Piątek, 23 Lutego 2024 | Imieniny: Damiana, Romana, Romany chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Prezes Paluch dostał podwyżkę

Burmistrz w przerwie sesji wyliczał ile dokładnie procent podwyżki dostał Paluch. 16,7 %, a nie jak mówił Bartosz Bluma 20 %.

Burmistrz w przerwie sesji wyliczał ile dokładnie procent podwyżki dostał Paluch. 16,7 %, a nie jak mówił Bartosz Bluma 20 %.

Mariusz Paluch, kierujący miejską spółką Centrum Park, od 1 sierpnia zarabia 9900 zł brutto. Wcześniej jego uposażenie wynosiło 8250 zł. Temat podwyżki na poniedziałkowej sesji wywołał Bartosz Bluma z PiS.

Zdaniem burmistrza Arseniusza Finstera, zarobki prezesa wcale nie są wygórowane, a ostatnia podwyżka jego wynagrodzenia miała miejsce prawie osiem lat temu. - Moim zdaniem, w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało, bo płacę ma dobrą, ale w porównaniu do innych małą. Prezesi innych spółek, co nie jest żadną tajemnicą, zarabiają więcej niż burmistrz miasta Chojnice.

Reklama | Czytaj dalej »

Jak tłumaczy włodarz, to niecałe dwa procent waloryzacji rocznie, licząc od ostatniej zmiany wysokości pensji na początku 2007 roku. Owej waloryzacji burmistrz dokonał na prośbę samego zainteresowanego. Mariusz Paluch nie będzie miał żadanego wyrównania za prawie 8-letni okres. Zarabia więcej od 1 sierpnia tego roku, kiedy w życie weszło zarządzenie burmistrza.

Jak burmistrz argumentuje swoją decyzję? - W ostatnim roku wykonano w parku wodnym szereg różnych prac zwiększających jego atrakcyjność, co widać i słychać. Prezes rozpoczął program związany z restrukturyzacją całego terenu, sprzedając nieruchomości wokół basenu – wyjaśnia Finster. - Nie ma tu żadnej sensacji.

Mariusz Paluch został też szefem sztabu wyborczego burmistrza.

Zarządzenie burmistrza z dn. 28.07.2014 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

54 komentarzy

~Czy Arek i Paluszek mają się czym chwalić w bankrutującym parku wodnym?
W ostatnim wystąpieniu nieudaczny prezes Paluszek podkreślał, że najważniejszą rzeczą w działalności parku w 2015 roku był fakt zwiększenia o 20 tysięcy ilości klientów korzystających z Parku Wodnego. Dochody parku wodnego z tego tytułu wzrosły o 130 tysięcy złotych. Prawdziwość tych danych jest bardzo wątpliwe ponieważ te liczby wygenerował Paluszek w kooperacji z burmistrzem Arkiem - a te dwa gagatki są w Chojnicach znane z malwersacji, oszustw, i kłamstw. Lecz nawet jeżeli założyć, że te liczby są prawdziwe to czy jest to powód do zadowolenia i gratulacji?

Paluszek (a z nim jego złodziejski mentor burmistrz Arek) chwali się, że dzięki zwiększeniu ilości klientów dochody parku wodnego wzrosły o 130 tysięcy złotych. Chciałbym przypomnieć, że w styczniu 2015 roku by ratować park wodny od upadłości finansowej burmistrz Arek przekazał Paluszkowi 1,3 miliona złotych dotacji z budżetu miasta. A w roku 2014 Paluszek sprzedał majątek parku wodnego za około 700 tysięcy złotych. Tak wiec dzięki dotacji 1,3 miliona złotych prezes Paluszek potrafił pochwalić się (jeżeli to prawda) niezwiększeniem dochodu aż 130 tysięcy złotych - czyli zarobił około 10 % kwoty jaką otrzymał w postaci dotacji z budżetu miasta. Czy to jest powód do dumy i pochwał?

Wydaj mi się, że spółka miejska jaka jest park wodny tak jak i inne spółki miejskie powinna działać tak by na siebie zarobić! Całkowite koszty działalności parku wodnego powinny być pokryte w całości z dochodów tej działalności. Lecz ani prezes Paluszek ani burmistrz Arek nie widzą tego prostego faktu ekonomicznego przez wszystkie 13 lat działalności parku wodnego! Zresztą, ani Paluszek ani Arek nie mają wystarczającej wiedzy ani umiejętności by właściwie zarządzać parkiem wodnym by doprowadzić go do rentowności! Jest to jeszcze jeden przykład, że korupcyjnie kupiony (z użyciem splagiatowanej pracy doktorskiej) dyplom doktora ekonomi burmistrza Arka Finstera nie jest substytutem wiedzy potrzebnej do racjonalnego zarządzania parkiem wodnym - tak by wyprowadzić go z permanentnego stanu upadłości finansowej - i by doprowadzić go do rentowności! Także, i przechwalanie się ograniczonego intelektualnie prezesa Paluszka, że jakiś nauczyciel chwalił go za postępy w nauce marketingu, nie pomagają mu w osiągnięciu rentowności chojnickiego parku wodnego.

Zresztą, w moim osobistym przekonaniu, burmistrz Arek w korupcyjnym porozumieniu z prezesem Paluszkiem używają nieudolne zarządzanie parkiem wodnym by ukrywać i tuszować złodziejstwo jakiego się tam dopuszczają. Marionetkowa rada nadzorcza służy jedynie burmistrzowi do kamuflowania złodziejstwa i korupcji jakie mają miejsce w parku wodnym. Chociażby w 2014 roku, burmistrz na rachunek bankrutującego parku wodnego za społeczne pieniądze kupił sobie wakacyjny mikrobus za ponad 90 tysięcy złotych. A gdy wyszło to na jaw, to dla tuszowania sprawy, szybko nakazał sprzedanie tego mikrobusa. A i prezes Paluszek kradnie jak tylko może - burmistrz daje mu corocznie około 65 tysięcy złotych na koszty reprezentacyjne - pieniądze, które Paluszek może wydawać według swojego widzi-mi-się na restauracje, prywatne wyjazdy, na nowe ubrania, i na inne osobiste potrzeby. Dodatkowo, co widać z wydatków parku wodnego, Paluszek z budżetu parku wodnego wydaje na prenumeratę swoich ulubionych czasopism prawie 30 tysięcy złotych rocznie. Także z budżetu parku wodnego na telefony komórkowe dla swojej całej rodziny i wybranych znajomych prezes wydaje prawie tyle samo pieniędzy ile wydaje się na telefony komórkowe w chojnickim ratuszu. Do tego dochodzi trwonienie pieniędzy na niepotrzebne dla parku wodnego zakupy produktów i usług u znajomych by z budżetu parku wodnego zwiększyć ich dochody i kupić ich poparcie dla burmistrza i prezesa.

Tak to w parku wodnym burmistrz i jego protegowany prezes kradną i marnotrawią społeczne pieniądze! Marionetkowa rada nadzorcza i marionetkowi radni miejscy z KWW Arka Finstera "Korupcyjny Program 2018" tuszują złodziejstwo i korupcyjne przewały w zamian za parę złotych korupcyjnego wynagrodzenia.

Więcej niecenzurowanych informacji jest na portalu:

chojnice.livejournal.com

nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
26 Listopada 2015, godzina 18:37
Oceniono 2 razy 2
~Emerytka
No jakim prawem On dostaje podwyżkę.Myślałam,że dostał naganę za nie udolność.Wstyd i chamstwo bo inaczej nie potrafię nazwać wydanych pieniędzy z naszego portfela.
02 Października 2014, godzina 10:11
Oceniono 7 razy 7
~gość
Najbardziej zabolało mnie stwierdzenie "moim zdaniem, w porównaniu do innych prezesów zarabia żenująco mało, bo płacę ma dobrą, ale w porównaniu do innych małą". Ludzie całymi rodzinami żyją za 1200 zł. Taka jest rzeczywistość, bieda i zamartwianie o to czy wystarczy do pierwszego.
29 Września 2014, godzina 16:23
Oceniono 15 razy 15
Kiepski manager Mariusz Paluch za beznadziejne wyniki finansowe Centrum Parku dostaje podwyżkę do i tak już wysokiej stawki wynagrodzenia. Burmistrz kwituje to krótko: "Zarabiał żenująco mało". Nasz burmistrz od szesnastu lat zarabia wielokrotność średniej krajowej i nie rozumie co to znaczy nie mieć do pierwszego. Ten arogancki i często bezczelnie szczery pan (Arseniusz Finster - żeby nie było wątpliwości) żyje w innym świecie, w którym problemy egzystencjalne być może sprowadzają się do dylematu w jakim kolorze ma być nowe auto?! Przepaść dzieląca władzę i jej przydupasów od normalnych ludzi jest nie do wypełnienia nawet sumą wszystkich miesięcznych zarobków wszystkich prezesów spółek miejskich...

Ta władza musi odejść. Finster i jego koleżeństwo pogrążą miasto i dobrze przy tym się bawi na rachunek podatników (czyli tych, którymi pogardza).
26 Września 2014, godzina 13:12
Oceniono 42 razy 38
~Janek
WOW taki cyrk tylko w Chojnicach. Podwyżka za to że wiecznie park wodny ma długi nie do pomyślenia za bardzo się władze rozpasały i czas je zmienić podczas wyborów by w końcu kolesiostwo przestało funkcjonować.
26 Września 2014, godzina 13:00
Oceniono 20 razy 20
~kciuk
Czekam na smsa od Palucha żeby na niego głosować a w zamian....... ściemniacz!
26 Września 2014, godzina 09:29
Oceniono 14 razy 14
~gość
Zastanawia czy oni są tak dobrze opłacani czy my tak nędznie wynagradzani?
25 Września 2014, godzina 20:15
Oceniono 24 razy 24
~gość
Tyle co on dostał podwyżki mój mąż dostaje za miesiąc bardzo ciężkiej pracy, jestem oburzona.
25 Września 2014, godzina 19:23
Oceniono 26 razy 26
~zero
25 Września 2014, godzina 18:08
Oceniono 12 razy 12
~Marcin Dobaj
Miasto ma już poniżej 40 tysięcy mieszkańców, ale ci we większości urzędnicy nie interesują się sprawami przyszłością / teraźniejszością mieszkańców. Ponieważ od 1998 roku starzeją to miasto i wyprowadzają młode pokolenie z tego miasta w celu widywania spokoju we własnych korzyściach/ interesach. A ich interesami są pieniądze dla własnej kieszeni a nie dla mieszkańców starszego jak i młodego pokolenia.
25 Września 2014, godzina 17:52
Oceniono 25 razy 23
~Zbigniew Opas
Panie Bluma, finansowanie zawodowych kopaczy nie jest zadaniem własnym gminy. Pieniądze szerokim strumieniem płyną z miejskiej kasy, a więc obciążają podatnika z Chojnic. W takim razie dlaczego mieszkaniec Chojnic płaci za bilet tyle samo, co mieszkaniec np. sąsiedniego samorządu, który nic nie dokłada ze swojego budżetu. Wójt np. nie dzieli się z miastem dochodami z tytułu podatków płaconych przez galerię handlową. Reprezentuje Pan partię, która ma Sprawiedliwość w nazwie. Jaka to sprawiedliwość, że do interesu zwanego Chojniczanką dokłada Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który żyje z czynszów płaconych przez biedne wdowy, emerytów, rencistów i bezrobotnych. Oni pośrednio finansują Chojniczankę, ale na spektakle nie chodzą, bo nie stać ich na kupno biletu. Podobnie rzecz wygląda z basenem, dlaczego mieszkaniec Chojnic płaci za bilet, tyle samo, co mieszkaniec sąsiedniego samorządu? Taka Sprawiedliwość ma się jak pięść do nosa.
25 Września 2014, godzina 13:04
Oceniono 30 razy 26
~Arek76
Jeżeli sukcesem Pana Palucha jest sprzedaż nieruchomości za basenem, na której obecnie znajduje się plac zabaw, na którym bawia sie dziesiątki o ile nie setki dzieci, to raczej takowy sukces nazwałbym głupotą i porażką. Sukcesem byłoby, gdyby park wodny przynosił zyski. Ale w tej materii widze zero biznesowego podejścia. Marketingowo i sprzedażowo bardzo słabo. Rozumiałbym zapis w kontrakcie uwzględniający premię od zysku, ale podwyzka w obecnej kofiguracji.... to nieporozumienie. A przed wyborami taki ruch to zły pomysł burmistrza. Panie Arseniuszu gdzie tu dobry PR? Gdzie wyczucie momentu? Kto tam Panu doradza? pozdrawiam.
25 Września 2014, godzina 12:25
Oceniono 23 razy 23
~jak w piosence
Niech się dzieje, co chce, NAM nie może być źle...
25 Września 2014, godzina 12:08
Oceniono 19 razy 19
~privat
Basen jest w bardzo dobrej kondycji finansowej więc należy się podwyżka. A może to nagroda za te auta po 100 euro co Paluch sprowadził dla siebie i burmistrza, dobrze załatwił samochody to czemu nie dać. A może to podwyżka za wzorowe wręcz opluwania wspólnego wroga jakim było lokalne radio. Nie ważne za co ale jeśli mielibyśmy dobrego gospodarza w mieście to Paluch już dawno powinien zostać zwolniony.
25 Września 2014, godzina 11:27
Oceniono 30 razy 28
~Plucie w rwarz chojniczanom
Spinanie wyborczych szeregów za pieniądze podatników. Jak sie nie ma przyaciół sojuszników trzeba kupić, stąd podwyżki i nowe stanowiska! HAŃBA
24 Września 2014, godzina 22:24
Oceniono 29 razy 29

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.00 409.00 DKKDKK 52.50 55.70
EUREUR 429.00 435.00 RUBRUB 4.05 4.38
CHFCHF 449.00 460.00 NOKNOK 33.00 34.80
GBPGBP 502.00 512.00 SEKSEK 37.70 38.70
Aktualizacja: 2024-02-23 17:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 397.92 402.87 DKKDKK 52.60 55.60
EUREUR 429.38 433.70 RUBRUB 4.06 4.37
CHFCHF 449.56 455.77 NOKNOK 33.20 34.70
GBPGBP 502.03 508.38 SEKSEK 37.80 38.60
Aktualizacja: 2024-02-23 17:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy uważasz, że wydawanie biuletynu miejskiego przez Urząd Miejski raz do roku jest potrzebne?
Ceny paliw2024-02-23

E95 E98 ON LPG
BP 6.43 zł 7.13 zł 6.77 zł 2.89 zł
Circle K 6.34 zł - 6.68 zł 2.85 zł
Moll Chojnice 6.39 zł - 6.72 zł 2.85 zł
MZK 6.27 zł 6.89 zł 6.61 zł 2.85 zł
Orlen 6.39 zł 7.14 zł 6.72 zł 2.85 zł
PKS 6.3 zł - 6.62 zł 2.85 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij