Szpitalny parking za szlabanem
Najprawdopodobniej od czerwca parkowanie przy szpitalu specjalistycznym w Chojnicach będzie płatne. W połowie kwietnia będzie ogłoszony przetarg na dostawcę potrzebnych do tego urządzeń.
Jego zwycięzca powinien uporać się w maju z ich montażem i uruchomieniem, tak by od 1 czerwca system parkingowy rozpoczął funkcjonowanie. Jak wyjaśnił nam dyrektor szpitala Leszek Bonna, do działania w tym kierunku zdopingowały go głosy radnych powiatowych przedstawiane na sesjach oraz narzekania mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem swych samochodów. – Zapewniam, że zainstalowany system będzie tak zorganizowany, by działał z korzyścią dla szpitala – zadeklarował Bonna.
Reklama | Czytaj dalej »
Na wjazdach na pięciohektarowy teren zajmowany przez szpital i przyległe parkingi od strony ul. Wiśniowej i Leśnej staną bramki z szybko działającymi szlabanami. Odrębne dla wjeżdżających i wyjeżdżających. Wstępne założenia przewidują wyposażenie kierowców autobusów MZK i karetek w piloty, które umożliwią ich podnoszenie. Pracownicy szpitala, którzy korzystają z samochodów, by dotrzeć do pracy, będą zobowiązani do wykupu karty magnetycznej. Miesięczny abonament na nią będzie wynosił kilkadziesiąt złotych, bez rozróżniania na pracowników administracji czy kadry medycznej. Dokładna kwota nie jest jeszcze ustalona. Będzie wahać się pomiędzy 20 zł a 50 złotych. Jest natomiast ustalona stawka godzinowa za postój auta pacjenta szpitala czy przychodni lub odwiedzających chorych. Będzie ona wynosić 2 złote za godzinę. Obowiązywać będzie całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dla pacjentów, którzy zostaną w szpitalu dłużej niż 10 godzin, będzie ryczałt dobowy w wysokości 20 złotych. Pierwsze 30 minut postoju będzie bezpłatne. Jednak każda osoba, która nie będzie miała karty magnetycznej czy pilota, przy wjeździe będzie musiała wziąć bilet. Rozliczenie będzie następować przy wyjeździe w jednej z dwu automatycznych kas. Lokalizacja jednej z nich jest już ustalona. Będzie stała pod daszkiem przed wejściem głównym do szpitala. Początkowo kasy będą przyjmować jedynie bilon i banknoty. Docelowo także umożliwią używanie karty płatniczej.
Nie będą to pierwsze szlabany na terenie przyszpitalnym. W ubiegłym roku został zamontowany przy drodze biegnącej przez nieczynny już teraz parking, gdy obok zostało uruchomione lądowisko dla helikopterów. Po korekcie jego pierwotnej lokalizacji i zmianie toru podejścia do lądowania, część parkingu została wyłączona z użytkowania. Niedawno pojawił się kolejny szlaban, o którego montażu zdecydowały wspólnoty mieszkaniowe domów przy ul. Leśnej 2, 4 i 6. Dyrekcję szpitala czeka jeszcze rozwiązanie problemu z dojazdem do niewielkiego parkingu, który powstał przy przychodni firmy SALUS wybudowanej obok szpitala, a także z ruchem tranzytowym na kierunku ul. Leśna – ul. Czereśniowa, który odbywa się poprzez szpitalny parking. Może także przy okazji warto zwiększyć ilość stojaków na rowery?
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (85)
- Komentarze Facebook (...)
85 komentarzy
a parkingi na terenie wewnętrznym szpitala też są cały czas pełne jak chce się stanąć xD
lekarz powinien być zatrudniony w szpitalu i jeżeli nie ma co robic na oddziale to ordynator powinien skierować go do ambulatorium. Chyba nikt nie uwierzy w to ze oddzialy sa maksymalnie oblozone, co lekarze robili jak skonczyly się kontrakty w listopadzie ?
To przez taka organizacje pracy siedzieli na stolku zamiast pomagać w ambulatorium. Gdyby NFZ bylby porządnie zarządzany nie byłoby zadnych kolejek i jeszcze 10% najgorszych lekarzy byłoby zarejestrowanych w urzędzie pracy. Dlaczego w sluzbie zdrowia nie ma bezrobotnych ? PRzeciez chyba nie wszyscy sa dobrymi lekarzami tak jak nie wszyscy sa dobrymi stolarzami czy sprzedawcami, nie ma zadnej oceny pracy personelu ... zupełnie inaczej niż w prywatnym szpitalu, tam przy wypisie dostajesz ankiete ...
1.opłatę za wejście na teren szpitala
2.opłatę za czas pobytu na terenie szpitala
3.opłatę za stanie na chodniku przed szpitalem
4.opłatę klimatyczną
Proszę internautów o przysyłanie propozycji innych opłat.
W szpitalu spędzam kilka godzin, jeżeli już uda mi się nie spędzić całego dnia i wychodzę.
Idę do bramki po nowy bilecik i na nowym bileciku za darmo wyjeżdżam, a nawet mam na wyjazd pół godziny, czyli jeszcze zdążę w barze kupić kanapkę no i zapalić sobie przed szpitalem.
Myśleć cymbały MYŚLEĆ!!!
Zamiast dać z siebie robić krowy dojne, to trzeba być o krok do przodu od tych, którzy z nas te krowy chcą zrobić i pokazać, że nie jesteśmy DURNIAMI!!!!
Może i dochodowa ale jak szpital planuje rozbudowę angio o część łóżkową to raczej nie zamkną? No chyba że rozbuduje żeby zamknąć. Pokaż mi małą jednostkę mającą rezonans? Nie prywatną oczywiście.
Kiedyś ludzie stali w kolejkach dniami a teraz się wam w dupach za przeproszeniem poprzewracało i wszystko trzeba mieć od tak...
Byłem kiedyś w Warszawie u chirurga w ambulatorium z wizytą od razu na początku. Czekając w kolejce przejechał obok mnie zespół z łóżkiem pacjenta z wypadku a zaraz potem przebiegł lekarz. Po godzinie przyszła pielęgniarka mówiąc że trochę się przedłuży bo czekanie bo ratują życie.
Po tej sytuacji już nigdy nie będę psioczył na czekanie a 2 h to mogę poczekać spokojnie jeżeli ma to komuś uratować życie.
Poza tym zauważ że numerki są rozdawane w bardzo częstych godzinach i lekarz ma na pacjenta 10-20 minut... Ale wątpię czy ktoś by był zadowolony jak by w trakcie wylewania żali w gabinecie usłyszał "czas minął, pora wyjść"!! Ja spędziłem w gabinecie w Wawie 40 minut i jak wychodziłem to myślałem że mnie wszyscy na korytarzu zabiją...
a co do zlecania 2 h w ambulatorium to nie bądź śmieszny... oni nie mają obowiązku się godzić a o nie ma możliwości im nakazać. Oddział to oddział, ambulatorium to ambulatorium - dwa oddzielne miejsca pracy o różnych umowach/kontraktach.
Jedną z rozsądnych propozycji jest stworzenie systemu elektronicznego w stylu ewuś który mieli by obowiązek posiadać wszyscy mający kontrakt z NFZ bo mnie wkurza jak babuszka która cały dzień lata po lekarzach mówi w kolejce że zapisała się tu, tam i jeszcze tam ale przyszła tutaj bo najkrótszy czas... i tak się tworzą sztuczne kolejki. System który informuje gdzie dany numer pesel jest już zarejestrowany do poradni. Myślę że to też by zlikwidowało kolejki o 30%
mówimy o umawianiu na konkretna godzine , do poradni chirurgicznej masz przysc na 12 ta a wchodzisz o 14tej o tym mówimy - w tym czasie twój samochod blokuje przed 2 h miejsce na parkingu !!! Może i dyrektor się temu przypatrzy, ale on chyba sam to powoduje wpuszcajac bez kolejki takich jak szczepanski i później pisząc dziwne pisma,
co do zasług z tomografem to zalosne - minelo 10 lat i już male jednostki maja tomograf, pracownia angio to bardzo dochodowa czesc nfz wiec każdy chce to mieć, niedługo zamkna po nowej wycenie,
Co do terminow w sluzbie zdrowia to gdyby bonie zalealo na dostepnosci usług zlecilby aby każdy z lekarzy zatrudnionych w szpitalu po 2h dziennie spedzal w ambulatorium zamiast na rozmowach, wówczas kolejek nie byłoby wogole , ale na tym nikomu nie zależy , lepiej w końcu przyjść się wyspac na dyżur do szpitala i dostać tyle samo co za prace w ambulatorium, chore to wszystko
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane sÄ… dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!