowywać będzie się ścieki do kolektora (jeśli jest) w ul Krasickiego? Pytanie o wprowadzeniu ścieków do stawów jest celowe aby zwrócić uwagę, że problem istnieje pomimo potężnych środków uruchomionych na poprawę bilansu wodnego. I etap. W Chojnicach w dalszym ciągu ścieki płyną do parku. Separatory nie są przystosowane aby oczyszczać ścieki bytowe i tzw. organikę, która wpływa z łąk za sprawą strugi i poprzez kolektory. Separatory służą do wyłapywania związków ropopochodnych z wód deszczowych spływających z ulic. Ciekawe kto zezwolił na użytkowanie tych urządzeń w takim kształcie prowadzenia wód? Ten temat wymaga szczegółowej analizy i kontroli. Być może także instytucji zewnętrznych.
Korzyści miały być także z super-toalety, baszty Trzebiatowskiego itd. Jak na razie są tylko koszty.
Głupotą można by nazwać bezkrytyczne podnoszenie rąk przez radnych na każde widzi mi się burmistrza. Wnioski z innych źródeł z miejsca lądowałyby na komisje.
Gdyby Pan spojrzał dokładnie, to zauważyłby, że w terenie gdzie ma być karczma nie ma drzew. Pana krytykanctwo jest obłudne. Kto zgodziłby się udzielając pozwolenia na użytkowanie, aby ścieki płynęły do stawów? Gdzie Pan żyje? Przyłącze MW odbije się na cenie wody i ścieków – to już piramidalna głupota. Nic nie budować, a o korzyściach burmistrz mówi w artykule.
Młodzieży będziesz mogła sobie porapować przy szklanym ekranie. Zaproście chojnickie "dinozaury" co przy radyjku tranzystorowym dyskoteki sobie urządzały.http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Chojniccy-raperzy-dadza-koncert-w-parku-video/7778
Gdybym był burmistrzem udostępniłbym Wam scenę w fosie lub w Domu Kultury.
Jeszcze rada nie podjęła decyzji, a już "wiele" zapytań było (sic!)
Przyszedł ktoś do burmistrza i od razu cała wcześniejsza koncepcja do góry nogami wywrócona. Pięknie. Należy Nam się odpowiedź na następujące pytania. Kto był u burmistrza w tej sprawie? Dla kogo przeprojektuje się zagospodarowanie parku?
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!