Środa, 29 Listopada 2023 | Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Opozycja broni budżetu

Opozycji nie poparła zmiany w budżecie, która przewiduje m.in. dodatkowe 1,5 mln zł na przebudowę stadionu.

Opozycji nie poparła zmiany w budżecie, która przewiduje m.in. dodatkowe 1,5 mln zł na przebudowę stadionu.

Zdziwienie już wcześniej wywołał fakt, że opozycja poparła plan finansowy dla miasta. Dziś dwoje radnych z PChS konsekwentnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami nie zgodziło się na zmiany w budżecie. Tych było kilka, ale rozeszło się o dodatkowe 1,5 mln zł na przebudowę stadionu Chojniczanki. Głosowanie poprzedziła długa wymiana zdań.

 

Mariusz Brunka na tyle poczuł się rzecznikiem budżetu, że postanowił bronić jego pierwotnych zapisów. Druga sprawa to cel, na który ma zostać wydatkowane 4,5 mln zł. - Cele I-ligowego zespołu niekoniecznie są celami pierwszej potrzeby w perspektywie potrzeb miasta. Nie jest to obowiązek miasta – mówił radny opozycji podczas dzisiejszej sesji. Jego zdaniem, te pieniądze bardziej przydadzą się, w momencie, kiedy będzie szansa pozyskać środki z Unii. Radny Brunka wytknął także, że kalkulacje urzędników dotyczące zamontowania oświetlenia, monitoringu i przebudowy budynku na stadionie były nietrafione. Z kwotą przed prawie rokiem trafił za to jego kolega ze stowarzyszenia Kamil Kaczmarek, ale wtedy burmistrz zarzucił mu kłamstwo. To podziałało na Arseniusza Finstera jak płachta na byka. Owszem ostatecznie przyznał: - Strzelił akurat dobrze. Za to przy okazji wyciągnął inne konflikty ze swoim adwersarzem, niezwiązane z tematem dyskusji.

Reklama | Czytaj dalej »

Choć Brunka zdaje sobie sprawę, że wśród kibiców jego decyzja nie będzie popularna, uznał, że należy się to wobec innych chojniczan, którzy mają różne zdanie w tej kwestii. Sam nie chce przystawać na ustalenia i fanaberie, jak to ujął „leśnych dziadków” z PZPN.

 

Po dofinansowanie z PZPN burmistrz sięgnąłby chętnie.

- Ich kasa pęka w szwach – stwierdził. Niestety z tego co wie, takiej możliwości nie ma. I choć według Finstera, wcale oświetlenie koniecznym nie jest, to podobnie jak inne przymuszone do tego kluby, choćby z Bytowa, trzeba wymogi ligowe spełnić. Tłumaczył, że wcześniej nie myślano o oświetleniu, bo pobudowano Modraka. A koszty są wysokie, bo budować trzeba na trudnym, bo pojeziornym terenie. Włodarz podkreślał rolę Chojniczanki jako ruchu społecznego wspieranego przez działaczy, przedsiębiorców i kibiców. - Piłka nożna jest najbardziej medialną dyscypliną - podnosił. To z kolei razi radną Marzennę Osowicką, szefową UKS Ósemki, która uważa, że inne sporty czy szkolenie dzieci i młodzieży schodzą przez to na boczny tor, a wiele inicjatyw pada ze względu na brak środków. Zaproponowała, by wraz z klubami w podobnej sytuacji spróbować zwrócić się do PZPN o wsparcie.

Włodarz przypomniał deklarację złożoną przed laty klubowi, że miasto zajmie się stadionem. Potwierdził ją związany z Chojniczanką Marek Szank. - PZPN zastosował szantaż wobec wszystkich – stwierdził radny. Podkreślał kapitalną pracę całej drużyny i skupionych wokół niego ludzi, którzy zaspokajają potrzeby kibiców. Wspomniał też, jakie pochwały zbiera stadion i jego położenie ze strony przyjezdnych.

 

- Moralni ludzie nie poddają się szantażom. To my jesteśmy decydentami, a nie PZPN. Za radości płaćmy sami, a nie z publicznych pieniędzy – skwitował Mariusz Brunka.

Wymiana zdań między wspomnianymi osobami wydawała się nie mieć końca, a zamknął ją formalny wniosek o zakończeniu dyskusji. Ostatecznie zmianę w budżecie odrzucił tylko klub PChS w osobach Brunki i Osowickiej. Na poprawki zgodziło się 17 rajców.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

49 komentarzy

~szczepionka przeciw wściekliźnie jest potrzebna w ratuszu

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 4-6 maja przeprowadzone będzie szczepienie lisów dzikich przeciw wściekliźnie na terenie woj. pomorskiego.

Szczepionki przeciw wściekliźnie należało by także dostarczyć do ratusza, bo w czasie zebrań i wyborów osiedlowych burmistrz miał typowe symptomy i objawy wścieklizny. Szanowny włodarz był niezwykle poirytowany pytaniami mieszkańców, był agresywny, skory do kłótni, nie potrafił skupić się na temacie i pytaniach mieszkańców, kłamał więcej niż normalnie, mrużył oczy tak jak by cierpiał na światłowstręt, i na prawie wszystkich spotkaniach osiedlowych toczyła mu się z ust piana!

Na spotkaniach, w których uczestniczyli Marcin Wałdoch i Kamil Kaczmarek burmistrz ledwo mógł się powstrzymać - widać było, że miał olbrzymią ochotę by ich zagryźć i rozerwać na strzępy. W czasie obrad Rady Miasta, gdy Mariusz Brunka śmie skrytykować działania burmistrza, widać, że Arek ma nieposkromioną ochotę rzucić się na niego, podgryźć mu gardło, i rozerwać go w strzępy! Na szczęście dla Mariusza, radna Osowicka jest zawsze w pobliżu i Arek pohamowuje się, bo Marzenny boi się więcej niż diabeł święconej wody!

Definitywnie, naszego burmistrza Arka, który w uprawianiu korupcji uważa się za szczwanego lisa należało by dla bezpieczeństwa mieszkańców Chojnic zaszczepić przeciwko wściekliźnie!

29 Kwietnia 2015, godzina 18:02
Oceniono 7 razy 7
~stanisław
Nie stadion jest tutaj najważniejszy . Najważniejsze jest bezpieczeństwo na przejściach - czyli wymiana starych tablic niebieskich słabo widocznych na nowe odblaskowe , bardzo dobrze widocznych i w dzień i o zmierzchu . Następną sprawą jest oświetlenie na przejściach , ono jest fatalne ilu ludzi jeszcze musi zginąć by zostało to naprawione ? Bardzo ważną sprawą jest też monitoring na najważniejszych skrzyżowaniach czy przejściach , którego brak , ale na obsrane telebimy kasa jest . Takie rażące w oczy kierowców pudło stoi na skrzyżowaniu Gdańska - Tucholska . Wreszcie , postawić przystani autobusowe MZK na ul . Wielewskiej , a nie że ludzie i dzieci stoją pod gołym niebem w deszczu czy śnieżycy . To byłaby żenada wydawać publiczne pieniądze na stadion , potrzeby mieszkańców są dużo pilniejsze i ważniejsze , jak również ich bezpieczeństwo ?
26 Kwietnia 2015, godzina 12:42
Oceniono 9 razy 5
~stanisław
Nie stadion jest tutaj najważniejszy . Najważniejsze jest bezpieczeństwo na przejściach - czyli wymiana starych tablic niebieskich słabo widocznych na nowe odblaskowe , bardzo dobrze widocznych i w dzień i o zmierzchu . Następną sprawą jest oświetlenie na przejściach , ono jest fatalne ilu ludzi jeszcze musi zginąć by zostało to naprawione ? Bardzo ważną sprawą jest też monitoring na najważniejszych skrzyżowaniach czy przejściach , którego brak , ale na obsrane telebimy kasa jest . Takie rażące w oczy kierowców pudło stoi na skrzyżowaniu Gdańska - Tucholska . Wreszcie , postawić przystani autobusowe MZK na ul . Wielewskiej , a nie że ludzie i dzieci stoją pod gołym niebem w deszczu czy śnieżycy . To byłaby żenada wydawać publiczne pieniądze na stadion , potrzeby mieszkańców są dużo pilniejsze i ważniejsze , jak również ich bezpieczeństwo ?
26 Kwietnia 2015, godzina 12:36
Oceniono 7 razy 3
~Marcin Dobaj
Nie popierajcie PCHS-u skoro pierw w wyborach samorządowych byli za likwidacją straży miejskiej w celu poprawy sytuacji w komunikacji miejskiej MZK . , a po wyborach to kandydat na burmistrza p. Mariusz Brunka poparł budżet.

Bo gdy stał się radnym to poparł budżet na 2015 r. i wraz z nim wydatki na straż miejską czyli stanął jako radny opozycji po stronie kłamliwego burmistrza Arseniusza Finstera.

A po dzisiejszy dzień sprawa likwidacji straży miejskiej miasta Chojnice to w PCHS-ie
znacząco ucichła.

Co z tego że dwoje radnych z PChS konsekwentnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami nie zgodziło się na zmiany w budżecie. Tych było kilka, ale rozeszło się o dodatkowe 1,5 mln zł na przebudowę stadionu Chojniczanki. Głosowanie poprzedziła długa wymiana zdań.

Jak wcześniej budżet poparli i po burmistrza stronie stali .

Mariusz Brunka, że na tyle teraz poczuł się rzecznikiem budżetu aby bronić jego pierwotnych zapisów. To w uzasadnieniu również nie powinien był popierać budżetu na wydatki niechcianej straży miejskiej .

A tak nie postąpił bo poparł budżet na 2015 r.

23 Kwietnia 2015, godzina 13:38
Oceniono 14 razy 10
~:-(
To żenujące że radni z komitetu Finstera i z PO jak te pieski warują na dwóch tylnych łapkach a przednią podnoszą wszyscy żeby spełnić fanaberie Finstera.
22 Kwietnia 2015, godzina 09:13
Oceniono 17 razy 1
~fan opozycji
A pamiętacie jak na Brunce i Osowickiej wieszano psy, że poparli budżet? Z perspektywy tych kilku miesięcy widać, że oboje są konsekwentni w tym co robią. Bronią wcześniej zatwierdzonego budżetu, bo nie było w nim mowy o takich irracjonalnych wydatkach na stadion, na co miasta nie stać. Finster celowo ogłupił ludzi i zataił, że zamierza pakować niebotyczną kasę w Chojniczankę. Teraz rżnie głupa i wciska kit, że wolno mu było niedoszacować koszty bo na tamtym etapie jeszcze nie było wiadomo jakie będą wydatki. Wykazał, że nie potrafi racjonalnie planować. No cóż, doktor ekonomii z doktoratem z Moskwy...
22 Kwietnia 2015, godzina 08:21
Oceniono 20 razy 4
~Cieszę się,
że p. Brunka i p. Osowicka bronią budżetu i mają swoje zdanie.
22 Kwietnia 2015, godzina 07:23
Oceniono 18 razy 2
~JdArc
Finster ze swoją kilkunastotysięczną pensją co miesiąc, już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Nie rozumie problemów ludzi borykających się z problemami finansowymi. W doopie ma zwykłych ludzi. Dla niego liczą się tylko jego chore ambicje i poklask gawiedzi.
21 Kwietnia 2015, godzina 22:51
Oceniono 26 razy 8
~rozczarowany
Gratuluję Panie Burmistrzu! 4 i pół miliona chce Pan wpakować w stadion, żeby było coraz więcej meczów podwyższonego ryzyka, żeby następne grupy kiboli niszczyły elewacje budynków. Dla Pana wyrzucanie publicznych pieniądzy to jak splunięcie.
21 Kwietnia 2015, godzina 22:33
Oceniono 28 razy 8
~PO CO...
Dlaczego finansujecie agresywne emocjonalne zachowania wydzieranie, krzyki, hałasowanie na stadionie chojniczanki, zakłócanie spokoju z budżetu mieszkańców Chojnic..
21 Kwietnia 2015, godzina 18:49
Oceniono 35 razy 15
~kibic
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Kwietnia 2015, godzina 18:45
Oceniono 36 razy -14
~...
...Chojnicka policja poszukuje sprawców chuligańskiego wybryku. Przed niespełna dwoma tygodniami ktoś pomalował kilka elewacji bloków. Napisy "zdobiące" szczyty budynków mają związek z meczem podwyższonego ryzyka Chojniczanka : Arka Gdynia. Spółdzielnia Mieszkaniowa wyceniła swoje straty na ok. 4 tys. zł...- Jeśli policja nie namierzy sprawcy, to koszty pozostaną po stronie spółdzielni. Będziemy musieli je dopisać do funduszu remontowego danego budynku - tłumaczy prezes SM... ...~... KOMENDA POWIATOWA POLICJI W CHOJNICACH 89-620 Chojnice, ul. Warszawska 13 tel. 52 3956222 Centrala 52 3956105 Komendant Powiatowy Policji -Sekretariat 52 3956103 3956131 -Rzecznik Prasowy 52 3956126...7 WYDZIAŁY Kryminalny -Sekretariat 52 3956170 3956158 Prewencji -Sekretariat 52 3956191 3956203 -St. ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich 52 3956197 -Dyżurny 52 3956222 3956147 Rewir Dzielnicowych -Kierownik 52 3956192 -Dzielnicowi 52 3956193...4
21 Kwietnia 2015, godzina 17:49
Oceniono 32 razy 10
~artu_r8333
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
21 Kwietnia 2015, godzina 15:16
Oceniono 41 razy -17
~do artura 8333
Zamiast chodzić na mecz weź się do nauki, bo aż strach czytać te wypociny z błędami.
21 Kwietnia 2015, godzina 14:55
Oceniono 39 razy 17
~do poniżej
A kogo stać, aby wybrać się na mecz. Najpierw trzeba zapewnić dzieciom wyżywienie a na bilety już nie starcza. Możesz się wymądrzać jak ciebie stać, to jedź do innego miasta, a pieniądze są tak ogromne, że przydałoby się je wydać na inny ważniejszy dla społeczności lokalnej cel.
21 Kwietnia 2015, godzina 14:53
Oceniono 31 razy 7

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 401.00 DKKDKK 51.40 55.70
EUREUR 427.00 440.00 RUBRUB 4.33 4.63
CHFCHF 442.00 455.00 NOKNOK 30.60 33.10
GBPGBP 493.00 506.00 SEKSEK 37.20 38.30
Aktualizacja: 2023-11-28 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.44 396.95 DKKDKK 51.50 55.60
EUREUR 430.26 435.16 RUBRUB 4.33 4.63
CHFCHF 444.78 452.11 NOKNOK 30.70 33.00
GBPGBP 495.67 501.96 SEKSEK 37.30 38.20
Aktualizacja: 2023-11-28 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy nazwanie nowego ronda przy zbiegu ul. Bytowskiej i Leśnej im. WOŚP to dobry pomysł?
Ceny paliw2023-11-28

E95 E98 ON LPG
BP 6.57 zł 7.22 zł 6.78 zł 2.97 zł
Circle K 6.52 zł - 6.73 zł 2.95 zł
Lotos Optima 6.55 zł - 6.77 zł 2.95 zł
MZK 6.49 zł 6.69 zł 6.7 zł 2.95 zł
Orlen 6.55 zł 7.22 zł 6.77 zł 2.95 zł
PKS 6.54 zł - 6.75 zł 2.95 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij