Niedziela, 14 Kwietnia 2024 | Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst i fot. mz

Ruszyły prace na pl. Piastowskim. Aktualizacja

We wtorek wykonawca prac sfrezował asfalt na parkingu przed hotelem i na odcinku drogi oraz na części placu w pobliżu gazowni. Ważna informacja dla kierowców. Ulica Prochowa jest dostępna tylko dla jej mieszkańców. Póki co wjechać można od strony ul. 14 Lutego do siedziby wodociągów, gazowni i na targowisko.


- Prace drogowe generalnie będą odbywały się przy hotelu Piast, linia niskiego napięcia oraz przebudowa średniego napięcia, prace związane z kanalizacją sanitarną także przy hotelu. Do połowy sierpnia pan, który tutaj handuje, będzie miał umożliwiony handel tak jak jest w umowie, a później prace przeniosą się na ten etap - informuje koordynator prac Krzysztof Kuliszewski z firmy Instalacje Grzewcze i Sanitarne Grzegorz Narloch z Brus. Uczula kierowców, że funkcjonuje już zmiana organizacji ruchu i są odpowiednie znaki o tym informujące. - Obserwuję, że mimo znaku zakazu wjazdu, który nie obejmuje mieszkańców ulicy czy klientów hotelu, i informacji, że ulica jest ślepa, kierowcy wjeżdżają, a potem muszą zawracać.

Reklama | Czytaj dalej »


Przebudowa pl. Piatowskiego według przetargu kosztować będzie 987 tys. zł. Termin realizacji to koniec października. Prace podziemne obejmują przebudowę sieci elektroenergetycznej i budowę kolektora deszczowego. Powstać tam ma płatny parking na 57 miejsc dla aut osobowych i 4 miejsca dla niepełnosprawnych. Na wjeździe do Miejskich Wodociągów będzie minirondo. Na przebudowanym placu nie będzie już targowiska.

Aktualizacja 12.06.15 r.

Władze zmieniły zdanie co do odpłatności za parking. - Jest szereg różnych głosów, by ten parking pozostawić darmowy. My nie chcemy koniecznie zarobić na płatnym parkowaniu w tej strefie, chodzi raczej o rotację. Dlatego uważam, że po oddaniu inwestycji warto zacząć bez parkometrów, chociaż są w projekcie. Spróbujemy, jak to będzie wyglądało przez kilka miesięcy, tak do końca roku - stwierdził burmistrz Arseniusz Finster.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

20 komentarzy

~nena
PRYMITYWNY NAROD MIESZKA W TYCH CHOJNICACH ;NIE DOGODZISZ ....
15 Czerwca 2015, godzina 16:24
Oceniono 8 razy -4
~abc
Finser to pieprzo... dupek, z każdej strony. najwyższy czas go wymienić i tą całą jego pieprzo......ą ekipę. Gość jest zupełnie wypstrykany z pomysłów. Finio, czas odejść i goń się
15 Czerwca 2015, godzina 14:25
Oceniono 10 razy 2
~plac piastowski
Milion złotych podatników wydane na przystosowanie parkingu dla kompleksu handlowego pana Szczepańskiego a może Finstera?? Marzenie. Kto jest faktycznym inwestorem na Placu Piastowskim od razu widać !! Osiedle Parkowe którego nowym inwestorem będzie pan Babiński,teren przy gazowni, Plac piastowski. Jakie naprawdę intencje przyświecają p. Burmistrzowi głupi by zrozumiał!!! PRYWATA!!
13 Czerwca 2015, godzina 20:53
Oceniono 18 razy 12
~Jaroslaw śpica
to chujstwo chojnickie kradnie ile sie da , takie pedaly jak tam siedza to poprostu o pomste do nieba woła , ten palant z charzykowa mafioza jeszcze nie zostal skonpiskowany , za taki numer komornik powinien sie mu do dupy zabrac zeby nie wiedzial jak sie nazywa
13 Czerwca 2015, godzina 20:48
Oceniono 12 razy 8
~Jarosław śpica
Znow okradaja miasto chojnice , same zlodzieje rzadza !
gdzie jest ten bankrut i kretacz z charzykowa co mial zainwestowac kase , a jak sie okazalo wydymal miasto na cacy czemu komornik sie do jego dupy nie dobiera
13 Czerwca 2015, godzina 20:46
Oceniono 12 razy 8
~zaintrygowany
A to ciekawe.
13 Czerwca 2015, godzina 20:41
Oceniono 2 razy 0
~Odnośnie aktualizacji
Prywatny inwestor działki przy gazowni p.Szczepański doszedł do wniosku ,iz bez bezpłatnych parkingow dla klientów powstającego kompleksu handlowego nie znajdzie najemców ,więc przy dziwnej wspaniałomyśnej decyzji p.Burmistrza będzie je miał!!! Dziwne i szybkie działania p.BURMISTRZA odnośnie płatności za parking spowodowała odmowa przejścia właściciela warzywniaka z placu piastowskiego na teren powstającej inwestycji. Czy przypadkiem po raz kolejny dziwne kontakty p. Burmistrza z lokalną grupą biznesu nie są fundamentem niszczenia tego co zaistniało samoistnie tj. warzywniaka a robienia słupowych inwestycji ?
12 Czerwca 2015, godzina 20:48
Oceniono 20 razy 10
~do chojniczanin
Taaaaa - "Stragan stoi i stac bedzie do 16 sierpnia i bedzie dojazd do niego a to sie liczy ...."!!!
A to, że "miłośniczki i miłośnicy" zielonej pietruszki , bardzo często i SKUTECZNIE uniemożliwiają wyjazd z gazownii pojazdom pogotowia gazowego, to już nikogo nie obchodzi? Gdzieś poleci gaz, a oni sobie postoją, potrąbią lub pobiegają po targowisku w poszukiwaniu włascicieli pojazdów! A tu czas sie liczy - gaz to nie woda.
12 Czerwca 2015, godzina 18:54
Oceniono 18 razy -6
~Chojniczanin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Czerwca 2015, godzina 22:22
Oceniono 30 razy -12
~do chojniczanin
obejrzyj sobie i wysłuchaj ze zrozumienie konferencji prasowej p Burmistrza z dnia 23.01.2015roku(dostępna w internecie na TVChojnice). Jeżeli zrozumienie słów p. Burmistrza stanowić może dla Ciebie problem dopytał może własnych znajomych na pewno masz wśród nich nawet nie koniecznie wyjątkowo inteligentne osoby ale informacja jest na tyle prosta że nawet jeżeli ty tego nie ogarniasz to oni dadzą radę !!
11 Czerwca 2015, godzina 21:34
Oceniono 24 razy 2
~Chojniczanin
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Czerwca 2015, godzina 21:09
Oceniono 26 razy -12
~plac piastowski
Umowa słowna z Burmistrzem mówiła o rozpoczęciu inwestycji 16 sierpnia . Jak patrzę w kalendarz mamy połowę czerwca ! Mam pytanie do p. Burmistrza - czy pana słowo nic nie znaczy , czy jest pan kłamcą . Jeżeli osoba na takim stanowisku tak traktuje podatników, pracodawców to chyba czas odejść z tak eksponowanego stanowiska. WSTYD p. BURMISTRZU.
11 Czerwca 2015, godzina 21:01
Oceniono 22 razy 8
~Czy i tym razem na życzenie burmistrza pobudowany będzie następny bubel?

Przebudowa i modernizacja placu Piastowskiego jak każde działania ratusza będzie to projekt wykonany po najmniejszej linii oporu dla wygody urzędników i według życzeń i rozkazów wszechwiedzącego, z kupionym dyplomem doktora ekonomii, narcystycznego burmistrza Arka. W ostatnim czasie Arek jest na mentalnym etapie projektowania i budowania rond, gdziekolwiek się da. Wbrew sugestiom fachowca, niedawno Arek postulował by budować na każdym skrzyżowaniu na ulicy Kościerskiej ronda pomimo, że specjalista wyraźnie i jednoznacznie stwierdzał, że regularne skrzyżowania mają funkcjonalną przewagę i większą przepustowość pojazdów niż ronda jakie wszędzie chce pobudować nasz "najmądrzejszy" w historii Chojnic burmistrz. Rondo przed Biedronką to także zapewne spełnienie życzeń naszego "nieomylnego geniusza ekonomi" łaskawie piastującego urząd burmistrza.

Brak rzetelnych i transparentnych konsultacji społecznych także obniża wartość funkcjonalną modernizowanego placu Piastowskiego. Projekt zakłada zaasfaltowanie całego placu - od krawędzi aż po krawędź - i wymaga to konstrukcji kanalizacji deszczowej by odprowadzić gromadzące się na asfalcie wody opadowe z deszczu i śniegu. Z ekologicznego, estetycznego i funkcjonalnego punktu widzenia lepszym rozwiązaniem byłoby przerwać ciągłość nieprzepuszczalnej nawierzchni bitumicznej powierzchniami porowatymi, gdzie woda opadowa mogłaby wsiąkać w glebę - zmniejszyło by to ilość odprowadzanej wody opadowej i zmniejszyło by to potrzebę inwestycji w kanalizacje deszczową i w koszty buforowania i magazynowania wody opadowej w systemie kanalizacji deszczowej po większych opadach deszczu i śniegu. Dodatkowo, plac Piastowski, jako znajdujący się w centrum miasta, graniczący z przelotowym rondem Madziąga, powinien być ze względów estetycznych obsadzony roślinnością - drzewami i krzakami, a być może i klombami kwiatowymi by podnieść estetykę tego rejonu i by przestrzennie, za pomocą drzew, stworzyć barierę dźwiękową dla hałasu tworzonego przez ruch samochodowy na ulicy Sukienników, Człuchowskiej, 14-go Lutego, i na rondzie Madziąga. Oczywiście, nawet mały skwerek zieleni byłby przyjemny dla oka i mógłby posiadać kilka ławek by przechodnie mieli gdzie usiąść na parę minut by odpocząć.

Oczywiście, w mentalnych realiach jakie dominują obecnie ratuszowych urzędników, można spodziewać się asfaltowej pustyni, ustawionej gdzieś po środku placu maszyny do pobierania opłat za parking, olbrzymich kałuż po każdym większym deszczu, a przede wszystkim można spodziewać się niskiej jakości wykonania całych prac na modernizowanym pod nadzorem burmistrza placu Piastowskim, tak jak to miało miejsce niejeden raz w czasie innych inwestycji nadzorowanych przez burmistrza i jego zatrudnionych po znajomości urzędników.


nieśmiały parafianin
przeciętny mieszkaniec miasta Chojnice
niesmialy.parafianin@mail.ru
http://chojnice.livejournal.com
11 Czerwca 2015, godzina 19:42
Oceniono 42 razy 30
~spec od stali
do podatnika
jak sfinansuję stal sprężynową do zbroi po zahartowaniu (gatunek 50 HS) !!
tylko wyklepać i robić broję lub nagolenie
Kuffel byłby przeszczęśliwy !!
11 Czerwca 2015, godzina 19:26
Oceniono 8 razy 0
~chojniczanin
ciekawe w którym miejscu będą przebudowywać linię średniego napięcia?
11 Czerwca 2015, godzina 19:07
Oceniono 10 razy 2

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 398.00 406.00 DKKDKK 50.60 53.50
EUREUR 426.00 434.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.00 447.00 NOKNOK 31.60 33.50
GBPGBP 496.00 506.00 SEKSEK 36.00 37.40
Aktualizacja: 2024-04-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 400.90 405.13 DKKDKK 50.70 53.40
EUREUR 427.55 432.00 RUBRUB 4.13 4.40
CHFCHF 437.59 444.93 NOKNOK 31.70 33.40
GBPGBP 498.40 504.85 SEKSEK 36.10 37.30
Aktualizacja: 2024-04-14 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

W którym miejscu powinno powstać miasteczko rowerowe w Chojnicach?

Ceny paliw2024-04-12

E95 E98 ON LPG
BP 6.82 zł 7.52 zł 6.99 zł 2.72 zł
Circle K 6.73 zł - 6.89 zł 2.72 zł
Mol Chojnice 6.63 zł - 6.89 zł 2.81 zł
MZK 6.69 zł 7.24 zł 6.79 zł 2.75 zł
Orlen 6.79 zł 7.54 zł 6.89 zł 2.75 zł
PKS 6.74 zł - 6.82 zł 2.75 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij