Szpitalny parking za szlabanem
Najprawdopodobniej od czerwca parkowanie przy szpitalu specjalistycznym w Chojnicach będzie płatne. W połowie kwietnia będzie ogłoszony przetarg na dostawcę potrzebnych do tego urządzeń.
Jego zwycięzca powinien uporać się w maju z ich montażem i uruchomieniem, tak by od 1 czerwca system parkingowy rozpoczął funkcjonowanie. Jak wyjaśnił nam dyrektor szpitala Leszek Bonna, do działania w tym kierunku zdopingowały go głosy radnych powiatowych przedstawiane na sesjach oraz narzekania mieszkańców, którzy mają problemy z zaparkowaniem swych samochodów. – Zapewniam, że zainstalowany system będzie tak zorganizowany, by działał z korzyścią dla szpitala – zadeklarował Bonna.
Reklama | Czytaj dalej »
Na wjazdach na pięciohektarowy teren zajmowany przez szpital i przyległe parkingi od strony ul. Wiśniowej i Leśnej staną bramki z szybko działającymi szlabanami. Odrębne dla wjeżdżających i wyjeżdżających. Wstępne założenia przewidują wyposażenie kierowców autobusów MZK i karetek w piloty, które umożliwią ich podnoszenie. Pracownicy szpitala, którzy korzystają z samochodów, by dotrzeć do pracy, będą zobowiązani do wykupu karty magnetycznej. Miesięczny abonament na nią będzie wynosił kilkadziesiąt złotych, bez rozróżniania na pracowników administracji czy kadry medycznej. Dokładna kwota nie jest jeszcze ustalona. Będzie wahać się pomiędzy 20 zł a 50 złotych. Jest natomiast ustalona stawka godzinowa za postój auta pacjenta szpitala czy przychodni lub odwiedzających chorych. Będzie ona wynosić 2 złote za godzinę. Obowiązywać będzie całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dla pacjentów, którzy zostaną w szpitalu dłużej niż 10 godzin, będzie ryczałt dobowy w wysokości 20 złotych. Pierwsze 30 minut postoju będzie bezpłatne. Jednak każda osoba, która nie będzie miała karty magnetycznej czy pilota, przy wjeździe będzie musiała wziąć bilet. Rozliczenie będzie następować przy wyjeździe w jednej z dwu automatycznych kas. Lokalizacja jednej z nich jest już ustalona. Będzie stała pod daszkiem przed wejściem głównym do szpitala. Początkowo kasy będą przyjmować jedynie bilon i banknoty. Docelowo także umożliwią używanie karty płatniczej.
Nie będą to pierwsze szlabany na terenie przyszpitalnym. W ubiegłym roku został zamontowany przy drodze biegnącej przez nieczynny już teraz parking, gdy obok zostało uruchomione lądowisko dla helikopterów. Po korekcie jego pierwotnej lokalizacji i zmianie toru podejścia do lądowania, część parkingu została wyłączona z użytkowania. Niedawno pojawił się kolejny szlaban, o którego montażu zdecydowały wspólnoty mieszkaniowe domów przy ul. Leśnej 2, 4 i 6. Dyrekcję szpitala czeka jeszcze rozwiązanie problemu z dojazdem do niewielkiego parkingu, który powstał przy przychodni firmy SALUS wybudowanej obok szpitala, a także z ruchem tranzytowym na kierunku ul. Leśna – ul. Czereśniowa, który odbywa się poprzez szpitalny parking. Może także przy okazji warto zwiększyć ilość stojaków na rowery?
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
- Komentarze Chojnice24 (85)
- Komentarze Facebook (...)
85 komentarzy
mniej będzie przyjezdzac i nie zakłócać spokojnego dnia pracy ...
dlatego jak nie podoba się leczyc od najniższych krajowch to trzeba zamknąć przybytek a na pewno zaraz znajdzie się inny podmiot który rzuci się na kase, najgorsze w tym wszystkim ze szpital jest monopolista.
Wogole to ze Chojnice maja szpital na peryferiach to ewenement w Polsce, wszędzie szpitale sa tam gdzie mieszkają ludzie, w Chojnicach nawet do szpitala jest daleko, do większych miast za praca tez daleko.
Naprawde ci młodzi którzy mogą powinni pozegnac się z tym miejscem jak najszybciej , a przede wszystkim po wyprowadzeniu wymeldować z grajdołka żeby nie marnować swojego PIT na taki samorząd ...
a rzadzacych od powiatu do miasta i gminy skieruje do powiatowego urzędu pracy. wówczas zobaczą jak latwo w Chojnicach jest z praca, bo znajomych w urzędzie co przytula chyba nie będzie
nfz + chojnicki szpital to chory organizm, ludzie utrzymują instytucje w których nie ma zadnego myslenia o pacjencie a raczej jak przy pomocy szpitala nie zaszkodzić prywatnym gabinetom,
mysle ze tylko prywatne ubezpieczenia zdrowotne mogą odrocic trend i szpital stanie się niepotrzebntm wiele rzeczy ambulatoryjnie się załatwi, lekarz w prywatnym ubezpieczeniu jest oceniany a najgorzej ocenieni w danym roku traca prace, w sluzbie zdrowia nie musza pracować wszyscy bo na pewno nei wszyscy się nadaja do służby zdrowia ...
2 Podatek od paliwa - płacisz
3 Akcyzę od paliwa - płacisz
4 Opłatę za autostradę - płacisz
5 Parking opłata - płacisz
6 Planowany podatek od emisji spalin - Będziesz płacił
To ja pier....ol ten kraj !!!
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Dodaj komentarz
Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!