Środa, 17 Kwietnia 2024 | Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. arch.

Dlaczego Paluch ma odruch wymiotny? Aktualizacja

Mariusz Paluch w 2009 roku zapraszał rodziny do wspólnej inicjatywy sadzenia drzewek przy basenie.

Mariusz Paluch w 2009 roku zapraszał rodziny do wspólnej inicjatywy sadzenia drzewek przy basenie.

Dwie i to w zasadzie błahe sprawy zdenerwowały wczoraj naszego rozmówcę, jakim był Mariusz Paluch. Nasza reporterka chciała sprawdzić dwa sygnały otrzymane od Czytelników. Dotyczyły roślinności wokół Centrum Parku i stojaka na rowery. Prezesa basenu najbardziej poirytował fakt, że mieszkańcy załatwiają sprawy za pośrednictwem mediów, zamiast pojawić się u niego osobiście. Przez telefon za to w słowach nie przebierał... Uwaga aktualizacja z dn. 13.11 na końcu artykułu.

 

Do Mariusza Palucha nasza reporterka zadzwoniła by zapytać o dodatkowy stojak na rowery. Przy basenie jest jeden, określany przez rowerzystów jako „wyrwikółko”. Przy nim powieszono aż trzy tabliczki z zakazem przypinania rowerów do poręczy pod groźbą ich zdeponowania w budynku parku wodnego. Wojciech Czapiewski, bloger i rowerzysta, uważa, że prezes Paluch w tej sytuacji „poszedł po najmniejszej linii oporu”.

Reklama | Czytaj dalej »

Swoimi przemyśleniami podzielił się na blogu. Nasza reporteka zapytała prezesa Centrum Parku czy zamiast tabliczek nie lepiej byłoby po prostu postawić dla klientów dodatkowy rowerowy stojak, co zasugerował zresztą nasz Czytelnik. Od Mariusza Palucha usłyszeliśmy, że taka potrzeba jest zgłaszana po raz pierwszy, a tabliczki powieszono dlatego, że rowerzyści mieli niszczyć poręcze przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Choć prezes jednocześnie zapewniał, że chętnie porozmawia, wsłucha się w potrzeby chojniczan i zastanowi się nad proponowanymi rozwiązaniami, to z drugiej strony poirytował się, że pierwsze kroki ktoś mógł skierować do mediów.

- Powiem pani tak, rzygać mi się chce, jak ktoś kto ma problem do załatwienia i zamiast przyjść z nim do mnie, gdzie jestem podmiotem za to odpowiedzialnym, przepraszam za wyrażenie, łazi kuźwa gdzieś po mediach i próbuje to przez nich załatwić. To jest kurde kretyństwo totalne i nie zgadzam się z taką formą załatwiania sprawy. Dla mnie to jest tchórzostwo. Trzeba być dupkiem, za przeproszeniem, żeby załatawiać takie sprawy, kiedy prezes jest 20 schodów wyżej. Trzeba przyjść i powiedzieć: panie mam jakiś problem. No jaka masakra no - powiedział Mariusz Paluch.

paluch.mp3

Nie zważając na podniesiony ton prezesa, próbujemy dowiedzieć się, czy pracownicy basenu na jego polecenie faktycznie zdeponowali kogoś własność. Okazuje się, że tak. Czy ktoś zgłosił się z pretensjami? W końcu by zdeponować rower, trzeba najpierw odciąć jego zabezpieczenie. - Trudno by mieć pretensje, jeżeli wyraźna i czytelna jest treść umowy między mną a kimś – jeżeli zrobisz coś, to grozi ci tamto. Bezpośrednio do mnie nikt z pretensjami nie przyszedł – odpowiedział prezes Paluch. Wspomniany bloger Wojtek wolał pismo w sprawie tabliczek wystosować do burmistrza. - Ja osobiście nie chcę się kontaktować z Panem Paluchem – napisał na blogu. Pozostaje zapytać czy niechęć ta bierze się znikąd?

Tak się składa, że prawie w tym samym czasie, na redakcyjną skrzynkę trafiła prośba o interwencję od rodzica dziecka, które podczas akcji organizowanej przez Centrum Park w 2009 roku dostało drzewko ze swoim imieniem i nazwiskiem. Drzewa zostały wtedy posadzone nieopodal basenu. Jego treść była następująca: "Część drzewek została już zlikwidowana, a część jest niszczona. Każde drzewko posiada właściciela i pod każdym drzewkiem jest stosowna tabliczka. Uważamy, że skoro z tak wielką fetą nadawano właścicieli drzewkom i zapewniano, że będą rosnąć razem z nimi, to o takich czynnościach jak likwidacja czy niewłaściwa opieka powinno się również powiadomić, aby właściciel miał możliwość chociażby przesadzenia drzewka".

Mariusz Paluch ponownie wyraził niezadowolenie, że ktoś zwrócił się do mediów. - Część przesadziliśmy. Owszem niektóre uschły, ale zostaną wymienione. Niektóre tabliczki zostały skradzione albo zniszczone. Nie jestem w stanie tego upilnować. Gdy miałem sygnały, że drzewko uschło, szukałem sponsora i sadziliśmy nowe. W tej chwili jest zły okres na przesadzenia, na wiosnę znowu nasadzę nowe drzewka – za naszym pośrednictwem odpowiedział jednemu z rodziców, którego zaprasza do siebie. Podobnie jak rowerzystę i innych, którzy mają pytania i sugestie.

Proszę im przekazać: - Paluch nie gryzie. Paluch jest do współpracy. Paluch chętnie się tym zajmie – skwitował.

Zdaje się, że o niewyparzonym języku i raptownych reakcjach swojego podwładnego wie także sam burmistrz. Odniósł się do tego podczas konferencji prasowej, kiedy poinformował, że to właśnie on będzie odpowiedzialny za kontakt z mediami w imieniu komitetu wyborczego. - Szefem sztabu wyborczego ds. marketingu i mediów będzie Mariusz Paluch. W związku z tym, że jest zbyt szybki w działaniu, to będzie miał moją opiekę i kuratelę. Chodzi o to, żeby się nie konfliktować z mediami, bo wiem, że Mariusz popadł w różne konflikty, za co tylko mogę przeprosić, bo czasami za szybko działa, ale ma świetne pomysły marketingowe.

Aktualizacja, 24.10.14 r.

Zapytaliśmy burmistrza podczas konferencji prasowej, czy prezesowi miejskiej spółki i szefowi jego sztabu wyborczego ds. kontaktu z mediami przystoi taki poziom kultury słowa i używanie obraźliwych sformułowań w rozmowie z naszą reporterką?

- Niedobrze. Czytelnicy inspirują dziennikarzy do podejmowania różnych tematów. Jak państwo do mnie dzwonią, to ja każdy temat podejmuję i staram się go wyjaśniać. Mariusz Paluch nie powinien tak zareagować, jeżeli jest temat wprost przyniesiony od Czytelnika, to powinen go podjąć. Proszę te same pytania zadać mi pisemnie. Mogę przeprosić za Mariusza Palucha, z tym, że państwo wiecie, że czasami człowiek jest zdenerwowany. Może się zreflektuje i sam przeprosi.

Aktualizacja, 13.11.14 r.

Mariusz Paluch sam nie poczuwał się do przeprosin. Na zadane osobiście pytanie reporterki czy zamierza przeprosić i czy cokolwiek zrobił w powyższych sprawach poprosił o zadanie pytań mailem. Wysłaliśmy je 6 dni temu, dziś dostaliśmy odpowiedź.

Pytania:

Czy zamierza Pan przeprosić za swój "wybuch" w trakcie rozmowy ze mną i słowa skierowane za moim pośrednictwem do czytelników? Czy było to wg Pana zachowanie adekwatne do poruszonych problemów i czy takie przystoi prezesowi miejskiej spółki?

Czy poruszonymi w rozmowie sprawami zajął się Pan w jakikolwiek sposób?

Czy po takiej pańskiej reakcji spodziewa się Pan, że chojniczanie będą dążyć do osobistego kontaktu z Panem?

Odpowiedzi Mariusza Palucha

1)  Myślę , że nawet  wtedy  ,gdy  nie  jestem  dyplomatą  i  politykiem - a  zwykłym człowiekiem - nic  nie  usprawiedliwia mojego
niewłaściwego i  nerwowego  zachowania  w  rozmowie  telefonicznej  z  Panią.
Myślę , że jest  to  jeden  z  wielu powodów  do  mojej  pracy  nad  własnymi  emocjami.
Panią  a  także  Osoby , które  poczuły  się  urażone  -  BARDZO  PRZEPRASZAM.
Sobie  i  Państwu  obiecuję  większą  INTUICJĘ  następnym  razem.

2) Rozpoznałem   tematy  poruszane  i  wdrożyłem  działania.
Wiosną  stworzymy  dodatkowe - wysokie  miejsca  na  rowery  a  drzewka uschnięte  są  wymieniane  na  bieżąco .
Niebawem również stworzymy  małe  labirynty  z  drzewek  nadmiernie  rozrośniętych - metodą cięcia  nożycowego.

3) Wiele  razy  słyszałem  już  , że  zyskuje  przy  bliższym  poznaniu. Jestem  do  dyspozycji , uwielbiam  spotkania  z  Ludżmi 
i  chętnie  się  od  Nich  uczę.
Nie  gryzę  ,  stąd  jestem  do  dyspozycji.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

105 komentarzy

~Oooo!
paluszek lubi się popisać!!!
11 Maja 2021, godzina 18:38
~Czy Arek i Paluszek mają się czym chwalić w bankrutującym parku wodnym?
W ostatnim wystąpieniu nieudaczny prezes Paluszek podkreślał, że najważniejszą rzeczą w działalności parku w 2015 roku był fakt zwiększenia o 20 tysięcy ilości klientów korzystających z Parku Wodnego. Dochody parku wodnego z tego tytułu wzrosły o 130 tysięcy złotych. Prawdziwość tych danych jest bardzo wątpliwe ponieważ te liczby wygenerował Paluszek w kooperacji z burmistrzem Arkiem - a te dwa gagatki są w Chojnicach znane z malwersacji, oszustw, i kłamstw. Lecz nawet jeżeli założyć, że te liczby są prawdziwe to czy jest to powód do zadowolenia i gratulacji?

Paluszek (a z nim jego złodziejski mentor burmistrz Arek) chwali się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) niezwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Czy to jest powód do dumy i pochwał?

Wydaj mi się, że spółka miejska jaka jest park wodny tak jak i inne spółki miejskie powinna działać tak by na siebie zarobić! Całkowite koszty działalności parku wodnego powinny być pokryte w całości z dochodów tej działalności. Lecz ani prezes Paluszek ani burmistrz Arek nie widzą tego prostego faktu ekonomicznego przez wszystkie 13 lat działalności parku wodnego! Zresztą, ani Paluszek ani Arek nie mają wystarczającej wiedzy ani umiejętności by właściwie zarządzać parkiem wodnym by doprowadzić go do rentowności! Jest to jeszcze jeden przykład, że korupcyjnie kupiony (z użyciem splagiatowanej pracy doktorskiej) dyplom doktora ekonomi burmistrza Arka Finstera nie jest substytutem wiedzy potrzebnej do racjonalnego zarządzania parkiem wodnym - tak by wyprowadzić go z permanentnego stanu upadłości finansowej - i by doprowadzić go do rentowności! Także, i przechwalanie się ograniczonego intelektualnie prezesa Paluszka, że jakiś nauczyciel chwalił go za postępy w nauce marketingu, nie pomagają mu w osiągnięciu rentowności chojnickiego parku wodnego.

Zresztą, w moim osobistym przekonaniu, burmistrz Arek w korupcyjnym porozumieniu z prezesem Paluszkiem używają nieudolne zarządzanie parkiem wodnym by ukrywać i tuszować złodziejstwo jakiego się tam dopuszczają. Marionetkowa rada nadzorcza służy jedynie burmistrzowi do kamuflowania złodziejstwa i korupcji jakie mają miejsce w parku wodnym. Chociażby w 2014 roku, burmistrz na rachunek bankrutującego parku wodnego za społeczne pieniądze kupił sobie wakacyjny mikrobus za ponad 90 tysięcy złotych. A gdy wyszło to na jaw, to dla tuszowania sprawy, szybko nakazał sprzedanie tego mikrobusa. A i prezes Paluszek kradnie jak tylko może - burmistrz daje mu corocznie około 65 tysięcy złotych na koszty reprezentacyjne - pieniądze, które Paluszek może wydawać według swojego widzi-mi-się na restauracje, prywatne wyjazdy, na nowe ubrania, i na inne osobiste potrzeby. Dodatkowo, co widać z wydatków parku wodnego, Paluszek z budżetu parku wodnego wydaje na prenumeratę swoich ulubionych czasopism prawie 30 tysięcy złotych rocznie. Także z budżetu parku wodnego na telefony komórkowe dla swojej całej rodziny i wybranych znajomych prezes wydaje prawie tyle samo pieniędzy ile wydaje się na telefony komórkowe w chojnickim ratuszu. Do tego dochodzi trwonienie pieniędzy na niepotrzebne dla parku wodnego zakupy produktów i usług u znajomych by z budżetu parku wodnego zwiększyć ich dochody i kupić ich poparcie dla burmistrza i prezesa.

Tak to w parku wodnym burmistrz i jego protegowany prezes kradną i marnotrawią społeczne pieniądze! Marionetkowa rada nadzorcza i marionetkowi radni miejscy z KWW Arka Finstera "Korupcyjny Program 2018" tuszują złodziejstwo i korupcyjne przewały w zamian za parę złotych korupcyjnego wynagrodzenia.

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
26 Listopada 2015, godzina 18:38
Oceniono 3 razy 3
~Małgorzata Skwarek
Najprościej kogoś atakować, ponieważ to wzbudza poparcie ludzi, którzy nie mają własnych zainteresowań i obowiązków. Jest ich niestety sporo (tu również to widać).
Jednakże skupianie się mediów na trzeciorzędnych sytuacjach, określa wartość danego wydawnictwa czy portalu. O tym' że basen jest zadbany, chętnie uczęszczany i rozwija się; tego typu media w swoich artykułach nie napiszą.
Wartościową treść tworzą mądrzy ludzie i jedynie Gazeta Pomorska, wg mnie zachowała kulturę i szacunek dla ludzi, także tych najzwyklejszych, którzy starają się aktywnie działać i są przykładem.
Żal mi pracowników mediów, którzy skupili się w swojej pracy na garstce chamskich czytelników i przede wszystkim dla nich publikują i prowokują...
16 Listopada 2014, godzina 20:51
Oceniono 8 razy 4
~To co dajesz innym wraca ze zdwojoną siłą
Kto niszczy innych, to prędzej czy później sam siebie zniszczy. Może i będzie następna kadencja, ale co z tego. Coraz więcej ludzi ma odruch wymiotny kiedy widzi jego kłamstwa i krętactwa oraz manipulowanie ludźmi. Zdrowie ma się tylko jedno i kiedyś zapłaci za wyrządzone. Jego ulubienica też płaci zdrowiem będąc wiecznie na psychotropach.
14 Listopada 2014, godzina 20:57
Oceniono 11 razy -3
~obserwator
Niektórzy mówią że obecny Burmistrz tyle zrobił dla miasta , a no zrobił ponieważ wcześniej nikt takich możliwości nie miał . Oczywiście ma wielkie zdolności socjologiczne , jest praktykiem ale czy samo cwaniactwo i umiejętność dobrego wrażenia to są atrybuty na ten czas ,gdzie aspekt społeczny jest tak ważny no i ta jego świta , znam wielu z nich i tak sobie myślę zebrał ich na zasadzie mamy cię .
14 Listopada 2014, godzina 20:25
Oceniono 13 razy -1
~gość
Nie głosujcie na PO i na komitet Finstera ,umieją brać kasę z UNI to prawda jak nasz RZąd .Rynek mamy ładny i ścieżki rowerowe i park też ładny a gdzie ludzie oczywiście nie mówię o prezesach bo im się na pewno podoba tym co mają najniższą krajową i tym co muszą opuścić swoje rodziny żeby jakoś żyć już mniej . Znowu liczycie że wam się uda ,wasza arogancja i przywiązanie do stanowisk to powinno być waszym mottem . Bym zapomniał nie wiem czy plakaty wyborcze mogą stać na rondach i przy samej ulicy jak znaki drogowe , czego się nie zrobi dla koryta.
14 Listopada 2014, godzina 18:26
Oceniono 10 razy 0
~Czas na zmainy!
Czas na zmiany. Większosc młodych ludzi wyjezdza z Chojnic. Co z tego ze rynek ladny skoro pustki na nim? Chojnice niedlugo zostana miastem emerytów.
14 Listopada 2014, godzina 17:20
Oceniono 10 razy 2
~Cięcie kosztów, to jest problem prezesa,
a najlepiej "metodą nożycową". Najpierw- jesień, to nie był termin do sadzenia krzewów, a po instrukcji swego guru, stwierdza, że przesadza się krzewy na bieżąco. Co powie to nie trzyma się kupy, a przy tym nerwus.
14 Listopada 2014, godzina 16:54
Oceniono 9 razy 1
~FENIX 1979 r.
Przeniesmy sie w czasy przed kandencjami obecnego burmistrza !
Co było ?
Nic !!!!
Co zrobił ?
Wiele !
nie bylo nawet basenu !
tego nie widzicie , tylko swoimi jęzorami potraficie deptac kogos , chlop nie lezal tylko solidnie pracowal !
Glowe sobie dam obciac , ze nastepcy ( mam nadzieje ze jeszcze nie teraz ) nie dokonaja tego co on zrobil !
Wiec zamiast jęczec jeden z drugim startujcie na burmistrza , ale w innym miescie bo tu was nikt nie chce SZCZEKACZE !
14 Listopada 2014, godzina 14:59
Oceniono 32 razy -8
~pppp
rzed wyborami dostał podwyżkę, bo wg Burmistrza, cyt. "moim zdaniem w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało". Zarabiał 8250 zł miesięcznie, a teraz 9900 zł. Moim zdaniem, to jeszcze nie jest koniec podwyższania pensji. Przecież prezes ZGM-u zarabiał w 2013 roku średnio 16 830 zł miesięcznie, podobnie prezes Wodociągów, ale Ten też ostatnio dostał podwyżkę. Jeśli prezes Rady Ministrów p. Donald Franciszek Tusk łącznie z dietą poselską zarabiał w 2013 roku 16 800 zł miesięcznie, to wynagrodzenie prezesa basenu znacząco odbiega od innych prezesów.
To są wynaturzenia, które leżą w kompetencji Rady Miejskiej. Obecna koalicja tego nie zmieni.
Jedynie PChS deklaruje zmiany. Spółkę p. Palucha należy zlikwidować, a basen przekazać w zarząd Wodociągów. Nie będzie prezesa za 10 tysięcy miesięcznie, a kierownik za 3 tysiącerzed wyborami dostał podwyżkę, bo wg Burmistrza, cyt. "moim zdaniem w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało". Zarabiał 8250 zł miesięcznie, a teraz 9900 zł. Moim zdaniem, to jeszcze nie jest koniec podwyższania pensji. Przecież prezes ZGM-u zarabiał w 2013 roku średnio 16 830 zł miesięcznie, podobnie prezes Wodociągów, ale Ten też ostatnio dostał podwyżkę. Jeśli prezes Rady Ministrów p. Donald Franciszek Tusk łącznie z dietą poselską zarabiał w 2013 roku 16 800 zł miesięcznie, to wynagrodzenie prezesa basenu znacząco odbiega od innych prezesów.
To są wynaturzenia, które leżą w kompetencji Rady Miejskiej. Obecna koalicja tego nie zmieni.
Jedynie PChS deklaruje zmiany. Spółkę p. Palucha należy zlikwidować, a basen przekazać w zarząd Wodociągów. Nie będzie prezesa za 10 tysięcy miesięcznie, a kierownik za 3 tysiącerzed wyborami dostał podwyżkę, bo wg Burmistrza, cyt. "moim zdaniem w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało". Zarabiał 8250 zł miesięcznie, a teraz 9900 zł. Moim zdaniem, to jeszcze nie jest koniec podwyższania pensji. Przecież prezes ZGM-u zarabiał w 2013 roku średnio 16 830 zł miesięcznie, podobnie prezes Wodociągów, ale Ten też ostatnio dostał podwyżkę. Jeśli prezes Rady Ministrów p. Donald Franciszek Tusk łącznie z dietą poselską zarabiał w 2013 roku 16 800 zł miesięcznie, to wynagrodzenie prezesa basenu znacząco odbiega od innych prezesów.
To są wynaturzenia, które leżą w kompetencji Rady Miejskiej. Obecna koalicja tego nie zmieni.
Jedynie PChS deklaruje zmiany. Spółkę p. Palucha należy zlikwidować, a basen przekazać w zarząd Wodociągów. Nie będzie prezesa za 10 tysięcy miesięcznie, a kierownik za 3 tysiącerzed wyborami dostał podwyżkę, bo wg Burmistrza, cyt. "moim zdaniem w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało". Zarabiał 8250 zł miesięcznie, a teraz 9900 zł. Moim zdaniem, to jeszcze nie jest koniec podwyższania pensji. Przecież prezes ZGM-u zarabiał w 2013 roku średnio 16 830 zł miesięcznie, podobnie prezes Wodociągów, ale Ten też ostatnio dostał podwyżkę. Jeśli prezes Rady Ministrów p. Donald Franciszek Tusk łącznie z dietą poselską zarabiał w 2013 roku 16 800 zł miesięcznie, to wynagrodzenie prezesa basenu znacząco odbiega od innych prezesów.
To są wynaturzenia, które leżą w kompetencji Rady Miejskiej. Obecna koalicja tego nie zmieni.
Jedynie PChS deklaruje zmiany. Spółkę p. Palucha należy zlikwidować, a basen przekazać w zarząd Wodociągów. Nie będzie prezesa za 10 tysięcy miesięcznie, a kierownik za 3 tysiącerzed wyborami dostał podwyżkę, bo wg Burmistrza, cyt. "moim zdaniem w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało". Zarabiał 8250 zł miesięcznie, a teraz 9900 zł. Moim zdaniem, to jeszcze nie jest koniec podwyższania pensji. Przecież prezes ZGM-u zarabiał w 2013 roku średnio 16 830 zł miesięcznie, podobnie prezes Wodociągów, ale Ten też ostatnio dostał podwyżkę. Jeśli prezes Rady Ministrów p. Donald Franciszek Tusk łącznie z dietą poselską zarabiał w 2013 roku 16 800 zł miesięcznie, to wynagrodzenie prezesa basenu znacząco odbiega od innych prezesów.
To są wynaturzenia, które leżą w kompetencji Rady Miejskiej. Obecna koalicja tego nie zmieni.
Jedynie PChS deklaruje zmiany. Spółkę p. Palucha należy zlikwidować, a basen przekazać w zarząd Wodociągów. Nie będzie prezesa za 10 tysięcy miesięcznie, a kierownik za 3 tysiącerzed wyborami dostał podwyżkę, bo wg Burmistrza, cyt. "moim zdaniem w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało". Zarabiał 8250 zł miesięcznie, a teraz 9900 zł. Moim zdaniem, to jeszcze nie jest koniec podwyższania pensji. Przecież prezes ZGM-u zarabiał w 2013 roku średnio 16 830 zł miesięcznie, podobnie prezes Wodociągów, ale Ten też ostatnio dostał podwyżkę. Jeśli prezes Rady Ministrów p. Donald Franciszek Tusk łącznie z dietą poselską zarabiał w 2013 roku 16 800 zł miesięcznie, to wynagrodzenie prezesa basenu znacząco odbiega od innych prezesów.
To są wynaturzenia, które leżą w kompetencji Rady Miejskiej. Obecna koalicja tego nie zmieni.
Jedynie PChS deklaruje zmiany. Spółkę p. Palucha należy zlikwidować, a basen przekazać w zarząd Wodociągów. Nie będzie prezesa za 10 tysięcy miesięcznie, a kierownik za 3 tysiące
14 Listopada 2014, godzina 07:35
Oceniono 19 razy -1
~Przy urnie wyborczej
też będę miał odruch wymiotny, dlatego nawet nie spojrzę na to nazwisko i zagłosuję na nowych kulturalnych ludzi. Dobrze, że niektórzy przed wyborami pokazali na co ich stać z tak wysokim wynagrodzeniem.
14 Listopada 2014, godzina 07:31
Oceniono 33 razy 11
~JdArc
W imię tego, że jednorazowe sarkastyczne przeprosiny nie są w stanie zmyć całokształtu jego groteskowych zachowań. Ale jest to jakiś postęp i doceniam ten gest. Arseniusza Finstera nigdy nie byłoby stać na przeprosiny, bo jest człowiekiem małostkowym i ograniczonym. Do tego zafałszowywuje rzeczywistość w celu przeforsowania swojego zdania. I dlatego ja i moja rodzina nie oddamy na niego głosów.
14 Listopada 2014, godzina 00:43
Oceniono 21 razy 5
~xxx
Pan Mariusz przeprosił!!! Przyznał, że zachował się niewłaściwie! A jad nienawiści dalej się sączy... Ile jeszcze trzeba pokory, by stłumić ten GNIEW... Złość, nienawiść, zazdrość - w imię czego?
14 Listopada 2014, godzina 00:31
Oceniono 34 razy -6
~ff
paluch- brak ci klasy, ty nadal jestes tylko sprzedawcą raz samochody, raz woda, a innym razem inny stragan , tego sie nie nauczysz to ma sie zakodowane w genach-przyzwoitosc-
13 Listopada 2014, godzina 21:45
Oceniono 33 razy -1
~FENIX 1979 r.
Czekam na te wybory co tu beda , jaka bedzie placz tych co tu zalą sie ciagle , ze im tak zle , mam nadzieje , ze wszyscy co zycza obecnej wladzy , ze upadnie gorzko sie zawiodą !!!
Takze trzymajcie sie !
Powodzenia !
Niech płaczki dalej płacza , a CHOJNICE 24 TROCHE DOROŚNIE ! bo takie sensacje to w przedszkolu dzieciom opowiadac , a nie wszystko wyolbrzymiać !!!
13 Listopada 2014, godzina 19:57
Oceniono 52 razy -2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 405.00 414.00 DKKDKK 51.10 54.00
EUREUR 432.00 439.00 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 443.00 453.00 NOKNOK 32.20 34.10
GBPGBP 504.00 513.00 SEKSEK 36.30 37.30
Aktualizacja: 2024-04-17 13:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 407.81 412.16 DKKDKK 51.20 53.90
EUREUR 433.81 438.35 RUBRUB 4.21 4.45
CHFCHF 445.72 452.04 NOKNOK 32.30 34.00
GBPGBP 506.21 511.47 SEKSEK 36.40 37.20
Aktualizacja: 2024-04-17 13:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-16

E95 E98 ON LPG
BP 6.79 zł 7.49 zł 6.91 zł 2.75 zł
Circle K 6.74 zł - 6.86 zł 2.72 zł
Mol Chojnice 6.79 zł - 6.91 zł 2.72 zł
MZK 6.71 zł 7.29 zł 6.82 zł 2.72 zł
Orlen 6.79 zł 7.49 zł 6.94 zł 2.72 zł
PKS 6.74 zł - 6.88 zł 2.72 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij