Piątek, 12 Lipca 2024 | Imieniny: Brunona, Jana, Wery chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Kaczmarek nie skłamał

Kamil Kaczmarek.

Kamil Kaczmarek.

Orzekł Sąd Apelacyjny w Gdańsku, który rozpatrzył zażalenie Kamila Kaczmarka z Projektu Chojnicka Samorządność na postanowienie słupskiej okręgówki. Wcześniej członek opozycji musiał prostować informacje zawarte w swojej ulotce. Ostatecznie sprostowanie w mediach opublikować musi burmistrz Arseniusz Finster, który zarzucał mu kłamstwo.

 

Podane informacje dotyczyły oszczędności w związku z likwidacją stanowiska jednego zastępcy burmistrza. Kamil Kaczmarek oszacował je na 600 tys. zł i taką kwotę umieścił w swoich materiałach wyborczych. W związku z tym publicznie kłamstwo zarzucił mu burmistrz Arseniusz Finster. Okazało się, że dokładne koszty stanowią większą kwotę, bo dokładnie 683 tys. zł.

Reklama | Czytaj dalej »

„Skoro niemożliwie jest podanie dokładnej kwoty oszczędności to stwierdzenie Kamila Kaczmarka , że likwidacja jednego stanowiska wiceburmistrza przyniesie w skali kadencji 600.000 zł oszczędności nie może być uznane za nieprawdziwe . Zupełnie nie da się określić tezy wnioskodawcy jako kłamliwej , bowiem zarzut taki zakłada wypowiedź zawierającą informacje niezgodne z przekonaniem autora o prawdziwym stanie rzeczy . Trudności lub niemożność wyliczenia wszystkich oszczędności zmuszała do ich szacowania , z natury tylko w przybliżeniu ( podanie „ rzędu kwot ” ) . Tymczasem uczestnik potraktował cytowany fragment ulotki wyborczej wnioskodawcy jako nieprawdę i kłamstwo – uzasadnia sędzia sądu apelacyjnego Zbigniew Koźma. Sąd w Gdańsku zmienił zaskarżone postanowienie i nakazał Arseniuszowi Finsterowi umieszczenie sprostowania, m.in. na portalu Chojnice24. Jeszcze przed sądem pierwszej instancji Arseniusz Finster sam przyznawał, że użył zbyt mocnych słów. Wyrok SA w Gdańsku jest prawomocny i nie podlega zaskarżeniu.

Postanowienie SA w Gdańsku z dn. 17.11.14 r.

Jak korzystny dla siebie wyrok komentuje adwersarz burmistrza, któremu nie udało dostać się do rady miejskiej? - Szkoda, że tak późno, ale cieszę się, że Sąd Apelacyjny stwierdził, że atak przypuszczony przez Burmistrza na mnie samego i treść mojej ulotki był bezzasadny. Nie powinno się korzystając z zajmowanego stanowiska ferować wyroków - oceniać na zasadzie - ten kłamie, a ten mówi prawdę. Po nieprawomocnym wyroku w Sądzie Okręgowym pan Finster dzwonił do mediów i chwalił się, że wygrał, choć na sali sądowej przyznawał, że użył niewłaściwych słów. Tak nie powinno być. Cieszę się, że ta sprawa już za nami i czekam na sprostowanie - komentuje Kamil Kaczmarek.

Komentarz Arseniusza Finstera jest następujący: - Ja na posiedzeniu sądu okręgowego, gdzie sprawę wygrałem, proponowałem panu Kaczmarkowi ugodę. Gdy komentowałem kilka nieprawd z ulotki, użyłem zbyt mocnego słowa w odniesieniu do kwoty, gdzie on się pomylił w dół, a nie w górę. Moje przekroczenie słowne polega na tym, że mogłem to powiedzieć w taki spósób, że to jest nieprawda, bo źle wyliczył i dodać, że kosztuje 683 tys. zł. Dlatego byłem gotowy zamieścić sprostowania na dwóch portalach, które dawały film z mojej konwencji, a nie chciałem się zgodzić na publikację w innych mediach. Moje słowo było zbyt mocne, nieadekwatne do poruszonego problemu. Chciałem się zgodzić na porozumienie, a pan Kaczmarek się uparł, że nie. Wygrał sprawę apelacyjną, a ja szanuję ten wyrok i zamieszczę sprostowanie.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

110 komentarzy

~Dlaczego Chojnice to ciemnogród?
Społeczeństwo Chojnic wykazało się kompletną durnotą głosując na komitet wyborczy Finstera i na jego samego. Na człowieka który wyprzedał miasto, zadłużył je do tego stopnia, że jeszcze nasze prawnuki będą musiały spłacać odsetki. Na człowieka, który uzależnił od siebie setki ludzi w sposób nepotyczny dając im pracę, a w zarządzaniu zasobami ludzkimi stosuje korupcję oraz mobbing i toleruje go w podlegających mu szkołach. Do tego niszczy oponentów dzwoniąc do żon i mężów tych ludzi, strasząc ich groźbą utraty pracy, a potem zwalniając z pracy tych, którzy ośmielają się go krytykować. Podły satrapa, któremu władza zlanszowała mózg i pozbawiła zdrowego rozsądku. Psychopata pozbawiony empatii i uczuć wyższych.
19 Listopada 2014, godzina 09:21
Oceniono 45 razy 41
~Arek, odszczekaj!
Gdzie te przeprosiny od burmistrza dla pana Kaczmarka?????????
19 Listopada 2014, godzina 09:04
Oceniono 29 razy 21
~chojniczanin
~polak polakowi wilkiem i oto polska właśnie - polak polakowi wilkiem.
Jak się ktoś jest lepszy od innych to trzeba go z błotem zmieszać.Pan Finster wygrał wybory to już taka polska mentalność się budzi i przeciwnicy mieszają Burmistrza z błotem. Nie dziwię się temu, bo przykład daje sam pan kaczyński z pis

Finster wygrał wybory stosując obrzydliwą, kłamliwą i brutalną kampanię wyborczą. Kłamiąc oczerniał swoich adwersarzy z PChS-u, wygrywał w sposób korupcyjny sprawy w chojnickim sądzie wykorzystując przekupnych, zdegenerowanych sędziów Jarzynę i Nadolnego. Jarzyna i Nadolny ośmieszyli się totalnie, bo wydali wyroki korzystne dla Finstera, który najpierw zeznał, że mieszka z żoną i teściową na Kartuskiej, a następnego dnia przedstawił na piśmie wersję, że mieszka na Truskawkowej z byłą żoną. Każdy inteligentny sędzia od razu wyłapałby kłamstwo, ale uzależniony od Finstera Nadolny poświęcił swoją sędziowską reputację, żeby chronić doopę burmistrza. Moim zdaniem - idiota...
19 Listopada 2014, godzina 01:01
Oceniono 47 razy 33
~do poniżej
A ja ubolewam nad tym, że w życie samorządu weszło kłamstwo i ośmieszanie obywatela a do sądu brak odwagi na obiektywny i sprawiedliwy wyrok. Świat się zmienia, ale w złym kierunku. Zwykły Kowalski zawsze dostanie po dupie i tutaj nie ma żadnej litości ani zrozumienia. A ci na świeczniku robią sobie co chcą. Niby społeczeństwo to krytykuje a jednak pozwala na to głosując ciągle na tych samych ludzi.
19 Listopada 2014, godzina 00:54
Oceniono 41 razy 31
~Marzenna Osowicka
Kamilu, bardzo się cieszę, że zostałeś zrehabilitowany wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Sądu, który ostatecznie i nieodwołalnie przyznał Ci rację w sporze z burmistrzem. Jednocześnie pragnę wyrazić moje oburzenie z powodu kłamliwych wypowiedzi burmistrza szkalujących Ciebie podczas kampanii wyborczej. To one sprawiły, że nie otrzymałeś mandatu radnego. Pomimo tego, że jesteś inteligentnym, merytorycznym młodym człowiekiem posiadającym ogromną wiedzę, uczciwość, zaangażowanie, a także pomysły dotyczące lepszego funkcjonowania samorządu. Jednocześnie pragnę wyrazić moje OGROMNE ROZCZAROWANIE postawą dwojga sędziów chojnickich w sprawie, którą podniosłeś jako przejaw NIEUCZCIWOŚCI WYBORCZEJ BURMISTRZA - pani sędzi Jarzyny i pana sędziego Nadolnego. Oboje wydali wyroki w trybie wyborczym, wobec których nawet ŚLEPA CHOJNICKA TEMIDA przysłoniła oczy w geście ROZPACZY... Służebność "niezawisłego" sądownictwa wobec reprezentanta samorządu stała się FAKTEM! Tak naprawdę, to dramat dla mieszkańców naszego miasta.
19 Listopada 2014, godzina 00:47
Oceniono 63 razy 47
~do poniżej
Masz rację. Jest wiele spraw do wyjaśnienia. Dobrze, że ktoś to zaczął weryfikować i o tym głośno mówić, bo człowiek się już zastanawiał czy to czarne faktycznie nie jest jednak białe. Z tym wynagrodzeniem to dla ludzi jest szokująca sprawa. Wielu nie zdawało sobie sprawy z tego, że jedna osoba może aż tyle zarobić w ciągu 4 lat. I to się źle odbije na opinii. W ludziach ujawnia się złość, że muszą pracować za 1600 brutto mając kwalifikacje, dobre wykształcenie a tutaj takie rozpasanie w wynagrodzeniu. Zupełnie niepotrzebne natomiast było zamieszanie, że się mieszka pod kilkoma adresami bo odbiór tej informacji jest dziwny i niezrozumiały. Przecież to jest do ustalenia. Teraz o tym się mówi, wielu się zastanawia nad tym to gdzie faktycznie i z kim mieszka. Po co to było? Fala poszła i ludzie plotkują, bo na tak małe miasteczko jest to sensacja, że tak ważna osoba nie wie czy mieszka z byłą, czy obecną żoną. To jest delikatna wersja tego, co się słyszy. Resztę plotek pominę, bo wstyd o tym pisać i nie o to chodzi. Pytanie, czy warto było się tak upierać żeby sprowokować plotki na ten temat? Nawet kawały już o tym krążą. Ale może ja nie rozumiem i dlatego nie widzę korzyści Dlatego trzymam się z dala od polityki
19 Listopada 2014, godzina 00:11
Oceniono 25 razy 17
~do poniżej
zapomniałeś dodać ... i nienażartych ludzi od przysłowiowego koryta
18 Listopada 2014, godzina 23:55
Oceniono 31 razy 23
~Takich odważnych jak K. Kaczmarek
więcej ludzi, to społeczeństwo wiele razy przecierałoby oczy ze zdziwienia jaką ciemnotę próbuje się wcisnąć społeczeństwu i ośmieszyć inteligentnego, wykształconego młodego człowieka. Jestem pełen podziwu z jaką odwagą p. Kaczmarek udowodnił prawdę. Wstyd mi, że kiedyś głosowałem na człowieka, który nie potrafił przyznać racji Kaczmarkowi i poleciał do sądu żeby go ośmieszyć. Okazało się, że wiceburmistrz kosztował miejski budżet nie 600 tys. a 683 tys. zł. KAMIL ŻYCZĘ CI, ABYŚ ZA KILKA LAT PRZEPĘDZIŁ ZAKŁAMANYCH LUDZI OD PRZYSŁOWIOWEGO KORYTA.
18 Listopada 2014, godzina 23:44
Oceniono 47 razy 37
~no właśnie
taka niby POtężna formacja jak PO przecisnęła do rady tylko dwie osoby? To dla PCHS jest to rodzaj wyróżnienia, bo przy takiej jakby nie było dużej zorganizowanej partii w skali kraju, ta malutka chojnicka organizacja im dorównała. Szacun
18 Listopada 2014, godzina 23:05
Oceniono 31 razy 21
~do poniżej
Co to za partia (PO) dwóch radnych?
18 Listopada 2014, godzina 22:42
Oceniono 33 razy 21
~Hmmm
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Listopada 2014, godzina 22:18
Oceniono 45 razy -21
~do poniżej
piszesz Polak Polakowi wilkiem, a sam się przykładasz do wilka. Twój wpis też wiele pozostawia do życzenia. Prawda jest taka, że u innych widzimy źdźbło w oku, a sami mamy belkę.
18 Listopada 2014, godzina 21:36
Oceniono 27 razy 17
~polak polakowi wilkiem
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Listopada 2014, godzina 21:10
Oceniono 43 razy -25
~do wpisu z 20.58
Niestety ale nienawiść też była i po drugiej stronie ale ty tego nie widzisz. Nokaut otrzymał też burmistrz - poparcie tylko 8705 mieszkańców szału nie robi i nie ma się czym podniecać. Na wszelki wypadek nie jestem z PCHS, PiS, SIS, KNP, SLD, PSL, PO itp
18 Listopada 2014, godzina 21:06
Oceniono 31 razy 17
~do 18 Listopada 2014, godzina 20:46
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
18 Listopada 2014, godzina 20:58
Oceniono 33 razy -21

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 398.00 DKKDKK 49.80 52.10
EUREUR 422.00 430.00 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 433.00 443.00 NOKNOK 29.00 31.90
GBPGBP 503.00 513.00 SEKSEK 36.10 37.20
Aktualizacja: 2024-07-12 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.16 395.20 DKKDKK 49.90 52.00
EUREUR 424.11 429.05 RUBRUB 4.36 4.58
CHFCHF 434.00 439.00 NOKNOK 29.10 31.80
GBPGBP 503.94 509.45 SEKSEK 36.20 37.10
Aktualizacja: 2024-07-12 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Dokąd wybierasz się na wakacje?Ceny paliw2024-07-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.67 zł 7.37 zł 6.76 zł 2.69 zł
Circle K 6.59 zł - 6.68 zł 2.69 zł
Mol Chojnice 6.64 zł - 6.69 zł 2.69 zł
MZK 6.54 zł 6.99 zł 6.64 zł 2.63 zł
Orlen 6.64 zł 7.37 zł 6.73 zł 2.69 zł
PKS 6.52 zł - 6.62 zł 2.65 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij